Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια και περιμενουμε απο μερα σε μερα τη Cloudy, ριχνω μια ιδεα που μου εδωσε ο @tsiv αν δεν κανω λαθος. Εννοειται οτι η φρεσκια εγκατασταση της ρομ και των apps ειναι οτι καλυτερο αλλα για καποιον που ειτε βαριεται ειτε εχει πολλες εφαρμογες ας κανει το εξης κολπο : Απο τη recovery ας κανει μπακαπ μονο τα data ,ΠΡΟΣΟΧΗ εδω θα πρεπει να εχει πρωτα απεγκαταστησει τις εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες με Lolipop, ετσι ωστε μετα το φλασαρισμα της ρομ να κανει επαναφορα τα data. πιστευω οτι οσοι ειναι ηδη με προηγουμενες Cloudy ή LP stock δε θα εχουν προβλημα

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια και περιμενουμε απο μερα σε μερα τη Cloudy, ριχνω μια ιδεα που μου εδωσε ο @tsiv αν δεν κανω λαθος. Εννοειται οτι η φρεσκια εγκατασταση της ρομ και των apps ειναι οτι καλυτερο αλλα για καποιον που ειτε βαριεται ειτε εχει πολλες εφαρμογες ας κανει το εξης κολπο : Απο τη recovery ας κανει μπακαπ μονο τα data ,ΠΡΟΣΟΧΗ εδω θα πρεπει να εχει πρωτα απεγκαταστησει τις εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες με Lolipop, ετσι ωστε μετα το φλασαρισμα της ρομ να κανει επαναφορα τα data. πιστευω οτι οσοι ειναι ηδη με προηγουμενες Cloudy ή LP stock δε θα εχουν προβλημα

 

 

@pdimi εγώ είχα κάνει κανονικό backup απλώς είπα να κάνω restore μόνο τα data και ότι γίνει...

 

Το πολύ να φλάσαρα ξανά...

 

Είχα όμως και την κιτκατ σε art οπότε το ξεκαθάρισμα του τι παίζει και τι όχι το είχα ήδη κάνει...

 

Εν τω μεταξύ συνεχίζω να είμαι έτσι χωρίς παρατράγουδα και δουλεύει άψογα.

 

Αν και όταν βγει του cloudy και είναι σταθερή και χωρίς παρατράγουδα πάλι έτσι θα κάνω...

 

Πραγματικά μου έλυσε τα χέρια το restore μόνο τα data...:D

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Μια και περιμενουμε απο μερα σε μερα τη Cloudy, ριχνω μια ιδεα που μου εδωσε ο @tsiv αν δεν κανω λαθος. Εννοειται οτι η φρεσκια εγκατασταση της ρομ και των apps ειναι οτι καλυτερο αλλα για καποιον που ειτε βαριεται ειτε εχει πολλες εφαρμογες ας κανει το εξης κολπο : Απο τη recovery ας κανει μπακαπ μονο τα data ,ΠΡΟΣΟΧΗ εδω θα πρεπει να εχει πρωτα απεγκαταστησει τις εφαρμογες που δεν ειναι συμβατες με Lolipop, ετσι ωστε μετα το φλασαρισμα της ρομ να κανει επαναφορα τα data. πιστευω οτι οσοι ειναι ηδη με προηγουμενες Cloudy ή LP stock δε θα εχουν προβλημα

Το είχα κάνει πριν λίγο restore μόνο τα data και έβλεπα την εξωτερική μνήμη του τηλεφώνου να πιάνει γύρω στα 8gb χώρο. Σαν να είχαν διπλογραφει δηλαδή.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Έκανα backup με twrp.. Μπορώ να δω κάπου το αρχειο? Όχι να το επεξεργαστώ, απλά να δω ότι υπάρχει. Με cmw που είχα στο προηγούμενο κινητό το έβλεπα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα backup με twrp.. Μπορώ να δω κάπου το αρχειο? Όχι να το επεξεργαστώ, απλά να δω ότι υπάρχει. Με cmw που είχα στο προηγούμενο κινητό το έβλεπα.

Πηγαινε στην εφαρμογη Διαχειρηση Αρχειων......μετα Εσωτερικος Αποθηκευτικος χωρος και θα βρεις τον φακελο TWRP

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην εφαρμογη Διαχειρηση Αρχειων......μετα Εσωτερικος Αποθηκευτικος χωρος και θα βρεις τον φακελο TWRP

 

Προσπαθώ με τον solid explorer. Την έχω σβήσει τη διαχείριση αρχείων.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Βρε Κωστή στο ποστ 10 λέει κάτι για dirty flashed

 

Επίσης στην αρχή λέει ότι... Based on V30b (VK 4.1)

 

Εγώ δηλαδή που έχω VK 4.1 μπορώ να της ''πατήσω μιά'' και να μπει χωρίς wipes και λοιπές σαχλαμάρες?:confused::lol:

 

Κάποιος ''εκλεκτός'' συμφορουμίτης (pdimi? titaras?) νομίζω είχε κάνει στου cloudy πιό παλιά dirty με επιτυχία...

 

Το σκεφτομαι σοβαρά μιάς και είμαι του μπλε πολύ...:D

Link to comment
Share on other sites

Βρε Κωστή στο ποστ 10 λέει κάτι για dirty flashed

 

Επίσης στην αρχή λέει ότι... Based on V30b (VK 4.1)

 

Εγώ δηλαδή που έχω VK 4.1 μπορώ να της ''πατήσω μιά'' και να μπει χωρίς wipes και λοιπές σαχλαμάρες?:confused::lol:

 

Κάποιος ''εκλεκτός'' συμφορουμίτης (pdimi? titaras?) νομίζω είχε κάνει στου cloudy πιό παλιά dirty με επιτυχία...

 

Το σκεφτομαι σοβαρά μιάς και είμαι του μπλε πολύ...:D

Δεν ξερω καθολου.....εγω πα τως δεν το διακινδυνευω.....δεν θελω brickarismata και bootloops αρκετα

Link to comment
Share on other sites

Βρε Κωστή στο ποστ 10 λέει κάτι για dirty flashed

 

Επίσης στην αρχή λέει ότι... Based on V30b (VK 4.1)

 

Εγώ δηλαδή που έχω VK 4.1 μπορώ να της ''πατήσω μιά'' και να μπει χωρίς wipes και λοιπές σαχλαμάρες?:confused::lol:

 

Κάποιος ''εκλεκτός'' συμφορουμίτης (pdimi? titaras?) νομίζω είχε κάνει στου cloudy πιό παλιά dirty με επιτυχία...

 

Το σκεφτομαι σοβαρά μιάς και είμαι του μπλε πολύ...:D

 

Οταν ειναι <<συγγενικες>> οι ρομ πχ cloudy2.1 με 2.2 ή αυτες που αναφερεις το dirty flash εχει πολλες πιθανοτητες επιτυχιας

Κανε ενα nandroind backup για καλο ή για κακο, κανε wipe cashe/dalvic μονο και φλασαρε τη νεα ρομ χωρις φοβο και παθος!

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για την απαντηση. Θα παω στο σερβις σημερα

Σε μια ωριτσα θα ξεμπερδεψεις με αψευγαδιαστη οθονη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινει η rom του cloudyfa...Μάλιστα εχει ανεβάσει και καινουργια screenshots...Άτιμη εξεταστική να δω πότε θα προλάβω να τη δοκιμάσω :cry:
Link to comment
Share on other sites

Ανεβαινει η rom του cloudyfa...Μάλιστα εχει ανεβάσει και καινουργια screenshots...Άτιμη εξεταστική να δω πότε θα προλάβω να τη δοκιμάσω :cry:

Καλημερα φιλε...και εγω εξεταστικη εχω αλλα γραφω μετα τις 2 παλι καλα:p

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε κανένα link μην κάνω πάλι κοτσανα..... Που βλέπω screenshots ?

Link δεν εχει ακομα...τωρα ανεβαινει.....οταν ανεβει θα το καταλαβεις

Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνουμε Full wipe (Dalvik, Cache, System & Data) και φλασάρουμε από twrp. Αυτή τη στιγμή είμαι με στοκ lollipop και ρουτ. Όταν λέει choose your variant in Aroma τι πρέπει να κάνουμε;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Απλά κάνουμε Full wipe (Dalvik, Cache, System & Data) και φλασάρουμε από twrp. Αυτή τη στιγμή είμαι με στοκ lollipop και ρουτ. Όταν λέει choose your variant in Aroma τι πρέπει να κάνουμε;

Πρεπει να εχεις και TWRP recovery

Link to comment
Share on other sites

Ναι βέβαια έχω περασμένη με το SRKTool. Για το Variant όμως τι κάνουμε αφού γίνουν τα υπόλοιπα;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...