Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει το modem της thunder 2.3 και παρατηρώ ότι χάνει το σήμα πολλές φορές. Πως γίνεται να αλλάξω modem;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6495334#post6495334

Κανεις τη διαδικασια εκτος του φλασαρισματος της Storm

 

Και ενισχυτης σηματος ,κανει για ολες τις stock based roms

http://1drv.ms/1UjBHY3

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Πέρασα την πιο light έκδοση της thunder που δεν υπάρχει το ημερολόγιο της lg και τώρα δεν δουλεύει κανένα ημερολόγιο. Μπορώ να κάνω κάτι ή να περάσω την λιγότερο light?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πέρασα την πιο light έκδοση της thunder που δεν υπάρχει το ημερολόγιο της lg και τώρα δεν δουλεύει κανένα ημερολόγιο. Μπορώ να κάνω κάτι ή να περάσω την λιγότερο light?

Ετσι την "πάτησα" και 'γω στην Thunder 2.2 και τελικά έβαλα την λιγότερο light. Δεν μπήκα στη διαδικασία να το ψάξω ξεχωριστά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πέρασα την πιο light έκδοση της thunder που δεν υπάρχει το ημερολόγιο της lg και τώρα δεν δουλεύει κανένα ημερολόγιο. Μπορώ να κάνω κάτι ή να περάσω την λιγότερο light?

Αν πάρεις από άλλη Rom και το calendar storage??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πέρασα την πιο light έκδοση της thunder που δεν υπάρχει το ημερολόγιο της lg και τώρα δεν δουλεύει κανένα ημερολόγιο. Μπορώ να κάνω κάτι ή να περάσω την λιγότερο light?

 

Λοιπον....Για οποιον την πατησει οπως εγω και δεν ξερει....Μετα την προτροπη του Vag_koun και τη βοηθεια του Κωστη

 

Μπαινουμε στο zip της ρομ - system - priv app και αντιγραφουμε τους φακελους Calendar και calendar provider

Μετα με ενα file manager παμε system - priv app, πεταμε μεσα τους φακελους και δινουμε δικαιωματα....

 

Thanks guys!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πραγματικα η thunder rom με εχει νευριασει :mad:

3 φορες την κατεβασα αλλα και τις 3 φορες κατεβηκε με λαθος md5. Μαλλον δεν με πολυ παει η ρομ :p

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πραγματικα η thunder rom με εχει νευριασει :mad:

3 φορες την κατεβασα αλλα και τις 3 φορες κατεβηκε με λαθος md5. Μαλλον δεν με πολυ παει η ρομ :p

Φλασαρε να δεις τι θα γινει....παρε το backup να εισαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρε να δεις τι θα γινει....παρε το backup να εισαι σιγουρος

 

Τη ειχα φλασαρει 2 φορες. Το κινητο ειχε ανοιξει κανονικα αλλα παρατηρησα καποια πραγματα που με στεναχωρησαν. Απο το κουρτινακι ελειπαν πολλα πραγματα οπως ο φακος, για την γρηγορη αλλαγη δικτυων κ.α. Επισης οταν ανοιξα το titanium για να επαναφερω σελιδοδείκτες και σημεια προσβασης wifi δεν μου εντοπιζε τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης. Γενικα μετα απο αυτα τα προβληματα γυρισα στη 2.2.

Λες να συνεχισω να προσπαθω μεχρι να μου κατεβει σωστα;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Τη ειχα φλασαρει 2 φορες. Το κινητο ειχε ανοιξει κανονικα αλλα παρατηρησα καποια πραγματα που με στεναχωρησαν. Απο το κουρτινακι ελειπαν πολλα πραγματα οπως ο φακος, για την γρηγορη αλλαγη δικτυων κ.α. Επισης οταν ανοιξα το titanium για να επαναφερω σελιδοδείκτες και σημεια προσβασης wifi δεν μου εντοπιζε τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης. Γενικα μετα απο αυτα τα προβληματα γυρισα στη 2.2.

Λες να συνεχισω να προσπαθω μεχρι να μου κατεβει σωστα;

 

Τον φακό τον έχει βγάλει. (από τη στοκ εκδοση) Το είπε μόνος του ο renzo και τη γρήγορη αλλαγή δικτύου. Δεν σου κατέβηκε λάθος. Δεν τσεκαρισα για να είμαι ειλικρινής το md5 πριν φλασαρω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει τι είναι το md5 και γιατί πρέπει να το τσεκάρουμε?

 

Έχω φλασάρει στα ανδροιδ κινητά που είχα κατά καιρούς τουλάχιστον 200 ρομ :lost::fool: και ποτέ δεν τσέκαρα md5

 

Κοίταζα να είναι η ρομ ακριβώς για το κινητό που ήθελα και... βουρ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει τι είναι το md5 και γιατί πρέπει να το τσεκάρουμε?

 

Έχω φλασάρει στα ανδροιδ κινητά που είχα κατά καιρούς τουλάχιστον 200 ρομ :lost::fool: και ποτέ δεν τσέκαρα md5

 

Κοίταζα να είναι η ρομ ακριβώς για το κινητό που ήθελα και... βουρ...:lol:

 

Ένα νούμερο μεγάλο αλλά τι κάνει δεν έχω ιδέα.... Και εγώ δεν τσεκάρω...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τον φακό τον έχει βγάλει. (από τη στοκ εκδοση) Το είπε μόνος του ο renzo και τη γρήγορη αλλαγή δικτύου. Δεν σου κατέβηκε λάθος. Δεν τσεκαρισα για να είμαι ειλικρινής το md5 πριν φλασαρω.

Ποια στοκ εκδοση λες; Εγω επιλεγω την ultra light και στο κουρτινακι εχω δοκιμασει το στοκ αλλα και αυτο με το κοκκινω χρωμα των κουμπιών και δεν τα ειχε αυτα που ειπα οτι ελλειπαν. Δεν ξερω τι παιζει...

Για το titanium που ανεφερα εχεις καμια ιδεα τι γινεται;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ποια στοκ εκδοση λες; Εγω επιλεγω την ultra light και στο κουρτινακι εχω δοκιμασει το στοκ αλλα και αυτο με το κοκκινω χρωμα των κουμπιών και δεν τα ειχε αυτα που ειπα οτι ελλειπαν. Δεν ξερω τι παιζει...

Για το titanium που ανεφερα εχεις καμια ιδεα τι γινεται;

Να σου πω λιγο ειναι χαζο αλλα μπορει να το ξεχασες......στο κουρτινακι πηγες τερμα δεξια για να ενεργοποιησεις το network mode και τον φακο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εννοειται. Πηγα να τα προσθεσω απο την επεξεργασια που εχει τερμα δεξια αλλα έλλειπαν:(

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εννοειται. Πηγα να τα προσθεσω απο την επεξεργασια που εχει τερμα δεξια αλλα έλλειπαν:(

Παραξενο.....μηπως εκανες επαναφορα τα data σου απο αλλη ρομ;

Link to comment
Share on other sites

@Kostis8

Οχι... Λες να φλασαρω λιγο την 2.3 για να δω τι θα παιξει;

 

Edit..

Βασικα ακυρο. Την διεγραψα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ποια στοκ εκδοση λες; Εγω επιλεγω την ultra light και στο κουρτινακι εχω δοκιμασει το στοκ αλλα και αυτο με το κοκκινω χρωμα των κουμπιών και δεν τα ειχε αυτα που ειπα οτι ελλειπαν. Δεν ξερω τι παιζει...

Για το titanium που ανεφερα εχεις καμια ιδεα τι γινεται;

 

Στοκ εννοώ αυτό που δεν είναι κόκκινο στο κουρτινακι.. Νομίζω ο φακούς υπάρχει στην τελευταία επιλογή, την τεταρτη.. Όσο για το titanium δεν μπορώ να βοηθήσω. Το χρησιμοποιώ μόνο για εφαρμογές τις όποιες τις επ αναφέρει κανονικά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στοκ εννοώ αυτό που δεν είναι κόκκινο στο κουρτινακι.. Νομίζω ο φακούς υπάρχει στην τελευταία επιλογή, την τεταρτη.. Όσο για το titanium δεν μπορώ να βοηθήσω. Το χρησιμοποιώ μόνο για εφαρμογές τις όποιες τις επ αναφέρει κανονικά.

Οκ. Σ' ευχαριστω.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μας πει τι είναι το md5 και γιατί πρέπει να το τσεκάρουμε?

 

Έχω φλασάρει στα ανδροιδ κινητά που είχα κατά καιρούς τουλάχιστον 200 ρομ :lost::fool: και ποτέ δεν τσέκαρα md5

 

Κοίταζα να είναι η ρομ ακριβώς για το κινητό που ήθελα και... βουρ...:lol:

 

Το md5 είναι ένα αρχείο-αποτύπωμα από ένα άλλο αρχείο που πχ μας ενδιαφέρει να κατεβάσουμε (εδώ είναι μια ROM). Το αποτύπωμα αυτό δημιουργείται από τη ROM. Αν τροποποιηθεί η ROM, αλλάζει κ το αντίστοιχο .md5 αρχείο της. Οπότε αν πχ ο developer θέλει να την ανεβάσει σε 3-4 mirrors, ανεβάζει τη ROM μαζί με το αντίστοιχο md5 αρχείο της. Εμείς κατεβάζουμε τη ROM, αλλά για να ελέγξουμε αν δεν έχει "καταστραφεί" μέρος της είτε στη μεταφορά developer - mirror, είτε στη μεταφορά mirror server - εμάς, κατεβάζουμε και το md5 αρχείο, και με ένα πρόγραμμα ελέγχουμε αν όντως το md5 αρχείο αντιστοιχεί στα δεδομένα της ROM, δηλ στην ουσία αν "κατέβηκε σωστά". Υπάρχουν πολλά τέτοια προγραμματάκια, ένα πρόχειρο είναι το http://www.winmd5.com/. Υπόψιν κι εγώ σχεδόν ποτέ δεν τσεκάρω!! :lol::D :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος και απολύτως κατανοητός...

 

Τώρα κατάλαβα τη σημασία του "Generating md5" που γίνεται όταν παίρνουμε nandroid backup και το "check md5" όταν κάνουμε restore

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πέρασα την πιο light έκδοση της thunder που δεν υπάρχει το ημερολόγιο της lg και τώρα δεν δουλεύει κανένα ημερολόγιο. Μπορώ να κάνω κάτι ή να περάσω την λιγότερο light?

 

Ετσι την "πάτησα" και 'γω στην Thunder 2.2 και τελικά έβαλα την λιγότερο light. Δεν μπήκα στη διαδικασία να το ψάξω ξεχωριστά!

 

Εγω παιδια εβαλα το ημερολογιο που ηθελα και εγω και οτι αλλο που δεν υπηρχε απο εδω : http://forum.xda-developers.com/verizon-g2/help/lg-g2-lollipop-lg-apps-apk-vs98039a-t3069343 Απλα και ευκολα !!! Παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας μιας και μου εχει κατσει πολυ καλα η thunder 2.2 αξιζει να βαλω την νεα 2.3 η οχι ?? Δεν βαριεμαι να φλασαρω και να το ξαναστησω αλλα τι παραπανω εχει Η 2.3 ??

Η 2.2 μου εβγαλε κοντα στης 6 παρα ωρες οθονη ... ;) ;)

 

http://s23.postimg.org/6faq591nb/43_39.png http://s23.postimg.org/wc4ehv5av/Screenshot_2016_01_10_00_43_35.png

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια ενημέρωση για το ράδιο σε ΜΜ.δουλεύει κανονικά αρκεί να αλλάξετε σε ανεκτικό το Selinux από επιβολή
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....Για οποιον την πατησει οπως εγω και δεν ξερει....Μετα την προτροπη του Vag_koun και τη βοηθεια του Κωστη

 

Μπαινουμε στο zip της ρομ - system - priv app και αντιγραφουμε τους φακελους Calendar και calendar provider

Μετα με ενα file manager παμε system - priv app, πεταμε μεσα τους φακελους και δινουμε δικαιωματα....

 

Thanks guys!!!!!

 

Παιδιά χρειάζεται μόνο το calendar provider για να παίξει οποιοδηποτε αλλο ημερολόγιο τσεκαρισμενο.Αλλιώς αν θέλετε της LG θα βάλετε και το LG calendar

Edited by sifounas7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...