Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 1 μέρα (τόσο την άντεξα) έβγαλα την thunder 2.3 γιατί πραγματικά μου έσπασε τα νεύρα.... Τέτοια κολλήματα μου θύμισαν κινητά του 2010 και πριν.

Έβαλα πλέον την Google edition 1.2 που είναι καλή, γρήγορη χωρίς λαγκ, και με αρκετά πραγματάκια της στοκ.

Μένει να δω και μπαταρία τις επόμενες μέρες.

 

Α, με το που την πέρασα και αφού ολοκλήρωσα τις ρυθμίσεις είδα ότι δεν μου έβγαζε την επιλογή για 4g, έκανα το γνωστό, με τον esexplorer πήγα, συσκευή, system app και στον φάκελο lte config έσβησα το lte.app, Μετά από επανεκκίνηση είχα και πάλι 4g.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εθχαριστω για την απαντηση σου θα κανω και εγω ολοκληρο και βλεπουμε. Αληθεια εχει δοκιμασει κανεις τελκια το μοντ για

την ενισχυση σηματος MOD_EVA_to_5.0.2 και αν κανει τελικα δουλεια η ειναι placebo?? Γιατι γενικα εχω πολυ καλο σημα... :confused:

 

 

 

Φιλε μιας και το αναφερες επειδη παλια με cloudy το ειχα διαβασει εχεις η εσυ η καποιος αλλος φιλος της ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε στα xcam settings η και στην ιδια την xcam για να εχουμε το καλυτερο αποτελεσμα ωστε να το συγκρινουμε με την στοκ για να δουμε διαφορα ?? ;)

 

Qua:100

Cont:Από 2-5 με 6 αναλόγως πόσο φυσικό θες το χρώμα

Sat:6

Sarp:18

Τώρα συνήθως για να μην έχεις συνέχεια πολλές ρυθμίσεις βάζεις και φωτεινότητα -1 και τραβάς.Τώρα για καλύτερα ακόμα αποτελέσματα θέλει ψάξιμο και γνώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δλδ στην google edition μπορουμε να βαλουμε την Xcam?

 

Ναι μπορείς

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ή Google edition δεν είναι aosp.

Αυτήν έβαλα. Είναι σχεδόν στοκ.

 

Ναι αλλά είναι σφαίρα και είναι ότι πιο κοντά σε aosp καθώς έχει αφαιρέσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές της LG.Φαίνεται και από την μπαταρια καθώς με stock kernel πάει το κινητό λες και έχεις xceed

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 1 μέρα (τόσο την άντεξα) έβγαλα την thunder 2.3 γιατί πραγματικά μου έσπασε τα νεύρα.... Τέτοια κολλήματα μου θύμισαν κινητά του 2010 και πριν.

Έβαλα πλέον την Google edition 1.2 που είναι καλή, γρήγορη χωρίς λαγκ, και με αρκετά πραγματάκια της στοκ.

Μένει να δω και μπαταρία τις επόμενες μέρες.

 

Α, με το που την πέρασα και αφού ολοκλήρωσα τις ρυθμίσεις είδα ότι δεν μου έβγαζε την επιλογή για 4g, έκανα το γνωστό, με τον esexplorer πήγα, συσκευή, system app και στον φάκελο lte config έσβησα το lte.app, Μετά από επανεκκίνηση είχα και πάλι 4g.

 

Εγώ είχα κανονικά 4g

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοηθεια...

Καλημερα σε ολους για αρχή.

Εχω το g2 με 5.0.2, v30d-eur-xx

Προσπαθησα με ολους;;;τους δυνατους τροπους να του κανω ρουτ...τιποτα...Με kingo root,με ιοροοτ 25,δεν τα καταφερα...lg drivers υπαρχουν κανονικα,τι δεν κανω σωστα......

Ευχαριστω εκ των προτερων

Προσπαθω τωρα με το lg one click root,

αφου εκανε ρεμπουτ σε download mode ,μου λεει ρουτιγκ phone και εινα στο 90% περιπου 5 λεπτα,ενω στο κινητο στην οθονη λεει firmware update και εναι ακομα στο 0%...

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

Qua:100

Cont:Από 2-5 με 6 αναλόγως πόσο φυσικό θες το χρώμα

Sat:6

Sarp:18

Τώρα συνήθως για να μην έχεις συνέχεια πολλές ρυθμίσεις βάζεις και φωτεινότητα -1 και τραβάς.Τώρα για καλύτερα ακόμα αποτελέσματα θέλει ψάξιμο και γνώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι μπορείς

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι αλλά είναι σφαίρα και είναι ότι πιο κοντά σε aosp καθώς έχει αφαιρέσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές της LG.Φαίνεται και από την μπαταρια καθώς με stock kernel πάει το κινητό λες και έχεις xceed

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ είχα κανονικά 4g

*682 από τον ειδικό demon

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=381039&page=46

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοηθεια...

Καλημερα σε ολους για αρχή.

Εχω το g2 με 5.0.2, v30d-eur-xx

Προσπαθησα με ολους;;;τους δυνατους τροπους να του κανω ρουτ...τιποτα...Με kingo root,με ιοροοτ 25,δεν τα καταφερα...lg drivers υπαρχουν κανονικα,τι δεν κανω σωστα......

Ευχαριστω εκ των προτερων

Προσπαθω τωρα με το lg one click root,

αφου εκανε ρεμπουτ σε download mode ,μου λεει ρουτιγκ phone και εινα στο 90% περιπου 5 λεπτα,ενω στο κινητο στην οθονη λεει firmware update και εναι ακομα στο 0%...

Παθών, πάνω από 40 φορές σε 3πισια και τίποτα.στην 30d έχουν πατσάρει μάλλον τα όποια κενά.θα περάσεις μια κιτκατ και στο λεπτό θα το ρουτάρεις

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παθών, πάνω από 40 φορές σε 3πισια και τίποτα.στην 30d έχουν πατσάρει μάλλον τα όποια κενά.θα περάσεις μια κιτκατ και στο λεπτό θα το ρουτάρεις

 

αυτο σημαίνει στησιμο ξανα απο την αρχη;;

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοηθεια...

Καλημερα σε ολους για αρχή.

Εχω το g2 με 5.0.2, v30d-eur-xx

Προσπαθησα με ολους;;;τους δυνατους τροπους να του κανω ρουτ...τιποτα...Με kingo root,με ιοροοτ 25,δεν τα καταφερα...lg drivers υπαρχουν κανονικα,τι δεν κανω σωστα......

Ευχαριστω εκ των προτερων

Προσπαθω τωρα με το lg one click root,

αφου εκανε ρεμπουτ σε download mode ,μου λεει ρουτιγκ phone και εινα στο 90% περιπου 5 λεπτα,ενω στο κινητο στην οθονη λεει firmware update και εναι ακομα στο 0%...

Δοκίμασε αυτόν τον τρόπο:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-how-to-install-twrp-bump-d80230a-t3072186

Ή αυτόν:

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

 

Sorry, τώρα είδα ότι δοκιμάζεις το one click :o

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω...αλλα πριν ειναι κολλημενο σε download mode ...τι καno..

update

Το αποσυνεδεσα και ολα οκ ...πλην του ρουτ..\

Edited by kermitlabross
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω...αλλα πριν ειναι κολλημενο σε download mode ...τι καno..

update

Το αποσυνεδεσα και ολα οκ ...πλην του ρουτ..\

 

αφησε το κανα 5λεπτο σε download mode,σε μενα ετσι εγινε ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής στη thunder φαίνεται εξαιρετική η μπαταρία.

Δε θυμάμαι πότε είχα δει παρομοιους χρόνους.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής στη thunder φαίνεται εξαιρετική η μπαταρία.

Δε θυμάμαι πότε είχα δει παρομοιους χρόνους.

Τι kernel εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον έχω αλλάξει. Xceed έχει έχει η συγκεκριμένη αλλά δεν ξέρω ποιον...

Εχει τον v9 τωρα δεν ξερω ακριβως.....μπορει να ρου εδωσε ο cezar καποιον πιο στοκ

Link to comment
Share on other sites

Στην storm 1.2 γιατί μου χάνει το σήμα πολλές φορές; Το έχει πάθει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

χτες περασα και εγω την thunder .μακραν καλυτερη μου φαινεται και απο την προηγουμενη εκδιση 2,2 και απο την cheloz

ενα δεν μου αρεσε ..η εφαρμογη που ειχε για τον κερνελ.την εσβησα και ξαναπερασα την synapse μου φαινεται καλυτερη

μπαραρια εξερεςτικη το μονο που ηθελα ειναι να ειχε toogle για to σημα και για φακο αλλα δεν πειραζει

 

τρομερη την συνιστω...χωρις bugs και λαγκαρισματρα..ταχυτατη

Link to comment
Share on other sites

Για ψάξε λίγο καλύτερα...

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=64816&stc=1&d=1452529299

Δε φαινεται η φωτο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται. Πες μας τι είναι. Αν εννοείς τον φακό πάντως δεν υπάρχει. Ούτε το toggle για το δικτυο. Η stock έκδοση της thunderr δεν τα εχει..
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σορυ παιδιά. Αν κατάλαβα καλά τι ζητάς. Τώρα πιστεύω να φαίνεται

Πως τα εβαλες ρε φιλε μου...εγω στην εηκατασταση πατησα την 2 επιλογη για το κουρτινακι..αυτο με τα κοκκινα αλλα δεν εχω αυτα τα toggle

Link to comment
Share on other sites

Πως τα εβαλες ρε φιλε μου...εγω στην εηκατασταση πατησα την 2 επιλογη για το κουρτινακι..αυτο με τα κοκκινα αλλα δεν εχω αυτα τα toggle

 

Νομίζω έβαλα την τελευταία επιλογή. Δεν ήταν όμως τικαρισμενα εγώ τα τικαρα να φαίνονται

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έβαλα την τελευταία επιλογή. Δεν ήταν όμως τικαρισμενα εγώ τα τικαρα να φαίνονται

 

Επειδή δοκίμασα πρώτη,δεύτερη και τέταρτη επιλογή στην εγκατάσταση, μόνο η τεταρτη τα εχει

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...