Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την cloudy g2 3.3.

Την είχα εγκαταστήσει χωρίς να επιλέξω λειτουργία xposed.

Εγκατέστησα το xposed v64 που μου είπε ο φίλος pdimi70 μέσω recovery. Μετά εγκατέστησα και το apk. Και όλα καλά. χωρίς να παγώσω τίποτα ούτε καιρό ούτε Lgsmartcover.

Όλα δουλεύουν ρολόι. Κάποια modules ακόμα δεν είναι συμβατά με lollipop πάντως.

 

V64 ή v69?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λάθος εκ παραδρομής. Xposed v69 sdk21 arm. Zip. Το 64αρι που έχει το άλλο αρχείο αν κατάλαβα την απορία σου μάλλον εννοεί τον επεξεργαστή. Οπότε δεν είναι για εμάς.
Link to comment
Share on other sites

ποια μοντουλα να βαλω για το xposed?το gravity δε λειτουργει σε στοκ ρομ κιτκατ ε?με ενδιαφερει κυριως να αλλαξω τα πληκτρα..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Απόδοση μπαταρία καλύτερα από kernel cloudy;

 

Ο κερνελ του Ντορι εχει πολυ καλο deep sleep εγω το λειτουργω στο perfomance profile και ειμαι μια χαρα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ποια μοντουλα να βαλω για το xposed?το gravity δε λειτουργει σε στοκ ρομ κιτκατ ε?με ενδιαφερει κυριως να αλλαξω τα πληκτρα..

 

Δοκίμασε το android theme engine.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε το G2xposed...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2477586

 

Με τελευταιο dory και cloudyg2 3.3 εχει φαει αρκετα σκαλώματα στην απάντηση οταν με καλούν. Ενω σερνω το πράσινο να απαντησω το τηλέφωνο κολλαει χωρις να ακουσω την αλλη γραμμη η οποια και στο τελος γινεται αναπαντητη γιατι δεν μπορω να πατήσω τιποτα στην οθονη.

Οποτε γυριζω παλι σε cloudy kernel.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δε με αφήνει να αγοράσω την premium για κάποιο λόγο.. Γκρρρρ

 

Ναι γενικά λόγω των capital controls Δεν μπορείς να αγοράσεις με κάρτα από play store...Η μόνη λύση είναι αγορα καρτών για το play από μεγάλες αλυσίδες ηλεκτρονικών

Link to comment
Share on other sites

έχω την cloudy 3.2 να κάνω την κίνηση να πάω στην 3.3 ή δεν έχει μεγάλη διαφορά?? εννοήτε ότι αν πάω στην 3.3 θα κάνω καθαρή εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Ο dori 4.6 με cloudy 3.3 είναι σταθερός,τον έχει δοκιμάσει κανείς ή συνεχίζουν τα προβληματα;

καλημέρα ,επειδή έχω δεί και άλλους φίλους να ψάχνονται,και διαβάζω διάφορα προβλήματα με Dorimanx , σάς προτείνω να ρίξετε μια ματιά και εδώ http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/kernel-xceed-t3066637 .Διαβάζω εξαιρετικές κριτικές σε ξένα site και χθες βράδυ τον έβαλα (πολύ νωρίς ακόμη για να έχω προσωπική άποψη).Υπάρχουν 2 εκδόσεις η wpr (καλύτερη μπαταρία,οι κριτικές λένε καλύτερη από stock ,δεν ξέρω θα δείξει ) και η npr (καλύτερες επιδόσεις με λίγο χειρότερη μπαταρία ,κάποιοι λένε ανάξια λόγου).Το θέμα είναι ότι στην πρώτη σελίδα στο download μου έδωσε την πιο παλιά έκδοση bld5a μετά βγήκε η bld6 και προχτές η bld7

για να μην ψάχνεστε αυτές είναι οι τελευταίες (τις αναβαθμίσεις του τις βρήκα μεσα στις σελίδες του site αφού το διάβασα όλο) η wpr https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347788481 και η npr https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347788487

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να πω για το κερνελ του DorimanX οτι στατιστικα αν το δει κανεις απο τη στιγμη που η εκδοση 4.5 μονο για το 802 ξεπερασε τα 8500 κατεβασματα ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα βρεθουν και καποιοι παραπονεμενοι (που τις περισσοτερες φορες φταιει το setup που εχουν κανει στη ρομ τους) και βεβαια δεν μπορει να γινει ασφαλης συγκριση με τους κερνελ πχ που ανεφερε ο Ανεστης που τουλαχιστον οταν κοιταξα εγω ειχαν 80 και 49 κατεβασματα αντιστοιχα, εννοειται οτι μπορει να ειναι αψογοι μια και δεν τους εχω δοκιμασει

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα βαλει την cloudyg2 3.3 και ειχα επιλεξει την επιλογη για xposed.. Αποσο ξερω αφαιρουσε το smartcover κατα την εγκατασταση της ρομ.. Τωρα που το νεο sdk υποστηριζει smartcover πως το ξαναβαζουμε?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ποια μοντουλα να βαλω για το xposed?το gravity δε λειτουργει σε στοκ ρομ κιτκατ ε?με ενδιαφερει κυριως να αλλαξω τα πληκτρα..

G3 tweaksbox και οχι G2.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχουμε τα Smartsettings του g4 στην lollipop ή στην cloudy??
Link to comment
Share on other sites

Η Cloudy για Kitkat πατάνε πάνω στο G3 και για Lollipop πατάνε πάνω στο G4.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η Cloudy για Kitkat πατάνε πάνω στο G3 και για Lollipop πατάνε πάνω στο G4.

Το ξέρω..έχω cloudy 3.3..έλεγα μήπως υπαρχειω τιποτα για φλασαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Εκτός με το LG Flash Tool 2014 πως αλλιώς μπορούμε να γυρίσουμε σε stock ? Γιατί με το LG Flash Tool 2014 και τα Wind.10 δεν μπορώ...!!! Δοκιμασμένο σε 2 laptop που έχω με WIN.10 Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα παρακάτω Test θα σας λυθούν όλες η απορίες για της 2 Rom KitKat 4.4.2 vs Lollipop 5.0.2

 

 

 

 

 

Και παρακάτω ένα Test LG G2 vs LG G4 - 2 χρόνια μετά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα το LG G2.

 

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στα παρακάτω Test θα σας λυθούν όλες η απορίες για της 2 Rom KitKat 4.4.2 vs Lollipop 5.0.2

 

 

 

 

 

Και παρακάτω ένα Test LG G2 vs LG G4 - 2 χρόνια μετά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα το LG G2.

 

 

Καλημέρα ,μπράβο μαέστρο που τα βρήκες

Ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειμαι αρκετό καιρό με cloudy g2 3.3 αλλα παρατηρώ να μν έχει καλη διάρκεια στην μπαταρία. Σκέφτομαι να περάσω στοκ λολλιποπ αλλα επειδή εχω πολλα τραγούδια στα αγαπημένα και μετα θα πρέπει παλι να τα βαζω ξέρετε πως μπορω να κανω backup και να μείνουν τα τραγούδια στα αγαπημένα
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κατι που παρατηρησα...

 

Για καιρο ειχα περασμενη μεσα την στοκ 5.0.2 και για λιγες μερες την cloudy 3.3 και για μερικες μερες τωρα εχω περασμενη την conqueror 3.1 με μια μερα δοκιμης της cloudy 2.2 (η οποια ειχε σε ΚΚ) Αυτο που παρατηρησα ηταν οτι με τις cloudy εκδοσεις και στις δυο εκδοσεις λογισμικου ,η συσκευη ηταν συνεχως πιο ζεστη απο οτι στις πιο στοκ εκδοσεις.Μιλαω με στοκ κερνελ ολα αυτα.

 

Παντα μετα απο καθε αλλαγη ρομ εκανα ολικη επαναφορα και ολα απο την αρχη.Δεν ξερω αν εχει συναντησει κανεις αλλος το ιδιο.

Παντως οσο το xposed επιμενει να μην λειτουργει καλα σε Lollipop και καταργει το προγραμμα του καιρου απο το κινητο , συν τις οποιες αλλες ελλειψεις εκει , δεν καιγομαι να επιστρεψω σε αυτην.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...