Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο τέλος του Post (αν το διάβαζες) προτείνω την CloudyG3 2,2 (τότε) δεν ξέρω αν υπάρχει και νεώτερη....;)

 

απλα ειχε κανα χρονο και δε το εδωσα σημασια.. :p

 

αρα κλασσικα cloudy.γενικα ειμαι οπαδος aosp,αλλα στο g2 μου φαινεται αμαρτια.αν και ειχα βγαλει πολυ καλους χρονους οθονης με mahdi παλαιοτερα..

 

τελευταια ερωτηση,προτεινεις λολιποπ?βλεπω το κινητο της κοπελιας και στεναχωριεμαι..πολυ λαγκ με στοκ lolli..

 

συντομα βεβαια θα βγει και η 5.1.1 απ οτι βλεπω οποτε θα πιασουν δουλεια οι καστομαδες.κλασεις ανωτερη της 5.0...

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

απλα ειχε κανα χρονο και δε το εδωσα σημασια.. :p

 

αρα κλασσικα cloudy.γενικα ειμαι οπαδος aosp,αλλα στο g2 μου φαινεται αμαρτια.αν και ειχα βγαλει πολυ καλους χρονους οθονης με mahdi παλαιοτερα..

 

τελευταια ερωτηση,προτεινεις λολιποπ?βλεπω το κινητο της κοπελιας και στεναχωριεμαι..πολυ λαγκ με στοκ lolli..

 

συντομα βεβαια θα βγει και η 5.1.1 απ οτι βλεπω οποτε θα πιασουν δουλεια οι καστομαδες.κλασεις ανωτερη της 5.0...

 

Αβίαστα cloudyG2 3.3 (πατάει πάνω στο G4) απλά κανε καθαρή εγκατάσταση με όλα τα Wipe (Dalvik - system - data - cache) και πριν στίσεις το τηλ. να κάνεις όπως δήποτε και μια Επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων. Και θα τρέχει σφαίρα. Βλέπω να κάνεις το ίδιο και στην φίλη σου;)

 

***Προσοχή 1. με τα Wipe θα σβηστούν τα πάντα (photo-video-music αν εχεις) από την μνήμη

***Προσοχή 2. Όταν φτάσεις στο Άρωμα να επιλέξεις D802. (αν έχεις ευρωπαϊκό)

 

Προφανώς τα γνωρίζεις, άλλα είπα να στα υπενθυμίσω με ολο το θάρρος.......:p

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αβίαστα cloudyG2 3.3 (πατάει πάνω στο G4) απλά κανε καθαρή εγκατάσταση με όλα τα Wipe (Dalvik - system - data - cache) και πριν στίσεις το τηλ. να κάνεις όπως δήποτε και μια Επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων. Και θα τρέχει σφαίρα. Βλέπω να κάνεις το ίδιο και στην φίλη σου;)

 

***Προσοχή 1. με τα Wipe θα σβηστούν τα πάντα (photo-video-music αν εχεις) από την μνήμη

***Προσοχή 2. Όταν φτάσεις στο Άρωμα να επιλέξεις D802. (αν έχεις ευρωπαϊκό)

 

Προφανώς τα γνωρίζεις, άλλα είπα να στα υπενθυμίσω με ολο το θάρρος.......:p

 

καλα εκανες αν και οπως μαλλον ξερεις δεν ειμαι και χθεσινος..

 

ερωτηση ομως.γιατι να κανω και επαναφορα εργοστασιακων?αφου ηδη εχω κανει ολα τα wipes και ειναι κριμα να αδειασει η "καρτα"(της κοπελιας κυριως,εχει βαρυ χερι :p )

 

θα πεσει δοκιμη..το πολυ πολυ γυριζω στη 2.2 και τελος...:D

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Αβίαστα cloudyG2 3.3 (πατάει πάνω στο G4) απλά κανε καθαρή εγκατάσταση με όλα τα Wipe (Dalvik - system - data - cache) και πριν στίσεις το τηλ. να κάνεις όπως δήποτε και μια Επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων. Και θα τρέχει σφαίρα. Βλέπω να κάνεις το ίδιο και στην φίλη σου;)

 

***Προσοχή 1. με τα Wipe θα σβηστούν τα πάντα (photo-video-music αν εχεις) από την μνήμη

***Προσοχή 2. Όταν φτάσεις στο Άρωμα να επιλέξεις D802. (αν έχεις ευρωπαϊκό)

 

Προφανώς τα γνωρίζεις, άλλα είπα να στα υπενθυμίσω με ολο το θάρρος.......:p

Βλέπω ότι προτείνεις "αβίαστα" την 3.3, τα θέματα που έχουν όλοι με lp με θερμοκρασίες Και κάποιοι με την αυτονομία, πάντα συγκριτικά με την ΚΚ δεν τα έχεις εσύ;

Link to comment
Share on other sites

καλα εκανες αν και οπως μαλλον ξερεις δεν ειμαι και χθεσινος..

 

ερωτηση ομως.γιατι να κανω και επαναφορα εργοστασιακων?αφου ηδη εχω κανει ολα τα wipes και ειναι κριμα να αδειασει η "καρτα"(της κοπελιας κυριως,εχει βαρυ χερι :p )

 

θα πεσει δοκιμη..το πολυ πολυ γυριζω στη 2.2 και τελος...:D

 

Βλέπω ότι προτείνεις "αβίαστα" την 3.3, τα θέματα που έχουν όλοι με lp με θερμοκρασίες Και κάποιοι με την αυτονομία, πάντα συγκριτικά με την ΚΚ δεν τα έχεις εσύ;

 

Πρώτα από όλα έτσι στήνετε σωστά η Rom από οτι ξέρεις, *για να καθίσει σωστά. και κάνοντας ολα τα wipes έτσι και αλλιώς θα χαθούν τα πάντα. Να βάλεις την 3.3. για να έχεις την δικιά σου άποψη και εμπειρία. Ασε που θα σε τρώει το χέρι πάντα ;) Πάρε και εσύ βρε καημένε ένα backup για να γλιτώσεις το Bullying απο την κοπελιά..... :lol:

Να την κρατήσεις καμιά εβδομάδα (την Rom οχι την κοπελιά) για να στρώση και η μπαταρία, και μετά με ένα backup που θα έχεις πάρει ξανά γυρίζεις πίσω αν δεν σου αρέσει....!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέματα με την 3.3

 

Ίδιες θερμοκρασίες και καλύτερη μπαταρία... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα έτσι στήνετε σωστά η Rom από οτι ξέρεις, *για να καθίσει σωστά. και κάνοντας ολα τα wipes έτσι και αλλιώς θα χαθούν τα πάντα. Να βάλεις την 3.3. για να έχεις την δικιά σου άποψη και εμπειρία. Ασε που θα σε τρώει το χέρι πάντα ;) Πάρε και εσύ βρε καημένε ένα backup για να γλιτώσεις το Bullying απο την κοπελιά..... :lol:

Να την κρατήσεις καμιά εβδομάδα (την Rom οχι την κοπελιά) για να στρώση και η μπαταρία, και μετά με ένα backup που θα έχεις πάρει ξανά γυρίζεις πίσω αν δεν σου αρέσει....!

 

οχι απλα τοσα χρονια οταν αλλαζα ρομ σε συσκευη μου,εκανα ολα τα wipes εκτος απο την internal..τελευταια αλλαζω πιο συχνα ρομ παρα κινητο οποτε δε με ενοχλει :p

 

 

θα την κρατησω(την κοπελια :p)

 

ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια:happy:

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Πήγα να κάνω update στο cyanogenmod 12.1 και έχει κολλήσει στην οθόνη με το λογότυπο της cyanogen

Πως να το ξεκκολήσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Πήγα να κάνω update στο cyanogenmod 12.1 και έχει κολλήσει στην οθόνη με το λογότυπο της cyanogen

Πως να το ξεκκολήσω;

Εάν η ρομ είναι CAF based πλέον, θέλει να περάσεις πρώτα το κατάλληλο bootstack

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Πήγα να κάνω update στο cyanogenmod 12.1 και έχει κολλήσει στην οθόνη με το λογότυπο της cyanogen

Πως να το ξεκκολήσω;

 

Σε βλέπω να το επαναφέρει με LG Flash Tool 2014, με ότι αυτό συνεπάγεται...!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Πήγα να κάνω update στο cyanogenmod 12.1 και έχει κολλήσει στην οθόνη με το λογότυπο της cyanogen

Πως να το ξεκκολήσω;

 

Το ξεκόλλησες? Εχεις προηγούμενο backup?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Πήγα να κάνω update στο cyanogenmod 12.1 και έχει κολλήσει στην οθόνη με το λογότυπο της cyanogen

Πως να το ξεκκολήσω;

καλημέρα,πάτα συνέχεια power+vol. down μέχρι να σβήσει εντελώς ,κράτα το συνέχεια γιατί αν το αφήσεις γρήγορα σχετικά, θα σου ξαναβγάλει την οθόνη cyanogemod .Όταν λοιπόν σβήσει οριστικά τα ξαναπατάς για να ξαναμπείς recovery με τον γνωστό τρόπο

1.Full wipe

2. Flash bootstack lp (κάποιοι συμβουλεύουν αμέσως reboot recovery, προσοχή έγινε κατανοητό ?)

4) Flash rom+gapps

5) Reboot system

θα χαθούν όλα ,το ξαναστήνεις απο την αρχή (γι αυτό είναι καλό νάχουμε πάντα ένα backup και ακόμα καλύτερα και ένα OTG φλασάκι και να έχεις μέσα τα πάντα από αρχεία ,ρομ,κέρνελ,backup ότι τέλος πάντων χρειάζεσαι)

 

δεν ξέρω την rom την έχεις στη μνήμη ? ,γιατί ανέφερες update δεν έχω κάνει ποτέ

Edited by anestis1
edit
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω cloudy g2 3.3 και θελω να βαλω το xposed.Ξερει καποιος πως μπορω να το βαλω?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω cloudy g2 3.3 και θελω να βαλω το xposed.Ξερει καποιος πως μπορω να το βαλω?

 

Καλημέρα, αρχικα πρεπει να είχες επιλέξει την επιλογη για xposed κατα την εγκατάσταση της cloudy...Aν το εχεις κανει τοτε φλασάρεις αυτο το ζιπάκι και μετα αυτο το .apk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παλιότερα υπήρχε θέμα με τον καιρό και το lg Smartcover.

Εχει καταφέρει κανείς να δουλευουν ολα αυτα μαζί με το xposed; και αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αρχικα πρεπει να είχες επιλέξει την επιλογη για xposed κατα την εγκατάσταση της cloudy...Aν το εχεις κανει τοτε φλασάρεις αυτο το ζιπάκι και μετα αυτο το .apk

 

Παιδια μη βιαζομαστε και να ενημερωνομαστε και το λεω αυτο γιατι εχει βγει νεο ζιπ v69 το οποιο μαλιστα εχει καλυτερη συμβατοτητα με τα LG τηλεφωνα και για αυτο παραθεσα την επισημη σελιδα του Xposed for Lollipop [Android 5.0, v69, 2015/08/03]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή παλιότερα υπήρχε θέμα με τον καιρό και το lg Smartcover.

Εχει καταφέρει κανείς να δουλευουν ολα αυτα μαζί με το xposed; και αν ναι πως;

 

Παραθετω σχολιο του dev

So here it is, framework version 69 with support for LG's encrypted apps (LGCover, LGWeather, maybe more)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν έκανα την εγκατάσταση δεν το είχα επιλέξει.Σε αυτήν τη περίπτωση τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν έκανα την εγκατάσταση δεν το είχα επιλέξει.Σε αυτήν τη περίπτωση τι γίνεται?

 

Τα παγωνεις με Titanium backup ή παρόμοια εφαρμογή

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχω την cloudy g2 3.3.

Την είχα εγκαταστήσει χωρίς να επιλέξω λειτουργία xposed.

Εγκατέστησα το xposed v64 που μου είπε ο φίλος pdimi70 μέσω recovery. Μετά εγκατέστησα και το apk. Και όλα καλά. χωρίς να παγώσω τίποτα ούτε καιρό ούτε Lgsmartcover.

Όλα δουλεύουν ρολόι. Κάποια modules ακόμα δεν είναι συμβατά με lollipop πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Ο dori 4.6 με cloudy 3.3 είναι σταθερός,τον έχει δοκιμάσει κανείς ή συνεχίζουν τα προβληματα;

 

Σταθερός στο default profile που το έχω

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με Wind.10 έχει δουλέψει κανείς το LG Flash Tool 2014 ...! γιατί σε 2 laptop που έχω δεν μπορώ να βάλω mama rom...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...