Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε παιδια ενα log να δουμε τι τρέχει!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανενα reboot με τον 14. Περασε τον αφοβα.

 

Εγώ ούτε με 14 ούτε με 15 εχω reboot.Τρένο πάνε και οι δύο,πολύ καλή δουλειά! Πληροφοριακά rom google edition και xceed 15 φοβερός συνδυασμός!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και στο 14 xceed ειχε reboot? Ρωταω γιατι αυτο σκοπευα να βαλω τωρα

 

Ουτε εγψ στο 14 κανενα καλος και σταθερος !! Στον 15 μονο 1 μεχριστιγμης στην αρχη !!! Θα δειξει ... ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα.

για να μην μπερδευομαστε και δημιουργουμε εντυπωσεις, καλο εινια οταν μιλαμε για σοβαρα bugs οπως τα ξαφνικα reboot, να αναφερουμε και το στησιμο του κινητου μας στα βασικα (rom, xposed και οτι αλλα mods περασαμε)

Link to comment
Share on other sites

Νεες επιλογες στην επομενη εκδοση

3ce0b0113f240d25bdd29edef8a67740.jpg

58db9bc95178b8e560f923b46ccd8c76.jpg

1125d9a70de64c0b38543a549177c9b8.jpg

:)

 

Μπράβο Κωστή!!!!!!!!

Και για τα θέματα ιδιαίτερα!!!!!!!!

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγω και με τον 14 μολις ειχα reboot με cloudy g2 3.3 rom. Ενω με τον cloudy kernel δεν ειχα κανενα προβλημα. Που μπορω να βρω τον κερνελ της cloudy να γυρισω πισω;
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω κανενα reboot με τον 15 μερες τωρα ακομα και σε beta..
Link to comment
Share on other sites

Κανενα reboot με 15 απο την μερα π βγηκε..κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι έχετε πρόβλημα με τον xceed 15, γράψτε και πληροφορίες όπως είπε κ ο Alfa παραπάνω, να δούμε τι κοινό έχετε, ROM, xposed κλπ

Με stock 5.0.2 - Xposed εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής, ούτε reboot ούτε τίποτα.

 

Πως μπορώ να δω αν έχει βελτιωθεί η κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα 3 reboot συνολικα. Εχω thunder rom 2.2 και το μοντακι που εχει(FOMA.apk). Τα εχω ολα ενεργοποιημενα σε αυτη τη εφαρμογη. Xposed δεν εχω. Επισης εχω απεγκαταστησει τα (lia informant,lia s4urecommender,lg intelligent agent) . Δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα με αυτα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό με το τι κοινό έχουμε και τι rom έχουμε. Όταν έχω το κινητό 2 χρόνια με το ίδιο ακριβώς στήσιμο, δοκιμάζω 10 κερνελς του xceed και ξαφνικά κάνει ένας reboot εν φταίει ούτε η rom ούτε τίποτα. Μη προσπαθούμε να τον θεοποιήσουμε. Κάνει τρομερή δουλειά ναι συμφωνώ αλλά όταν έχουμε reboot αυτό δεν αλλάζει. Τώρα είμαι καμία δύο μέρες με 12a και όλα είναι καλά. Γιατί; τι άλλαξε στο κινητό; μόνο η έκδοση του κερνελ. Τίποτα άλλο. Και δεν είναι ένας. Είναι καμία 10αρια εδώ στο myphone + πόσοι στο xda που παραπονιούνται για reboots.

 

Δεν θεωρώ φυσιολογικό το να βλέπω βίντεο στο YouTube και να κάνει επανεκκίνηση το κινητό. Προσωπικά είναι λόγος για να φύγει το κινητό στον τοίχο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....αν μπορειτε να κανετε ενα donate τον zeroblade εχει κανει πολυ καλη δουλεια....ειναι ανεργος καιρο και δεν εχει να παρει ενα δωρο στο παιδι του γιορτες που ειναι.....ξερω και εδω δυσκολα ειναι αλλα εστω 5 ευρω εκει ειναι χρυσος :)
Link to comment
Share on other sites

Τραβάτε log Όσοι έχετε επανεκκινήσεις για βοηθήσετε να λυθεί το θέμα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί όταν πατάω να δω κάποιο βίντεο που δείχνει πράσινη οθόνη αντί για το βίντεο;
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι εκανα στο κινητο κι οταν παω στις ρυθμισεις να αλλαξω τα πληκτρα της οθονης μου βγαζει ενα μνμ καθε φορα δυστυχως ρυθμισεις εχουν στταματησει πως μπορω να το διορθωσω αυτο? Γίνεται να περάσω την ίδια ρομ που φοράω τώρα χωρίς να σβήσω ότι έχω στο κινητό ή θα έχω κάποιο πρόβλημα Edited by kiouspas
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι εκανα στο κινητο κι οταν παω στις ρυθμισεις να αλλαξω τα πληκτρα της οθονης μου βγαζει ενα μνμ καθε φορα δυστυχως ρυθμισεις εχουν στταματησει πως μπορω να το διορθωσω αυτο? Γίνεται να περάσω την ίδια ρομ που φοράω τώρα χωρίς να σβήσω ότι έχω στο κινητό ή θα έχω κάποιο πρόβλημα

 

Καλημερα.Μπορεις να την περασεις απο επανω αλλα ισω εχεις καποια κολληματα μετα αλλα δεν ειναι και σιγουρο!!Δοκιμασες ενα

ρεσταρτ μηπως και ξεκολλησει??Αν εισαι ρουτ κανε απο το recovery ενα wipe cahce - dalvik. Θα φτιαξει παντως μην σκας !!! ;) ;)

 

Παιδια καεμενα το πρωι στο ασχετο εκει που πηγα να γραψω ενα sms εκανε 2 ερο ρεσετ και ανοιξε μονο του χωρις pin.

Ο Κερνελ ειναι πιστευω που τα κανει αυτα γιατι με της ιδιες ακριβως εφαρμογες (srkg2-3.00 συν xposed) me ton 14 δεν

ειχα κανενα θεμα. Μαλλον ψιλοβιαστηκε να την βγαλει για της γιορτες!!Αν μου τα ξανακανει αλλη μια φορα θα ξαναβαλω

τον παλιο των 14 !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί όταν πατάω να δω κάποιο βίντεο που δείχνει πράσινη οθόνη αντί για το βίντεο;

 

Στο facebook σου το κανει?

Μηπως περασες το ζιπακι για το Stagefright? αν ναι τοτε αυτο φταιει, ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Χρόνια πολλά σε όλους. Θέλω να κανω ροοτ το g2. Εχω στοκ 5.0.2 v30d. Το ροοτ γίνεται οπως γινόταν και με την 30b? Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω. Επειδή δν Θέλω να χάσω το ote tv go. Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλεύει σε ροοτ συσκευή? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Χρόνια πολλά σε όλους. Θέλω να κανω ροοτ το g2. Εχω στοκ 5.0.2 v30d. Το ροοτ γίνεται οπως γινόταν και με την 30b? Επίσης ήθελα να σας ρωτήσω. Επειδή δν Θέλω να χάσω το ote tv go. Υπάρχει κάποιος τρόπος να δουλεύει σε ροοτ συσκευή? Ευχαριστώ

 

Με το να κάνεις root τη συσκευή σου δεν επηρεάζεται καμία εφαρμογή στο να λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορεις να την περασεις απο επανω αλλα ισω εχεις καποια κολληματα μετα αλλα δεν ειναι και σιγουρο!!Δοκιμασες ενα

ρεσταρτ μηπως και ξεκολλησει??Αν εισαι ρουτ κανε απο το recovery ενα wipe cahce - dalvik. Θα φτιαξει παντως μην σκας !!! ;) ;)

 

Παιδια καεμενα το πρωι στο ασχετο εκει που πηγα να γραψω ενα sms εκανε 2 ερο ρεσετ και ανοιξε μονο του χωρις pin.

Ο Κερνελ ειναι πιστευω που τα κανει αυτα γιατι με της ιδιες ακριβως εφαρμογες (srkg2-3.00 συν xposed) me ton 14 δεν

ειχα κανενα θεμα. Μαλλον ψιλοβιαστηκε να την βγαλει για της γιορτες!!Αν μου τα ξανακανει αλλη μια φορα θα ξαναβαλω

τον παλιο των 14 !!! ;) ;)

 

Έκανα wipe όπως είπες αλλά πάλι δε έγινε τπτ πέρασα την ρομ πάλι από πάνω κι πάλι λέει δυστυχώς οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει καμία άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνουμε dirty flash πρέπει να κανουμε wipe dalvic/cache έτσι ώστε οι εφαρμογές να κάτσουν σε καθαρο περιβάλλον

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να αλλαξω rom αυτές τις μέρες και από Cloudy g2 2.2 να πάω σε κάποια lolly ή στην CM 13 MM, τι έχετε να προτείνετε;
Xiaomi Mi 5 | White | Prime 3-64
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...