Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια γεια σας! Μολις εκανα root το LG G2 D802 που αγορασα! Εγκατεστησα supersu + flashify και μεσω αυτου κανω flash το opentwrp 2.6.3.2.img και στο recovery boot μου λεει verification error κτλ και δεν με βαζει σε TWRP για να βαλω cyanogemod 12! Ειδα οτι πρεπει να κανω εγκατασταση ενα autorec το οποιο φοβαμαι γιατι λεει μπορει να brickαρει!

 

Καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά όσοι έχετε περάσει την lollipop σας άφησε μετά να σβήσετε τα αρχεία που χρησιμοποιήσατε για το φλασάρισμα? Μόνο εγώ έχω θέμα? Μπορεί κάποιος να γράψει τα βήματα ένα προς ένα για να τη φλασαρω από καθαρά stock κατάσταση?

Εγώ αυτό που έκανα ήταν

1. Stumproot και εγκατάσταση supersu

2. Autorec

3. Μπαίνω recovery και wipe τα πάντα εκτός από internal

4. Φλασάρω τη lollipop

5. Wipe τα πάντα πλην internal και system

6. Φλασάρω update supersu

7. Reboot και ναι στο μήνυμα που πετάει για το root

 

Η rom γίνεται εγκατάσταση κανονικά. Δουλεύουν τα πάντα αλλά δε μπορώ να σβήσω τα αρχεία. Και είναι και μεγάλα για να πω δε βαριέσαι ας τα αφήσω. 1,7 gb

Δοκιμασες με root explorer και δεν στα διαγραφει ? για δες τι δικαιωματα εχει το αρχειο και αντιστοιχα αλλαξε τα για να παρεις το ownership

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως πάει η CM12;;

[ATTACH]58642[/ATTACH]

 

2.5 ώρες οθόνη με 4G αλλά με viber, μουσική και λίγο παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Φωτο με φλας @ a better camera @ cm12..Μέγεθος περιπου 4.5mb..

 

 

https://www.dropbox.com/s/9cdpczswec50llk/20150326_184418.jpg?dl=0

Edited by giorgosth8
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια βοηθεια σε οτι εγραψα παραπανω; Ειμαι ροοτ σε 4.4.2 αλλα δεν μπορω να μπω σε twrp recovery για να βαλω cm 12! Να κανω αυτο το autorec η θα παθω ζημια ?
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομαδα εκανα restore απο ενα bck up που ειχα σε cloudyg2...Σημερα ειπα να αλλαξω εικονα στη lockscreen αλλα δεν αλλαζε, οι μονες εικονες που αλλαζει ειναι αυτες της lg... Ξερετε τι μπορει να φταει? Edited by drakak1s
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια βοηθεια σε οτι εγραψα παραπανω; Ειμαι ροοτ σε 4.4.2 αλλα δεν μπορω να μπω σε twrp recovery για να βαλω cm 12! Να κανω αυτο το autorec η θα παθω ζημια ?

 

ακομη δε το εκανες? δε παθαινει τιποτα , autorec , απλα και γρηγορα :)

edit ειχες περασει πιο πριν αλλο recovery? γιατι κανοντας root δεν εγκαθιστα το recovery

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια βοηθεια σε οτι εγραψα παραπανω; Ειμαι ροοτ σε 4.4.2 αλλα δεν μπορω να μπω σε twrp recovery για να βαλω cm 12! Να κανω αυτο το autorec η θα παθω ζημια ?

 

Αφου εισαι ροοτ περασε TWRP με το autorec. Μετα μπες σε recovery και φλασαρε την rom που θελεις

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν το εκανα οχι! Φοβαμαι! Διαβαζω για bricked devices κτλ και εχω κολλησει! Τι εννοεις αλλο recovery? Κοιτα μολις ολοκληρωθηκε το ροοτ, τσεκαρα μεσω root checker και ελεγε οτι ειμαι rooted! Κατεβασα και εκανα update SuperSU και το TWRP απο το playstore! Μετα κατεβασα το flashify, δοκιμασα να κανω flash το "openrecovery-twrp-2.6.3.2-g2d802.img" και οταν παταω μεσω quickboot να μπω σε recovery, μου βγαζει κατι σαν verification error+ μαυριζει η οθονη! Εσβησα απο το flashify to failed recoveryt image! Εκανα install το apk autorec και ειμαι εδω που ξερετε! ΕΡΩΤΗΣΗ: εχει 2 αρχεια autorecD802 + autorecD802T , ποιο ειναι το σωστο?? και αν brickαρει??
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ευκολος τροπος για recovery και εσυ πηγες στον δυσκολο ,απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496 κατεβασε το autorec , δε μπικαρει το g2 (αλλα παντα υπαρχει η πρωτη φορα :lol:)

edit autorec D802

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται το briκαρισμα. Εγώ τουλάχιστον πάντα το επανεφερα με fflashtool.

Άμα δεν το χαλάσεις και καμιά φορά δεν έχει πλάκα.

Αλλιώς το αφήνεις στην ησυχία του

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα 2;

-D802T_AutoRec.apk

-D802_AutoRec.apk

 

Παιδια οταν προσπαθω να μπω σε download mode, ολα οκ! Οταν ομως προσπαθω αυτο με το volume down+power button κτλ κτλ για recovery ή factory reset δεν μπαινει! Απλα ανοιγει το κινητο! πειραζει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαρτάται το briκαρισμα. Εγώ τουλάχιστον πάντα το επανεφερα με fflashtool.

Άμα δεν το χαλάσεις και καμιά φορά δεν έχει πλάκα.

Αλλιώς το αφήνεις στην ησυχία του

 

Εκανες αυτο με το autorec και brickαρε και το επανεφερες εννοεις?? Απλα δεν ξερω πολυ απο επαναφορες και αν brickαρει λεει δεν μπαινει ουτε download mode!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα 2;

-D802T_AutoRec.apk

-D802_AutoRec.apk

 

Παιδια οταν προσπαθω να μπω σε download mode, ολα οκ! Οταν ομως προσπαθω αυτο με το volume down+power button κτλ κτλ για recovery ή factory reset δεν μπαινει! Απλα ανοιγει το κινητο! πειραζει?

 

το D802 , δε μπαινει λογικα επειδη δεν εχεις recovery ,κατεβασε το αρχειο και αστο να τα κανει ολα μονο του, μην αγχωνεσαι

 

edit για να δεις αν εχεις recovery κατεβαση αυτην εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot την εφαρμογη και πατα να μπεις

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

το D802 , δε μπαινει λογικα επειδη δεν εχεις recovery ,κατεβασε το αρχειο και αστο να τα κανει ολα μονο του, μην αγχωνεσαι

 

edit για να δεις αν εχεις recovery κατεβαση αυτην εδω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.siriusapplications.quickboot την εφαρμογη και πατα να μπεις

 

Οποτε ειναι 100% το σκετο D802 χωρις το "T'?? Παιδια αν παθει κατι και κολλησει οπως ελενε στο LG logo παει το πεταω?? Καποιος που την πατησε με το autorec?

Link to comment
Share on other sites

Να και η μπαταρία με Lollipop 5.0.2

 

http://s1.postimg.org/8bh3huaqn/Picture0001.png

how to screenshot on windows

 

Ρε φίλε, δεν ξέρω πως τα κατάφερες, αλλά σε μένα η μπαταρία έχει πέσει πολύ με lollipop σε σχέση με την kit kat που είχα πριν.

 

Οι υπόλοιποι που έχετε βάλει lollipop, πώς τα βλέπετε τα πράγματα;

Motorola C118 → Samsung M3510 Beat b → Samsung Galaxy mini 2 → LG G2 → Samsung Galaxy S7 → Google Pixel XL
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, δεν ξέρω πως τα κατάφερες, αλλά σε μένα η μπαταρία έχει πέσει πολύ με lollipop σε σχέση με την kit kat που είχα πριν.

 

Οι υπόλοιποι που έχετε βάλει lollipop, πώς τα βλέπετε τα πράγματα;

Εμενα που ειδα πριν στο 4% ειχα 6 ωρες και 19 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, δεν ξέρω πως τα κατάφερες, αλλά σε μένα η μπαταρία έχει πέσει πολύ με lollipop σε σχέση με την kit kat που είχα πριν.

 

Οι υπόλοιποι που έχετε βάλει lollipop, πώς τα βλέπετε τα πράγματα;

Αυτό δεν υπάρχει...... Κάποιο λάθος έκανε εδω ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Οποτε ειναι 100% το σκετο D802 χωρις το "T'?? Παιδια αν παθει κατι και κολλησει οπως ελενε στο LG logo παει το πεταω?? Καποιος που την πατησε με το autorec?

 

D802 λεμε , αν φοβασαι μη το κανεις , κανεις δεν ειναι υπευθυνος για το κινητο σου παρα μονο εσυ :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...