Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχεται bitches !!! Prepare your countdown timers !!! [ATTACH]62089[/ATTACH]

Επιτελουςςςςς!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι εννοω αν υπαρχει αλλος kernel περαν του στοκ και του dori..

 

Φιλε δοκιμασα πριν λιγο καιρο 3 διαφορετικους και ολοι ηταν σε χειροτερη κατασταση απο ντορι και επεστρεψα πισω.και σε μενα ζεστενεται τρελλα αλλα δεν ξερω τι μπορω να κανω!

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω οτι ειναι η ιδια που κυκλοφορησε απο χθες στους xda

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-vk-v5-0-f320s-l-k-d80x-vs-ls980-l01f-t3134093

Aν ναι ,εχεις παρατηρησει προβληματα με μαυρα notifications?

Ναι έχω παρατηρήσει εγώ...

 

http://s8.postimg.org/88z3h7ssh/Screenshot_2015_06_14_20_21_39.jpg

Edited by sokonik
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ο dori kernel 2.9 στη βιετναμεζικη

 

Καλα νεα αρα αυξανονται οι πιθανοτητες να δουλευει και με την επερχομενη Cloudy

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα αρα αυξανονται οι πιθανοτητες να δουλευει και με την επερχομενη Cloudy

 

O yes:)

 

.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω παρατηρήσει εγώ...

 

http://s8.postimg.org/88z3h7ssh/Screenshot_2015_06_14_20_21_39.jpg

 

Καλησπερα....Να υποθεσω οτι το 4g/lte λειτουργει κανονικα....γιατι βλεπω οτι το κουμπι στην notification λεει μονο 2g/3g ....

Επισης εγω που εχω το κορεατικο ειμαι με την cloudy 3 εδω και αρκετο καιρο....Δεν εχει μεγαλη διαφορα απο την στοκ λολιποπ αλλα και μονο που εχουν αφαιρεθει ολες οι κορεατικες εφαρμογες εμενα μου φτανει ;)

Αααα και ενα προβληματακι που παρουσιαστηκε ξαφνικα την δευτερη μερα χρησης της cloudy ηταν 2 - 3 επανακκενισεις στα ξαφνικα....Απο εκει και μετα τιποτα...

 

Κατι ασχετο.....Αυτο το παρατηρησατε?????

Link to comment
Share on other sites

Tι κερνελ φορας στοκ ή DorimanX?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

/data/system/users/0

 

με στοκ είμαι. Κάνει γενικώς τα δικά του άλλες φορές είναι κάπου στους 47C άλλες φορές βαράει άνετα 55αρια και

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Να υποθεσω οτι το 4g/lte λειτουργει κανονικα....γιατι βλεπω οτι το κουμπι στην notification λεει μονο 2g/3g ....

Επισης εγω που εχω το κορεατικο ειμαι με την cloudy 3 εδω και αρκετο καιρο....Δεν εχει μεγαλη διαφορα απο την στοκ λολιποπ αλλα και μονο που εχουν αφαιρεθει ολες οι κορεατικες εφαρμογες εμενα μου φτανει ;)

Αααα και ενα προβληματακι που παρουσιαστηκε ξαφνικα την δευτερη μερα χρησης της cloudy ηταν 2 - 3 επανακκενισεις στα ξαφνικα....Απο εκει και μετα τιποτα...

 

Κατι ασχετο.....Αυτο το παρατηρησατε?????

Το ειδα εγω χθες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για τα Σκόπια λέτε μην τους πάρει ο διάολος? Να τους μπρικαρει το κινητό και μετά να τους καεί η οθόνη εύχομαι!!!
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι απαράδεκτο ειδικά από μεγάλες εταιρίες να μη προσέχουν τα ονόματα των χωρών...Αλλα από την άλλη μμιλάμε για μια κου******α χώρα, νομίζεις πως θα ψαξει η LG Ποια είναι η επίσημη ονομασία, είδαν εκεί ένα makedonia κ το βαλαν...Ειναι ένα θέμα που θίγει μόνο εμάς τους Έλληνες και σιγά μη κάτσουν να ασχοληθουν οι εταιρίες και γενικα ο πλανήτης με μια χώρα που εχει αλλάξει 50 φορες ονομα...

 

ps Ας μη το συνεχίσουμε γιατι ήμαστε και οφ τοπικ

Link to comment
Share on other sites

Σε ολη την Ευρωπη τα Σκοπια τα λενε Μακεδονια.

Δυστυχως μονο εμεις λεμε Σκοπια ή FYROM.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως και δεν ασχολείται κανείς με cyanogenmod rom κλπ? Ειναι υποδυεστερη απο του cloudy κλπ? Σε άλλα κινητά που την είχα ήμουν πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως και δεν ασχολείται κανείς με cyanogenmod rom κλπ? Ειναι υποδυεστερη απο του cloudy κλπ? Σε άλλα κινητά που την είχα ήμουν πολύ ευχαριστημένος.

Ποιος σε είπε ότι δεν ασχολούμεθα;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

θελω να βάλω την paranoid τα κατεβασα ολα και οταν παω να κανω ινσταλλ μέσα απο custom recovery με βγαζει failed γιατι? πρεπει να αλλάξω το modem (ή οπως αλλιως το λενε). Έχω την 5.0.2 stock
Link to comment
Share on other sites

θελω να βάλω την paranoid τα κατεβασα ολα και οταν παω να κανω ινσταλλ μέσα απο custom recovery με βγαζει failed γιατι? πρεπει να αλλάξω το modem (ή οπως αλλιως το λενε). Έχω την 5.0.2 stock

 

Μήπως πρέπει να αλλάξεις bootloader? Ποια ρομ είναι? Λινκ?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να αλλάξεις bootloader? Ποια ρομ είναι? Λινκ?

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/orig-development/aospa-5-paranoid-android-t2962766 αυτη είναι

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτές θέλουν jb bootloader, δεν το γράφει βέβαια. Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου περίμενε να απαντήσει κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία σε aosp

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αυτές θέλουν jb bootloader, δεν το γράφει βέβαια. Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου περίμενε να απαντήσει κάποιος με μεγαλύτερη εμπειρία σε aosp

Έγινε σε ευχαριστώ πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιος σε είπε ότι δεν ασχολούμεθα;

 

Δεν εχω δει αλλον να αναφερει για cyanogenmod κλπ αν θυμαμαι καλα. Αρα εχεις μεινει με cyanogen? Γιατι το σκεφτομαι σοβαρα να βαλω και στο g2 cyanogenmod. Εντυπωσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δει αλλον να αναφερει για cyanogenmod κλπ αν θυμαμαι καλα. Αρα εχεις μεινει με cyanogen? Γιατι το σκεφτομαι σοβαρα να βαλω και στο g2 cyanogenmod. Εντυπωσεις;

Χρησιμοποιούσα την cm11 για αρκετό καιρό. Δυο είναι τα βασικά μειονεκτήματα. Η κακή κάμερα και το ότι δεν έχεις τις στοκ εφαρμογές της lg (ραδιόφωνο πχ). Τα ίδια ισχύουν και για cm12. Στα πλεονεκτήματα ότι είναι γρήγορη και έχεις περισσότερες επιλογές παραμετροποίησης του τηλεφώνου. Όλα αυτά μέχρι να δοκιμάσω την cloudy που είχε τα πάντα, την πέρασα και την κράτησα μέχρι που βγήκε η lollipop. Πλέον είμαι με στοκ ρομ και περιμένω τον cloudyfa ξανά

Link to comment
Share on other sites

Έγινε σε ευχαριστώ πολυ :)

Χρειάζεσαι jb bootloader Για αρχή , το δεύτερο εάν η ρομ βασίζεται σε CAF όπου θέλει το κατάλληλο bootstack

Δεν εχω δει αλλον να αναφερει για cyanogenmod κλπ αν θυμαμαι καλα. Αρα εχεις μεινει με cyanogen? Γιατι το σκεφτομαι σοβαρα να βαλω και στο g2 cyanogenmod. Εντυπωσεις;

Slim LP δουλεύω εδώ και μήνες, για ράδιο έχω το spirit και υπάρχει και τηλεχειριστήριο.η κάμερα Όχι κάτι το ιδιαίτερο, βγάζει κανονικά.Δεν μπορώ τις στοκ απλά

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα την cm11 για αρκετό καιρό. Δυο είναι τα βασικά μειονεκτήματα. Η κακή κάμερα και το ότι δεν έχεις τις στοκ εφαρμογές της lg (ραδιόφωνο πχ). Τα ίδια ισχύουν και για cm12. Στα πλεονεκτήματα ότι είναι γρήγορη και έχεις περισσότερες επιλογές παραμετροποίησης του τηλεφώνου. Όλα αυτά μέχρι να δοκιμάσω την cloudy που είχε τα πάντα, την πέρασα και την κράτησα μέχρι που βγήκε η lollipop. Πλέον είμαι με στοκ ρομ και περιμένω τον cloudyfa ξανά

 

Του cloudyfa που δοκιμάσα πολύ καλή όντως. Πέρασα πάλι σε στοκ lollipop και γω περιμένοντας την επομενη του rom. Το μονο που με προβληματιζει με του cloudyfa είναι ότι ειναι σε lg gui που δεν μου καθεται καλα. Ειχα συνηθισει σε stock android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...