Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί υπάρχει thread για προβλήματα σε εφαρμογές και δεν το ξέρω;Η μήπως το ότι δεν παίζει ενώ πριν έπαιζε σε προηγούμενες custom Που είχα δεν οφείλεται σε τροποποίηση στη rom της συσκευής μου που έκανα;Σε παρακαλώ σκέψου λίγο πριν γραψεις,το my phone είναι μέρος για να βοηθάμε Ο ένας τον άλλον και όχι μέρος για εξυπνάδες..

 

Μόνος σου ρωτάς , μόνος σου απαντάς και βάζεις και χέρι στο vrwmiari επειδή σου λέει το αυτονόητο.

 

Λοιπόν...

α)ξαναφλάσαρε τη ρομ που έχεις και μην πειράζεις το system

β)άλλαξε ρομ και βάλε όποια είχες και έπαιζε η εφαρμογή

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνος σου ρωτάς , μόνος σου απαντάς και βάζεις και χέρι στο vrwmiari επειδή σου λέει το αυτονόητο.

 

Λοιπόν...

α)ξαναφλάσαρε τη ρομ που έχεις και μην πειράζεις το system

β)άλλαξε ρομ και βάλε όποια είχες και έπαιζε η εφαρμογή

 

Πιο είναι το αυτονόητο ρε παιδιά;Να μην ρωτάμε;Όσο για την απάντηση οκ αυτό είναι το αυτονόητο (βέβαια θέλω να το αποφύγω γιατί έκατσε απίστευτα η stock με xceed)που λες αλλά δεν πειράζω πράγματα από το system χωρίς να ξέρω τι κάνουν (δεν ξεκίνησα χθες να φλασαρω rom,ούτε είναι η πρώτη φορά με το g2),απλά ρώτησα Μήπως υπάρχει κάποιο apk που ενώ είναι ακίνδυνο να σβήσει από το system είναι σημαντικό για το playback του nova go;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορείς να κάνεις την ερώτηση στο νήμα που σε υπόδειξα γιατί εκεί θα βρεις κάποιον που να την δουλεύει και πιθανόν να γνωρίζει περισσότερα.Δεν υπάρχει περίπτωση η ρομ να φταίει που δεν σε δουλεύει η εφαρμογή και 2ον μπορούμε να ξέρουμε εμείς τι έχεις σβήσει ή τι χρειάζεται η εφαρμογή να λειτουργήσει από μακριά; Σαν να ρωτάω, δεν με δούλεψε η εφαρμογή του PlayStation τι φταίει;ο κέρνελ ή η ρομ. Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πιο είναι το αυτονόητο ρε παιδιά;Να μην ρωτάμε;Όσο για την απάντηση οκ αυτό είναι το αυτονόητο (βέβαια θέλω να το αποφύγω γιατί έκατσε απίστευτα η stock με xceed)που λες αλλά δεν πειράζω πράγματα από το system χωρίς να ξέρω τι κάνουν (δεν ξεκίνησα χθες να φλασαρω rom,ούτε είναι η πρώτη φορά με το g2),απλά ρώτησα Μήπως υπάρχει κάποιο apk που ενώ είναι ακίνδυνο να σβήσει από το system είναι σημαντικό για το playback του nova go;

 

Δοκιμασε να κανεις dirty install παρε μονο μπακαπ επαφες, μηνυματα και caller log

Το <<νημα>> δεν εχει τη κινηση που ειχε παλαιοτερα λογω της παλαιοτητας του κινητου συνεπως δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος εκνευρισμου αν καποιος ειναι εστω και λιγο εκτος θεματος, ασε που τελικα πιο πολυ γεμιζει με τις αντεκλησεις παρα με την ουσια : τη πληροφορια

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιο είναι το αυτονόητο ρε παιδιά;Να μην ρωτάμε;

 

Ναι , είναι αυτονόητο ότι δεν ρωτάμε ότι να 'ναι , όπου να 'ναι

 

Έλεος ρε παιδιά λυπηθείτε λίγο και αυτούς που διαβάζουν...http://yoursmiles.org/msmile/pozitive/m1261.gif

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι..... Λοιπόν. Ναι μεν βρέθηκαν αν όχι όλες το 90% ΑΛΛΑ τις δείχνει σαν thumbnails. 8ΚΒ η κάθε φώτο δηλαδή.... Και το disk digger έτσι τις βρίσκει; δεν παίζει να γίνει κάτι καλύτερο παιδιά;

 

Φίλε βάλε στο pc την εφαρμογή any data recovery pro η και το πολύ καλό της lazersoft data recovery δοκίμασε να τρέξεις το κινητό με αυτό και δες αν και τι θα σου βρει από αυτά που έχεις σβήσει..!!Εμένα μια φορά με είχε σώσει πάντως. ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι , είναι αυτονόητο ότι δεν ρωτάμε ότι να 'ναι , όπου να 'ναι

 

Έλεος ρε παιδιά λυπηθείτε λίγο και αυτούς που διαβάζουν...http://yoursmiles.org/msmile/pozitive/m1261.gif

 

Όπως λέμε δηλαδή διαβάζω=σκάβω;Οχι ενημερώνομαι γιατί μπορεί να τύχει και σε μένα;Και όταν λες "αυτούς που διαβάζουν" εμείς τι κάνουμε πεταλωνουμε μύγες;Έχω το g2 από τα μέσα του 13 σχεδόν από όταν βγήκε ,εχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες του συγκεκριμένου thread Και Έχω φλασαρει τις περισσότερες custom που υπαρχουν..Έχω απαντήσει σε ερωτήσεις παιδιών και Έχω πάρει και γνώσεις αρκετές αλλά ποτέ δεν παραπονέθηκα ούτε κανένας πρέπει να παραπονιέται με ερωτήσεις παιδιών,όπως γίνεται κατά καιρούς,που κάποια μάλιστα δεν ξέρουν που να απευθυνθούν ή δεν έχουν τον χρόνο να ψάχνουν όλα τα thread του g2 και να διαβάζουν όλες τις σελίδες αυτών.Δηλαδή αν ρωτήσει κάποιος για φωτογραφία σ'αυτό το thread και εμείς τον στείλουμε στο ειδικό thread για φωτογραφίες ,που από τότε που έφυγε ο demon έχει σβήσει,θα είναι σωστό αν ξέρουμε κατι να μην του απαντησουμε;Τι κάνουμε εδώ δηλαδή πυρηνική επιστήμη;

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε διαφορετική οπτική για κάποια πράγματα και δεν θα βγάλουμε άκρη...

 

Εγώ είμαι υπέρμαχος των καθαρών νημάτων όχι για εμένα αλλά γι' αυτούς που θα θέλουν να τα διαβάσουν.

 

Πάμε παρακάτω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Πρόσφατα αγόρασα μια θήκη μεταλλική. Οταν έχω την θήκη μεσα στο σπίτι δν έχει ποτέ σημα ακομα και εξω δν πιανει καλά. Όταν βγάζω την θήκη έχει κανονικά σήμα. Ξέρετε γιατί το κάνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μακριά από μεταλλικές θήκες επηρεάζουν πάρα πολύ.βάλε μια πλαστική ή κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Πρόσφατα αγόρασα μια θήκη μεταλλική. Οταν έχω την θήκη μεσα στο σπίτι δν έχει ποτέ σημα ακομα και εξω δν πιανει καλά. Όταν βγάζω την θήκη έχει κανονικά σήμα. Ξέρετε γιατί το κάνει αυτό?

Η μεταλλικη θήκη επηρεάζει το σήμα!!

Άλλαξε την

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να δημιουργήσει κανα πρόβλημα στο κινητό?

Πόσο πιο πολύ να το επηρεάσει; Και ότι κόβει το σήμα πρόβλημα δεν είναι;

Μπορεί από τη μια να είναι όμορφη η θήκη αλλά από την αλλη αν σου κόβει το σημα τι να την κάνεις;

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλός λεω μν δημιουργήσει κανα πρόβλημα στην κεραία και δν πιάνει καθόλου μετά

Oχι

 

...

 

.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλός λεω μν δημιουργήσει κανα πρόβλημα στην κεραία και δν πιάνει καθόλου μετά

 

Στη φυσικη το λεμε κλωβο του Φαρανταιη, ο οποιος προστατευει απο ηλεκτρομαγνητικα πεδια, απο κεραυνους μεχρι δικτυα κινητης!!! Οπως ειπαν και οι προλαλησαντες μακρια απο τετοια

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό Kernel που να ειναι συμβατός με AOSP ?

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος απο τους ψαγμενους αυτου του νηματος να απαντησει στο ποστ μου #15976 ;

Εγω εσβησα αλλες ποσες εφαρμογες που δεν χρειαζομουν και μεχρι στιγμης ολα καλα! :)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχετε να μου προτείνετε κάποιον καλό Kernel που να ειναι συμβατός με AOSP ?

Ποια ρομ έχεις;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα σημερα βρηκα οτι εχουμε εναν δικο μας στο xda XDA Profile και δουλευει πανω σε αυτη την ROM .

EDIT: απο οτι βλεπω δεν ασχολειται με το thread του :/

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος απο τους ψαγμενους αυτου του νηματος να απαντησει στο ποστ μου #15976 ;

Εγω εσβησα αλλες ποσες εφαρμογες που δεν χρειαζομουν και μεχρι στιγμης ολα καλα! :)

 

H πρωτη φωτο αφορα το χρωματισμο των soft keys

H δευτερη το knock code

Η τριτη ειναι απο υπηρεσιες διαφορες και αχρηστες οπως widget για το LG Intelligent Agent, ή βοηθητικο του Q Voice (αποτυχημενη ανταγωνιστικη εφαρμογη της LG, κατι σαν το Google now), αυτα σβηστα αφοβα το εχουν κανει και αλλοι στους xda

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

H πρωτη φωτο αφορα το χρωματισμο των soft keys

H δευτερη το knock code

Η τριτη ειναι απο υπηρεσιες διαφορες και αχρηστες οπως widget για το LG Intelligent Agent, ή βοηθητικο του Q Voice (αποτυχημενη ανταγωνιστικη εφαρμογη της LG, κατι σαν το Google now), αυτα σβηστα αφοβα το εχουν κανει και αλλοι στους xda

 

 

Οκ. Ευχαριστω για τη βοηθεια ;)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλα σημερα βρηκα οτι εχουμε εναν δικο μας στο xda XDA Profile και δουλευει πανω σε αυτη την ROM .

EDIT: απο οτι βλεπω δεν ασχολειται με το thread του :/

Καλημέρα, ανεβάζει ρομ όταν βγάζει η slim

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

2η μέρα με Marshmallow,παρ'όλο την εως τώρα σοβαρή απουσία gps & otg,όλα τα υπόλοιπα είναι εξαιρετικά.Alpha ακόμη,αλλά ως προς την σταθερότητα βράχος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...