Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε αμφισβητώ αλλά εμένα Πάνω από. 5 ώρες και Αυτό με το ζόρι δεν βγάζει. Τα έχεις όλα απενεργοποιημένα;

Συνγχρονισμος ανοιχτος wifi ολη μερα.....viber δουλευω ολη μερα συμεχεια..fbinstagram tapatalk browsing...data 3g και αλλα πολλα που χαζευω...το λιωνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα ίδια και σε εμένα. Μπαταρία γύρω στο 6ωρο αλλά ποτέ δεν το φορτιζω στο 100%

Εγω απο 100% μεχρι 20% κανω την μετρηση μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ορίστε για lollipop......"εύκολη"

https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorec2

Ευχαριστώ, δεν την είχα δει. Το έχει(ς) δοκιμάσει κανείς; Προχωράμε άφοβα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, δεν την είχα δει. Το έχει(ς) δοκιμάσει κανείς; Προχωράμε άφοβα;

Ναι φιλε προχωρα...

Link to comment
Share on other sites

'άσχετο αλλά κάπου έπρεπε και εγώ να ρωτήσω ξέρετε πως μπορούμε να blockaρουμε τις διαφημίσεις??? έχω 1-2 προγραματάκια που δεν μπορώ με τίποτα να τις κόψω και με τσατίζει
Link to comment
Share on other sites

'άσχετο αλλά κάπου έπρεπε και εγώ να ρωτήσω ξέρετε πως μπορούμε να blockaρουμε τις διαφημίσεις??? έχω 1-2 προγραματάκια που δεν μπορώ με τίποτα να τις κόψω και με τσατίζει

Εισαι root;

Αν ναι αντικαταστησε το αρχειο hosts στο /system/etc με αυτο: https://www.dropbox.com/s/l6f6nkpnd8zc0xr/hosts?dl=0 και reboot.

Προσοχη στα pemissions.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εισαι root;

Αν ναι αντικαταστησε το αρχειο hosts στο /system/etc με αυτο: https://www.dropbox.com/s/l6f6nkpnd8zc0xr/hosts?dl=0 και reboot.

Προσοχη στα pemissions.

 

τι εννοείς προσοχή στα permissions???

αν εννοείς να είναι ίδια με το αρχείο που αντικαθιστώ οκ

 

το έκανα αλλά τις άτιμες τις διαφημίσεις δεν τις έκοψε

Edited by shyster
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς προσοχή στα permissions???

αν εννοείς να είναι ίδια με το αρχείο που αντικαθιστώ οκ

 

το έκανα αλλά τις άτιμες τις διαφημίσεις δεν τις έκοψε

Ναι, εννοω να βαλεις τα ιδια permissions με του παλιου αρχειου.

 

Αυτο το hosts ειναι λιγο παλιο και μπορει να αφηνει καποιες καινουργιες διαφημισεις να περνανε. (Παιζει ρολο και το ειδος κωδικοποιησης της διαφημισης). Εμενα με εχει σωσει καθως σπανια πετυχαινω διαφημιση σε εφαρμογη να εμφανιζεται. Στην πλοηγηση των browsers δεν εχω δει εδω και πολυ καιρο. Ουτε στο youtube.

Εδω μπορεις να βρεις το ανανεωμενο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1916098

 

 

edit: Τωρα ειδα οτι δεν ειναι συμβατο με τις εκδοσεις 5.0.χ.

 

" >>> Compatibility?

ANDROID FAMILY:4.2.x, 4.3.x, 4.4.x,5.1.x(5.0.x. not supported, androidmemory leaks)"

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

'άσχετο αλλά κάπου έπρεπε και εγώ να ρωτήσω ξέρετε πως μπορούμε να blockaρουμε τις διαφημίσεις??? έχω 1-2 προγραματάκια που δεν μπορώ με τίποτα να τις κόψω και με τσατίζει

 

Εγώ έχω το AdAway apk και δεν βλέπω πουθενά διαφημίσεις....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το AdAway apk και δεν βλέπω πουθενά διαφημίσεις....;)

 

Κι εγώ επίσης adaway χρησιμοποιώ. Πολύ καλό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

βασικά εγώ έχω την cloudy 3.3 και κατά την εγκατάσταση σου δίνει την επιλογή να εγκαταστήσεις και το adblock, παρ'όλα αυτά 2 εφαρμογές όπως το undeleter μου βγάζει διαφημίσεις έβαλα και to adaway αλλά πάλι το ίδιο Edited by shyster
Link to comment
Share on other sites

βασικά εγώ έχω την cloudy 3.3 και κατά την εγκατάσταση σου δίνει την επιλογή να εγκαταστήσεις και το adblock, παρ'όλα αυτά 2 εφαρμογές όπως το uninstaller μου βγάζει διαφημίσεις έβαλα και to adaway αλλά πάλι το ίδιο

 

Το ετρεξες το adaway να πάρει ενημερώσεις....?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

βασικά εγώ έχω την cloudy 3.3 και κατά την εγκατάσταση σου δίνει την επιλογή να εγκαταστήσεις και το adblock, παρ'όλα αυτά 2 εφαρμογές όπως το uninstaller μου βγάζει διαφημίσεις έβαλα και to adaway αλλά πάλι το ίδιο

 

μπες στο adaway και πατησε ενημερωση και μετα θα δουλεψει πρεπει να κατεβασει καποια αρχεια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εννοείτε ρε παιδιά πως το έτρεξα το πρόγραμμα, εννοείτε πως έκανε τις ενημερώσεις δοκιμάστε να κατεβάσετε το undeleter και πείτε μου αν σας κόβει τις διαφημίσεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..κάτοχος και έξω ξανά της συσκευής πραγματικά απροβλημάτιστη... Ήθελα να ρωτήσω θα του κάνω ροοτ και θα βγάλω μερικές εφαρμογές ... Υπάρχει κάποια στοκ basic Rom η να κρατήσω την official... ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..κάτοχος και έξω ξανά της συσκευής πραγματικά απροβλημάτιστη... Ήθελα να ρωτήσω θα του κάνω ροοτ και θα βγάλω μερικές εφαρμογές ... Υπάρχει κάποια στοκ basic Rom η να κρατήσω την official... ?

 

Αναλογα τι θελεις να κανεις. Η μανισια 4.4.2 με ενα ροοτ και 2-3 μοντες μια χαρα ειναι και σταθερη και γρηγορη και μπαταρια εχει καλη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καθημερινή χρυσή ίντερνετ Facebook και mail... Απλά είμαι είδη στην 5.. Και επειδή βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή γι'αυτό ρώτησα για άλλη ρομ που να μην έχει μέσα ένα σωρό εφαρμογές της lg...και κάτι ακόμα υπάρχει εφαρμογή να τραβάμε slow motion? Edited by adricla
Link to comment
Share on other sites

sos το κιν μου έσβησε στα καλά του καθουμένου και δεν ανοίγει είναι πλήρως φορτισμένο

παίρνω τηλ από το σταθερό και το δείχνει να χτυπάει.

Link to comment
Share on other sites

καθημερινή χρυσή ίντερνετ Facebook και mail... Απλά είμαι είδη στην 5.. Και επειδή βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή γι'αυτό ρώτησα για άλλη ρομ που να μην έχει μέσα ένα σωρό εφαρμογές της lg...και κάτι ακόμα υπάρχει εφαρμογή να τραβάμε slow motion?

 

κανε ενα ροοτ οπως εισαι και σβησε οτι δεν θελεις.

βεβαια μπορεις να απενεργοποιησεις οτι δεν θελεις μεσα απο ρυθμισεις εφαρμογες και σε καθε εφαρμογη απαναεργοποιηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

sos το κιν μου έσβησε στα καλά του καθουμένου και δεν ανοίγει είναι πλήρως φορτισμένο

παίρνω τηλ από το σταθερό και το δείχνει να χτυπάει.

 

κρατησε πατημενο το power button κανα 6-10 δευτερολεπτα να κλεισει και μετα ανοιξε το παλι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς ξανά άνοιξε, επέστρεψε δεν με εγκατέλειψε

 

Έχεις αλλαγμενο kernel?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν από kernel xceed root και twrp θέλω να γυρίσω σε πλήρως στοκ απλά φλασάρω με LG flash tool μια στοκ ρομ;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Mια και βλεπω πολυ συζητηση για το AdAway εδω ειναι η φρεσκια (μολις χθες) εκδοση AdAway v3.0.2_Build-Sep.24.2015

https://userscloud.com/f008mgi8vp3j

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι έβαλα την xceed συγκεκριμένα αυτήν

D802-LP-prod-bld8-npr

 

Ίσως κάποιο πάγωμα από αυτόν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε την γνώμη σας ρε παιδιά..ανάμεσα στον στοκ browser και τον chrome ποιον θεωρείτε καλύτερο σε θέμα μπαταρίας και μνήμης??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...