Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αυτήν έχω και είμαι ευχαριστημένος. Είναι rooted και με kk bootloader άρα δε χρειάζεται να τον φλασάρεις χώρια. Δεν έχει κάτι άλλο μέσα είναι καθαρή.

Σε ευχαριστώ!

Οι 30d και 30e έχουν άραγε διαφορές απ' την 30b που έχεις; Ή το ίδιο είναι όλες;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ!

Οι 30d και 30e έχουν άραγε διαφορές απ' την 30b που έχεις; Ή το ίδιο είναι όλες;

 

Η d είναι της Vodafone αλλά νομίζω την έχει καθαρίσει ο dev. Η e δε θυμάμαι ποια είναι. Νομίζω Vodafone και αυτή γαλλική βελτιωμένη αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Επειδή είχα βάλει παλιότερα τη 'd' δεν είδα διαφορές από τη 'b'. Μια χαρά έτρεχε και εκείνη.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ο blastagator αφηνει υπονοουμενα οτι θα φτιαξει τη δικη του mod stock rom ,λογικα θα ξεκινησει με το d800 ,για να δουμε ....

Επισης μια gpro ported rom πολλα υποσχομενη με Miniview ,Dual_Window, T-action ,LP 5.0.2 κυκλοφορησε αλλα με προβλημα στο πισω LED . ΠΟΛΥ κω...δο ο Cloudyfa

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.....αν μπορει καποιος να ανεβασει το στοκ θεμα της λολλιποπ...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Help :confused::confused::confused::confused:

 

Εγκατεστησα το xposed , το ανοιγω και στην καρτελα Framework μου γραφει με κοκκινα γραμματα "installation is only possible manually via recovery for now "

 

Τι κανω ???? επεισης το αρχειο xrposedbridge.jar που το βαζω ???

[ATTACH]61323[/ATTACH] κατεβασε αυτο φιλε και μην κανεις τιποτα αλλο......αρκει να εχει custom recovery

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.....αν μπορει καποιος να ανεβασει το στοκ θεμα της λολλιποπ...ευχαριστω

 

ΕΔΩ έχω την LG G4 Home apk Lolliop. Δοκίμασε την;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ έχω την LG G4 Home apk Lolliop. Δοκίμασε την;)

 

Τι διαφορα εχει? Εγω με Nova Launcher που εχω δεν ειδα καμια διαφορα. Μαλλον το προβλημε ειναι οτι δεν εχω Lollipop και δεν ειναι συμβατη.

Edited by airmiller72000
Link to comment
Share on other sites

Help :confused::confused::confused::confused:

 

Εγκατεστησα το xposed , το ανοιγω και στην καρτελα Framework μου γραφει με κοκκινα γραμματα "installation is only possible manually via recovery for now "

 

Τι κανω ???? επεισης το αρχειο xrposedbridge.jar που το βαζω ???

 

EDIT : ΓΙΑ LOLLIPOP ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ

 

[ATTACH]61323[/ATTACH] κατεβασε αυτο φιλε και μην κανεις τιποτα αλλο......αρκει να εχει custom recovery

Κάνε αυτό ακριβώς και καθάρισες.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγκατάσταση;;

 

LGHome G4.apk

 

Όπως κάθε apk εφαρμογή....! την τρέχεις απο το ''Διαχείριση αρχείων'' και μετά επιλέγεις Home απο Ρυθμίσεις>προβολή>αρχική οθόνη>θέμα.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω επειδή παίρνω ένα μήνυμα "η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη" ....

Εγώ πάντως είχα βάλει το αρχείο με root explorer στον φάκελο system/app έδωσα permissions rw-r-r.έκανα restart και μετά ενεργοποίηση από αρχική οθονη/θεμα

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω επειδή παίρνω ένα μήνυμα "η εφαρμογή δεν είναι εγκατεστημένη" ....

 

το ιδιο γραφει και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο γραφει και σε μενα

 

Κανετε όπως λεει ο φιλος mrliakoss πιο πανω κ δουλευει μια χαρα. Δεν εχει κ τρελλες διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει τρόπος χωρίς να είμαι ροοτ να απαλλαγώ από της διαφημίσεις ???

Δύσκολα :/ πολύ δύσκολα

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα ροοτ με το stump root σε 5 λεπτα ημουν ετοιμος περασα και το adaway και ολα κομπλε πλεον
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει τρόπος χωρίς να είμαι ροοτ να απαλλαγώ από της διαφημίσεις ???

Θα βρεις το ad guard

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρομ σε KDZ που να είναι pre-rooted γιατί δεν μπορώ με τίποτα να κάνω root σε lollipop και δεν παλεύεται η κατάσταση. Όλο κολλήματα το κινητό. Μάλλον θα πάω σε cloudyfa αλλά πρέπει να κάνω root με κάποιον τρόπο!
Xiaomi Mi4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρομ σε KDZ που να είναι pre-rooted γιατί δεν μπορώ με τίποτα να κάνω root σε lollipop και δεν παλεύεται η κατάσταση. Όλο κολλήματα το κινητό. Μάλλον θα πάω σε cloudyfa αλλά πρέπει να κάνω root με κάποιον τρόπο!

 

Aν ειναι να πας σε 4.4 τοτε τοτε πέρνα το KDZ της 4.4, κανε ροοτ, πέρνα custom recovery και παιξε μπάλα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν μου απαντήσατε αν ριναι να μείνω με την 4.4.2 ή οχι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρομ σε KDZ που να είναι pre-rooted γιατί δεν μπορώ με τίποτα να κάνω root σε lollipop και δεν παλεύεται η κατάσταση. Όλο κολλήματα το κινητό. Μάλλον θα πάω σε cloudyfa αλλά πρέπει να κάνω root με κάποιον τρόπο!

Καλησπέρα ,ίσως το ξέρεις αυτό το εργαλείο ,απλά θα σου πω να επιμείνεις .Εμένα το ρουτάρισε στην 3η προσπάθεια ,όταν κόλλησε στο download mode και απλά έκλεισα το κινητό ,το αποσύνδεσα και το έβαλα σε download mode χειροκίνητα,μόλις άνοιξε ολοκλήρωσε μόνο του το ροοτ

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/tools-srk-tool-useful-toos-lg-root-twrp-t3079076

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποια ρομ σε KDZ που να είναι pre-rooted γιατί δεν μπορώ με τίποτα να κάνω root σε lollipop και δεν παλεύεται η κατάσταση. Όλο κολλήματα το κινητό. Μάλλον θα πάω σε cloudyfa αλλά πρέπει να κάνω root με κάποιον τρόπο!

 

Aν ειναι να πας σε 4.4 τοτε τοτε πέρνα το KDZ της 4.4, κανε ροοτ, πέρνα custom recovery και παιξε μπάλα

Nidis, αυτό θα σου έλεγα και 'γω!

Όχι ότι δε θα καταφέρεις να το ρουταρεις απλά αν θέλεις να βάλεις cloudy (η οποία είναι έτσι κι αλλιώς 4.4.2), γύρνα με flashtool σε Kit Kat και μετά ρουτάρεις και περνάς recovery σ' αυτή.....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν αναβαθμίζει με το pc suite αφού αναφέρει ότι πρέπει να ελέγξω την κατάσταση Τηλέφωνο. Δεν βλέπω πουθενά σφάλμα οπότε μάλλον δεν την παίρνει, πάντως αξίζει να φύγω από την 4.4.2 ή όχι? ΚΑΙ γιατί δεν έρχεται μέσω ΟΤΑ?

Εχω ρωτήσει επειδή εχω την 4.4.2 στο κινητο αν αξίζει να μείνω, δεν βλέπω αναβάθμιση με το pic suite και να πω μονο οτι το κινητο ειναι rooted, ωστόσο δεν εχω πουθενά εφαρμογή που να μου δείχνει δυνατότητες που εχω πλέον στο κινητο, τι μπορώ να αλλάξω εκτός απο να βάλω αλλη ρομ?

Η ερωτηςη ειναι απλή. Να μείνω με την 4.4.2 που εχει και πολυ καλή απόδοση μπαταρίας? Το κινητο μου ειναι rooted αλλα δεν εχει πουθενά εργαλεία για προγραμματιστές στο μενού...γιατι?

Τελικα δεν μου απαντήσατε αν ριναι να μείνω με την 4.4.2 ή οχι...

Πρωτον, εχεις παρει καποιες απαντησεις.

Δευτερον, ειναι πολυ γενικη ερωτηση. Δε μας ειπες τι θελεις απο το κινητο, ποιες ειναι οι προτεραιοτητες σου, πως το χρησιμοποιεις. Δε ρωτας καν ποια ειναι τα υπερ ή τα κατα της καθεμιας.

Τριτον, τα ποστς των τελευταιων μηνων αναλωνονται κυριως στο πως ειναι η Lollipop σε σχεση με την KitKat και πως κανουμε root. Θα βρεις πολλες γνωμες μεσα εκει. Οποτε κανε εναν κοπο να τα διαβασεις να παρεις μια ολοκληρωμενη αποψη.

Καταλαβαινεις το σκεπτικο μου; Πως μπορουμε να σου απαντησουμε στο ''Παιδια, να μεινω με KitKat ή να βαλω Lollipop;'' ;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...