Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βάλε ή τον 11a ή τον 11, είναι πολύ καλοί και οι δύο. Wipe cache και dalvik cache και φλάσαρε τον.....

Να σαι καλά! Βέβαια έχω αρκετή κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με κκ που ήμουν πριν αλλά μ άρεσε πάρα πολύ σε σχέση με παλιά που είχα δοκιμάσει από τις πρώτες cloudy για λπ. Κάτι διάβασα για services οπότε θα το δω μόλις έχω χρόνο.

Τους κατεβασα αλλα και παλι τιποτα....

Προφανώς και κάτι κάνεις λάθος.. Δεν παίζει να υπάρχει άλλο πρόβλημα.. Ξανα γράφω τα βήματα, κατέβασε το lg flash tool, και το 220hkdz, μπες download mode, τρέξε το flashtool, διάλεξε το kdz κάνε CSE flash και όχι NORMAL. Ακολούθησε τη διαδικασία άμα βγάλει κάποιο error στο flashtool στην αρχή πάτα ok και άφησε το λογικά θα αρχίζει να φορτώνει το αρχείο στην οθόνη και να ανεβαίνει ο μετρητής του ποσοστού. Κάνε αυτά και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ερώτηση. Έχει η αδερφή της γυναίκας μου ένα L90. Θα μου πείτε γιατί γράφεις εδώ ρε αδερφέ; γιατί είμαστε πιο πολλοί σίγουρα από τους χρήστες των L90 και το θέμα είναι γενικό. Δηλαδή θα μπορούσε να γίνει και σε εμάς.

 

Έβαλε το κινητό στο pc και κατά λάθος έσβησε κάποιους φακέλους από μέσα που τους έδειχνε χωρίς αρχεία όμως είχαν μέσα φωτογραφίες. Υπάρχει τρόπος να τις πάρουμε πίσω; εγώ είπα όχι με μια πρώτη αναζήτηση. Αλλά ίσως κάτι μου ξεφεύγει. Τα φώτα σας παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Έχει η αδερφή της γυναίκας μου ένα L90. Θα μου πείτε γιατί γράφεις εδώ ρε αδερφέ; γιατί είμαστε πιο πολλοί σίγουρα από τους χρήστες των L90 και το θέμα είναι γενικό. Δηλαδή θα μπορούσε να γίνει και σε εμάς.

 

Έβαλε το κινητό στο pc και κατά λάθος έσβησε κάποιους φακέλους από μέσα που τους έδειχνε χωρίς αρχεία όμως είχαν μέσα φωτογραφίες. Υπάρχει τρόπος να τις πάρουμε πίσω; εγώ είπα όχι με μια πρώτη αναζήτηση. Αλλά ίσως κάτι μου ξεφεύγει. Τα φώτα σας παιδιά.

 

Diskdigger αλλα θελει ρουτ.εγω φοτο ειχα σβησει καποτε απο κινητο μου βεβαια τις βρηκε

 

Υπαρχει κ αλλο ενα δεν το θυμαμαι τωρα.αν το θυμηθω θα στο πω.

 

Αν γινει μονο φακτορι ριζετ δεν μπορεις να τα βρεις απο οτι ξερω

 

Ολα θελουν ρουτ ομως

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Έχει η αδερφή της γυναίκας μου ένα L90. Θα μου πείτε γιατί γράφεις εδώ ρε αδερφέ; γιατί είμαστε πιο πολλοί σίγουρα από τους χρήστες των L90 και το θέμα είναι γενικό. Δηλαδή θα μπορούσε να γίνει και σε εμάς.

 

Έβαλε το κινητό στο pc και κατά λάθος έσβησε κάποιους φακέλους από μέσα που τους έδειχνε χωρίς αρχεία όμως είχαν μέσα φωτογραφίες. Υπάρχει τρόπος να τις πάρουμε πίσω; εγώ είπα όχι με μια πρώτη αναζήτηση. Αλλά ίσως κάτι μου ξεφεύγει. Τα φώτα σας παιδιά.

 

To καλυτερο προγραμμα Dr.Fone for Android

http://www.wondershare.com/data-recovery/android-data-recovery.html

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά! Βέβαια έχω αρκετή κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με κκ που ήμουν πριν αλλά μ άρεσε πάρα πολύ σε σχέση με παλιά που είχα δοκιμάσει από τις πρώτες cloudy για λπ. Κάτι διάβασα για services οπότε θα το δω μόλις έχω χρόνο.

 

Προφανώς και κάτι κάνεις λάθος.. Δεν παίζει να υπάρχει άλλο πρόβλημα.. Ξανα γράφω τα βήματα, κατέβασε το lg flash tool, και το 220hkdz, μπες download mode, τρέξε το flashtool, διάλεξε το kdz κάνε CSE flash και όχι NORMAL. Ακολούθησε τη διαδικασία άμα βγάλει κάποιο error στο flashtool στην αρχή πάτα ok και άφησε το λογικά θα αρχίζει να φορτώνει το αρχείο στην οθόνη και να ανεβαίνει ο μετρητής του ποσοστού. Κάνε αυτά και βλέπουμε.

 

Το ενα το pc εχει windows 10 και το αλλο τα 7!!!!Φιλε μου κανω ακριβως την διαδικασια που μου γραφεις,μου γραφει ερρορ στο flash tool αλλα στο κινητο δεν ξεκιναει τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

Για προσπαθησε ξανα για ρικοβερι...καποτε το μπρικαρα και δεν εμπαινε καθολου...προσπαθουσα συνεχεια ωσπου μετα απο 100 προσπαθειες μπηκε.δοκιμασε το πολλες φορες καποια στιγμη θα μπει.

 

Κανε απενεγκατασταση ολα τα ντριβερς κ ξανα περνατα..τσεκαρε αν στο αναγνωριζει απο Διαχείριση συσκευών των windows.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς την blidspop 5.1.1; σκέφτομαι να την βάλω αλλά δεν ξέρω τι θα χάσω σε σχέση με την cloudy και τι θα κερδίσω;
Link to comment
Share on other sites

Το ενα το pc εχει windows 10 και το αλλο τα 7!!!!Φιλε μου κανω ακριβως την διαδικασια που μου γραφεις,μου γραφει ερρορ στο flash tool αλλα στο κινητο δεν ξεκιναει τιποτα....

Δε φταίει ο υπολογιστής σου. Το κινητό σου μπορείς να φαίνεται κλειστό, αλλά δεν είναι. Πρέπει πρώτα να το κλείσεις. Και αυτό θα γίνει αν πατήσεις ταυτόχρονα και τα τρία πλήκτρα από πίσω (τα δύο της έντασης και το power button) ταυτόχρονα. Μετά από μερικά δευτερόλεπτα, θα δεις την οθόνη του κινητού σου πιο σκούρα, το οποίο σημαίνει ότι έκλεισε το κινητό. Μετά από αυτό συνέχισε στα βήματα που σου έχουν προτείνει.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πατάς το power και το κρατάς πατημένο μέχρι να κλείσει ΑΛΛΑ συνεχίζεις και το πατάς γιατί εμφανίζει για λίγο το logo της LG και μετά κλείνει τελείως. Μην το αφήσεις με το που θα δεις την πρώτη σκούρα οθόνη. Δεν ξέρω αν το εξηγώ σωστά.....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε Ιολαε ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν κανεις τον σωστο συνδιασμο κουμπιων και γι' αυτο δεν μπαινεις recovery. Εσυ μεσω TWRP διεγραψες τα παντα και γι αυτο δεν μπουταρει. Recovery ομως δε γινεται να μην μπαινει ετσι στα καλα καθουμενα.

Θελεις να μας πεις σε παρακαλουμε ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ πως προσπαθεις να μπεις στο recovery;

 

Επισης εχεις σκεφτει την περιπτωση να νομισες οτι το κινητο ηταν κλειστο και να το αφησες ετσι και να τελειωσε η μπαταρια με συνεπεια να μην μπορει να δωσει ενεργεια ουτε για το recovery;

Φορτισε το και πατα τον σωστο συνδιασμο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Μετά από πολλούς μήνες βρήκα τυχαία αυτό που έψαχνα για στοκ based ρομ. Παραθέτω λινκ για το smart bulletin του g4

https://www.dropbox.com/s/241d1xh5cfoph1n/LGHome_Mod.zip?dl=0

 

Το δοκίμασα σε srkg2 και παίζει κανονικά. Εννοειται Κάντε πρώτα back up. Αφού φλασαρετε ενεργοποιείτε από settings, display, home screen τις 2 καινούριες επιλογές που θα σας εμφανισει smart bulletin & quick memo. Το quick memo το ενεργοποιείτε όπως σας είπα αλλά δεν θα δημιουργήσει κανουρια home page απλά πρέπει να είναι τικαρισμενο για να παίξει το smart bulletin.

 

Έχεις μηπως κανείς το plug n pop?

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ανοιγουνε οι ρυθμίσεις μ'αυτό..

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να σου πω... εγώ το χρησιμοποιούσα μόνο για το ''Διαχειριστή Αρχείων''

Για οτιδήποτε άλλο άνοιγα το κατάλληλο πρόγραμμα...

 

Tο τηλέφωνο το έχω δώσει στη γυναίκα μου πλέον με Cloudy kitkat οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι να σου πω... εγώ το χρησιμοποιούσα μόνο για το ''Διαχειριστή Αρχείων''

Για οτιδήποτε άλλο άνοιγα το κατάλληλο πρόγραμμα...

 

Tο τηλέφωνο το έχω δώσει στη γυναίκα μου πλέον με Cloudy kitkat οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω παραπάνω...

Οκ..δεν πειραζει..Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/13/2efd4e292885bc91be8f49230a5fc54b.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/13/f278f79d7f16d898ccb7710204765e36.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/13/4ad4535f467d440ca01553a2bdc3c60d.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/11/13/4268570736276422fb8e930c26d4883b.jpg

 

Μπορω να απεγκαταστησω αυτα που δειχνουν οι φωτο;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Εισαι στην ιδια μπριζα με τον ιδιο φορτιστη και με το ιδιο καλωδιο οπως τις προηγουμενες μερες;

Ο φορτιστής κ το καλωδιο ειναι τα ίδια τα κλασσικά της συσκευασιας. Δοκίμασα και σε αλλη μπρίζα να δω. Τα ιδια εκανε

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο προγραμμα Dr.Fone for Android

http://www.wondershare.com/data-recovery/android-data-recovery.html

 

Επανέρχομαι..... Λοιπόν. Ναι μεν βρέθηκαν αν όχι όλες το 90% ΑΛΛΑ τις δείχνει σαν thumbnails. 8ΚΒ η κάθε φώτο δηλαδή.... Και το disk digger έτσι τις βρίσκει; δεν παίζει να γίνει κάτι καλύτερο παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι..... Λοιπόν. Ναι μεν βρέθηκαν αν όχι όλες το 90% ΑΛΛΑ τις δείχνει σαν thumbnails. 8ΚΒ η κάθε φώτο δηλαδή.... Και το disk digger έτσι τις βρίσκει; δεν παίζει να γίνει κάτι καλύτερο παιδιά;

 

Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα τα smartphones ειναι πια σαν τα pc δηλαδη γραφουν - σβηνουν συνεχεια στη cashe συνεπως οσο παιρνουν οι μερες οι πιθανοτητες να παρεις πισω ολοκληρες τις φωτογραφιες μια και μιλαμε για ΜΒ μειωνονται δραματικα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος,για ένα μυστήριο πράγμα που μου συμβαίνει με μια εφαρμογή.Συγκεκριμένα με το nova go με το οποίο βάζω κανονικά τους κωδικούς μου και όταν πάω να δω ένα κανάλι μου λέει ότι δεν υποστηρίζει η συσκευή μου το playback.Όμως συμβαίνει το εξής περίεργο..Οταν πατάω να δω μια ταινία της finos film (και μόνο)Τις παίζει όλες,ενώ για οποιαδήποτε άλλη κατηγορία μου βγάζει το ίδιο μήνυμα ότι δεν μπορεί να το παίξει.Κουφό;Εν το μεταξύ εκανα και hide my root μήπως έφταιγε αυτό (Αν και σε προηγούμενη custom Rom έπαιζε χωρίς hide su κανονικά)αλλά τίποτα.Μήπως έχω σβήσει τίποτα απ το system (γιατί έχω σβήσει κάποια πράγματα) και φταίει αυτό;Έχει κανένας γνώση;Πληροφοριακά είμαι με stock Rom lollipop και xceed 11a
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση σου έχει να κάνει με μια εφαρμογή, εδώ είναι θρεντ τροποποίησης της συσκευής
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση σου έχει να κάνει με μια εφαρμογή, εδώ είναι θρεντ τροποποίησης της συσκευής

 

Γιατί υπάρχει thread για προβλήματα σε εφαρμογές και δεν το ξέρω;Η μήπως το ότι δεν παίζει ενώ πριν έπαιζε σε προηγούμενες custom Που είχα δεν οφείλεται σε τροποποίηση στη rom της συσκευής μου που έκανα;Σε παρακαλώ σκέψου λίγο πριν γραψεις,το my phone είναι μέρος για να βοηθάμε Ο ένας τον άλλον και όχι μέρος για εξυπνάδες..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...