Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Θυμάται κανείς ποιος ήταν ο καλύτερος dorimax για cloudy 2.0; ο τελευταίος είναι ο 10.9, αλλά κάνει κόλπα τώρα τελευταία.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια απο που μπορω να δω το σωστο md5 της thunder rom 2.3 ;

Στο htc mania δεν το πηρε το ματι μου. Ειναι ομως το σωστο;

 

Edit..

Εμενα μου δειχνει το παρακάτω md5

68d9b47aa8d598aed671fd243e2cd46c.jpg

 

Μπορει να τσεκαρει καποιος που εχει αυτη τη ρομ για να δουμε αν συμπιπτουν;

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Για την νεα thunder χρειαζεται να κανω κατι διαφορετικο στο install εχω την cheloz...βλεπω να λετε κατι για modem παιζει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Για την νεα thunder χρειαζεται να κανω κατι διαφορετικο στο install εχω την cheloz...βλεπω να λετε κατι για modem παιζει κατι?

 

Αν σου αρεσε το V10 στυλ υπαρχει η storm που ειναι ελαφρια και σταθερη αλλα επειδη ειναι για 805 υπαρχει συγκεκριμενος τροπος φλασαρισματος που περιγραφεται μερικες σελιδες πιο πισω, εκει παιζει το μοντεμ

Οι βραζιλιανοι που εφτιαξαν τη Στορμ κατηγορουν τους Chelozteam οτι απο αυτους εκλεψαν τη μεθοδο να κανουν πορτ V10 εφαρμογες και τωρα οι Chelozteam εχουν <<θυμωσει>> απο την <<αδικια>> και απειλουν να μη συνεχισουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια απο που μπορω να δω το σωστο md5 της thunder rom 2.3 ;

Στο htc mania δεν το πηρε το ματι μου. Ειδα πριν λιγες σελιδες σε αυτο το νημα οτι ο φιλος pdimi70 εγραψε το md5 της ρομ. Ειναι ομως το σωστο;

 

Edit..

Εμενα μου δειχνει το παρακάτω md5

68d9b47aa8d598aed671fd243e2cd46c.jpg

 

Μπορει να τσεκαρει καποιος που εχει αυτη τη ρομ για να δουμε αν συμπιπτουν;

 

ΜD5 για Thunder 2.3

1032E729DB5020D904C30DCED11D9820

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@pdimi70

Τελικα ειχα μπερδευτει με το md5 της storm. Οταν εδωσες σε προηγουμενα ποστ το md5 της storm μπερδευτηκα και το ειδα σαν το md5 της thunder. Απο απροσεξια εγινε ολος ο σαματας

 

Στην 2.3 μου βγαζει ομως οι ρυθμισει εχουν σταματησει οταν επιλεγω καποια εφαρμογη απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες.

Για αυτο το λογο γυρισα στην 2.2 ξανα:(

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

@pdimi70

Τελικα ειχα μπερδευτει με το md5 της storm. Οταν εδωσες σε προηγουμενα ποστ το md5 της storm μπερδευτηκα και το ειδα σαν το md5 της thunder. Απο απροσεξια εγινε ολος ο σαματας

 

Στην 2.3 μου βγαζει ομως οι ρυθμισει εχουν σταματησει οταν επιλεγω καποια εφαρμογη απο τις ρυθμισεις-εφαρμογες.

Για αυτο το λογο γυρισα στην 2.2 ξανα:(

Εμενα αυτο μου τα εκανε και πριν και τωρα......εχω την εφατμογη link2sd και κανω απο εκει οτι θελω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα την βοηθεια σας....εχω το 32αρι κ μεσω update κολλησε κ το εστειλα στην lg, μου το εφτιαξε αλλα στην μνημη πλεον εχω system data 22gb κ 9,60gb ελευθερο...η lg μου ειπε οτι δεν επρεπε καν να αναλαβουν 32αρι γιατι ελλαδα μονο 16αρια εισαγουν...ξερει καποιος αν υπαρχει λυση λυση? αυτη την στιγμη εχω την lollipop 5.02
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο μου τα εκανε και πριν και τωρα......εχω την εφατμογη link2sd και κανω απο εκει οτι θελω

 

Λογικα θα τη περασω ξανα αν ειναι και θα κανω ετσι οπως λες. ;)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

βασικά, επειδή τελευταία όπως βλέπω βγήκαν πολλές νέες εκδόσεις σε πολλές ROM, θα ήταν πολύ χρήσιμο (κ ιδιαίτερα για μας τους καινούριους στη συσκευή, που είμαστε έτοιμοι σε λίγο να φύγουμε από την Stock) να γίνει μια μικρή σύγκριση μεταξύ των 3-4 καλύτερων ROM, Cloudy, Thunder, Google Edition, CyanogenMod... Κ επειδή η τέλεια ROM δεν είναι η ίδια για όλους, κάπως να συγκεντρώσουμε τα θετικά - αρνητικά ώστε ο καθένας ανάλογα πως χρησιμοποιεί το κινητό να επιλέγει την υποψήφια :P

 

Με την ευκαιρία, πως κ η Cyanogenmod δεν είναι στις πρώτες επιλογές σας παιδιά; Συνήθως είναι μια καλή επιλογή σε κάθε κινητό, μου έκανε εντύπωση που όσο σας διαβάζω δεν βλέπω να μιλάτε γι αυτήν!

Link to comment
Share on other sites

βασικά, επειδή τελευταία όπως βλέπω βγήκαν πολλές νέες εκδόσεις σε πολλές ROM, θα ήταν πολύ χρήσιμο (κ ιδιαίτερα για μας τους καινούριους στη συσκευή, που είμαστε έτοιμοι σε λίγο να φύγουμε από την Stock) να γίνει μια μικρή σύγκριση μεταξύ των 3-4 καλύτερων ROM, Cloudy, Thunder, Google Edition, CyanogenMod... Κ επειδή η τέλεια ROM δεν είναι η ίδια για όλους, κάπως να συγκεντρώσουμε τα θετικά - αρνητικά ώστε ο καθένας ανάλογα πως χρησιμοποιεί το κινητό να επιλέγει την υποψήφια :P

 

Με την ευκαιρία, πως κ η Cyanogenmod δεν είναι στις πρώτες επιλογές σας παιδιά; Συνήθως είναι μια καλή επιλογή σε κάθε κινητό, μου έκανε εντύπωση που όσο σας διαβάζω δεν βλέπω να μιλάτε γι αυτήν!

 

Κοιτα ενα απο τα βασικα προτερηματα του κινητου μας ειναι η καμερα αλλα και οτι χαρις σε καποιους devs κλεβουμε λιγο απο τη δοξα των πιο νεων και κατα πολυ πιο ακριβων τηλεφωνων της LG

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ έβαλα την τελευταία thunder 2.3

Από την αρχή είδα ότι κάτι δεν πάει καλά. Πολλά κολλήματα λαγκαρισματα και γενικα πολύ αργή. Πατούσα να ανοίξω κάτι για παράδειγμα τον dialer και έκανε 5-10 δευτερόλεπτα...

Απογοήτευση.

Έβαλα την ενδιάμεση ( ούτε την foul ούτε την light) με τα "καλούδια" της v10 και την μαύρη κουρτίνα με τα μεταλλικά κουμπιά....

Τώρα θα δοκιμάσω και την storm και αν δω πάλι τα ίδια θα επιστρέψω σε κάποια 5.1 ( μάλλον Slimsaber πάλι) που μπει να μην έχει κάποια από τα στοκ πραγματάκια αλλά τουλάχιστον πετάνε.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα ενα απο τα βασικα προτερηματα του κινητου μας ειναι η καμερα αλλα και οτι χαρις σε καποιους devs κλεβουμε λιγο απο τη δοξα των πιο νεων και κατα πολυ πιο ακριβων τηλεφωνων της LG

 

Άρα είναι προτιμότερο να φλασάρει κανείς ROM πχ με την κάμερα του G3... Την οποία δεν έχει η Google Edition 1.2 που γλυκοκοίταζα!.. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι προτιμότερο να φλασάρει κανείς ROM πχ με την κάμερα του G3... Την οποία δεν έχει η Google Edition 1.2 που γλυκοκοίταζα!.. :cry:

Είναι ανάλογα τα γούστα και τα "θέλω" του καθενός!!

Κατά γενική ομολογία πάντως οι aosp rom's εχουν χειρότερη κάμερα απ' τις stock based!

Αν σε κάποιον του αρέσει το καθαρό android και η μέγιστη ταχύτητα, θα ψάξει για aosp.

Κάποιος που θέλει το καλύτερο απ' την κάμερα και του αρέσουν ή τον βολεύουν και κάποια πραγματάκια της μαμάς LG θα προτιμήσει stock based.

Εγώ για παράδειγμα προτιμώ τις stock based. Θέλω την καλή κάμερα και μ' αρέσουν και καμμία πραγματάκια της LG π.χ. quick memo, remote control, ράδιο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια θα ηθελα απο οποιον ξερει να μου πει. θελω να κανω back up μεσα απο το twrp ολοκληρη την thunder 2.2 μιας και μου εχει κατσει παρα πολυ καλα πριν αρχισω τα πειραματα με της αλλες αλλα μεσα στο twrp εκει που λεει backup εχει απο μονο του επιλεγμενω τα 3 πρωτα . boot - system- data. μετα εχει κατι μικρα και στο τελος εχει το system image που ειναι 2.7gb αυτο τι ειναι τι κανει να τα κανω ολα η μονο τα 3 πρωτα ?? Θελω αν καποια ρομ δεν μου αρεσει να ξαναγυρισει το κινητο οπως ειναι τωρα ετοιμο στημενο με της εφαρμογες μου τα εξτρα zip που εβαλα κλπ αρα τα επιλεγω ολα η μονο τα 3 πρωτα ?? ;) :wacko: ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι προτιμότερο να φλασάρει κανείς ROM πχ με την κάμερα του G3... Την οποία δεν έχει η Google Edition 1.2 που γλυκοκοίταζα!.. :cry:

 

Φίλε η Google edition Για μένα είναι ότι πιο κοντά σε aosp!Γρηγορη,σταθερη,καλή μπαταρια(χωρίς αλλαγή kernel) ούτε προβλήματα ούτε τίποτα(μόνο το διπλό παράθυρο μου λείπει εμένα αλλά ο dev το παλεύει)..Κάμερα αν ξέρεις από ρυθμισεις,σε όποια Rom και να βάλεις εκτός aosp(μαύρα χάλια),xcam με xcam settings είναι ότι καλύτερο,Αλλιώς όλες οι stock based πάνω κάτω τα ίδια τραβάνε.

Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν κάνω backup τα κάνω όλα....

 

Σε εθχαριστω για την απαντηση σου θα κανω και εγω ολοκληρο και βλεπουμε. Αληθεια εχει δοκιμασει κανεις τελκια το μοντ για

την ενισχυση σηματος MOD_EVA_to_5.0.2 και αν κανει τελικα δουλεια η ειναι placebo?? Γιατι γενικα εχω πολυ καλο σημα... :confused:

 

Φίλε η Google edition Για μένα είναι ότι πιο κοντά σε aosp!Γρηγορη,σταθερη,καλή μπαταρια(χωρίς αλλαγή kernel) ούτε προβλήματα ούτε τίποτα(μόνο το διπλό παράθυρο μου λείπει εμένα αλλά ο dev το παλεύει)..Κάμερα αν ξέρεις από ρυθμισεις,σε όποια Rom και να βάλεις εκτός aosp(μαύρα χάλια),xcam με xcam settings είναι ότι καλύτερο,Αλλιώς όλες οι stock based πάνω κάτω τα ίδια τραβάνε.

 

Φιλε μιας και το αναφερες επειδη παλια με cloudy το ειχα διαβασει εχεις η εσυ η καποιος αλλος φιλος της ρυθμισεις που πρεπει να κανουμε στα xcam settings η και στην ιδια την xcam για να εχουμε το καλυτερο αποτελεσμα ωστε να το συγκρινουμε με την στοκ για να δουμε διαφορα ?? ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε η Google edition Για μένα είναι ότι πιο κοντά σε aosp!Γρηγορη,σταθερη,καλή μπαταρια(χωρίς αλλαγή kernel) ούτε προβλήματα ούτε τίποτα(μόνο το διπλό παράθυρο μου λείπει εμένα αλλά ο dev το παλεύει)..Κάμερα αν ξέρεις από ρυθμισεις,σε όποια Rom και να βάλεις εκτός aosp(μαύρα χάλια),xcam με xcam settings είναι ότι καλύτερο,Αλλιώς όλες οι stock based πάνω κάτω τα ίδια τραβάνε.

Δλδ στην google edition μπορουμε να βαλουμε την Xcam?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια θα ηθελα απο οποιον ξερει να μου πει. θελω να κανω back up μεσα απο το twrp ολοκληρη την thunder 2.2 μιας και μου εχει κατσει παρα πολυ καλα πριν αρχισω τα πειραματα με της αλλες αλλα μεσα στο twrp εκει που λεει backup εχει απο μονο του επιλεγμενω τα 3 πρωτα . boot - system- data. μετα εχει κατι μικρα και στο τελος εχει το system image που ειναι 2.7gb αυτο τι ειναι τι κανει να τα κανω ολα η μονο τα 3 πρωτα ?? Θελω αν καποια ρομ δεν μου αρεσει να ξαναγυρισει το κινητο οπως ειναι τωρα ετοιμο στημενο με της εφαρμογες μου τα εξτρα zip που εβαλα κλπ αρα τα επιλεγω ολα η μονο τα 3 πρωτα ?? ;) :wacko: ;)

 

Oι παλιες custom recovery οταν καναν nandroid backup αποθηκευαν τα εξης: boot, cache, data, recovery και system

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στην google edition μπορουμε να βαλουμε την Xcam?

 

βαλε snapdragon camera,οτι πιο κοντινο σε στοκ καμερα,για aosp

Link to comment
Share on other sites

βαλε snapdragon camera,οτι πιο κοντινο σε στοκ καμερα,για aosp

Ή Google edition δεν είναι aosp.

Αυτήν έβαλα. Είναι σχεδόν στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τη thunder. Καλή φαίνεται. Δύο θεματακια αν ξέρει κανείς να βοηθήσει.

1) Η εικόνα καλουντος στις κλήσεις φαίνεται αρκετά μεγάλη. Φτιάχνει αυτό?

2) Στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - όλα όταν παταω σε κάποια εφαρμογή με πετάει έξω. Είναι bug της ρομ?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα τη thunder. Καλή φαίνεται. Δύο θεματακια αν ξέρει κανείς να βοηθήσει.

1) Η εικόνα καλουντος στις κλήσεις φαίνεται αρκετά μεγάλη. Φτιάχνει αυτό?

2) Στις ρυθμίσεις - εφαρμογές - όλα όταν παταω σε κάποια εφαρμογή με πετάει έξω. Είναι bug της ρομ?

 

 

Για το πρωτο φιλε δεν ξερω. Το 2ο που λες μου το εκανε και σε εμενα οταν ειχα περασει τη 2.3 αλλα και στον kostis8. Απο οτι καταλαβα αυτο συμβαινει μονο οταν περασουμε την 4 επιλογη για να εχουμε τις thunder settings.

Στις αλλες 3 επιλογες ολα καλα. Το τσεκαρα για αυτο σε λεω. Μονο και μονο για αυτο το λογο γυρισα στην 2.2.

Ο kostis8 μου ειπε οτι χρησιμοποιεί μια εφαρμογη για να διαχειριζεται τις εφαρμογες του. Νομιζω το εγραψε μια σελιδα πιο πισω νομιζω.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...