Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι εχω 15 gb σχεδον....

 

Άλλαξε recovery.

 

Ίσως αυτή που έχεις τώρα να έχει bug

 

Ψάχτο λίγο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δοκιμασα αρκετες ειχα και για αρκετο καιρο cm αλλα δεν με ειχε ενθουσιασει.liquid τι λαλει μονο καλα λογια βλεπω.

Αυτήν Έχω, μια χαρά

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πατήστε εκεί που λέει συνημμένο

 

Flash και εισαι έτοιμος. Βασικα εχεις recovery ετσι δεν ειναι;

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω φιλε μου

 

Ωραία οταν το φλασαρεις θα σου βγαλει και μια εφαρμογη το stweaks και απο εκει κανεις διαφορες ρυθμίσεις για διαφορα θεματα απόδοσης του κινητού

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις τις ρυθμίσεις για να έχω καλύτερη απόδοση στην μπαταριά?

 

Δε γνωριζω φιλε μου, ισως καποιος αλλος σου απαντησει εγω το μονο που εχω πειραξει ειναι τα του ηχου

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θες το philz touch recovery.....

Tα καταφερα και το εφτιαξα!εβαλα τι philz το εκανα backup ολα καλα αλλα δε μου πολυ αρεσε αυτη δε με βολεψε και κατεβασα και την καινουργια twrp την εκανα και αυτη install εκανα αλλο ενα backup για να δω τι θα κανει και ολα καλα!!οποτε κραταω τη twrp και βλεπω στη πορεια :)

Link to comment
Share on other sites

Tα καταφερα και το εφτιαξα!εβαλα τι philz το εκανα backup ολα καλα αλλα δε μου πολυ αρεσε αυτη δε με βολεψε και κατεβασα και την καινουργια twrp την εκανα και αυτη install εκανα αλλο ενα backup για να δω τι θα κανει και ολα καλα!!οποτε κραταω τη twrp και βλεπω στη πορεια :)

Εντάξει, γούστα είναι αυτά, οτι σου αρεσει! Εγω παράδειγμα δουλεύω το philz γιατι μου αρέσει πιο πολυ! Το μόνο που θα δεις ειναι να υποστηρίζει ΟΤG, αν και οι καινούργιες εκδόσεις υποστηρίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να αυξήσουμε την ένταση του ηχείου του g2 σε rooted συσκευή? :)

Αν δεν έχεις custom recovery, μπορείς να την ανεβάσεις (και ηχείο και ακουστικών) "πειραζοντας" το αρχείο mixer_paths, που βρίσκεται στο system / etc

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις custom recovery, μπορείς να την ανεβάσεις (και ηχείο και ακουστικών) "πειραζοντας" το αρχείο mixer_paths, που βρίσκεται στο system / etc

 

έχω custom recovery φίλε μου. Βρήκα αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2799537 Κάτι τέτοιο φαντάζομαι εννοείς ... Το να πειράξω το αρχείο κλπ το βρίσκω άσκοπο εκτός βέβαια αν έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Για να ανεβάσω λίιιιγο την ένταση του ηχείου τι πρέπει να φλασάρω από όλα αυτά?

 

Και πως επιστρέφω αν δεν μου κάνει ή δεν...

 

Κάτι δοκιμασμένο όμως , δεν θέλω περιπέτειες :)

Link to comment
Share on other sites

έχω custom recovery φίλε μου. Βρήκα αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2799537 Κάτι τέτοιο φαντάζομαι εννοείς ... Το να πειράξω το αρχείο κλπ το βρίσκω άσκοπο εκτός βέβαια αν έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Ναι, αν έχεις custom recovery μπορείς να φλασαρεις κάποιο απ' αυτα! Εγω προσωπικά κάνω τροποποίηση του mixer_paths, οχι για καλύτερα αποτελέσματα, αλλα για να βάζω τις τιμες που θελω εγώ, 2 λεπτα είναι ολη η δουλειά , απλα θέλει πολύ προσοχη ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν έχεις custom recovery μπορείς να φλασαρεις κάποιο απ' αυτα! Εγω προσωπικά κάνω τροποποίηση του mixer_paths, οχι για καλύτερα αποτελέσματα, αλλα για να βάζω τις τιμες που θελω εγώ, 2 λεπτα είναι ολη η δουλειά , απλα θέλει πολύ προσοχη ;)

 

Ευχαριστώ φίλε μου! Το κανα με το recovery τελικά γιατί βαριέμαι τη διαδικασία :P Φαίνεται να υπάρχει κάποια διαφορά πάντως! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να ανεβάσω λίιιιγο την ένταση του ηχείου τι πρέπει να φλασάρω από όλα αυτά?

 

Και πως επιστρέφω αν δεν μου κάνει ή δεν...

 

Κάτι δοκιμασμένο όμως , δεν θέλω περιπέτειες :)

 

Φίλε το speaker64.zip έχει τη μικρότερη και πιο ποιοτική αύξηση. Αυτό μόλις έβαλα και φαίνεται γενικά καλό.

Link to comment
Share on other sites

To headphone είναι το ακουστικό που ακούμε τον άλλον; και το speaker ο ήχος κλήσης; μπορώ δηλαδή να τα φλασαρω και να αλλάξω και τα δύο; γιατί γράφει κάπου για iPhone ήχο να βάλουμε To 6319 αλλά αυτό υπάρχει μόνο στο headphone
Link to comment
Share on other sites

To headphone είναι το ακουστικό που ακούμε τον άλλον; και το speaker ο ήχος κλήσης; μπορώ δηλαδή να τα φλασαρω και να αλλάξω και τα δύο; γιατί γράφει κάπου για iPhone ήχο να βάλουμε To 6319 αλλά αυτό υπάρχει μόνο στο headphone

Speaker ειναι το ηχείο και Headphones τα ακουστικά που ακούμε π.χ. μουσικη....

Link to comment
Share on other sites

To headphone είναι το ακουστικό που ακούμε τον άλλον; και το speaker ο ήχος κλήσης; μπορώ δηλαδή να τα φλασαρω και να αλλάξω και τα δύο; γιατί γράφει κάπου για iPhone ήχο να βάλουμε To 6319 αλλά αυτό υπάρχει μόνο στο headphone

 

Πρέπει να τα φλασάρεις για το κάθε ένα διαφορετικά. Βάλε το 6319 για τα ακουστικά και μετά το 64 για το ηχείο. Αυτά απ ότι κατάλαβα είναι τα πιο ήρεμα mods αυτά :lol: Αν θες να πειραματιστείς με πιο δυνατό ήχο είτε στα ακουστικά είτε στο ηχείο βάλε κάποιο από τα άλλα :)

 

φίλε Titarasaudi εσύ με τι νούμερα περίπου είσαι?

Link to comment
Share on other sites

φίλε Titarasaudi εσύ με τι νούμερα περίπου είσαι?

 

Εγω ειχα για καιρό το ηχείο στο 71!! Είναι πολυ, παραμορφωνεται ο ηχος, αλλά αλλιώς στη δουλειά δεν το άκουγα οταν χτυπούσε :p Τωρα το εχω στο 69.

Τα ακουστικα τα εχω 66.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω ανεβασα το speaker gain στο dorimanx STweaks στο vol 8 λετε να δημιουργήσει κανα προβλημα? Μεχρι ποσο ειναι το οριο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...