Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες έχω την cloudy 3.3. Πως δουλεύει το Quick Window;

 

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επείγον. Κατά λάθος φλασαραμε την 3.3 του cloudy και το κινητό μένει με μαύρη αναμένη οθόνη. Λέω να φλασάρω αυτό, θα ξεκινήσει? Kitkat d802 bootstuckhttp://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-slimlp-alpha-0-4-t3135141 που φαίνεται στη μέση της σελίδας
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχω την cloudy 2.2 και φυσικα δεν εχω κανενα προβλημα, αλλα σημερα κατεβασα το Asphalt 8 airborn και ανοιγε και κολουσε στην αρχικη οθονη που δειχνει το σημα της Gameloft.

Δεν καταλαβα γιατι? θελει καποια ρυθμιση στον κερνελ (dorimanX)?

Link to comment
Share on other sites

 

Εκτός και αν στην εγκατάσταση της Rom επέλεξες και το exposed οπότε νομίζω ότι δεν θα έχεις καθόλου.Ας στο επιβεβαιώσει και κάποιος πάντως

Link to comment
Share on other sites

Επείγον. Κατά λάθος φλασαραμε την 3.3 του cloudy και το κινητό μένει με μαύρη αναμένη οθόνη. Λέω να φλασάρω αυτό, θα ξεκινήσει? Kitkat d802 bootstuckhttp://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-slimlp-alpha-0-4-t3135141 που φαίνεται στη μέση της σελίδας

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/tools-mini-srk-tool-d802-t3098163

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εχεις κανενας slim saber? Αν μπορειτε πειτε καμια αλλαγη στις ρυθμισεις του kernel που εχει

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, εχεις κανενας slim saber? Αν μπορειτε πειτε καμια αλλαγη στις ρυθμισεις του kernel που εχει

Ναι εγώ την τρέχω εδώ και μήνες, τι αλλαγή θέλεις; έχει προσθέσει κάποιους gov και ότι optimizations

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να rootαρω το κινητο με το one click, jekina το ρουταρισμα αλλα σταματα στο 90%, το σβηνω, το ανοιγω λειτουργει κανονικα μου δειχνει οτι ειναι root αλλα δεν μπαινει σε recovery. μου βγαζει το ρομποτακι με θαυμαστικο. καμμια εξηγηση;
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ την τρέχω εδώ και μήνες, τι αλλαγή θέλεις; έχει προσθέσει κάποιους gov και ότι optimizations

Λαθος διατυπωση...εννοουσα με τι ρυθμισεις δουλευετε default η οχι; sorry

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Λαθος διατυπωση...εννοουσα με τι ρυθμισεις δουλευετε default η οχι; sorry

Nightmare και zen i/o.είσαι καλυμμένος

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Προς πληροφόρηση.......πέρασα την μαμά kitkat 4.4.2 και δουλεύει μια χαρά το zip HighVolumenBoost για μεγαλύτερη ένταση....;) Μπορεί να με πείτε και ''ανώμαλο'':lol: αλλά το ui της kitkat μου αρέσει περισσότερο απο την ''ξεβαμμένη'':O στα μάτια μου Lollipop.

 

*** Με την kitkat δεν ξέρω τι θα πει ζεστή συσκευή :heat: ....!!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Nightmare και zen i/o.είσαι καλυμμένος

 

Εγώ που δεν κάνω βαριά χρήση και με ενδιαφέρει η μπαταρία να διαλέξω αυτά?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έβαλα blisspop για δοκιμή. Γενικά είμαι φαν των Aosp. Το μόνο πρόβλημα που έχω, είναι όταν με καλούν, αργεί να ανοίξει η οθόνη. Κάποιος με αυτή την ρομ έχει τέτοιο θέμα;
:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν κάνω βαριά χρήση και με ενδιαφέρει η μπαταρία να διαλέξω αυτά?

Κοίτα με nightmare ρολάρει καλύτερα από smartmax, deadline είχα αλλά έπεφτε ψιλό γρήγορα η μπαταρία σε σχέση με zen

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Προς πληροφόρηση.......πέρασα την μαμά kitkat 4.4.2 και δουλεύει μια χαρά το zip HighVolumenBoost για μεγαλύτερη ένταση....;) Μπορεί να με πείτε και ''ανώμαλο'':lol: αλλά το ui της kitkat μου αρέσει περισσότερο απο την ''ξεβαμμένη'':O στα μάτια μου Lollipop.

 

*** Με την kitkat δεν ξέρω τι θα πει ζεστή συσκευή :heat: ....!!!!

 

Εγώ έβαλα nova launcher με το θέμα από lollipop 5.1 και είναι λες και έχω lollipop.

Η συσκευή δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασία πάντως ειδικά που είχα το 5s πιο πριν είναι μέρα με την νύχτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα με nightmare ρολάρει καλύτερα από smartmax, deadline είχα αλλά έπεφτε ψιλό γρήγορα η μπαταρία σε σχέση με zen

 

Δεν θυμάμαι ποια ήταν default.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

 

ηθελα να το αποφυγω αυτο,ευχαριστω.τελικα φλασαρα μια σλιμσαμπερ και ησυχασε το κεφαλι μου...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα nova launcher με το θέμα από lollipop 5.1 και είναι λες και έχω lollipop.

Η συσκευή δεν ανεβάζει καθόλου θερμοκρασία πάντως ειδικά που είχα το 5s πιο πριν είναι μέρα με την νύχτα

ποιο θεμα εχεις που ειναι 5.1? εγω αυτο που εχω (και το μονο που βρηκα) ειναι 5.02

 

Ακυρο, το βρηκα :), αλλα δεν εχει διαφορα απο την 5.02... απ'οσο ειδα μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι stock lolipop με twrp recovery, θελω να δοκιμασω slimsaber, πρεπει να φλασαρω lolipop bootstack που ζηταει ή δεν χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να περάσω με το LG flash tool την στοκ 4.4.2 και συνέχεια με ακυρώνει. Λέει ότι χάθηκε η σύνδεση με το κινητό. Είμαι με cloudy 2.2.
:D
Link to comment
Share on other sites

Εχίων την kitkat stock, υπάρχει καμιά εφαρμογή που όταν χτυπά το τηλ. η έρχεται μήνυμα να ανάβει το φλας (φως) όπως στην lollipop.;) έχω περασμένο και το G2 TweaksBox Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να γυρισω σε κιτ κατ απο λολλιποπ.....αμα παρω τις εφαρμογες μ και τα αρχεια τους backup θα δουλεψουν με κιτ κατ αν κανω restore η θα εχει ασυμβατοτητα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να γυρισω σε κιτ κατ απο λολλιποπ.....αμα παρω τις εφαρμογες μ και τα αρχεια τους backup θα δουλεψουν με κιτ κατ αν κανω restore η θα εχει ασυμβατοτητα;

 

Όλες της εφαρμογές, μαζί με τα δεδομένα τους, μπορείς να της μεταφέρεις με TitaniumBackup ;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...