Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά..είμαι καινούριος στο θέμα...θα ήθελα να μου προτείνεται μια καλή και δοκιμασμένη custom rom lollipop εκτος από την gloudyG2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να καθαριζω το κινητο απο αρχειστα αρχει cache και αλλα πια εφαρμογη προτεινεται;....εχω το sd maid pro.....ειναι καλο; υπαρχει καποια καλυτερη;
Link to comment
Share on other sites

Για να καθαριζω το κινητο απο αρχειστα αρχει cache και αλλα πια εφαρμογη προτεινεται;....εχω το sd maid pro.....ειναι καλο; υπαρχει καποια καλυτερη;

Το titanium backup

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για να καθαριζω το κινητο απο αρχειστα αρχει cache και αλλα πια εφαρμογη προτεινεται;....εχω το sd maid pro.....ειναι καλο; υπαρχει καποια καλυτερη;

 

αυτο που εχεις, οτι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Εικονικά ναι, ίσως να αλλάζει κάτι, (να δείχνει σήμα και να μην έχει), ποιοτικά δε νομίζω

Αλλάζοντας μόνο το πρόγραμμα του εγκεφάλου στο αυτοκίνητο έχω περισσότερα άλογα με αυξημένη κατανάλωση φυσικά. Μην το θεωρούμε παράλογο να γίνει κάτι παρόμοιο με αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας αλλάζοντας μόνο την ένταση του ρεύματος του πομπού άρα και της ισχυς του.

Edited by vanas
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να κανω ρουτ με αυτον τον οδηγο http://forum.xda-developer...lipop-t3056951 κανω τα βηματα αλλα στο τελος που μπαινει σε download mode και περιμενω να φορτωσει δε γινεται τπτ τι να κανω πως να το κανω ρουτ?

 

Αυτό το δοκίμασες ;

Link to comment
Share on other sites

Mods για stock lollipop για όσους έχουν root και recovery

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/mod-variant-lg-g2-stock5-0-2-5-0-1-t3066507

Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείτε αυτόματα η εγγραφή...??? γιατι τώρα, αφού σηκώσω το τηλ. το ενεργοποιώ με το πάτημα του μικροφώνου...!:mad:

 

http://s16.postimg.org/fes2jkdf9/Screenshot_2015_03_28_19_48_15.png

screenshot tool

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως καταφερα να το μπρικαρω ...

 

ειχα κιτ κατ , το εκανα κανονικα ρουτ , περασα και twrp μεσω autorec ... ειχε την 2.7.0 , περασα κανονικα

την 2.8.5.1 και προσπαθησα να κανω restore σε ενα back up που ειχα κρατησει με cloudyg3 !

 

τελειωσε κανονικα και τωρα δεν ανοιγει καν ! οταν παω να μπω recovery , βγαζει την οθονη του hard reset , παταω

2 φορες enter αλλα κολλαει στο factory reset processing ! επισης , οταν το συνδεω με το pc , πεταει

τα πολλα παραθυρα για φορματ !!!! τι κανουμε ; αν εμπαινε recovery ok, θα ηταν ευκολο !

 

τωρα ομως ;

 

edit

χαχαχα δεν ξερω πως αλλα το εφτιαξα ! χαχαχα

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Πως ενεργοποιείτε αυτόματα η εγγραφή...??? γιατι τώρα, αφού σηκώσω το τηλ. το ενεργοποιώ με το πάτημα του μικροφώνου...!:mad:

 

http://s16.postimg.org/fes2jkdf9/Screenshot_2015_03_28_19_48_15.png

screenshot tool

Αν θυμαμαι καλα κ απο την Κit kat ετσι δουλευει.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ κατα τις 2 ειχα 60% μπαταρια. Το πρωι στις 10 ειχα 1%. Στο ενδιαμεσο κοιμομουν :lol:

 

Τι μπορει να παιχτηκε; Εχω CM12 0403NIGHTLY

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, ξέρουμε κανένα καλό και δοκιμασμένο mod για ήχο που να δουλεύει καλά με την stock lollipop; γιατί έχω ακουστικά κεφαλής θηρία και μπορώ να πω ότι πάλι χαμήλωσαν κι άλλο το τέρμα της έντασης του ήχου (για τα ακουστικά μιλάω πάντα, όχι για ηχείο). πραγματικά, σε κάθε έκδοση που βγάζουν χαμηλώνουν κι άλλο τον ήχο στα ακουστικά; σε λίγο δεν θα ακούμε τίποτα.

 

 

edit: έχω βρει αυτό εδώ. το έχει δοκιμάσει κανείς; λειτουργεί της προκοπής;

 

edit2: όταν είχα βάλει dorimanx ο ήχος ήταν μια χαρά. υποστηρίζεται ο kernel αυτός από την lollipop; αν και η αλήθεια είναι ότι θέλω να μείνω όσο πιο stock γίνεται, οπότε προτιμώ κανένα απλό και δοκιμασμένο modάκι.

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

το έβαλα, το ετρεξα, μου εγραψε flashing, αλλα μετα τιποτα.

ζητησα επανεκκίνηση αλλα μπηκε κανονικα στο κινητο. πρεπει να κανω κατι αλλο;

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

ναι. ζηταω επανεκκίνηση. εκει επρεπε λογικα να μου ζηταει κανονική ή σε recovery οπως στην 4.4. αλλα δεν ζηταει τιποτα. απλα μπαινει κανονικά

στο κινητο. εαν το κλεισω και παιξω με τα κoυμπια power on kai volume down μπαινει στη stock και ζηταει erase or not.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Οχι πρέπει να μπεις σε recovery μεσω κάποιας εφαρμογής π.χ flashify ή με το συνδυασμό των πλήκτρων
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

σημερα που ειμαι πιο ηρεμος , μηπως μπορειτε να μου πειτε τι επαθε και κολλησε σε bootloop ;

 

λοιπον , περασα κιτ κατ 20D , εκανα ροοτ με towelroot μιας και ειναι η D , και μετα recovery me autorec !

ολα μια χαρα , μπηκε recovery ! μετα περασα την 2.8.5.1 που ειναι bumped(δεν ξερω) ...

και πηγα να περασα το back up της cloudy ! κι εκει κολλησε !! επειδη το back up ειχε recovery διαφορετικη απο την

2.8.5.1 ; τι αλλο μπορει να συνεβει ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

σημερα που ειμαι πιο ηρεμος , μηπως μπορειτε να μου πειτε τι επαθε και κολλησε σε bootloop ;

 

λοιπον , περασα κιτ κατ 20D , εκανα ροοτ με towelroot μιας και ειναι η D , και μετα recovery me autorec !

ολα μια χαρα , μπηκε recovery ! μετα περασα την 2.8.5.1 που ειναι bumped(δεν ξερω) ...

και πηγα να περασα το back up της cloudy ! κι εκει κολλησε !! επειδη το back up ειχε recovery διαφορετικη απο την

2.8.5.1 ; τι αλλο μπορει να συνεβει ;

Επρεπε να περασει την KK baseband

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...