Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι...........

 

Έχει αλλά δεν μου ανοίγουν οι κατασκευαστες όταν επιλέγω τηλεόραση. Σου ανοίγουν;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια...

 

εχω κολλησει στην cloudy 3.3 με τον xceed... ολα καλα απλα θελω απο την οθονη κλειδωματος αν εχω εισοποιηση να μπαινει κατευθειαν στην εφαρμογη...

 

ενα παιδι πιο πανω ειπε οτι γινεται στην thunder ! για να μην αλλαζω ρομ, ξερετε αν υπαρχει καποιο μοντακι για την cloudy ;;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σελίδα για την thunder με περιγραφή και οδηγίες στα Αγγλικά;

Επίσης όσοι την έχετε, παρουσιάζει τα γνωστά προβλήματα ram management της 5.0.2;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ο Renzo (dev της thunder) ειναι ετοιμος να ανεβασει στις επομενες μερες την 2.3, για οσους ειναι με Cloudy και το σκεπτονται ακομα (ετσι ημουν και εγω) να μη διστασουν γιατι και το UI ειναι σχεδον το ιδιο (UX4.0) ,και πιο γρηγορη η thunder απο την Cloudy , το μονο που με χαλασε λιγο ηταν η μπαταρια αλλα μετα απο 3 κυκλους φορτισης βλεπω βελτιωση

Ουτως ή αλλως επειδη και αλλοι διαμαρτυρηθηκαν για τη μπαταρια πιθανον η 2.3 να ειναι βελτιωμενη

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σελίδα για την thunder με περιγραφή και οδηγίες στα Αγγλικά;

Επίσης όσοι την έχετε, παρουσιάζει τα γνωστά προβλήματα ram management της 5.0.2;

 

Καλημέρα. Δεν νομιζω να υπάρχει σελίδα στα αγγλικα. Τη μετάφραση της Google βάλε να δεις χοντρικά. Τώρα όσο αφορά τη ραμ δεν έχω κάποιο θέμα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια...

 

εχω κολλησει στην cloudy 3.3 με τον xceed... ολα καλα απλα θελω απο την οθονη κλειδωματος αν εχω εισοποιηση να μπαινει κατευθειαν στην εφαρμογη...

 

ενα παιδι πιο πανω ειπε οτι γινεται στην thunder ! για να μην αλλαζω ρομ, ξερετε αν υπαρχει καποιο μοντακι για την cloudy ;;

Πατάς μια φορά πάνω στην ειδοποίηση και μετά σέρνεις για ξεκλείδωμα. Εμένα έτσι μπαίνει με cloudy 3.3

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πατάς μια φορά πάνω στην ειδοποίηση και μετά σέρνεις για ξεκλείδωμα. Εμένα έτσι μπαίνει με cloudy 3.3

 

Στη thunder δεν σέρνεις. Αυτό ρωτάει. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει modακι

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κατι,τα καταφερα και δεν μπαινει το τηλεφωνο ουτε σε recovery/download mode,γραφει error για να ανοιξει σε ασφαλη λειτουργια επισης,αμα το στειλω procordia θα το φτιαξουν?ειμαι μεσα στην εγγυηση εννοειται.απλα τι παιζει ρωταω ,θα με το δεχθουν η οχι?
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω κατι,τα καταφερα και δεν μπαινει το τηλεφωνο ουτε σε recovery/download mode,γραφει error για να ανοιξει σε ασφαλη λειτουργια επισης,αμα το στειλω procordia θα το φτιαξουν?ειμαι μεσα στην εγγυηση εννοειται.απλα τι παιζει ρωταω ,θα με το δεχθουν η οχι?

Δεν νομιζω να το δεχτουν......δοκιμασε με το srk tool με τις επιλογες 4 5 αν γινει..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εαν τους πω οτι δεν ανοιγει ,δεν το παιρνουν?τωρα βλεπω οτι με το δειχνει σαν πολλους δισκους και το βλεπει ως QHSUSB bulk
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Ωραια με το srk tool που σε λεω εχει την επιλογη αυτη αν θυμαμαι επελεξε την επιλογη 4
Link to comment
Share on other sites

εχοντας απο την μερα που βγηκε η CheloZTeam_FullUX_G4_V10_D800/2/5/6 θελώ να σας πω τις εντυπωσεις μου

 

1ον παραμενει beta οποτε διαφορα bugs ειναι αναμενομενα ...οποτε οποιος εχει θεμα και θελει να εχει μια απροβληματιστη ρομ ας μην την περασει ακομα

 

ειναι αρκετα σταθερη γρηγπρη smooth χωρις κοληματα η reboots αν δεν πατησεις καποια toogles η settings (τα εχουν αναφερει και εχουν δωσει ενα προσωρινο τροπο αντιμετωπησης)

 

δουλευουν και οι 2 κερνελς (dori & xceed) (dori 8.3 xceed 15) δεν ειχα απο κανεναν κανενα reboot

 

η μπαταρια ειναι αρκετα καλη δεν εχω δει μεγαλη δαφορα απο thunder η cloudy ( θα αφησω να περασει καμια βδομαδα ομως για τελικο συμπερασμα)

 

παρατηρησα οτι το weather animation lockcreen δεν δουλευει και τους το ανεφερα

 

η καμερα ειναι πολυ καλη και δολευει το manual mode εκτος το video το manual

 

ειναι οντως full port απο g4 ολες οι εφαρμογες δουλευουν απροβληματιστα

 

αν θελει καποιος να ρωτησει κατι αλλο ευχαριστως να μου το πει... ααα και απο θερμοκρασιες ολα good (ειναι και χειμωμας αλλα οκ)

 

Στη thunder δεν σέρνεις. Αυτό ρωτάει. Αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει modακι

μπορει να λειτουργει αυτο..δοκιμασετο

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-cloudy-3-3-quick-release-unlock-t3248787

Edited by kwstas193
Link to comment
Share on other sites

το κανω αποσυμπιεση απλα?εδιτ η 4 επιλογη γραφει fixed utility,αυτη ειναι? Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

το κανω αποσυμπιεση απλα?εδιτ η 4 επιλογη γραφει fixed utility,αυτη ειναι?

Ναι δες.....μολις μπεις....εχει διαφορα επελεξε αυτο με το προβλημα σου που σου βγαζει πολλους δισκους

Link to comment
Share on other sites

μπορει να λειτουργει αυτο..δοκιμασετο

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-cloudy-3-3-quick-release-unlock-t3248787

 

χαχα , δουλευει τελεια ! ωραιος, ευχαριστω !

απλα install το zipaki μεσω twrp se cloudy 3.3 και ολα καλα ! :D

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα 6 ωρες οθονη με 16% ακομα μπαταρια με thunder 2.2 xceed 16a beta με πολλα δεδομενα ολη μερα wifi φωτεινοτητα ολη μερα 35%

8892342b6adb18a044a43d98901edce4.jpg

eabb551fa5bf8cca211d79b3eaaf846a.jpg

b92f1ad448a8d024ac3d76a649332b62.jpg

b5fbb7d8a5cc5202a929cd842e5ca763.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα 6 ωρες οθονη με 16% ακομα μπαταρια με thunder 2.2 xceed 16a beta με πολλα δεδομενα ολη μερα wifi φωτεινοτητα ολη μερα 35%

 

Τι λες τωρα? Έχεις greefify?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τι λες τωρα? Έχεις greefify?

Οχι τιποτα......απο το app opps καi το foma.....app opps εκλεισα οτι δεν ηθελα να τρεχει.....και στο foma τα εχω ολα ανοιχτα.....δεν ξερω αν φταιει αυτο....εχω καιρο να δω τετοιο νουμερο....επισης αν δεν κανω λαθος ειναι μονο η 2η φορτιση απο τοτε που φλασαρα.... Θα δω τις υπολοιπες μερες και θα σας πω

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

εχοντας απο την μερα που βγηκε η CheloZTeam_FullUX_G4_V10_D800/2/5/6 θελώ να σας πω τις εντυπωσεις μου

 

1ον παραμενει beta οποτε διαφορα bugs ειναι αναμενομενα ...οποτε οποιος εχει θεμα και θελει να εχει μια απροβληματιστη ρομ ας μην την περασει ακομα

 

ειναι αρκετα σταθερη γρηγπρη smooth χωρις κοληματα η reboots αν δεν πατησεις καποια toogles η settings (τα εχουν αναφερει και εχουν δωσει ενα προσωρινο τροπο αντιμετωπησης)

 

δουλευουν και οι 2 κερνελς (dori & xceed) (dori 8.3 xceed 15) δεν ειχα απο κανεναν κανενα reboot

 

η μπαταρια ειναι αρκετα καλη δεν εχω δει μεγαλη δαφορα απο thunder η cloudy ( θα αφησω να περασει καμια βδομαδα ομως για τελικο συμπερασμα)

 

παρατηρησα οτι το weather animation lockcreen δεν δουλευει και τους το ανεφερα

 

η καμερα ειναι πολυ καλη και δολευει το manual mode εκτος το video το manual

 

ειναι οντως full port απο g4 ολες οι εφαρμογες δουλευουν απροβληματιστα

 

αν θελει καποιος να ρωτησει κατι αλλο ευχαριστως να μου το πει... ααα και απο θερμοκρασιες ολα good (ειναι και χειμωμας αλλα οκ)

 

 

μπορει να λειτουργει αυτο..δοκιμασετο

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-cloudy-3-3-quick-release-unlock-t3248787

 

Το manual mode της καμερας δεν δουλεύει . Μονο το focus δουλευει! Παντος η καμερα σε γενικές γραμες ειναι αρκετά βελτιωμένη σε σχεση με οτιδήποτε αλλο εχω δοκιμάσει. Δεν πιστευα οτι μπορει να υπαρξει αλλη βελτιστοποίηση στην καμερα και τελικά διαψευτηκα! Νομιζω οτι οι δημιουργοι αυτης της ρομ εχουν πολλα να προσφέρουν σε αυτο το καταπληκτικό κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα......απο το app opps καi το foma.....app opps εκλεισα οτι δεν ηθελα να τρεχει.....και στο foma τα εχω ολα ανοιχτα.....δεν ξερω αν φταιει αυτο....εχω καιρο να δω τετοιο νουμερο....επισης αν δεν κανω λαθος ειναι μονο η 2η φορτιση απο τοτε που φλασαρα.... Θα δω τις υπολοιπες μερες και θα σας πω

 

Στο app oops μπαίνεις σε κάθε εφαρμογή και τα κλείνεις ολα? Facebook ας πούμε έχει 6-7 επιλογές. Τις κλείνεις όλες?

 

Η στο autostart?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στο app oops μπαίνεις σε κάθε εφαρμογή και τα κλείνεις ολα? Facebook ας πούμε έχει 6-7 επιλογές. Τις κλείνεις όλες?

 

Η στο autostart?

Σου στελνω hangouts

Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα......απο το app opps καi το foma.....app opps εκλεισα οτι δεν ηθελα να τρεχει.....και στο foma τα εχω ολα ανοιχτα.....δεν ξερω αν φταιει αυτο....εχω καιρο να δω τετοιο νουμερο....επισης αν δεν κανω λαθος ειναι μονο η 2η φορτιση απο τοτε που φλασαρα.... Θα δω τις υπολοιπες μερες και θα σας πω

Τι είναι το foma??

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...