Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις δικιο αυτο ειναι και το σωστο αλλα δεν εχω κανει ποτε αγορα απο το τηλεφωνο, δυσκολα στην ηλικια μου να κανεις κατι τετοιο...χαχα

Να εισαι καλα σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.!!!

 

Πολύ εύκολο. Πατάς επάνω σου λέει να βάλεις τον αριθμό και την ημερομηνία λήξης της κάρτας σου τον κωδικό του Gmail και τέλος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά υπαρχει και καλή ρομ για το g2 που να εχει το ui του g4?αυτο που με ενδιαφέρει ειναι ν παίρνει τις μανουαλ ρυθμίσεις στη κάμερα που εχει το g4.σορρυ αν εχει απαντηθεί αλλα έμεινα πολυ καιρό χωρίς g2 και έμεινα πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά υπαρχει και καλή ρομ για το g2 που να εχει το ui του g4?αυτο που με ενδιαφέρει ειναι ν παίρνει τις μανουαλ ρυθμίσεις στη κάμερα που εχει το g4.σορρυ αν εχει απαντηθεί αλλα έμεινα πολυ καιρό χωρίς g2 και έμεινα πίσω.

 

Όσο και να χτυπιόμαστε.....photo σαν του G4 δεν επρόκειτο να δεις στο G2. Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι, να περάσεις την CloudyG2_3.3 Lollipop και θα έχεις μια αξιοπρεπές camera για το G2;) Για περισσότερα ΕΔΩ

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε για αρχή towelroot:

https://drive.google.com/file/d/0Byxhp50H-N_yUmYxZkJRWUxpQnc/edit?usp=docslist_api

Στις τελευταίες εκδόσεις της Kit Kat νομίζω ομως δεν δούλευε!!

Αν δε δουλέψει, δοκίμασε και αυτό:

http://forum.xda-developers.com/lg-g3/orig-development/root-stump-root-lg-g3-sprint-verizon-t2850906

Αν δε σου κάνουν........ θα βρούμε κι' αλλα ;)

 

Κατεβασα το 2ο και μου λεει οτι μπορει να προχωρησει αν θελω με bruteforce. Να το κανω η οχι?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το 2ο και μου λεει οτι μπορει να προχωρησει αν θελω με bruteforce. Να το κανω η οχι?

 

Εγώ έτσι το έκανα.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι το έκανα.

 

Δουλευει κανονικά δηλαδή ο τρόπος για root?

Εντάξει το έκανα τελικά.

Έσβησα και λίγο σαβούρα κάτι βιβλία play ταινίες play και λοιπά.

Έβαλα και το Greenify να δούμε θα έχει κάποια διαφορά στην μπαταρία?

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολλοί από εδώ μέσα θα συμφωνήσουν ότι με το greenify είδαμε αντίθετα αποτελέσματα..Εγώ σκέψου το είχα και αγορασμένο και πρόσεχα τι έκανα greenify..κανε κάποιες δοκιμές και αν δεν έχεις σημαντική διαφορά σε μπαταρία σβηστό εντελώς. Αυτό που κατάλαβα εν τελει ειναι: άσε το Android να δουλεύει σαν Android.
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικά δηλαδή ο τρόπος για root?

Εντάξει το έκανα τελικά.

Έσβησα και λίγο σαβούρα κάτι βιβλία play ταινίες play και λοιπά.

Έβαλα και το Greenify να δούμε θα έχει κάποια διαφορά στην μπαταρία?

Θα εχει αν το χρησιμοποιεις εστιασμενα πχ να παγωσεις google maps η οτι αλλο παραμενει ενεργο.Αλλιως καλυστερει το multitasking σε σημειο να θυμιζει Galaxy S6 :p:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολο. Πατάς επάνω σου λέει να βάλεις τον αριθμό και την ημερομηνία λήξης της κάρτας σου τον κωδικό του Gmail και τέλος

 

Ευχαριστω πολυ φιλε το εκανα χθες εχεις δικιο ειναι πολυ απλο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πολλοί από εδώ μέσα θα συμφωνήσουν ότι με το greenify είδαμε αντίθετα αποτελέσματα..Εγώ σκέψου το είχα και αγορασμένο και πρόσεχα τι έκανα greenify..κανε κάποιες δοκιμές και αν δεν έχεις σημαντική διαφορά σε μπαταρία σβηστό εντελώς. Αυτό που κατάλαβα εν τελει ειναι: άσε το Android να δουλεύει σαν Android.

 

Έσβησα Gmail maps chrome YouTube και μερικά άλλα.

Τα κατέβασα από Google play και τώρα τα παγωσα ενώ πριν δεν γινόταν. Εχω αφήσει 4-5 χωρίς πάγωμα. Για να δούμε.

Αν δω κατανάλωση παραπάνω θα το σβήσω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έσβησα Gmail maps chrome YouTube και μερικά άλλα.

Τα κατέβασα από Google play και τώρα τα παγωσα ενώ πριν δεν γινόταν. Εχω αφήσει 4-5 χωρίς πάγωμα. Για να δούμε.

Αν δω κατανάλωση παραπάνω θα το σβήσω.

 

Βγάλε την μια εφαρμογή, βγάλε την άλλη......εσύ δεν θες smartphones ! δεν πας να πάρεις ένα NOKIA, να το φορτίζεις δυο φορές την εβδομάδα....:lol: ελπίζω να έχεις χιούμορ...!!!;)

 

Έχω τα πάντα επάνω απο μαμά + 63 εφαρμογές, και το φορτίζω 2 ώρες κάθε βράδυ, η αν ξεχάσω, την άλλη μέρα το μεσημέρι. Έχω γυρίσει στην μαμά KitKat + Rot και τρέχει μια χαρά, και το πιο σπουδαίο είναι οτι το τηλ. δεν ζεσταίνετε με τίποτα.....2 ώρες internet και είναι δροσερό...!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την μια εφαρμογή, βγάλε την άλλη......εσύ δεν θες smartphones ! δεν πας να πάρεις ένα NOKIA, να το φορτίζεις δυο φορές την εβδομάδα....:lol: ελπίζω να έχεις χιούμορ...!!!;)

 

Έχω τα πάντα επάνω απο μαμά + 63 εφαρμογές, και το φορτίζω 2 ώρες κάθε βράδυ, η αν ξεχάσω, την άλλη μέρα το μεσημέρι. Έχω γυρίσει στην μαμά KitKat + Rot και τρέχει μια χαρά, και το πιο σπουδαίο είναι οτι το τηλ. δεν ζεσταίνετε με τίποτα.....2 ώρες internet και είναι δροσερό...!!!

 

Δεν κατάλαβες τι έχω κάνει μάλλον. Έσβησα κάποιες εφαρμογές γιατί το greenify δεν τις βλέπει για να τις παγώσει.

Αν τις σβήσεις με το titanium backup και μετά τις βάλεις πάλι από Google play τότε μόνο τις βλέπει για να τις παγώσει.

Κατά πόσο θα κερδίσω σε αυτονομία μάλλον κι εγώ αν και νωρίς βλέπω ότι χειροτερευει η αυτονομία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες τι έχω κάνει μάλλον. Έσβησα κάποιες εφαρμογές γιατί το greenify δεν τις βλέπει για να τις παγώσει.

Αν τις σβήσεις με το titanium backup και μετά τις βάλεις πάλι από Google play τότε μόνο τις βλέπει για να τις παγώσει.

Κατά πόσο θα κερδίσω σε αυτονομία μάλλον κι εγώ αν και νωρίς βλέπω ότι χειροτερευει η αυτονομία

 

Μην το σκαλίζεις, απλά το τρελαίνεις...! ποια Rom έχεις..?

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε στην cloudy g2 v3.3 να κανουμε καμια ρυθμιση με dori kernel για να μην ανεβαζει υψηλες θερμοκρασιες;

Οταν παιζω παιχνιδια φτανει κοντα στους 70 βαθμους. Επισης οταν χρησιμοποιω χαρτες ανεβαζει θερμοκρασια. Γενικα οταν το χρησιμοποιω τωρα το καλοκαιρι. Ειναι ενοχλητικο μπορω να πω.

Αμα γυρισω σε kitkat θα ανεβαζει τοσο θερμοκρασια με την χρηση που κανω;

Για να γυρισω απο cloudy g2 v3.3 σε v2.2 απλα φλασαρω κιτκατ 20H baseband και μετα τη ρομ;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε στην cloudy g2 v3.3 να κανουμε καμια ρυθμιση με dori kernel για να μην ανεβαζει υψηλες θερμοκρασιες;

Οταν παιζω παιχνιδια φτανει κοντα στους 70 βαθμους. Επισης οταν χρησιμοποιω χαρτες ανεβαζει θερμοκρασια. Γενικα οταν το χρησιμοποιω τωρα το καλοκαιρι. Ειναι ενοχλητικο μπορω να πω.

Αμα γυρισω σε kitkat θα ανεβαζει τοσο θερμοκρασια με την χρηση που κανω;

Για να γυρισω απο cloudy g2 v3.3 σε v2.2 απλα φλασαρω κιτκατ 20H baseband και μετα τη ρομ;

 

Με kitkat 4.4.2 η θερμοκρασία πέφτει αισθητά....!!!:heat: τώρα για να γυρίσεις σε Kitkat υπάρχουν αρκετοί τρόποι (διάβασε λίγο παραπίσω) γνώμη μου και έτσι κάνω πάντα εγώ, είναι η καθαρή εγκατάσταση με LG Flash Tool 2014. Προφανώς χάνεις τα πάντα απο μέσα, αλλά με TitaniumBackup επανέρχονταν όλα σε λιγότερο χρόνο, απο οτι να το στίσεις απο την αρχή...! Όλα τα παραπάνω προϋποθέτουν φυσικά ROOT.;)

 

Οτι αποφασίσεις είμαστε εδώ για οποιαδήποτε βοήθεια...!:)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με kitkat 4.4.2 η θερμοκρασία πέφτει αισθητά....!!!:heat: τώρα για να γυρίσεις σε Kitkat υπάρχουν αρκετοί τρόποι (διάβασε λίγο παραπίσω) γνώμη μου και έτσι κάνω πάντα εγώ, είναι η καθαρή εγκατάσταση με LG Flash Tool 2014. Προφανώς χάνεις τα πάντα απο μέσα, αλλά με TitaniumBackup επανέρχονταν όλα σε λιγότερο χρόνο, απο οτι να το στίσεις απο την αρχή...! Όλα τα παραπάνω προϋποθέτουν φυσικά ROOT.;)

 

Οτι αποφασίσεις είμαστε εδώ για οποιαδήποτε βοήθεια...!:)

 

Αρα θα γυρισω με lg flash tool σε στοκ lollipop και αμεσως μετα σε στοκ κιτκατ και τελος φλασαρω του cloudy. Ετσι;

Εγω επαναφερω τις εφατρμογες και τα δεδομενα τους με lg backup. Το τιτανιουμ δεν το εχω χρησιμοποιησει για επαναφορα αρα δεν ξερω πως γινεται.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορουμε στην cloudy g2 v3.3 να κανουμε καμια ρυθμιση με dori kernel για να μην ανεβαζει υψηλες θερμοκρασιες;

Οταν παιζω παιχνιδια φτανει κοντα στους 70 βαθμους. Επισης οταν χρησιμοποιω χαρτες ανεβαζει θερμοκρασια. Γενικα οταν το χρησιμοποιω τωρα το καλοκαιρι. Ειναι ενοχλητικο μπορω να πω.

Αμα γυρισω σε kitkat θα ανεβαζει τοσο θερμοκρασια με την χρηση που κανω;

Για να γυρισω απο cloudy g2 v3.3 σε v2.2 απλα φλασαρω κιτκατ 20H baseband και μετα τη ρομ;

Έχει ρύθμιση ο Kernel του dorimanx

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αρα θα γυρισω με lg flash tool σε στοκ lollipop και αμεσως μετα σε στοκ κιτκατ και τελος φλασαρω του cloudy. Ετσι;

Εγω επαναφερω τις εφατρμογες και τα δεδομενα τους με lg backup. Το τιτανιουμ δεν το εχω χρησιμοποιησει για επαναφορα αρα δεν ξερω πως γινεται.

Φίλε μου ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6257348

 

Όταν φλασάρεις το zipακι κάνεις τα απαραίτητα wipe's και φλασάρεις τη rom (kit kat) ή επαναφέρεις nandroid backup της custom kit kat (αν έχεις)!

Το titanium backup είναι must για root συσκευές......... μεγάλη ευκολία! ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ρύθμιση ο Kernel του dorimanx

 

Μπορεις φιλε μου να μου τις πεις αναλυτικα;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις φιλε μου να μου τις πεις αναλυτικα;

 

Εγω με το ντορι και cloudy 3.3 πλεον ειμαι κομπλε(χωρις να ξερω τι γινεται με κιτ κατ δεν την κρατησα πανω απο 2 μερε χαχα)

 

Στις ρυθμισεις του ντορι τραβα thrmals controls εγω εχω βαλει στ cpu max heat 72. Παλεοτερα 69..για τα αλλα δεν ξερω

 

(Μπορεις να ενεργοπoιησεις και το hotplug που εχει καπου προς το τελος και νομιζω πως θα δεις διαφορα αλλα χανεις λιγο την δυναμη απο την cpu )

 

Παντως πριν τον ντορι με με παλεοτερο ντορι μπορει να τηγανιζα και κανα αυγο..τωρα κομπλε...περασαν και οι τρελοι καυσωνες του καλοκαιριου

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα γυρισω με lg flash tool σε στοκ lollipop και αμεσως μετα σε στοκ κιτκατ και τελος φλασαρω του cloudy. Ετσι;

Εγω επαναφερω τις εφατρμογες και τα δεδομενα τους με lg backup. Το τιτανιουμ δεν το εχω χρησιμοποιησει για επαναφορα αρα δεν ξερω πως γινεται.

 

Με Lg Flash Tool βάζεις κατευθείαν την kitkat. και αφού κάνεις Root και περάσεις Recovery τότε περνά την cloudy που θες..!!!! Όταν περάσεις την cloudy και πριν το στίσεις, να κάνεις επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων. Και μετά :superman:...!

 

Δεν νομίζω όταν αλλάζεις Rom να μπορείς να το επαναφέρει με lg backup....!!!

Με το titanium παίρνεις backup της εφαρμογές με τα δεδομένα τους και τα μεταφέρεις σε όποια Rom θέλεις αρκεί να είσαι Root ......Αξίζει, είναι απο της πρώτες εφαρμογές που έχω αγοράσει.....!!!!

Όσο για το πως δουλεύει, είναι πανεύκολο.........κοίτα και στο youtube

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βρηκα χρονο και ξαναγυρισα απο cloudy 3.3 σε stock kitkat...Ενταξει η συσκευη απο πλευρας θερμοκρασιας πλεον ειναι πενα...Εβαλα και dorimanx.Εχει δοκιμασει κανεις το xceed kernel?Ο dorimanx σταματησε το update για το δικο του kitkat kernel ενω το xceed προχωραει κανονικα...εντυπωσεις κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...