Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλη χρονιά και από μένα σε όλους!!!!!!

Εγώ μετά από αρκετά φλασάρισμα αυτές τις μέρες γύρισα στη τελευταία thunder. Για άλλη μια φορά ο Κωστής έχει δίκιο που του άρεσει. Έβαλα τη stock έκδοση. Τη ελαφρώς debloated. Διάλεξα dpi που μου αρέσει. Οθόνη 6χ5 οπότε έχω έξι toggles στο κουρτινάκι μαζί και με φακό. Και τέλος πατώντας στην ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος ανοίγει κατευθείαν η αντίστοιχη εφαρμογή. Αυτά από μένα. Προς το παρόν μένω εδώ.....

Καλή χρονιά και πάλι!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλη χρονιά και από μένα σε όλους!!!!!!

Εγώ μετά από αρκετά φλασάρισμα αυτές τις μέρες γύρισα στη τελευταία thunder. Για άλλη μια φορά ο Κωστής έχει δίκιο που του άρεσει. Έβαλα τη stock έκδοση. Τη ελαφρώς debloated. Διάλεξα dpi που μου αρέσει. Οθόνη 6χ5 οπότε έχω έξι toggles στο κουρτινάκι μαζί και με φακό. Και τέλος πατώντας στην ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος ανοίγει κατευθείαν η αντίστοιχη εφαρμογή. Αυτά από μένα. Προς το παρόν μένω εδώ.....

Καλή χρονιά και πάλι!!!!!!

 

Περιττο να σου πω οτι εισαι η πρωταθλητρια φλασαρισματος για το 2015, χωρις πλακα ανεβασε βιντεο με τη διαδικασια και το χρονο που σου παιρνει!!!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιττο να σου πω οτι εισαι η πρωταθλητρια φλασαρισματος για το 2015, χωρις πλακα ανεβασε βιντεο με τη διαδικασια και το χρονο που σου παιρνει!!!

 

Δεν μου παίρνει χρόνο. Με το titanium μετά μπαίνουν μπαμ μπαμ οι εφαρμογές...... Περιμένω το κύπελλο!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....οποιος εχει cheloz rom ας μας πει πως ειναι και τι προβληματα εχει
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....οποιος εχει cheloz rom ας μας πει πως ειναι και τι προβληματα εχει

 

Καλή Χρονιά ,με clean install (όπως κάνω πάντα) , 380 dpi για κάποιους είναι ενοχλητικό ,τα toggles (καλά τόγραψα ?) κολλάνε δεν μου άνοιγε το wifi απο εκεί ,στην κουρτίνα επίσης τα δεδομένα είχαν κολλήσει και δεν έσβηναν με τίποτα ,το touch της οθόνης κόλλαγε και ήμουν υποχρεωμένος να την σβήνω για να ξεμπλοκάρει ,ρευστότητα μηδέν είχες την αίσθηση ότι κάπου κολλάει και δεν είχε ταχύτητα.Πιστεύω ότι θα τα λύσουν σε επόμενη έκδοση ,γιατί είναι ομάδα δυνατή.Μέχρι τότε ξανάβαλα NDM 2.2 και περιμένω και απο σας κανένα νέο

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά ,με clean install (όπως κάνω πάντα) , 380 dpi για κάποιους είναι ενοχλητικό ,τα toggles (καλά τόγραψα ?) κολλάνε δεν μου άνοιγε το wifi απο εκεί ,στην κουρτίνα επίσης τα δεδομένα είχαν κολλήσει και δεν έσβηναν με τίποτα ,το touch της οθόνης κόλλαγε και ήμουν υποχρεωμένος να την σβήνω για να ξεμπλοκάρει ,ρευστότητα μηδέν είχες την αίσθηση ότι κάπου κολλάει και δεν είχε ταχύτητα.Πιστεύω ότι θα τα λύσουν σε επόμενη έκδοση ,γιατί είναι ομάδα δυνατή.Μέχρι τότε ξανάβαλα NDM 2.2 και περιμένω και απο σας κανένα νέο

Εμενα δεν κολλουσε....με τα toggles τα δεδομενα ειναι γνωστο το προβλημα επρεπε να το πατας παρατεταμενα....το dpi το ειχα αλλαξει.....το μονο πολυ καλο μου φανηκε η καμερα....δεν ξερω αν δοκιμασε καποιος αλλος ας μας πει.....και εγω την αλλαξα ειμαι με thunder rom

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν κολλουσε....με τα toggles τα δεδομενα ειναι γνωστο το προβλημα επρεπε να το πατας παρατεταμενα....το dpi το ειχα αλλαξει.....το μονο πολυ καλο μου φανηκε η καμερα....δεν ξερω αν δοκιμασε καποιος αλλος ας μας πει.....και εγω την αλλαξα ειμαι με thunder rom

 

Εμενα αντιθέτως ενω ειναι μια χαρα η rom, η καμερα εχει θεματα. Δεν δουλεύουν οι ρυθμίσεις στο manual. Κανενα αλλο πρόβλημα

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αντιθέτως ενω ειναι μια χαρα η rom, η καμερα εχει θεματα. Δεν δουλεύουν οι ρυθμίσεις στο manual. Κανενα αλλο πρόβλημα

Κανε ενα εκαθαριση δεδομενων στη εφαρμογη της καμερας και ξανα ποσταρε να δεις αν εφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους παιδιά!

Όσοι δοκιμάσατε και την SRKG2 3.0 και την Thunder 2.2 ποιά προτιμάτε και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους παιδιά!

Όσοι δοκιμάσατε και την SRKG2 3.0 και την Thunder 2.2 ποιά προτιμάτε και γιατί;

Thunder

Πιο γρηγορη

Ux4.0

Camera G3

Και αλλες παραμετροποιησεις που δεν υπαρχει στην Srk....η srk ειναι φουλ στοκ debloated

Link to comment
Share on other sites

Thunder

Πιο γρηγορη

Ux4.0

Camera G3

Και αλλες παραμετροποιησεις που δεν υπαρχει στην Srk....η srk ειναι φουλ στοκ debloated

Ευχαριστώ Κωστή!

Τι θεωρείς δηλαδή γρηγορότερη απ' την SRKG2;

Έχει κ' αυτή διάφορες version's κατά την εγκατάσταση; Έχεις να προτείνεις κάτι;

Xposed, Xceed, Xcam φαντάζομαι μπαινουν κανονικά ε;

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα εκαθαριση δεδομενων στη εφαρμογη της καμερας και ξανα ποσταρε να δεις αν εφτιαξε

 

Το ειχα κανει οταν την εβαλα αλλα και τωρα, δεν αλλάζει κάτι το μονο που δουλεύει ειναι το wb στο manual

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κωστή!

Τι θεωρείς δηλαδή γρηγορότερη απ' την SRKG2;

Έχει κ' αυτή διάφορες version's κατά την εγκατάσταση; Έχεις να προτείνεις κάτι;

Xposed, Xceed, Xcam φαντάζομαι μπαινουν κανονικά ε;

Πιστευω ναι γρηγοροτερη..

Εχει 2 versions για debloat lite...ultra lite και φυσικα για στοκ

Χcam xcamsettings τα εχει εγκατεστημενα....χceed φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιά και από μένα σε όλους!!!!!!

Εγώ μετά από αρκετά φλασάρισμα αυτές τις μέρες γύρισα στη τελευταία thunder. Για άλλη μια φορά ο Κωστής έχει δίκιο που του άρεσει. Έβαλα τη stock έκδοση. Τη ελαφρώς debloated. Διάλεξα dpi που μου αρέσει. Οθόνη 6χ5 οπότε έχω έξι toggles στο κουρτινάκι μαζί και με φακό. Και τέλος πατώντας στην ειδοποίηση στην οθόνη κλειδώματος ανοίγει κατευθείαν η αντίστοιχη εφαρμογή. Αυτά από μένα. Προς το παρόν μένω εδώ.....

Καλή χρονιά και πάλι!!!!!!

 

κ εγώ προς το παρόν σε thunder μένω, με βολευει αφάνταστα (όπως και στην cloudy) το toogle της αλλαγής δεδομένων 2G, 3g, 4g καθώς παίζω πολυ με τα δεδομένα, δεν θα την έλεγα αρκετά γρήγορη, όπως και του cloudy -μετά από 2 μήνες με slimsaber συνηθίζεις σε άλλες ταχύτητες- για στοκ καλή ειναι. Απλά από την slim μου έλειπε το lg quick remote και η εύκολη αλλαγή δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω ναι γρηγοροτερη..

Εχει 2 versions για debloat lite...ultra lite και φυσικα για στοκ

Χcam xcamsettings τα εχει εγκατεστημενα....χceed φυσικα

Thanks και πάλι Κωστή!

Άρχισε να με τρώει το χέρι μου πάλι :p αν βρω χρόνο θα την κάνω μια δοκιμή κ' αυτή!!

Link to comment
Share on other sites

Thanks και πάλι Κωστή!

Άρχισε να με τρώει το χέρι μου πάλι :p αν βρω χρόνο θα την κάνω μια δοκιμή κ' αυτή!!

Χαχαχχαχα πιστευω αξιζει τον κοπο

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ προς το παρόν σε thunder μένω, με βολευει αφάνταστα (όπως και στην cloudy) το toogle της αλλαγής δεδομένων 2G, 3g, 4g καθώς παίζω πολυ με τα δεδομένα, δεν θα την έλεγα αρκετά γρήγορη, όπως και του cloudy -μετά από 2 μήνες με slimsaber συνηθίζεις σε άλλες ταχύτητες- για στοκ καλή ειναι. Απλά από την slim μου έλειπε το lg quick remote και η εύκολη αλλαγή δεδομένων

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους με καλά φλασαρισματα.

Αργυρή και εγώ την Slimsaber έχω και έβαλα το ζιπακι για το LG G3 quick remote που δουλεύει κανονικά (απλά θέλει το selinux να το έχεις στο permisive... που είναι απλό), όσο για τα toggles για τα ντατα και εκεί με το κουμπί LTE που έχει κάνεις εναλλαγή απο 4g σε 3g γρήγορα... για πιο εξειδικευμένες αλλαγές έχω το automate με ένα ωραίο flow με το οποίο όταν έχω wifi το κινητό είναι σε 2g και όταν δεν έχω wifi γυρνάει σε 4g/3g/2g ανάλογα τι είναι διαθέσιμο (εκτός όταν η μπαταριά είναι κάτω από 30%, οπότε χωρίς wifi γυρνάει μόνο σε 3g/2g)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανένας την Google Edition 1.2 ?

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-google-edition-release-thread-t3262929

Ναι ...είναι καταπληκτική...πολυ γρηγορη..είναι στοκ με πολλές εφαρμογές Google..αν ποτέ ξεκολλησω από srkg2 μάλλον σε αυτήν θα καταλήξω

Link to comment
Share on other sites

Ναι ...είναι καταπληκτική...πολυ γρηγορη..είναι στοκ με πολλές εφαρμογές Google..αν ποτέ ξεκολλησω από srkg2 μάλλον σε αυτήν θα καταλήξω

Ευχαριστώ πολύ και Καλή Χρονιά

Link to comment
Share on other sites

Έχω την slimsaber εδώ και κάποιες μέρες. Έχω δοκιμάσει όλες τις στοκ και τέτοια ταχύτητα και smoothness δεν έχω ξαναδεί σε καμία ρομ. Πραγματικά άλλο κινητό. Δυστυχώς τελικά όλες οι στοκ των κατασκευαστών χαλάνε την εμπειρία και φέρνουν λαγκ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα recovery στο f320l κορεατικο και μπαινω στο recovery να δω αν πέτυχε κανω επανακινησει και μου λέει security error

lg g2 16gb black

Cloudyg2 3.3 - xceed 14 android 5.0.2 twrp 2.8.6.1 :D

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...