Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με cloudy 3.1 δεν μου δουλεύει η θήκη quick window.

Αντιμετωπίζει κάνεις το ίδιο θέμα?

 

'Οταν εγκατέστησες τη ROM λογικά επέλεξες κατα την εγκατάσταση Ναι στο Xposed που σημαίνει ότι θυσιάζεις το Quick Window. Το έλεγε εκεί.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακομα βλεπω ομως οτι δεν ειναι stable. Αλλιως ποια ειναι η διαδικασια να την βαλουμε? Δωστε ενα ξεκαθαρο λινκ.
Link to comment
Share on other sites

Με cloudy 3.1 πως παει η μπαταρία σε σχέση με στοκ λολι;;;

 

Για 'μένα προσωπικά η κατανάλωση μπαταρίας κατά τη χρήση είναι υπερβολική! Δεν έχω δοκιμάσει stock lollipop αλλά σε σχέση με stock kitkat έχω αυτή την άποψη!

Link to comment
Share on other sites

Με cloudy 3.1 πως παει η μπαταρία σε σχέση με στοκ λολι;;;

 

Σε εμενα λιγο χειροτερα

 

Και σε εμενα λιγο χειροτερα .... !!!! :confused::confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω με cloudy g2 3.1 είμαι μια χαρά. Το μονο που με ενοχλεί είναι οτι οταν ακουω μουσική μερικες φορές κολλάει το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι καλύτερη από στοκ λολι.

Και σαν εμφάνιση είναι ανώτερη από την στοκ.

Βάλτε wakelock detector και βλέπετε τι γίνεται με τη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την CloudyG2 3.1 αλλα το dorimanx παιζει σε αυτη? διοτι ειδα οτι ειναι για την 4.4.1 εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την CloudyG2 3.1 αλλα το dorimanx παιζει σε αυτη? διοτι ειδα οτι ειναι για την 4.4.1 εκδοση.

 

Βάλε το 2.9 http://www.dorimanx.com/LG-LP/

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

 

Το θεμα ειναι καλυτερο αυτο το κερνελ ή να αφησουμε το μαμαδισιο οπως εχει? Ακομα κραταω τις επιφυλαξεις μου παντως. Τα εχω κατεβασει ολα κανω backup και περιμενω μια πιο εμπειροστατωμενη αποψη.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ακομα βλεπω ομως οτι δεν ειναι stable. Αλλιως ποια ειναι η διαδικασια να την βαλουμε? Δωστε ενα ξεκαθαρο λινκ.

Μα αυτο που ψαχνεις ειναι 6 ΜΟΝΟ ποστς πιο πανω απο τη στιγμη που ποσταρες!!!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μολις το κινητο brickare. Εκανα τα παρακατω:

 

Reboot to Recovery

Full wipe (Dalvik, Cache, System & Data)

Flash CloudyG2

Choose your variant in Aroma

 

Και το κινητο εκλεισε και τωρα ανοιγει το σημα της LG και κλεινει παλι....

 

Ηθελε κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μολις το κινητο brickare. Εκανα τα παρακατω:

 

Reboot to Recovery

Full wipe (Dalvik, Cache, System & Data)

Flash CloudyG2

Choose your variant in Aroma

 

Και το κινητο εκλεισε και τωρα ανοιγει το σημα της LG και κλεινει παλι....

 

Ηθελε κατι αλλο?

 

Δες σε ποια περιπτωση ανηκεις

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/guide-how-to-install-cloudyg2-3-1-d802-t3137055

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

Το εχει ξαναπαθει καποιος η μονο εγω? Προσπαθησα να παω απο Cloudyg2 2.3 σε Cloudyg2 3.1.

Ποιο απο τα βηματα αυτα να κανω τωρα? Εχω μπερδευτει λιγακι..

Link to comment
Share on other sites

Το εχει ξαναπαθει καποιος η μονο εγω? Προσπαθησα να παω απο Cloudyg2 2.3 σε Cloudyg2 3.1.

Ποιο απο τα βηματα αυτα να κανω τωρα? Εχω μπερδευτει λιγακι..

Η rom που είχες ηταν Kit Kat! Πριν φλασάρεις τη rom, φλασάρες πρώτα αυτό;

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347760919

Ή baseband lollipop;

Αν όχι, ενδεχομένως έφταιγε αυτό!

Αν μπαίνεις recovery, φλάσαρε το παραπάνω αρχειο, μετά τα wipe's και μετά flash cloudyG2 3.1. Και προσοχή τι επιλέγεις στο aroma......

Link to comment
Share on other sites

 

Που βοηθαει αυτο ακριβως φιλε μου? Γιατι τωρα εκανα φουλ wipe και εβαλα την παλια μου που ειχα κανει backup και μου εχει κολλησει στο "Android is upgrading - Starting aps". Τι λετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Που βοηθαει αυτο ακριβως φιλε μου? Γιατι τωρα εκανα φουλ wipe και εβαλα την παλια μου που ειχα κανει backup και μου εχει κολλησει στο "Android is upgrading - Starting aps". Τι λετε να κανω?

 

Δεν πήγαινε για εσένα.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η rom που είχες ηταν Kit Kat! Πριν φλασάρεις τη rom, φλασάρες πρώτα αυτό;

https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347760919

Ή baseband lollipop;

Αν όχι, ενδεχομένως έφταιγε αυτό!

Αν μπαίνεις recovery, φλάσαρε το παραπάνω αρχειο, μετά τα wipe's και μετά flash cloudyG2 3.1. Και προσοχή τι επιλέγεις στο aroma......

 

 

Ναι ειχα την KitKat και εκανα τα wipes Και υστερα flashara την cloudyG2 3.1. Τωρα recovery μου μπαινει μονο οταν κανω factort reset και επιστρεφει εκει. Τι λετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειχα την KitKat και εκανα τα wipes Και υστερα flashara την cloudyG2 3.1. Τωρα recovery μου μπαινει μονο οταν κανω factort reset και επιστρεφει εκει. Τι λετε να κανω?

Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα, σε recovery τελικά μπορείς να μπεις;

Εάν ναι, δοκίμασε με τη σειρά τα βήματα που σου εγραψα!

Αν δεν μπαίνει, δοκίμασε τουλάχιστον αν μπαίνει σε download mode για να δοκιμάσεις να φλασάρεις kdz αρχείο με flash tool.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά δεν κατάλαβα, σε recovery τελικά μπορείς να μπεις;

Εάν ναι, δοκίμασε με τη σειρά τα βήματα που σου εγραψα!

Αν δεν μπαίνει, δοκίμασε τουλάχιστον αν μπαίνει σε download mode για να δοκιμάσεις να φλασάρεις kdz αρχείο με flash tool.

 

Εφτιαξε ομορφοπαιδα. Σας ευχαριστω παρα πολυ.....

 

Να αφησω το κερνελ του cloudyG2 3.1 η να βαλω την τελευταια του Dorimanx?

Edited by airmiller72000
Link to comment
Share on other sites

 

Μολις το ειδα και το διαβασα και στο xda αλλα δεν εχω καταλαβει τι παραπανω κανει ?? Ειναι ο ιδιος ο κερνελ αλλα ποιο πειραγμενος τι παραπανω μας δεινει?? Παιδια επισης σκεφτομαι να αλλαζα τον μαμα κερνελ της cloudy G2 3.1 π.χ με τον τελευταιο του dori αλλα διαβασα για restart σε αρκετα παιδια..!! Υπαρχει καποιος αρκετα σταθερος ?? ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μολις το ειδα και το διαβασα και στο xda αλλα δεν εχω καταλαβει τι παραπανω κανει ?? Ειναι ο ιδιος ο κερνελ αλλα ποιο πειραγμενος τι παραπανω μας δεινει?? Παιδια επισης σκεφτομαι να αλλαζα τον μαμα κερνελ της cloudy G2 3.1 π.χ με τον τελευταιο του dori αλλα διαβασα για restart σε αρκετα παιδια..!! Υπαρχει καποιος αρκετα σταθερος ?? ;);)

 

Δε νομίζω ότι είναι πειραγμενος. Τον βάζεις σε περίπτωση που που πας να φλασαρεις κάποιον άλλο και πέφτεις σε bootloop για να μην φλασαρεις όλη τη ρομ από την αρχή Έχω μείνει στο dorimanx 2.9 και δεν έχω καμία επανεκκίνηση.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που μου έτυχε (αρκετά ασήμαντο) είναι ότι που και που κολλάει το weather animation. Δείχνει ότι έχει βροχή ενώ ο καιρός είναι clear παρά τα πολλά updates. Με επανεκκίνηση λύνεται αμέσως.

 

Ο χρόνος φόρτισης είναι ελάχιστα πιο αργός, μικρή διαφορά.

Η μπαταρία είναι στα επίπεδα λόλλιποπ, το κινητό τρέχει πολύ smooth.

 

Τραγικός και πολύ άβολος ο τρόπος που ρυθμίζεις την ώρα για ξυπνητήρια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στην παρέα.. Εχει κανείς δοκιμάσει αν δουλεύει το wifi hotspot στη νεα cloudy ; Συνδέεται κανονικα ο client στο κινητο παίρνει ip αλλα internet γιοκ.. Αν μπορεί κάποιος να δοκιμάσει ας μου πει... Ευχαριστώ...
Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στην παρέα.. Εχει κανείς δοκιμάσει αν δουλεύει το wifi hotspot στη νεα cloudy ; Συνδέεται κανονικα ο client στο κινητο παίρνει ip αλλα internet γιοκ.. Αν μπορεί κάποιος να δοκιμάσει ας μου πει... Ευχαριστώ...

 

To hot spot σε μενα δουλευει αψογα. Μη ξεχνας οτι πρεπει να εχεις ενεργα τα "Δεδομενα" για να γινει το κινητο hot spot. Εαν εχεις ενεργο το Wifi τοτε μιλαμε για Wireless Repeater που απο οτι ξερω η μονη εφαρμογη που εχει τετοια δυνατοτητα ειναι η fqrouter2. Προσοχη δε πιανει σε ολα τα κινητα αλλα το G2 παραμενει εγγυηση!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...