Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οποτε παιδια κανω αυτα τα βηματα http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055 ειμαι με στοκ εκδοσι λολλιποπ φλασαρω και θα ειμαι κομπλε? Δεν χριαζετε κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....εχω συνεχεια το εικονιδιο του συνγχρονισμου πανω στην στατους μπαρ.....μου εχει φαει 20% απο το πρωι τι να ειναια;;;; τι συνγχρονιζει ολη μερα;;;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ενώ ανοίγω τον συγχρονισμό μόνο όταν το φορτιζω έχω μόνιμα αυτό

[ATTACH]62372

Link to comment
Share on other sites

ειμαι root με stock lollipop. μπορω να φλασσαρω MIUI Version: 5.6.12 (MIUI6);

Καλη ερωτηση. Λογικα μπορεις. Ας απαντησει ομως καλυτερα καποιος που το δοκιμασε.

Δε λεει η ΜΙUI τι baseband θελει απο κατω;

Το πολυ πολυ παιρνεις ενα nandroid backup με το recovery και την φλασαρεις. Αν κατι παει στραβα κανεις ενα restore και εισαι οπως πριν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cloudyg2 3.1 με dorimanx τελευταια και το κινητο lagarei τρομερα...και μου φαινεται πολυ χειροτερο με το κερνελ αυτο. Εχει κανει καποιος ρυθμισεις για να το σταθεροποιησει καπως? Αν παιζει ετσι νομιζω θα το βγαλω.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα cloudyg2 3.1 με dorimanx τελευταια και το κινητο lagarei τρομερα...και μου φαινεται πολυ χειροτερο με το κερνελ αυτο. Εχει κανει καποιος ρυθμισεις για να το σταθεροποιησει καπως? Αν παιζει ετσι νομιζω θα το βγαλω.

 

 

Ποιά έκδοση έβαλες ?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση έβαλες ?

 

Την Dorimanx-V3.2-LP-[17-20]-[21-06]. Δεν ξερω αν παιζει ρολο που ξαναφλασαρα την baseband του λολιποπ, μετα περασα το backup που ειχα της cloudyg2 3.1 και μετα εβαλα on top την dorimanx, αλλα το κινητο πλεον ειναι πολυ αργο..αισθητα αργο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....εχω συνεχεια το εικονιδιο του συνγχρονισμου πανω στην στατους μπαρ.....μου εχει φαει 20% απο το πρωι τι να ειναια;;;; τι συνγχρονιζει ολη μερα;;;

 

Το ίδιο έπαθα και εγώ σήμερα και τελικά ήταν το gmail . Έκανα μια εκκαθάριση την εφαρμογή και φαίνεται να έστρωσε .....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Την Dorimanx-V3.2-LP-[17-20]-[21-06]. Δεν ξερω αν παιζει ρολο που ξαναφλασαρα την baseband του λολιποπ, μετα περασα το backup που ειχα της cloudyg2 3.1 και μετα εβαλα on top την dorimanx, αλλα το κινητο πλεον ειναι πολυ αργο..αισθητα αργο...

 

Και εγώ 3.2 έχω αλλά είναι μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να σβήσεις το φάκελο dori που βρίσκεται στη διαδρομή /data/dori και ξαναφλασαρε τον.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έχω τώρα cloudy. Σε περίπτωση που βαρεθώ έχετε να προτεινετε κάποια άλλη ρομ αλλά χωρίς να χρειαστεί να φλασαρω κερνελ ή baseband ή να θέλει downgrade από lollipop?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 3.2 έχω αλλά είναι μια χαρά

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να σβήσεις το φάκελο dori που βρίσκεται στη διαδρομή /data/dori και ξαναφλασαρε τον.

 

Κανεις και καποιο Wipe αφου το σβησεις και πριν το φλασαρεις?

 

Επισης ας μοιραστουμε πειραγματα στο dorimanx application που βελτιωνουν το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Έχω τώρα cloudy. Σε περίπτωση που βαρεθώ έχετε να προτεινετε κάποια άλλη ρομ αλλά χωρίς να χρειαστεί να φλασαρω κερνελ ή baseband ή να θέλει downgrade από lollipop?

Το εχεις τρελανει το κινητο :p πανω κατω οι ρομ ειναι αυτες που λεμε στις τελευταιες 30 σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις τρελανει το κινητο :p πανω κατω οι ρομ ειναι αυτες που λεμε στις τελευταιες 30 σελιδες

 

Θα βγάλω το άχτι μου που δεν είχα ρομ να βάλω με το l9ii!!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Παντως θα συνιστουσα να δωσετε μια ευκαιρια και σε αυτην.......

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-vk-v5-0-f320s-l-k-d80x-vs-ls980-l01f-t3134093

Την ειχε ξανααναφερει ενας φιλος πιο πισω....Εχει βγει στην αγορα πριν την cloydy 3.1.

Εγω την αλλαξα την cloudy 3.1 και εβαλα αυτη.....Χωρις αλλαγη κερνελ και αλλες τροποποιησεις εχω καλυτερη διαχειρηση στην μπαταρια και δεν χρειαζεται να βαλω προσθετα για αυξηση ηχου και μεγαλυτερη γραμματοσειρα σε statous & notifications bar....Βεβαια γουστα ειναι αυτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλω το άχτι μου που δεν είχα ρομ να βάλω με το l9ii!!!!!!

Καλα κανεις......εχει ρομ να αλλαζεις καθε μερα :p

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις......εχει ρομ να αλλαζεις καθε μερα :p

Απλά μπερδεύτηκα με το baseband.....Χάχνω να είναι για lollipop?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Κανεις και καποιο Wipe αφου το σβησεις και πριν το φλασαρεις?

 

Επισης ας μοιραστουμε πειραγματα στο dorimanx application που βελτιωνουν το κινητο..

 

Όχι δεν κάνω κάτι άλλο. Με τις ρυθμίσεις μπορείς να πειραματιστεις.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε στους xda mod για διαφανες widget καιρου για cloudy, πρωτα μπακαπ γιατι ποτε δεν ξερεις τη φερεγγυότητα του καθε dev

http://www.mediafire.com/download/0t1ohh71gnb535f/Trasparent-Widget-Cloudy.zip

 

Εξαιρετικό εμφανισιακά, δουλεύει απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα lollipop και τώρα με τη καινούρια του cloudy το κινητό έχει αρκετά κολλήματα. Συμβαίνει και σε άλλους?

 

Και σε μενα συμβαινει. Με ενα wipe cache kai dalvik και εγκατασταση παλι του dorimanx καπως βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο δε παει καλα. Με cloudyg2 3.1 stock kernel καθαρο install rom και flight mode/ 0% ψωτεινοτητα / με μονο chrome browsing και χτυπουσε σε θερμοκρασιες 72αρια 74 75 ο επεξεργαστης και μπαταρια κοντα στους 40c μη μου πείτε οτι ειναι λογικο. Καιει πολυ εκει κατω απο την κάμερα

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...