Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι! λάθος έτσι ?

Όχι λάθος η μετάβαση...... αλλά μάλλον κάτι ξέχασες! ;)

Θα μπεις λοιπόν σε recovery mode και θα φλασάρεις αυτό το zip:

https://www.dropbox.com/s/45bv9kg40c6jhl3/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Μετα reboot to recovery.

Μετά όλα τα wipe's εκτος internal (cache, dalvik cache, system και data).

Και τέλος φλασάρεις τη rom.

Προσοχή στο aroma να επιλέξεις το D802!

Αυτά τα λίγα......

Link to comment
Share on other sites

Όχι λάθος η μετάβαση...... αλλά μάλλον κάτι ξέχασες! ;)

Θα μπεις λοιπόν σε recovery mode και θα φλασάρεις αυτό το zip:

https://www.dropbox.com/s/45bv9kg40c6jhl3/D802_PATCH_GO_LP_V1.1_droidth.zip?dl=0

Μετα reboot to recovery.

Μετά όλα τα wipe's εκτος internal (cache, dalvik cache, system και data).

Και τέλος φλασάρεις τη rom.

Προσοχή στο aroma να επιλέξεις το D802!

Αυτά τα λίγα......

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! και κάτι τελευταίο αν γνωρίζεις. επειδή πλέον δεν ανοίγει το τηλ. θα πρέπει να το συνδέσω με το laptop και να το κάνω mount. όταν μπαίνω σε recovery mode μου αναφερει να επιλεξω partition που θα κανω mount...εχει internal storage system data cache και usb-otg... τι πρεπει να επιλεξω απο ολα ?

xiaomi note 4
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! και κάτι τελευταίο αν γνωρίζεις. επειδή πλέον δεν ανοίγει το τηλ. θα πρέπει να το συνδέσω με το laptop και να το κάνω mount. όταν μπαίνω σε recovery mode μου αναφερει να επιλεξω partition που θα κανω mount...εχει internal storage system data cache και usb-otg... τι πρεπει να επιλεξω απο ολα ?

Δε χρειάζεται να bootαρεις, αρκεί να μπαίνει σε recovery. Θα βάλεις τη rom και το zip που σου έδωσα σε ενα στικάκι, θα το κουμπώσεις στο κινητό και θα κάνεις τα βήματα που σου έγραψα. Δε μπαίνεις ούτε recovery; Δεν κατάλαβα....

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να bootαρεις, αρκεί να μπαίνει σε recovery. Θα βάλεις τη rom και το zip που σου έδωσα σε ενα στικάκι, θα το κουμπώσεις στο κινητό και θα κάνεις τα βήματα που σου έγραψα. Δε μπαίνεις ούτε recovery; Δεν κατάλαβα....

 

Μάλλον δεν σου εδωσα εγω να καταλαβεις σωστα...μπαινω σε recovery. επιλεγω να κανω mount το κινητο για να το δει το laptop έτσι ώστε να περασω τα αρχεια μεσα αλλά δεν μπορω να το κανω να το αναγνωρισει ο Υ/Η. ανεβαζω εικόνα σε λιγο

Edited by Giwrgakis
xiaomi note 4
Link to comment
Share on other sites

Mπορει καποιος που φοραει cloudy 3.3 να ανεβασει τα apk που εχουν σχεση με το smartcover... Καπως LGCover.apk λεγοταν νομιζω...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να bootαρεις, αρκεί να μπαίνει σε recovery. Θα βάλεις τη rom και το zip που σου έδωσα σε ενα στικάκι, θα το κουμπώσεις στο κινητό και θα κάνεις τα βήματα που σου έγραψα. Δε μπαίνεις ούτε recovery; Δεν κατάλαβα....

 

Εγώ δεν έχω recovery custom αυτό το αρχείο που μου είπες να πειράξω για να κάνω το ηχείο πιο δυνατό που θα το βρω?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω recovery custom

 

Bάλε...

 

Κατέβασε αυτό και βάλε TWRP εύκολα.

 

Μετά πάρε backup μέσω recovery και είσαι jet...

 

Μετά μπορείς να φλάσάρεις ότι θέλεις και να επανέρχεσαι στην κατάσταση που είσαι τώρα εύκολα...:D

Link to comment
Share on other sites

έκανα flash τον Xceed και ενώ μου μετά το φλασάρισμα μου λέει done όταν κάνω επανεκκίνηση και μπαίνω στο τηλ δεν δεν φαίνεται να έχει περαστεί γιατιί??? κάνω κάτι λάθος???
Link to comment
Share on other sites

έκανα flash τον Xceed και ενώ μου μετά το φλασάρισμα μου λέει done όταν κάνω επανεκκίνηση και μπαίνω στο τηλ δεν δεν φαίνεται να έχει περαστεί γιατιί??? κάνω κάτι λάθος???

Δεν θα δεις κατι.....ουτε θα προστεθει καποια εφαρμογη.....στις πληροφοριες λογισμικου στην εκδοση κερνελ 3.4.0 θα γραφει....κατεβασε το synapse απο το playstore αν θες να κανεις καποια αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν σου εδωσα εγω να καταλαβεις σωστα...μπαινω σε recovery. επιλεγω να κανω mount το κινητο για να το δει το laptop έτσι ώστε να περασω τα αρχεια μεσα αλλά δεν μπορω να το κανω να το αναγνωρισει ο Υ/Η. ανεβαζω εικόνα σε λιγο

Κανείς παιδιά καμιά συμβουλή; παρατήρησα ότι αν δεν μπω σε recovery και συνδέσω το τηλ στο laptop εμφανίζει καμιά δεκαριά drives στον υπολογιστή αλλά με μικρή χωρητικότητά γύρω στα 16 mb

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά καμιά συμβουλή; παρατήρησα ότι αν δεν μπω σε recovery και συνδέσω το τηλ στο laptop εμφανίζει καμιά δεκαριά drives στον υπολογιστή αλλά με μικρή χωρητικότητά γύρω στα 16 mb

Κοιτα δεν εχω καταλαβει πολυ καλα ετσι οπως τα λες.αλλα μπορει να το εχεις κανει soft brick....ξανα περνα official ρομ και ξανα προσπαθησε...να ξερεις οτι χανεις ολα τα αρχεια σου

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς cyanogenmod στο κινητό? δουλεύει καλά (από άποψη λαγκ και μπαταρίας)?

οι εφαρμογές quickwindow, remote και κάποιες άλλες δουλεύουν κανονικά (δλδ υπάρχουν)?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς παιδιά καμιά συμβουλή; παρατήρησα ότι αν δεν μπω σε recovery και συνδέσω το τηλ στο laptop εμφανίζει καμιά δεκαριά drives στον υπολογιστή αλλά με μικρή χωρητικότητά γύρω στα 16 mb

Δοκίμασες να περάσεις μια rom μέσω recovery πριν καταλήξεις στο flash tool;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Bάλε...

 

Κατέβασε αυτό και βάλε TWRP εύκολα.

 

Μετά πάρε backup μέσω recovery και είσαι jet...

 

Μετά μπορείς να φλάσάρεις ότι θέλεις και να επανέρχεσαι στην κατάσταση που είσαι τώρα εύκολα...:D

Δηλαδή αν είσαι root, βάλεις twrp manager, όπως λες, μπορείς από την εφαρμογή αυτή να εγκαταστήσεις twrp recovery;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν είσαι root, βάλεις twrp manager, όπως λες, μπορείς από την εφαρμογή αυτή να εγκαταστήσεις twrp recovery;

Πιστεύω καλύτερα με το autorec.....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω καλύτερα με το autorec.....

Αναφέρομαι πιο πολύ σε lollipop και σαν δεύτερη ίσως πιο εύκολη διαδικασία... άμα είναι εξίσου καλή-αξιόπιστη. Δεν ξέρω, λέμε τώρα. Αν γίνετε μ' αυτό ίσως το δοκιμάσω "τώρα", αλλιώς "αργότερα".

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρομαι πιο πολύ σε lollipop και σαν δεύτερη ίσως πιο εύκολη διαδικασία... άμα είναι εξίσου καλή-αξιόπιστη. Δεν ξέρω, λέμε τώρα. Αν γίνετε μ' αυτό ίσως το δοκιμάσω "τώρα", αλλιώς "αργότερα".

Ορίστε για lollipop......"εύκολη"

https://play.google.com/store/apps/details?id=b007.autorec2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εμενα με xceed μου βγαζει καθε μερα 6 με 7 ωρες χωρις lags παγωματα...ειναι πολυ σταθερος!! Εν αναμονη του update :o
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εμενα με xceed μου βγαζει καθε μερα 6 με 7 ωρες χωρις lags παγωματα...ειναι πολυ σταθερος!! Εν αναμονη του update :o

Δεν σε αμφισβητώ αλλά εμένα Πάνω από. 5 ώρες και Αυτό με το ζόρι δεν βγάζει. Τα έχεις όλα απενεργοποιημένα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εμενα με xceed μου βγαζει καθε μερα 6 με 7 ωρες χωρις lags παγωματα...ειναι πολυ σταθερος!! Εν αναμονη του update :o

Τα ίδια και σε εμένα. Μπαταρία γύρω στο 6ωρο αλλά ποτέ δεν το φορτιζω στο 100%

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...