Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mπορεις να εχεις file manager σε περιβαλλον recovery με αυτο

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1646108

Η μπορεις να διαγραψεις μεσω adb

http://stackoverflow.com/questions/7537925/how-to-delete-folders-in-sdcard-of-file-explorer-in-android

 

Ευχαριστώ πολύ pdimi70 γιά την πολύτιμη βοήθειά σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό δεν ανοίγει καν :D[ATTACH]58449[/ATTACH]

Φίλε μου μόλις τώρα είδα το μύνημά σου και έκανα δοκιμή .Η ρομ βρίσκεται εκεί που σου γράφω ,τώρα μόλις μπήκα.Πού κάνεις επικόλληση ? σβύνεις τα https πάνω αριστερά δίπλα στο λουκέτο? .Είμαι με mozilla firefox Πρόσεξε είμαι στο λαπτοπ όχι στο κινητό

Edited by anestis1
Υ.Γ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ui ειναι σαν του g3!!!και εμενα δεν μου κάθετε καθολου καλα το τερσατιο navbar αλλα επειδή εχεις την δυνατότητα να την κρύβεις οπως και στην g3 στης εφαρμογες δεν με πειραζει και τοσο!!!παντως ειναι παρα πολυ καλη δοκιμασε την !!!;)

μονο με την μπαταρια εχω θεμα αλλα ακομα μολις εκανα τηνδευτερη φορτιση θα εχω μια πλήρη αποψη μετα την τεταρτη φορτιση !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φιλε πια ρομ εβαλες??

Την lolipop που εχουν ανεβασει τα παιδια στις προηγουμενες σελιδες

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που δεν την έχω περάσει ακόμα είναι τα "τεράστια" buttons ...έχουμε βρει κάποιον τρόπο να τα μικραινουμε ?

Για όλα τα γούστα...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=59572120

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Το zip αρχειο το φλασαρουμε κατ ευθειαν;Δεν χρειαζεται κατι αλλο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Το zip αρχειο το φλασαρουμε κατ ευθειαν;Δεν χρειαζεται κατι αλλο;

Ναι. Απλά κατέβασα το μέγεθος που ήθελα και το φλασαρα. Επισημαίνω πως αλλάζει μόνο το ύψος της μπάρας. Τα εικονίδια μένουν ως έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Τελικά κατάφερα και κατέβασα την CM12(CyanogenMod) αλλά τώρα που την φλασάρω μου έχει μείνει στο σήμα της CyanogenMod και δεν μπορώ να μπω στο Recovery με Volume Down και Power Button, μήπως υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να μπω στο Recovery????:worry:

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγραφτεί αλλά θα το ξαναποστάρω...

 

Πως μπαίνεις με κλειστό το κινητό σε recovery...

 

 

Εκκινείς με πατημένα power button και volume - .Όταν εμφανιστεί το logo της LG τα αφήνεις και αμέσως πατάς.......

1ον Αν έχεις jb boatloader πατάς πάλι power button και volume - .

2oν Αν έχεις kk boatloader πατάς μαζί volume + και volume -

Link to comment
Share on other sites

Έχει ξαναγραφτεί αλλά θα το ξαναποστάρω...

 

Πως μπαίνεις με κλειστό το κινητό σε recovery...

 

 

Εκκινείς με πατημένα power button και volume - .Όταν εμφανιστεί το logo της LG τα αφήνεις και αμέσως πατάς.......

1ον Αν έχεις jb boatloader πατάς πάλι power button και volume - .

2oν Αν έχεις kk boatloader πατάς μαζί volume + και volume -

 

Υπαρχει και πιο ευκολος τροπος κατεβαζεις το ROM Manager απο το Play :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, να σαι καλά!!! :)

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και πιο ευκολος τροπος κατεβαζεις το ROM Manager απο το Play :cool:

 

Με κλειστό κινητό μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Kαι εδω ειναι το αλλο αρχειο που ελεγε στην εγκατασταση της rom https://www.dropbox.com/s/y2smybk8fm2n8jy/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip?dl=0

 

Oι οδηγίες εγκαταστασης:

1) ενα backup της rom(που φοραει)

 

2)wipe data,system,cache.davlic

 

3)εγκατασταση την rom εγκατασταση, και μετα το supersu zip

 

4)wipe data,cache,dalvlic και μετα reboot. Τελος

 

( μετα απο αυτα τα βηματα μετα το reboot μου εβγαλε μυνημα οτι δεν ειναι root η ρομ και αν θελω να την κανω root και ειχα πατήσει ναι!)

λοιπον εχω την philz recovery.. κανω wipe data -factory reset αντιστοιχα wipe cache -wipe dalvik..?? σωστα τα λεω?? Η να κανω και clean install a new rom?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα G2 στα χέρια μου, το οποίο δεν έμπαινε με τίποτα σε download mode, για να κάνω clean install λόγω κολλημάτων που είχε. Η συσκευή είναι εντελώς στοκ.

 

Δοκιμάζοντας αυτό, η συσκευή μπήκε αυτόματα σε download mode και άρχισε να κατεβάζει το τελευταίο firmware. Η διαδικασία έβγαλε failed όμως, και δεν τελείωσε ποτέ.

Στη συνέχεια δοκίμασα και αυτό, με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

 

Πλέον, έχω μια συσκευή η οποία ανοίγοντάς τη δείχνει το LG logo και στη συνέχεια μαύρη οθόνη. Αν το συνδέσω σε υπολογιστή, αναγνωρίζει πολλούς μη διαμορφωμένους χώρους αποθήκευσης.

 

Κάποια βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κυκλοφορησε στο xda οτι Lolipop αναβαθμιση ερχεται το δευτερο τετραμηνο το 2015

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό κινητό μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογή;

Γιατι ? μιλατε για brickaρισμα ? Παντως καλό ειναι να υπάρχει απο πριν για τετοιες ακριβως περιπτώσεις... κακα τα ψεμματα αν εχεις χοντροδαλχτυλάρες υπάρχει θεμα με τον συνδυασμό πλήκτρων

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και πιο ευκολος τροπος κατεβαζεις το ROM Manager απο το Play :cool:

 

Με κλειστό κινητό μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογή;

 

DjTony σωστός ;)

 

Aυτό συμβαίνει όταν δεν διαβάζεις τι ρωτήθηκε και απαντάς ότι να 'ναι...

 

Διαβάστε πρώτα μετά σκεφτείτε και μετά γράψτε...:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κυκλοφορησε στο xda οτι Lolipop αναβαθμιση ερχεται το δευτερο τετραμηνο το 2015

 

Τα Χριστούγεννα λέγαμε καλό Πάσχα για lollipop...Τώρα μάλλον παμε για καλό καλοκαίρι

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα G2 στα χέρια μου, το οποίο δεν έμπαινε με τίποτα σε download mode, για να κάνω clean install λόγω κολλημάτων που είχε. Η συσκευή είναι εντελώς στοκ.

 

Δοκιμάζοντας αυτό, η συσκευή μπήκε αυτόματα σε download mode και άρχισε να κατεβάζει το τελευταίο firmware. Η διαδικασία έβγαλε failed όμως, και δεν τελείωσε ποτέ.

Στη συνέχεια δοκίμασα και αυτό, με το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα.

 

Πλέον, έχω μια συσκευή η οποία ανοίγοντάς τη δείχνει το LG logo και στη συνέχεια μαύρη οθόνη. Αν το συνδέσω σε υπολογιστή, αναγνωρίζει πολλούς μη διαμορφωμένους χώρους αποθήκευσης.

 

Κάποια βοήθεια;

Αυτο εδω το δοκίμασες ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κυκλοφορησε στο xda οτι Lolipop αναβαθμιση ερχεται το δευτερο τετραμηνο το 2015

 

Τα Χριστούγεννα λέγαμε καλό Πάσχα για lollipop...Τώρα μάλλον παμε για καλό καλοκαίρι

Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε τί να πω; δούλεμα κανονικό :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω το δοκίμασες ?

 

Για να γίνει η διαδικασία λέει πως πρέπει να είσαι σε download mode. Εμένα εξακολουθεί να μην μπαίνει σε download mode. Η μόνη φορά που μπήκε ήταν μέσω του LGMobile Support Tool, όπου έβγαλε failed κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

DjTony σωστός ;)

 

Aυτό συμβαίνει όταν δεν διαβάζεις τι ρωτήθηκε και απαντάς ότι να 'ναι...

 

Διαβάστε πρώτα μετά σκεφτείτε και μετά γράψτε...:cool::cool:

Με όση καλη διαθεση μπορώ να έχω φρόντισε πρωτου γραψεις κατι που σκέφτηκες να διαβάσεις και την ιστορία του άλλου (τουλάχιστον στην υπογραφη του)...

 

Για το αν γραφω απερισκεπτα και για το αν εχω βοηθησει ή οχι με τις γνωσεις μου την κοινοτητα ας το κρίνουν αυτοί που πρέπει ..

 

Οπως και να εχει επειδη ήδη ειμαι οff topic και δεν θελω να κλέβω πολυτιμο χρόνο απο τα παιδια που τρέχουν το thread δεν το συνεχιζω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να γίνει η διαδικασία λέει πως πρέπει να είσαι σε download mode. Εμένα εξακολουθεί να μην μπαίνει σε download mode. Η μόνη φορά που μπήκε ήταν μέσω του LGMobile Support Tool, όπου έβγαλε failed κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης και τέλος.

 

Αυτο που με προβληματιζει ειναι αυτο που γραφεις για την διαμερισματοποιηση... πραγματικα δεν το εχω συναντησει ποτε.... σε τι περιβαλλον σου το εμφανιζει (Windows Linux OS?) Στειλε μου pm να το λυσουμε για ναμην ενοχλουμε τους και τους αλλους ;)

Link to comment
Share on other sites

Αα και κάτι άλλο, μόλις πήγα να βάλω και το Superuser Beta που συμπεριλαμβάνει η CM12 για να είσαι ρουταρισμένος, δεν μου κανει Boot, μένει στο Logo της CyanogenMod και αναγκάστηκα να κάνω παλι Φλασάρισμα την CM12, μήπως ξέρετε κάποιον άλλο τροπο για να ρουτάρω την CM12;;;;;;

Ευχαριστω

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

OK τελικά κατάφερα να κατεβάσω την LolliPop του HoangNova και την πέρασα στο κινητό με clean install. Μόλις άνοιξα το κινητό και μου κάνει το εξής παλαβό: το touch της οθόνης, ξαφνικά πατάει ότι να'ναι, αλλού πατάς και αλλού πατιέται! Πάω να μπω σε recovery να κάνω nandroid restore και βλέπω ότι ενώ είχα Phillz, πλέον έχω TWRP recovery και ακόμη και εκεί η οθόνη πατάει όπου να'ναι, δεν μπορώ να επιλέξω αυτό που θέλω.....κατεβάζω το stock kdz και το βάζω στο Flash tool μπας και βγάλω άκρη......την γκαντεμιά μου μέσα! :angry::devil::angry:

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τσακαλακια.. μολις την περασα κ γω.. το τηλεφωνο εγινε ρουκετα...!! δν με ενοχλει η nav bar.. ειναι μια χαρα το μεγεθος.. ουτε το σημε της vodaf στην εκινηση. ηθελα μονο τα γραφικα καιρου στην lockscreen..!! κατα αλλα ειναι πυραυλος...!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

OK τελικά κατάφερα να κατεβάσω την LolliPop του HoangNova και την πέρασα στο κινητό με clean install. Μόλις άνοιξα το κινητό και μου κάνει το εξής παλαβό: το touch της οθόνης, ξαφνικά πατάει ότι να'ναι, αλλού πατάς και αλλού πατιέται! Πάω να μπω σε recovery να κάνω nandroid restore και βλέπω ότι ενώ είχα Phillz, πλέον έχω TWRP recovery και ακόμη και εκεί η οθόνη πατάει όπου να'ναι, δεν μπορώ να επιλέξω αυτό που θέλω.....κατεβάζω το stock kdz και το βάζω στο Flash tool μπας και βγάλω άκρη......την γκαντεμιά μου μέσα! :angry::devil::angry:

Kαι σε μενα την πρωτη φορα αυτα ακριβως εκανε.Δοκιμασε να φλασαρεις το δευτερο αρχειο UPDATE-SuperSU-v2.46.Εαν στο ξανα κανει πρεπει να γυρισεις restore εαν εχεις παρει πρωτα back up και μετα ξανα απο την αρχη.Την rom και επειτα το δευτερο αρχειο.Αλλα πρωτα παρε back up.Εγω βασικα γυρισα σε stock, το ρουταρισα, μετα περασα το SuperSu το τελευταιο και μετα περασα τα αρχεια.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...