Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει εγκαταστησει κανενας CM13? Αν ναι, πειτε εντυπωσεις. Βαριεμαι να ξαναπερναω 12.1 απο το μηδεν παλι αν αποτυχει :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εμενα η thunder rom μου καταπινει νερο την μπαταρια! Και το installation ηταν οσο πιο clean γινεται..

 

Εβαλα την 2.2 με xceed 15.

 

Παω αρκετα καλα με μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....οι Ισπανοι ειναι σχεδον ετοιμοι....μονο το λινκ περιμενουμε εδω και 2 μερες.....μαλλον πρωτοχρονιατικο δωρο θα ειναι....foul ux4.0 και v10

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=9&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://www.latamdev.com.ar/viewtopic.php%3Ff%3D12%26t%3D70%26sid%3De53dc32b0b48a6f755026bd9015f8a75&usg=ALkJrhgz-uq-j7NpDl8sSaIPTcrm9zmjcA

 

Φφφφφφ....... Βαρεθηκα........

 

Παιδια εγω με SRKG2.3-00 ξαναεβαλα τελικα τον xceed 14 ... Με τον 15 ειχα 4 reboot ... Κατι δεν ειχε κανει σωστα δεν εξηγειτε αλλιως!!!

Αντε με το καλο να βγει αυτη η νεα ρομ απο τους ισπανους να την δοκιμασουμε...!!! Απλη 5.0.2 δεν ειναι αυτη βρε παιδια ?? εχει κατι αλλο ιδιαιτερο εκτος απο το ux4.0 και απο το lg v10 ?? Υπαρχει καποια ρομ σε 6.0.0 η 6.0.2 για το g2 ?? Μαλλον οχι εεεεεε ??? :p

Παιδια μολις βγει ο πρωτος που θα το παρει μυρωδια ας ανεβασει λινκ αμεσως ας ελπισπουμε να νειναι κατι καλο !!! ;) ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια βοηθεια εκανα καθαρη εγκατασταση την srk rom αλλα το κινητο εχει ποση ωρα κολλησε στο σημα της lg οταν το ανοιγω τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την slimlp...έπαθα πλάκα, μπορεί να λείπουν κάποια πραγματάκια σε σχέση με την blisspop αλλά σε ταχύτητα δεν παίζεται64858ff64ae10df0b0b7e90662cb1f9f.jpg

 

Όσο για μπαταρία θα δω τις επόμενες μέρες, αν και σε πρώτη φάση φαίνεται καλή και με πολύ χαμηλές θερμοκρασίες... ακόμα και στο σεταρισμα.

Έβαλα να δοκιμασω και εγώ τη ρομ. Καλή φαίνεται αλλά έχω ένα θέμα με το Power off δεν κλείνει το κινητό και δεν μπορώ να βρω την επιλογή για reboot σε recovery κλπ

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια βοηθεια εκανα καθαρη εγκατασταση την srk rom αλλα το κινητο εχει ποση ωρα κολλησε στο σημα της lg οταν το ανοιγω τι να κανω

Μήπως είχες kit kat πριν βάλεις την skr;....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να δοκιμασω και εγώ τη ρομ. Καλή φαίνεται αλλά έχω ένα θέμα με το Power off δεν κλείνει το κινητό και δεν μπορώ να βρω την επιλογή για reboot σε recovery κλπ

ποιά έβαλες; Εγώ τελικά είχα περάσει την slimsaber, έχει κανονικά στην επανεκκίνηση Επιλογή για recovery & boatloader, πάει πολύ καλά και με πολύ καλή μπαταρία, θερμοκρασίες τέτοιες δεν έχω δει σε άλλη lp, είναι στους 32 με 37 βαθμούς και στο ζόρισμα φτάνει τους 62 με 65...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.....οι Ισπανοι ειναι σχεδον ετοιμοι....μονο το λινκ περιμενουμε εδω και 2 μερες.....μαλλον πρωτοχρονιατικο δωρο θα ειναι....foul ux4.0 και v10

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=9&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://www.latamdev.com.ar/viewtopic.php%3Ff%3D12%26t%3D70%26sid%3De53dc32b0b48a6f755026bd9015f8a75&usg=ALkJrhgz-uq-j7NpDl8sSaIPTcrm9zmjcA

 

καλημέρα και θερμές ευχές σε όλους για την Νέα Χρονιά .Μην είμαστε και πλεονέκτες ....μόνο Υγεία και Πολλά λεφτά ... τίποτ' άλλο

Λοιπόν οι Ισπανοί μου φαίνεται ...mucho trabajo περιμέναμε την ROM Port G4 full UX4.0 100% +4.0+ 50% απο 05/11/15 ( νομίζω την έχει αναφέρει και ο φίλος pdimi70) και τώρα περιμένουμε την 28/12/2015 CheloZTeaM port G4 full ux 4.0 + apps v10 y ux4.0+ beta v1 (όπως αναφέρει και ο φίλος kostis8).Σας ενημερώνω ότι οι Viet που πιο πολύ δουλεύουν παρά μιλάνε δώσανε πριν λίγο αυτήν Lollipop GPRO2 PORT G2 UX 4.0 [All Variants - Not ISAI] ή αλλιώς NDM 3.0 .Φοράω εδώ και λίγο καιρό την NDM-Special Edition-2.2 και είμαι ευχαριστημένος .Το μόνο τους πρόβλημα είναι οι server τους που θέλει κανα 4ωρο να κατέβει ,αν βάλουν και κανα λινκ γρήγορο θα σας ενημερώσω .Εδω θα την βρείτε http://lgviet.com/forum/threads/tong-hop-ndm-rom-lollipop-ux-4-0-cho-g2-all-variants-not-isai.47901/

Δεν την διαφημίζω ,δεν την ξέρω (τώρα την κατεβάζω ,μπορεί να είναι ...πατάτα) ,απλά το κάνω για ενημέρωσή σας

Αντε και του Χρόνου εδώ !!!!

 

Υ.Γ Ο xach έκανε ενημέρωση ότι σήμερα ή αύριο θα την ανεβάσει .Περιμένουμε

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!!!!!! Ασ σβησει καποιος το μηνυμα....Κατι εψαχνα αλλα το βρηκα.... Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!!!!!! Ανέστη θα την κατέβαζα μέχρι να πάρουν μπρος οι Ισπανοί αλλά δεν μου ανοίγει η σελίδα με το λινκ.. Ίσως γιατί είμαι από το κινητό. Αλλά δεν έχω υπολογιστή.. Τι μπορώ να κανω?

καλημέρα σας Κυρία και Χρόνια Πολλά ,λοιπόν και γω που το δοκίμασα τώρα στο G2 μου βγάζει ...503 Service Temporarily Unavailable

ενώ στο laptop κατεβαίνει αργά (140 KB/sec) αλλά σταθερά .Είναι περίπου στη μέση (θέλει άλλα 90 λεπτά).Πραγματικά δεν γνωρίζω γιατί το κάνει αυτό απο το G2 ,κάποιος έμπειρος ας μας δώσει τα φώτα του

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και καλη χρονια να εχουμε....εγω θα περιμενω τους Ισπανους......απο viet μερια καμια δεν με συγκινησε.....και ολο εκδοσεις ειναι ειναι αλλα τιποτα δεν αλλαζει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και καλη χρονια να εχουμε....εγω θα περιμενω τους Ισπανους......απο viet μερια καμια δεν με συγκινησε.....και ολο εκδοσεις ειναι ειναι αλλα τιποτα δεν αλλαζει...

 

Μωρέ και εγώ τους ισπανους περιμένω αλλά βαρέθηκα. Το έβαλα σε λάπτοπ να κατεβαίνει. Ας έχουμε κάτι να κάνουμε περιμένοντας τη νέα χρόνια !!!!!!!! Καλημέρες !!!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ποιά έβαλες; Εγώ τελικά είχα περάσει την slimsaber, έχει κανονικά στην επανεκκίνηση Επιλογή για recovery & boatloader, πάει πολύ καλά και με πολύ καλή μπαταρία, θερμοκρασίες τέτοιες δεν έχω δει σε άλλη lp, είναι στους 32 με 37 βαθμούς και στο ζόρισμα φτάνει τους 62 με 65...

 

Την slimlp έβαλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα η thunder rom μου καταπινει νερο την μπαταρια! Και το installation ηταν οσο πιο clean γινεται..

 

Και εγω που εχω thunder rom εχω αυτη την υποψια!!

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Ο xach έκανε ενημέρωση ότι σήμερα ή αύριο θα την ανεβάσει .Περιμένουμε

 

 

 

Ανέβηκε!!! :w00t::dance::clap:

Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασα. Τουλάχιστον αυτή κατεβαίνει γρήγορα. Το απόγευμα θα τη βάλω.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Την slimlp έβαλα

Δεν την δοκίμασα αυτή, την slimsaber έχω αν και μάλλον πρέπει να είναι σχεδόν ίδιες...

Link to comment
Share on other sites

 

Ανεστη ευχαριστουμε για την ενημερωση και ας μην ξεχασουμε οπως αναφερεται και στη σελιδα τους τη chelozteam για την πολλα υποσχομενη ρομ ,δε θελουν ουτε donation ουτε τιποτα απλως οποτε δινουμε λινκ για τη ρομ να τους αναφερουμε

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Εγω ειμαι με cloudy 3.1 αρκετο καιρο και εκδοση 5.0.2. Μονο τα κατάλληλα wipe κανω και περναω την rοm ετσι;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Όποιος τη βάλει ας παρει και γυαλια πρεσβυωπιας....

Χαχαχαχααχ εκλαψααααα

Αστα να πανε 380dpi λες και εχουμε 6 ιντσων οθονη

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχααχ εκλαψααααα

Αστα να πανε 380dpi λες και εχουμε 6 ιντσων οθονη

 

Μονο και μονο απο αυτο με βλεπω να τη βγαζω

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...