Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Απο εδω την v30d ειναι 1.3GB δεν ξερω διαφορες απο αλλες αλλα τον μεγαλυτερο ρολο τν παιζει ο κερνελ και οι ρυθμισεις

 

Αααα εδω ημαστε :p Μιας προσπαθω να μαζεψω διαφορα profile για να τα δοκιμασω στο kernel του dorimanx θες να μας πεις και εσυ ποιες ρυθμισεις εχεις δοκιμασει? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αααα εδω ημαστε :p Μιας προσπαθω να μαζεψω διαφορα profile για να τα δοκιμασω στο kernel του dorimanx θες να μας πεις και εσυ ποιες ρυθμισεις εχεις δοκιμασει? :)

Επιλεγεις αρχικα extreme battery profile

Cpu 0.3 στο 1.9 και cpu 1.2 στο 1.2

Gpu...320 conservate

Screen OOM agressive και στα 2 και απο κατω 40 με 50%

Επισης msm hotplug και 2 η 3 cores να λειτουργουν.....δοκιμαστε γιατι καθε συσκευη θελει τ δικα της.....

Link to comment
Share on other sites

Επιλεγεις αρχικα extreme battery profile

Cpu 0.3 στο 1.9 και cpu 1.2 στο 1.2

Gpu...320 conservate

Screen OOM agressive και στα 2 και απο κατω 40 με 50%

Επισης msm hotplug και 2 η 3 cores να λειτουργουν.....δοκιμαστε γιατι καθε συσκευη θελει τ δικα της.....

 

oook σε ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

oook σε ευχαριστω ;)

Τιποτα.....σε αυτα που σου ειπα τωρα ειναι στο οριο να κομπιασει και να αρχισει τα lags αλλα με λιγο cpu παραπανω ειναι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα.....σε αυτα που σου ειπα τωρα ειναι στο οριο να κομπιασει και να αρχισει τα lags αλλα με λιγο cpu παραπανω ειναι κομπλε

 

Παντως γενικα οσοι θελετε να εχετε πολυ καλη μπαταρια ας παρακολουθείτε τη prov5...Γενικα σε πολλους εχει βγαλει προβληματα, ενας το εγραψε και εδω...Αλλα φανταζομαι θα διορθωθούν στο μελλον...

Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα οσοι θελετε να εχετε πολυ καλη μπαταρια ας παρακολουθείτε τη prov5...Γενικα σε πολλους εχει βγαλει προβληματα, ενας το εγραψε και εδω...Αλλα φανταζομαι θα διορθωθούν στο μελλον...

Εγω ειμαι ..αυτος παιδια.Μακρια απο αυτη σας συνιστω.Στην αρχη δουλευε καλα αλλα μετα αρχισε επανακινησεις κτλ.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι ..αυτος παιδια.Μακρια απο αυτη σας συνιστω.Στην αρχη δουλευε καλα αλλα μετα αρχισε επανακινησεις κτλ.:(

 

Ναι το ειχα πει και εγω οτι εχει πολλα σχολια στο xda απο χρηστες που τους εκανε συνεχεια ακυρες επανεκκινήσεις, αλλα οτι εχουν κανει τρομερη δουλεια στη μπαταρια δεν αλλαζει...γιαυτο ελπιζω σε μια prov6 :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω ενα g2 TIM ιταλιας 2 μηνων και δεν εχει βγει ακομη αναβαθμιση lollipop αν βαλω την ευρωπαικη open χανω την εγγυηση ? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από 2-3 βδομάδες με lollipop και συγκεκριμένα με την evomagic ετοιμάζομαι να επιστρέψω σε cloudyG3 με art όπως είχα πριν περάσω σε lollipop. Δεν είναι ακόμη έτοιμες οι lollipop roms και μάλλον δεν θα δούμε πολύ καλές rom γιατί οι καλοί devs δείχνουν να μην ασχολούνται πλέον όσο πιο πριν. Τι δεν μου άρεσε ? Σίγουρα η διαχείριση της ram που πιθανότατα να είναι θέμα της lollipop και να λυθεί εάν δοθεί η 5.1 Πάντως η διαφορά με την κιτκατ ήταν εμφανής αφού έφτασα να έχω 150mb ελεύθερα μόλις όταν με κιτκατ δεν θυμάμαι νούμερο κάτω από 500mb Όχι ότι τρελαίνομαι κιόλας να έχω free ram αλλά τόσο οριακές καταστάσεις δεν είναι καλές. Πιθανόν βέβαια να είναι θέμα και των εφαρμογών που συνεχώς παίρνουν αναβαθμίσεις. Είχα και κάποια θεματάκια με ειδοποιήσεις που δεν έρχονταν και δεν ξέρω αν είναι θέμα εφαρμογών ή rom. Τέλος μου φάνηκε λίγο αργότερο σε σχέση με την cloudyg3-art βέβαια ξαναλέω πιθανόν να είναι και θέμα εφαρμογών που γίνονται πιο βαριές με τα διάφορα update αλλά θα μιλήσω με σιγουριά μετά την επιστροφή στην cloudyg3.

Τα φώτα σας λοιπόν. Φλασάρω κατευθείαν την rom από το recovery (τα wipes εννοούνται) ή χρειάζεται να φλασάρω τίποτε άλλο για να γυρίσω σε κιτκατ? Παρακαλώ ας απαντήσουν μόνο όσοι το έχουν κάνει ή είναι 100% βέβαιοι. Πιο γρήγορο είναι να περάσω με flashtool κιτκατ και να κάνω root και να βάλω recovery και rom από το να το μπρικάρω και να παιδεύομαι να βρώ λύση για να κάνω πάλι την ίδια διαδικασία. Επιπλέον στον installer της rom είχε βάλει κάτι επιλογές ο cloudy που δεν τις είχε στην version που είχα περάσει εγώ (κάτι oxed deoxed νομίζω) Τι πρέπει να επιλέξω με δεδομένο ότι θα ξαναέχω σε art την rom?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα εχω ενα g2 TIM ιταλιας 2 μηνων και δεν εχει βγει ακομη αναβαθμιση lollipop αν βαλω την ευρωπαικη open χανω την εγγυηση ? ευχαριστω.

 

Εάν ποτέ χρειαστεί να πας το τηλέφωνο για service (που εύχομαι να μην το χρειαστείς) θα πρέπει να το πας με την rom που "πρέπει" να έχει δηλαδή την rom της ΤΙΜ. Η εγγύηση λοιπόν δεν χάνεται είτε περάσεις rom άλλης χώρας, είτε κάνεις root γιατί πολύ απλά μπορείς να περάσεις την αρχική του rom πριν το πας για service. Επομένως βάλε την open europe ή όποια άλλη rom θέλεις όμως φρόντισε να έχεις και την rom της ΤΙΜ κάπου στο PC σου και αχρείαστη να είναι

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση εχω κατεβασει την εργοστασιακη rom της tim (για καλο και για κακο) και τωρα θελω να περασω την open europe με το lg flash tool χωρις να το ρουταρω υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος για το flash tool για να μην κανω καμια βλακεια διοτι ειμαι αρχαριος:)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση εχω κατεβασει την εργοστασιακη rom της tim (για καλο και για κακο) και τωρα θελω να περασω την open europe με το lg flash tool χωρις να το ρουταρω υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος για το flash tool για να μην κανω καμια βλακεια διοτι ειμαι αρχαριος:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53728658

Επιλεγεις CSE flash και μην ξεχασεις να βαλεις το kdz αρχειο στον ιδιο φακελο που ειναι και τα αρχεια του flash tool. (Υποψην οτι τα παντα σβηνονται)

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω μονο το lg flash tool και κανω οτι βλεπω στην εικονα? δεν χρειαζεται να κατεβασω LG Driver ?

Ο,τι λεει στο xda.

Τα λεει αναλυτικα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση εχω κατεβασει την εργοστασιακη rom της tim (για καλο και για κακο) και τωρα θελω να περασω την open europe με το lg flash tool χωρις να το ρουταρω υπαρχει καποιος αναλυτικος οδηγος για το flash tool για να μην κανω καμια βλακεια διοτι ειμαι αρχαριος:)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=53728658

Επιλεγεις CSE flash και μην ξεχασεις να βαλεις το kdz αρχειο στον ιδιο φακελο που ειναι και τα αρχεια του flash tool. (Υποψην οτι τα παντα σβηνονται)

 

Σωστά......και θα συμπλήρωνα οτι, μετά το πέρασμα της Rom, καπάκι να κάνει και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

το εχω ρουταρει και εχω βαλει την ρομ του cloudy σημερα αποφασισα να βαλω και dori. το κινητο εχει μεινει κολλημενο στο σημα της lg. προσπαθω με lg flash tool να του περασω την 20h περναει το πωτο σταδιο και μετα μενει κολλημενο στο 2% και μου ζηταει να ξαναπροσπαθησω. το μπορει να σημβαινει; υπαρχει αλλος τροπος να το επαναφερω στην εργοστασιακη του κατασταση; Edited by averel11
Link to comment
Share on other sites

το εχω ρουταρει και εχω βαλει την ρομ του cloudy σημερα αποφασισα να βαλω και dori. το κινητο εχει μεινει κολλημενο στο σημα της lg. προσπαθω με lg flash tool να του περασω την 20h περναει το πωτο σταδιο και μετα μενει κολλημενο στο 2% και μου ζηταει να ξαναπροσπαθησω. το μπορει να σημβαινει; υπαρχει αλλος τροπος να το επαναφερω στην εργοστασιακη του κατασταση;

 

Το δικό μου είχε πάθει το ίδιο και το έφτιαξα με αυτόν τον οδηγό

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/fix-lg-flash-tool-stuck-2-t3031112

καλημερα πως μπαινω Download mode στο g2?

Με κλειστό το τηλέφωνο πατάς συνεχόμενα Volume up και ταυτόχρονα το συνδέεις στον υπολογιστη

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Τι προτεινετε??? CloudyG3 v2.2 ή Official Lollipop with Root (greenify & etc)?????

 

Εχω official lollipop ειμαι ευχαριστημενος εκτος απο μπαταρια , αξιζει ολη η φασαρια να παω στην CloudyG3 v2.2 ????

 

Δεν την ειχα ποτε και δεν γνωριζω

 

Δεν νομίζω, ότι αξίζει τον κόπο να πας σε cloudy 2.2 .

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

εχει ξανα απαντηθει μου φαινετε αλλα δεν το θυμαμαι τι κανουμε.Μου βγαζει μυνημα : LG smart cover εχει σταματησει μετα που φλασαρα το xposed-sdk21-arm-20150430...Τι δεν εκανα καλα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

τελικα οτι και να κανω δεν μπαινει Download mode το g2 απλα φορτιζει το κινητο παταω συνεχως το volume up και βαζω το usb αλλα τσιφος:(

Φιλε δεν εχει κλεισει τελειως γα να σου κανει αυτο.Μολις το απενεργοποιησεις πατα volume up και ταυτοχρονα βαλε το usb.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει 100 φορες αλλα δεν, μηπως επειδη το κινητο ειναι tim ιταλιας δεν με αφηνει η εκτος αν θελει καμια ρυθμιση το κινητο για το καλωδιο usb να σημειωσω οτι προσπαθω να το κανω με το μαμα καλωδιο μηπως παιζει ρολο?
Link to comment
Share on other sites

εχει ξανα απαντηθει μου φαινετε αλλα δεν το θυμαμαι τι κανουμε.Μου βγαζει μυνημα : LG smart cover εχει σταματησει μετα που φλασαρα το xposed-sdk21-arm-20150430...Τι δεν εκανα καλα;

 

Γιωργο Καλημέρα νομίζω για το xposed Πρέπει να απενεργοποιήσεις το smart cover και τον καιρο πλατφόρμα+widget

Link to comment
Share on other sites

τελικα οτι και να κανω δεν μπαινει Download mode το g2 απλα φορτιζει το κινητο παταω συνεχως το volume up και βαζω το usb αλλα τσιφος:(

Έχεις εγκατεστημένα τα drivers??

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο Καλημέρα νομίζω για το xposed Πρέπει να απενεργοποιήσεις το smart cover και τον καιρο πλατφόρμα+widget

Ελα καλημερα φιλε μου.Τελικα εβαλα την evomagix που ειχα παρει παλιοτερα backup να τελειωνω...:)Δε θυμαμαι ομως γιατι την ειχα αλαξει...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...