Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπαρχει κανα mod για την αθορυβη λειτουργια που δεν την εχει η lolipop;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ αμεσα βοήθεια, ένας ΦΙΛΟΣ μου έδωσε το LG g2 το οποίο δεν μπαίνει σε δίκτυο παρότι ειναι οκ το κινητο όταν το πηγα στο Γερμανό. Το κινητο εισαι παρά εισαγωγής απο Ευρώπη και οχι κλεμμένο αλλα δεν δέχεται να μπει δίκτυο, στο phone info γράφει οτι εχει carrier 6BA BALTICS κσι θελω να το ξεκλείδωσε αλλα δεν ξερω σε ποιο δίκτυο ηταν απο τις χώρες βαλτικές. Στο stolen information τι πρεπει να γράφει; Εχω κουτι του και θελω να δω αν δουλέψει η να το στείλω πίσω.

 

Στη θέση σου θα δοκίμαζα μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και αν δε φτιάχνει φλασαρισμα με flashtool

edit :imei έχεις?

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικα εχει ΙΜΕΙ και εινσι original συμφωνα με το phone info, γράφει όμως οτι ειναι Νonkorean. Όταν το πήρα ειχε γινει εργοστασιακή επαναφορά οποτε με το flash tool τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα απ΄ ότι καταλαβαίνω είναι ότι η Lollipop θα συνεχίσει να εξελίσσεται ,προχτές η Google ανακοίνωσε την 5.1.1 αν σταματήσουν λόγω G4 να αναβαθμίζουν επίσημα το G2 θα στραφώ στις aosp ,ήδη η cyanogenmod ανακοίνωσε stable την 12 (5.0.2) και nightly την 12.1(5.1) και φυσικά ένα σωρό άλλες RR,Bliss κ.λ.π. σιγά μην κολλήσουμε στα marketing παιχνίδια τους

 

Οτι γινει φιλε. Εγω παντος ακομα μενω με cloudy g2. Κατα το καλοκαιρι θα παω σε lollipop. Μεχρι τοτε πιστευω θα βγουν περισσοτερες roms και θα επιλεξω αναλογα..

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στον φίλο τον tsiv

1.To G2 είναι τηλ. μόνο 2 ετών

2.Οταν βγήκε κόστιζε 599 ευρώ

3.Είναι το τηλ. που έκανε την LG ανταγωνιστική και πούλησε τρελλά

4.Νομίζω ότι δεν τους κοστίζει ,να το υποστηρίζουν

5.Η κόρη μου που έχει το iphone 4s εδώ και σχεδόν 5 χρόνια,πριν 15-20 μέρες πήρε το iOS 8.3 που φοράει και το iphone 6 δηλ. 4 μοντέλλα μετά ,εμείς νομίζω οτι έχουμε μόνο 1 μοντέλλο μετά ,άντε δύο όταν θα βγει και το G4

6.Aπο το iOS 5 πήγε στο 8 ,δηλ. 3 βασικές εκδόσεις (6 και 7)

7.Εμείς 2 δηλ. απο το Jelly Bean στο Lollipop και μάλιστα την πρώτη έκδοση 5.0.2 ,ενώ η Google ανακοίνωσε προχτές το 5.1.1 και στη λίστα είναι μόνο το G3.Δηλ.δεν θα δώσουν τουλάχιστον όλες τις αναβαθμίσεις μέσα στη Lοlllipop ?

Εγώ προσωπικά σαν καταναλωτής φυσικά και δεν περιμένω να το αναβαθμίζουν για πάντα ,αλλά απαιτώ να με σέβονται

Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια σκέφτομαι να περάσω lollipop μια και σε πορτογαλικό που είναι το δικό μου δεν έχει φανεί τίποτα. Διαβάζω για την ιταλική που αναφέρετε στις τελευταίες σελίδες (φαντάζομαι αυτή εννοείτε 353 6TA/ITALY_OPEN_16G V30b), να προχωρήσω με αυτήν ή έχετε κάποια καλύτερη πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Παληκάρια σκέφτομαι να περάσω lollipop μια και σε πορτογαλικό που είναι το δικό μου δεν έχει φανεί τίποτα. Διαβάζω για την ιταλική που αναφέρετε στις τελευταίες σελίδες (φαντάζομαι αυτή εννοείτε 353 6TA/ITALY_OPEN_16G V30b), να προχωρήσω με αυτήν ή έχετε κάποια καλύτερη πρόταση?

 

Κανε υπομονη λιγο ακόμα εμενα πηρε εχθές 6RO (Romania) και απο οτι βλεπω ξεκινησε για πολλες χώρες.. Την περασα με pc suite χωρις επαναφορα δεδομενων και μεχρι στιγμης δεν εχω δει καποιο προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω στον φίλο τον tsiv

1.To G2 είναι τηλ. μόνο 2 ετών

2.Οταν βγήκε κόστιζε 599 ευρώ

3.Είναι το τηλ. που έκανε την LG ανταγωνιστική και πούλησε τρελλά

4.Νομίζω ότι δεν τους κοστίζει ,να το υποστηρίζουν

5.Η κόρη μου που έχει το iphone 4s εδώ και σχεδόν 5 χρόνια,πριν 15-20 μέρες πήρε το iOS 8.3 που φοράει και το iphone 6 δηλ. 4 μοντέλλα μετά ,εμείς νομίζω οτι έχουμε μόνο 1 μοντέλλο μετά ,άντε δύο όταν θα βγει και το G4

6.Aπο το iOS 5 πήγε στο 8 ,δηλ. 3 βασικές εκδόσεις (6 και 7)

7.Εμείς 2 δηλ. απο το Jelly Bean στο Lollipop και μάλιστα την πρώτη έκδοση 5.0.2 ,ενώ η Google ανακοίνωσε προχτές το 5.1.1 και στη λίστα είναι μόνο το G3.Δηλ.δεν θα δώσουν τουλάχιστον όλες τις αναβαθμίσεις μέσα στη Lοlllipop ?

Εγώ προσωπικά σαν καταναλωτής φυσικά και δεν περιμένω να το αναβαθμίζουν για πάντα ,αλλά απαιτώ να με σέβονται

 

Φίλε anestis1

 

Συγκρίνεις iphone με LG?:confused:

 

Δεν έχουν καμμία σχέση...

 

Έχω iphone 4 από το 2010 (ακόμα το έχω) και αναβαθμίστηκε μέχρι την 7.1.2

Αναβαθμιζόταν 4 χρόνια και επίσης πωλούνταν για 4 χρόνια

Έχεις δει κανένα ανδρόιδ να κάνει το ίδιο?

 

Όχι και ούτε πρόκειται

Λες ότι το G2 είναι μόνο 2 ετών...

 

Για το android είναι παλιό...

 

Νομίζω ότι θα σταματήσει στην 5.0... μακάρι να βγω ψεύτης

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΟΣ παραπάνω είπε να περάσω ξανά την Rom οποτε πως θα γινει αυτό? οδηγίες? επίσης πως θα ξερω αν όντως το κινητο ειναι κλειδωμένο ή συμβαίνει κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε anestis1

 

Συγκρίνεις iphone με LG?:confused:

 

Δεν έχουν καμμία σχέση...

 

Έχω iphone 4 από το 2010 (ακόμα το έχω) και αναβαθμίστηκε μέχρι την 7.1.2

Αναβαθμιζόταν 4 χρόνια και επίσης πωλούνταν για 4 χρόνια

Έχεις δει κανένα ανδρόιδ να κάνει το ίδιο?

 

Όχι και ούτε πρόκειται

Λες ότι το G2 είναι μόνο 2 ετών...

 

Για το android είναι παλιό...

 

Νομίζω ότι θα σταματήσει στην 5.0... μακάρι να βγω ψεύτης

Φίλε μου το εύχομαι και γω ,τουλάχιστον να δώσουν την Lollipop όπως πρέπει και ας σταματήσουν

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΟΣ παραπάνω είπε να περάσω ξανά την Rom οποτε πως θα γινει αυτό? οδηγίες? επίσης πως θα ξερω αν όντως το κινητο ειναι κλειδωμένο ή συμβαίνει κάτι άλλο?

Τι εννοείς κλειδωμένο? Δηλαδή βάζεις το pin και δεν ανοίγει?

Οδηγίεςστην πρώτη σελίδα.

Το flashtool εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2798301

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω οσους εχουν dori kernel περασα το τελευταιο 10.3 ενω ημουν με cloudy και το 10.1 του dori,το αποτελεσμα ηταν μαυρη οθονη και κατι μικρα γραμματακια πανω αριστερα. Αναγκαστηκα και περασα μεσω flashtool το kdz και ξανα απτην αρχη. Ισως να ετυχε σε μενα απλα προσοχη μην την πατησετε γιατι ειναι κριμα. Μιας και εκανα root και περασα recovery λεω να περασω σε lolipop. Εχω εκδοση d80220g, υπαρχει καποιο link για λολιποπ με root και recovery;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω οσους εχουν dori kernel περασα το τελευταιο 10.3 ενω ημουν με cloudy και το 10.1 του dori,το αποτελεσμα ηταν μαυρη οθονη και κατι μικρα γραμματακια πανω αριστερα. Αναγκαστηκα και περασα μεσω flashtool το kdz και ξανα απτην αρχη. Ισως να ετυχε σε μενα απλα προσοχη μην την πατησετε γιατι ειναι κριμα. Μιας και εκανα root και περασα recovery λεω να περασω σε lolipop. Εχω εκδοση d80220g, υπαρχει καποιο link για λολιποπ με root και recovery;

Εδώ η πιο πολύ έχουμε περάσει την evomagicSl2...κανε ένα search στο Google θα το βρεις το λινκ

Link to comment
Share on other sites

Αν το φλας άνω με το flash tool normal flash mode φυσικα μετα τι πρεπει να κάνω? θελω να διορθωθεί το προβλημα με το σήμα που δεν μπαίνει στο δίκτυο κινητής...
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω οσους εχουν dori kernel περασα το τελευταιο 10.3 ενω ημουν με cloudy και το 10.1 του dori,το αποτελεσμα ηταν μαυρη οθονη και κατι μικρα γραμματακια πανω αριστερα. Αναγκαστηκα και περασα μεσω flashtool το kdz και ξανα απτην αρχη. Ισως να ετυχε σε μενα απλα προσοχη μην την πατησετε γιατι ειναι κριμα. Μιας και εκανα root και περασα recovery λεω να περασω σε lolipop. Εχω εκδοση d80220g, υπαρχει καποιο link για λολιποπ με root και recovery;

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω οσους εχουν dori kernel περασα το τελευταιο 10.3 ενω ημουν με cloudy και το 10.1 του dori,το αποτελεσμα ηταν μαυρη οθονη και κατι μικρα γραμματακια πανω αριστερα. Αναγκαστηκα και περασα μεσω flashtool το kdz και ξανα απτην αρχη. Ισως να ετυχε σε μενα απλα προσοχη μην την πατησετε γιατι ειναι κριμα. Μιας και εκανα root και περασα recovery λεω να περασω σε lolipop. Εχω εκδοση d80220g, υπαρχει καποιο link για λολιποπ με root και recovery;

 

Η τελέυταια εκδοση του Ντορι εχει κωδικα απο LP και για αυτο δεχεται μονο ΚΚ bootloader, θα παρακαλεσω οσοι ειναι με JB bootloader να παραμεινουν στην 10.1, ειδαλλως να αναβαθμιστουν με αυτη την απλη διαδικασια

Κατεβαζουμε και εγκαθιστουμε

Flashify

https://play.google.com/st...llner.flashify

Kατεβαζουμε και αντιγραφουμε στην Sdcard τα εξης αρχεια

bumped recovery του blastagator (2.8.6.1)

 

http://blastagator.ddns.ne...tor-signed.zip

 

DorimanX kernel 10.3

http://dorimanx.shine.sk/L...manx-V10.3-KK-[17-38]-[24-04]-LG-D802-PWR-CORE.zip

 

KK bootloader

http://dorimanx.shine.sk/L...OOT-LOADER.zip

 

Τρεχουμε το flashify στο κινητο μας και κανουμε μπακαπ τον τρεχοντα κερνελ μετα παμε πανω δεξια στις τρεις τελιτσες και παταμε reboot recovery

Το κινητο επανεκκινει και μπαινει σε recovery mode, παμε εκει που λεει install βρισκουμε το αρχειο twrp-2.8.6.1-d802-bump-blastagator-signed.zip και το φλασαρουμε ,μετα παμε στο κεντρικο μενου εκει που λεει reboot και κανουμε επανεκκινηση σε recovery

Mετα την επενεκκινηση φλασαρουμε πρωτα τον τελευταιο κερνελ του Ντορι (10.3) επαννεκινηση σε ρικαβερι και φλασαρεις τον ΚΚ μπουτλοντερ

 

Εννοειται πως οποιος ειναι ηδη με custom recovery εκτελει μονο το τελευταιο βημα με τα εντονα γραμματα

 

Μια τελευταια τροποποιηση ,το νημα του Ντορι δεχτηκε επιθεση μαλλον απο χακερ και του πειραξαν τα αρχεια επομενως οποιος κατεβαζει να κανει οπωσδηποτε ελεγχο το MD5

Edited by pdimi70

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει περασει καποιος απο σας το xposed;Εγω φοραω την Evomagic SL2 αλλα οταν το φλασαρω(xposed)μετα μου βγαζει σφαλμα σε αρχεια.Πως την περναω ακριβως;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν το φλας άνω με το flash tool normal flash mode φυσικα μετα τι πρεπει να κάνω? θελω να διορθωθεί το προβλημα με το σήμα που δεν μπαίνει στο δίκτυο κινητής...

Δεν πρεπει να διαλεξεις normal flash. Διαβασε καλα τις οδηγειες.

Επισης νομιζω οτι κανενας δεν καταλαβε ακομα ποιο ειναι το προβλημα της συσκευης σου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η τελέυταια εκδοση του Ντορι εχει κωδικα απο LP και για αυτο δεχεται μονο ΚΚ bootloader, θα παρακαλεσω οσοι ειναι με JB bootloader να παραμεινουν στην 10.1, ειδαλλως να αναβαθμιστουν με αυτη την απλη διαδικασια

Κατεβαζουμε και εγκαθιστουμε

Flashify

https://play.google.com/st...llner.flashify

Kατεβαζουμε και αντιγραφουμε στην Sdcard τα εξης αρχεια

bumped recovery του blastagator (2.8.6.1)

 

http://blastagator.ddns.ne...tor-signed.zip

 

DorimanX kernel 10.3

http://dorimanx.shine.sk/L...manx-V10.3-KK-[17-38]-[24-04]-LG-D802-PWR-CORE.zip

 

KK bootloader

http://dorimanx.shine.sk/L...OOT-LOADER.zip

 

Τρεχουμε το flashify στο κινητο μας και κανουμε μπακαπ τον τρεχοντα κερνελ μετα παμε πανω δεξια στις τρεις τελιτσες και παταμε reboot recovery

Το κινητο επανεκκινει και μπαινει σε recovery mode, παμε εκει που λεει install βρισκουμε το αρχειο twrp-2.8.6.1-d802-bump-blastagator-signed.zip και το φλασαρουμε ,μετα παμε στο κεντρικο μενου εκει που λεει reboot και κανουμε επανεκκινηση σε recovery

Mετα την επενεκκινηση φλασαρουμε πρωτα τον τελευταιο κερνελ του Ντορι (10.3) επαννεκινηση σε ρικαβερι και φλασαρεις τον ΚΚ μπουτλοντερ

 

Εννοειται πως οποιος ειναι ηδη με custom recovery εκτελει μονο το τελευταιο βημα με τα εντονα γραμματα

 

Μια τελευταια τροποποιηση ,το νημα του Ντορι δεχτηκε επιθεση μαλλον απο χακερ και του πειραξαν τα αρχεια επομενως οποιος κατεβαζει να κανει οπωσδηποτε ελεγχο το MD5

 

 

Εχω εχω jb bootloader και φλασαρα χθες την 10.3. Δουλευει το κινητο μια χαρα. Δεν μου εμφανισε καποιο προβλημα. Λες να φλασαρω kk bootloader για καλο και για κακο;

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Mαλλον τοτε ο φιλος κατεβασε corrupt αρχειο, ας τσεκαρει τοτε το MD5

@toubano44 αν εχεις bumped recovery οπως του blastagator τοτε ειναι υποθεση ενος λεπτου ,απλως το φλασαρεις ασε που οταν με το καλο φτιαξει καθαρο LP kernel θα δεχετει μονο KK bootloader

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα....Εγω εχω το Κορεατικο μοντελο F320K ....Ειναι απο τα πρωτα που αναβαθμιστηκαν σε 5.0.1

Το τηλεφωνο δεν εχει κανενα προβλημμα και ολα λειτουργουν κανονικα...Η εκδοση λογισμικου που φοραει ειναι η F320K30h και η εκδοση kernel η 3.4.0. Το εχω κανει root και ετσι μπορεσα να σβησω οτι Κορεατικη εφαρμογη υπηρχε μεσα....

Επειδη ειδα οτι τα περισσοτερα Ευρωπαικα αναβαθμιζονται σε 5.0.2 και στους Κορεατες δεν βλεπω να γινεται καποια κινηση...(το lgpc suite μου βγαζει οτι διαθετω το τελευταιο λογισμικο και το last firmware δεν εχει την δικια μου εκδοση αλλα σταματαει στην 30d ) και επειδη εχω το μικροβιο του σκαλισματος ;) ..... το να περασω μια ευρωπαικη official rom θα μου δημιουργησει προβλημμα??? η' ειναι πρωτιμοτερο απο την Κορεατικη να παω σε μια καλη και σταθερη custom rom ? Επισης ρουτ για την Κορεατικη καταφερα και βρηκα...Για recovery ακομα δεν εχω βγαλει ακρη και ενα δυο που δοκιμασα , ενω εγραφαν την F320K , δεν καταφερα να το περασω....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα....Εγω εχω το Κορεατικο μοντελο F320K ....Ειναι απο τα πρωτα που αναβαθμιστηκαν σε 5.0.1

Το τηλεφωνο δεν εχει κανενα προβλημμα και ολα λειτουργουν κανονικα...Η εκδοση λογισμικου που φοραει ειναι η F320K30h και η εκδοση kernel η 3.4.0. Το εχω κανει root και ετσι μπορεσα να σβησω οτι Κορεατικη εφαρμογη υπηρχε μεσα....

Επειδη ειδα οτι τα περισσοτερα Ευρωπαικα αναβαθμιζονται σε 5.0.2 και στους Κορεατες δεν βλεπω να γινεται καποια κινηση...(το lgpc suite μου βγαζει οτι διαθετω το τελευταιο λογισμικο και το last firmware δεν εχει την δικια μου εκδοση αλλα σταματαει στην 30d ) και επειδη εχω το μικροβιο του σκαλισματος ;) ..... το να περασω μια ευρωπαικη official rom θα μου δημιουργησει προβλημμα??? η' ειναι πρωτιμοτερο απο την Κορεατικη να παω σε μια καλη και σταθερη custom rom ? Επισης ρουτ για την Κορεατικη καταφερα και βρηκα...Για recovery ακομα δεν εχω βγαλει ακρη και ενα δυο που δοκιμασα , ενω εγραφαν την F320K , δεν καταφερα να το περασω....

 

Θελει προσοχη δε μπορεις να φλασαρεις rom αλλου μοντελου...Θα μπρικαρεις νομιζω αμα το κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Θελει προσοχη δε μπορεις να φλασαρεις rom αλλου μοντελου...Θα μπρικαρεις νομιζω αμα το κανεις...

 

Ακριβώς!Μόνο ότι είναι για f320k

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν βάλει τη stock lollipop τους έχει κάνει καμία φορά επαναφορά στην οργάνωση στα εικονίδια στην αρχική οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...