Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γύρισα σε στοκ λ.π. Με LG flash tool από cludy 3.3 και θέλω να το στείλω για σέρβις λόγο gps θα έχω κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γύρισα σε στοκ λ.π. Με LG flash tool από cludy 3.3 και θέλω να το στείλω για σέρβις λόγο gps θα έχω κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση?

 

Εαν εχεις περασει εκδοση της στοκ ρομ για τη χωρα που ειναι κατασκευασμενο κανενα απολυτως προβλημα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

σκέφτομαι να περάσω ξανα σε Kit-Kat γιατί με στοκ Lolipop και απλό ρουτ, κιτρινισε 2 φορές η οθόνη μου και έγινε αντικατασταση.

Εχω 2 ερωτήσεις

 

1. Υπάρχει κάποια custom Kit-Kat που να έχει τα home touch buttons της Lolipop (αυτα θα μου λείψουν κυριως)

2. Υπάρχει κάποια custom Lolipop με downgrade (?) ή κατι ώστε να μην καιγεται το πίσω μέρος και κατ' επέκταση η οθόνη..?

 

Ευχαριστώ

 

1. Η Blitz 3.3 που είχα μέχρι πριν λίγες μέρες έχει τα κουμπιά της lollipop και ειναι Kit Kat.

2. Αν βάλεις σε custom lollipop τον νέο Xceed kernel οι θερμοκρασίες είναι πολύ καλές. Εγώ έβαλα την SRKG2-3.00 (custom lollipop) και τον νέο Xceed και οι θερμοκρασίες είναι αντίστοιχες της Kit Kat.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις περασει εκδοση της στοκ ρομ για τη χωρα που ειναι κατασκευασμενο κανενα απολυτως προβλημα

Έχω περάσει κανονικά ιταλική στοκ όπως είναι το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα lg g2 .προσπαθησα να του βαλω custom rom kai to κινητο δεν μπουταρει.μπορω μονο να μπω στο twrp οπου κανω εγκατασταση της ρομ (cloudy g2 3.3)Oταν κανω reboot δειχνει για λιγο το λογκο και μετα μαυρη οθονη.

Κατα λαθος διεγραψα και την internal storage.Διαβασα κατι οδηγους για επαναφορα σε στοκ αλλα δυσκολευομαι.

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Aμα σε μερικες χωρες η επισημη εκδοση ειναι η V30B , μπορεις να δεις καπου αν ειναι αγγλικη η γαλλικη ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ! Προσπαθώ και εγώ από lollipop root να περάσω 4.4 με kdz αλλά μετά από ένα σημείο δεν προχωράει στο downgrade και έτσι παραμένω στην lollipop . έχω περάσει όλους τους απαραίτητους drivers... Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα lg g2 .προσπαθησα να του βαλω custom rom kai to κινητο δεν μπουταρει.μπορω μονο να μπω στο twrp οπου κανω εγκατασταση της ρομ (cloudy g2 3.3)Oταν κανω reboot δειχνει για λιγο το λογκο και μετα μαυρη οθονη.

Κατα λαθος διεγραψα και την internal storage.Διαβασα κατι οδηγους για επαναφορα σε στοκ αλλα δυσκολευομαι.

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη. ευχαριστω

 

Τι ρομ ειχες πριν ; Factory reset δοκιμασες ;

Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ ειχες πριν ; Factory reset δοκιμασες ;

 

στοκ lollipop 5.0.1 εκανα ρουτ εγκατεστησα twrp εκανα ολα τα wipes και απο εκει δεν μπορω να κανω τιποτα, κανει εγκατασταση στη ρομ και κολλαει δειχνει λιγο τοlogo και μετα βγαζει μαυρη οθονη

Link to comment
Share on other sites

στοκ lollipop 5.0.1 εκανα ρουτ εγκατεστησα twrp εκανα ολα τα wipes και απο εκει δεν μπορω να κανω τιποτα, κανει εγκατασταση στη ρομ και κολλαει δειχνει λιγο τοlogo και μετα βγαζει μαυρη οθονη

Για να επιστρεψεις στην Kit Kat πρωτα φλασαρεις ενα αρχειο που σου διαμορφωνει καταλληλα το partition. Κανε μια αναζητηση με ορους "back to kitkat".

Οριστε:

 

How to Go back to KK (Install ROM or Restore KK image)

- D802_PATCH_RETURN_KK_droidth.zip

http://bit.ly/1LJG52P

 

1. Reboot to Recovery (Base on TWRP Recovery)

2. Flash D802_PATCH_RETURN_KK_droidth.zip > Home

> Choose Reboot > reboot to Recovery again

3. Depend on situation*

3.1 You want to restore KK image

- Restore KK Image (Go to 4.)

3.2 You want to install KK Custom ROM*

- Wipe (system\data\dalvik and cache)

- Flash KK Custom ROM

- Flash ASOP KK BaseBand (For ASOP Custom ROM)

4. Reboot

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mε προλαβε ο φιλος.Πρεπει να περασεις ενα αλλο ζιπακι πρωτα.

 

Aυτο https://drive.google.com/file/d/0BxADHj0aSysFN1Zqc2lwRU94WUk/view

 

Να υπενθυμισω οτι με αλλο ζιπ γινεται και η αντιστροφη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάνουμε ροοτ την lollipop περνάμε twrp κάνουμε instal το παραπάνω zip και μετά προχωράμε στην διαδικασία του kdz σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάνουμε ροοτ την lollipop περνάμε twrp κάνουμε instal το παραπάνω zip και μετά προχωράμε στην διαδικασία του kdz σωστά;

Οχι. Αφου θες να περασεις την επισημη KitKat τοτε χρησιμοποιεις κατευθειαν το lg flash tool.

Νομιζαμε οτι ηθελες να πας σε μια custom kitkat μεσω recovery.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να προτιμησει καποιος στοκ κιτκατ και οχι καστομ ; :p

Σε αυτη την περιπτωση κανεις τα εξης

 

1) root την LP

2) περνας twrp με το autorec απο Playstore

3) φλασαρεις το zip που λεμε

4) φλασαρεις ρομ

 

και εισαι ετοιμος! τα 3 και 4 αφου εχεις κανει wipe τα παντα εκτος απο internal SD.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να προτιμησει καποιος στοκ κιτκατ και οχι καστομ ; :p

Σε αυτη την περιπτωση κανεις τα εξης

 

1) root την LP

2) περνας twrp με το autorec απο Playstore

3) φλασαρεις το zip που λεμε

4) φλασαρεις ρομ

 

και εισαι ετοιμος! τα 3 και 4 αφου εχεις κανει wipe τα παντα εκτος απο internal SD.

 

Καλύτερη custom κατά τη γνώμη σου; μιλώντας για kit kat πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη custom κατά τη γνώμη σου; μιλώντας για kit kat πάντα

 

Είχα δοκιμάσει cloudy και conqueror και τελικά έμεινα στην 2η.

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει cloudy και conqueror και τελικά έμεινα στην 2η.

 

Τι καλύτερο έχει από την cloudy G2 που έχω ήδη; δώσε και ένα link να δοκιμάσω φίλος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα τελος καλο ολα καλα !! 4.4 custom conqueror 3.. Ευελπιστώ να ειναι ! Καλο σας βραδυ και ευχαριστω για την Βοήθεια. Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που πατάω το sync από το drop-down menu μου βγαίνει ένα μήνυμα για το ποιες εφαρμογές θέλω να συγχρονιστουν κ.λ.π. Σε stock based roms. Μπορώ κάπως να το απενεργοποιησω?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Τι καλύτερο έχει από την cloudy G2 που έχω ήδη; δώσε και ένα link να δοκιμάσω φίλος
Δε θυμάμαι καθόλου να σου πω

 

Με μαμά κέρνελ η conqueror η κάτι άλλο;

Κερνελ βάζω τον αντίστοιχο dorimax.

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι καθόλου να σου πω

 

 

Κερνελ βάζω τον αντίστοιχο dorimax.

Το κινητό είναι σφαίρα με την conqueror και μαμά κέρνελ... Και πάει καλά από μπαταρία νομίζω. Αν βάλω dori δε θα χάσω και άλλο σε μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!Χθες πήρα ένα g2 από ένα φίλο με stock kit Kat το οποίο δεν αναγνωρίζει sim και δεν ανοίγει το Bluetooth.Καταρχάς έκανα format αλλά τίποτα.Έπειτα πέρασα stock kk,μετά lollipop(με flashtool) και τέλος cloudy 3.3 και ενώ με τις δύο τελευταίες στο πρώτο reboot μου ζήτησε κωδικό και άνοιξε η sim,πήρα και τηλ κανονικά ,μετά πάλι δεν την αναγνώριζε.Το κινητό είναι αγορασμένο επισκευασμενο από ότι μου είπανε.Αρα να υποθέσω ότι μάλλον η ζημιά του ήταν και είναι στο modem του ή στην επαφή της sim;Έχει συμβεί σε κανέναν;
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι καθόλου να σου πω

 

 

Κερνελ βάζω τον αντίστοιχο dorimax.

 

Επίσης κάτι ακόμα φίλε. Είδα έχει μέσα XCAM... έχει διαφορά από την στοκ κάμερα; να τραβάω με εκείνη; η θέλει τίποτα binaries;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...