Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιό ξεθωριασμένη δε θα το έλεγα με ποιό γήινα χρώματα ίσως θα ήταν η πιο σωστή λέξη,η οθόνη είναι πραγματικά ένα μεγάλο ατού για τη συσκευή:o
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιό ξεθωριασμένη δε θα το έλεγα με ποιό γήινα χρώματα ίσως θα ήταν η πιο σωστή λέξη,η οθόνη είναι πραγματικά ένα μεγάλο ατού για τη συσκευή:o

 

Αν και βγαίνουμ εκτός θέματος θα συμφωνήσω και εγώ! Η οθόνη του G3 είναι απίστευτη και τα χρώματα είναι πιο φυσικά! Ας πούμε για παράδειγμα οι amoled στα χρώματα είναι φοβερές αλλά ουσιαστικά δεν είναι καθόλου φυσικά σαν απόδοση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία CM11 snapshot Πώς είναι για το g2? Επίσης η διαδικασία για unlock boot loader, custom recovery , root, είναι σχετικά εύκολη;<br/>

Κανένας παιδιά;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανένας παιδιά;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757020

 

Απο τον φιλο Μαριο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757020

 

Απο τον φιλο Μαριο.

Αυτό πρέπει κάποιος να το βάλει στην πρώτη σελιδα, για να μην το ψάχνουν οι φίλοι.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757020

 

Απο τον φιλο Μαριο.

Συμφωνω και 'γω παιδια, πρεπει καποιος moderator να το βαλει στην αρχικη σελιδα!

Ευχαριστουμε το φιλο Μαριο που εκανε τον κοπο!

Εχουμε συνεχεια νεα "μέλη" που παιρνουν το G2, και αυτοι που εχουν σκοπο να το "σκαλισουν" ειναι λογικο να ρωτησουν!! Ετσι αναγκαζομαστε καθε τρεις και λιγο να γραφουμε τα ιδια πραγματα και να γεμιζουμε το thread με τις ιδιες "κουβεντες"!!

Θα ειναι πιο ευκολο να το βρει καποιος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα πρόβλημα. Πέρασα την liquidsmooth και έχασα το root. Κατέβασα το su απο το μάρκετ και μου λέει οτι λείπουν τα su binnary και δεν φτανει μονο αυτο αλλά πρεπει να έχασα και το recovery γιατί κατέβασα κάποιες εφαρμογές απο το μάρκετ και καμια δεν με βάζει. Τι να κάνω τωρα ; έχω κολλήσει και δεν μπορω να χρησιμοποιείσω το backup
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ενα πρόβλημα. Πέρασα την liquidsmooth και έχασα το root. Κατέβασα το su απο το μάρκετ και μου λέει οτι λείπουν τα su binnary και δεν φτανει μονο αυτο αλλά πρεπει να έχασα και το recovery γιατί κατέβασα κάποιες εφαρμογές απο το μάρκετ και καμια δεν με βάζει. Τι να κάνω τωρα ; έχω κολλήσει και δεν μπορω να χρησιμοποιείσω το backup

 

δοκιμασε με αυτην την εφαρμογη να μπεις !!https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

και οσο για ροοτ που λες οτι το εχασες κατεβασε απο εδω και φλασαρε το απο το recovery!!αν παλι δεν μπορεις να μπεις στο recovery με τη εφαρμογη που σου ειπα σβισε το τηλεφωνο και πατα ταυτοχρονα popwer button και volume down μολις δεις το logo lg αστα και ξαναπα γρηγορα το ιδια κομπια και θα μπει!!αν σου πει κατι για factory reset αυτο ειναι απλα πατα δυο φορες το ναι και θα μπει!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5757020

 

Απο τον φιλο Μαριο.

 

Αυτό πρέπει κάποιος να το βάλει στην πρώτη σελιδα, για να μην το ψάχνουν οι φίλοι.

 

Συμφωνω και 'γω παιδια, πρεπει καποιος moderator να το βαλει στην αρχικη σελιδα!

Ευχαριστουμε το φιλο Μαριο που εκανε τον κοπο!

Εχουμε συνεχεια νεα "μέλη" που παιρνουν το G2, και αυτοι που εχουν σκοπο να το "σκαλισουν" ειναι λογικο να ρωτησουν!! Ετσι αναγκαζομαστε καθε τρεις και λιγο να γραφουμε τα ιδια πραγματα και να γεμιζουμε το thread με τις ιδιες "κουβεντες"!!

Θα ειναι πιο ευκολο να το βρει καποιος!

 

Το να μπει στην πρώτη σελίδα θα το ζήταγα απο την πρώτη μέρα της ανάρτησης, αλλά δεν το ζήτησα γιατί ''ντρεπόμουν'' :O τώρα που το ζητήσατε εσείς καταλαβαίνω πόσο βοηθά ο οδηγός...!!!!

 

ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.....!!!!:!:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το να μπει στην πρώτη σελίδα θα το ζήταγα απο την πρώτη μέρα της ανάρτησης, αλλά δεν το ζήτησα γιατί ''ντρεπόμουν'' :O τώρα που το ζητήσατε εσείς καταλαβαίνω πόσο βοηθά ο οδηγός...!!!!

 

ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.....!!!!:!:

 

Μαριε καθολου να μην ντρέπεσαι φιλε εχουν γραφτει ξανα και ξανα πολύ ωραίοι οδηγεί στο νημα αλλα δεν βρίσκετε κανεις να τα ποσταρει στην πρωτη σελιδα ωστε να μην εχουμε της ιδιες ερωτήσεις συνέχεια!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με αυτην την εφαρμογη να μπεις !!https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

και οσο για ροοτ που λες οτι το εχασες κατεβασε απο εδω και φλασαρε το απο το recovery!!αν παλι δεν μπορεις να μπεις στο recovery με τη εφαρμογη που σου ειπα σβισε το τηλεφωνο και πατα ταυτοχρονα popwer button και volume down μολις δεις το logo lg αστα και ξαναπα γρηγορα το ιδια κομπια και θα μπει!!αν σου πει κατι για factory reset αυτο ειναι απλα πατα δυο φορες το ναι και θα μπει!!!

 

Φιλέ μου σε ευχαριστώ , το κατέβασα και αυτό τίποτα. Οσο για το recovery κατέβασα μια εφαρμογη ( recovery manager ) και γράφει οτι δεν έχει εγκατεστημένο. Το θέμα μου είναι οτι αμα κάνω τη διαδικασία για το factory reset και δεν έχει recovery τι θα γίνει;

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου σε ευχαριστώ , το κατέβασα και αυτό τίποτα. Οσο για το recovery κατέβασα μια εφαρμογη ( recovery manager ) και γράφει οτι δεν έχει εγκατεστημένο. Το θέμα μου είναι οτι αμα κάνω τη διαδικασία για το factory reset και δεν έχει recovery τι θα γίνει;

Το φοβαμαι αυτο αν και δυσκολο να σου σβηστικε το recovery.

Για παν ενδεχωμενο εγκαταστησε το autorec να σου ξαναπερασει το twrp recovery να εισαι σιγουρος.

 

Για kitkat μιλαμε ετσι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με αυτην την εφαρμογη να μπεις !!https://play.google.com/store/apps/details?id=phongit.quickreboot

και οσο για ροοτ που λες οτι το εχασες κατεβασε απο εδω και φλασαρε το απο το recovery!!αν παλι δεν μπορεις να μπεις στο recovery με τη εφαρμογη που σου ειπα σβισε το τηλεφωνο και πατα ταυτοχρονα popwer button και volume down μολις δεις το logo lg αστα και ξαναπα γρηγορα το ιδια κομπια και θα μπει!!αν σου πει κατι για factory reset αυτο ειναι απλα πατα δυο φορες το ναι και θα μπει!!!

 

Φιλέ μου σε ευχαριστώ , το κατέβασα και αυτό τίποτα. Οσο για το recovery κατέβασα μια εφαρμογη ( recovery manager ) και γράφει οτι δεν έχει εγκατεστημένο. Το θέμα μου είναι οτι αμα κάνω τη διαδικασία για το factory reset και δεν έχει recovery τι θα γίνει;

 

Δεν έχασες το recovery.... Όταν έβαλες την LS. Πριν κάνεις reboot φλάσαρες και το SuperSU? Αν όχι για αυτό συμβαίνει αυτό. Γιατί δεν φλάσαρες αυτό και έτσι δεν περιέχεται το binary. Με τις εφαρμογές για recovery θέλουν δικαιώματα root. Και εσύ ουσιαστικά δεν είσαι rooted. Άρα δεν γίνεται να κάνουν κάτι.

Ωστόσο στις ρυθμίσεις αν είσαι με Lollipop(πρέπει να είσαι μιας και νομίζω ότι έχεις γράψει και στο xda αν είσαι ο ίδιος που βλέπω εκεί) έχει στα settings -> security και έχει να κάνεις ενεργοποίηση advanced reboot options. Εκεί λοιπόν. Όταν θα επιλέγεις πλέον reboot θα σου βγάζει τι reboot θέλεις να κάνεις. Και έτσι θα πατήσεις recovery.

Αλλιώς με τα κουμπιά. Δηλαδή κλειστό κινητό, και τον συνδυασμό κουμπιών που σε βγάζει σε μία εικόνα που λέει να κάνει factory reset. Του λες να κάνει factory reset αλλά ελέω custom recovery δεν το κάνει και απλά σε μπουτάρει σε αυτόν. Τον συνδυασμό δεν τον θυμάμαι.

Power+ vol down και στο logo αφήνεις και πατάς πάλι vol down ή κάτι τέτοιο. Ψάξε youtube και xda.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, τελικά ηταν απλό απο το μενού βρέθηκε η λύση για το recovery και όντως δεν είχα κανει install to su είχα την εντύπωση οτι κάπου έγραφε να το κάνουμε install μέσω μάρκετ. Τέλος καλό όλα καλά. Σαν rom πάντως είναι οτι πιο γρήγορο έχω χρησιμοποιείσει δεν νομίζω να αλλάξω σύντομα.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους, τελικά ηταν απλό απο το μενού βρέθηκε η λύση για το recovery και όντως δεν είχα κανει install to su είχα την εντύπωση οτι κάπου έγραφε να το κάνουμε install μέσω μάρκετ.

 

Εδώ ''έγραφε''....;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το διαβάζεις όλο για να έχεις εικόνα με ποια σειρά τα κάνουμε.....και μετά βήμα - βήμα εκτελούμε. Φτιάξε φακέλους στο PC με τα κάθε αρχεία που θα κατεβάσεις (φάκελος Rot με τα αρχεία Root) (φάκελο RECOVERY με τα αρχεία για RECOVERY) (φάκελο με την Rom)κ.τ.λ.π.;) Όταν κάνει Root και περάσεις και το D802T_AutoRec.apk μπες σε RECOVERY και πάρε ένα backup όπως είναι το τηλ. τώρα, όποτε αν πάει κάτι στραβά με ένα restore μέσα απο το RECOVERY επανερχόμαστε. Μέτα το backup στο τηλ. δημιουργείται ο φάκελος TWRP εκεί μέσα είναι τα αρχεία του backup

 

Εδώ πως κάνουμε Root .

video.

Απο το play.google κάνεις εγκατάσταση το SuperSU όπου το τρέχεις για να είσαι Root.

 

Για να μπεις σε RECOVERY κατεβάζεις το D802T_AutoRec.apk το κανεις εγγατασταση σαν ενα απλό apk. για να μπεις σε σε RECOVERY κατάσταση, πατάς boton απενεργοποιηση και επανεκκίνηση, και σε ρωτά > εμείς μπαίνουμε σε Recovery mode.

 

Αφού κατεβάσεις & βάλεις σε ένα φάκελο την Rom & το Kernel που θέλεις το τοποθετείς στο κινητό και οταν μπεις σε RECOVERY επιλεγείς πρώτα wipe > Advanced Wipe> και τσεκάρεις >Dalvik Cache - system - Data- & Cache. Με τίποτα δεν κλικαρουμε το Internal Storage. Κατω με το βελακι κάνουμε Swipe to Wipe.

Αφού τελειώσει πατάμε Install και βρίσκουμε στην sd το φάκελο με την Rom & το Kernel που ειχαμε βαλει ...την κλικαρουμε και μετα Κατω με το βελάκι κάνουμε Swipe to Wipe. όταν ζητηθεί κάνουμε Rebbot και έτσι έχουμε περάσει την Rom...!!!

 

Αφού κάνουμε της ρυθμίσεις στο τηλ. για να περάσουμε Kernel κάνουμε τα ίδια όπως για την Rom μόνο που κάνουμε Wipe > Advanced Wipe κλικαρουμε μόνο Dalvik Cache & Cache και την περνάμε μετά όπως την Rom (Install κ.τ.λ.π.

 

***Ελπίζει να βοήθησα, αλλά πίστεψε με, φαίνονται πολλά αλλά είναι λίγα στην πράξει...!!!

 

10 χαρά!!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC!! αλλα ειναι αναγκη :) συγχωρεστε με... εχω το κινητο ενος φιλου(S4) με σπασμενη οθονη δεν βλεπεις τιποτα μονο μαυρο, επισης ειναι κλειδωμενο με κωδικο υπαρχει καπιο προγραμα με το οποιο θα μπορεσω να παρω τα αρχεια του κινητου κυριως φωτογραφιες... δοκιμασα με otg+mouse αλλα δν βλεπεις τιποτα δν ξερεις που πατας για να ξεκλειδωσει η οθονη και ετσι να μου εμφανισει τα αρχεια στο pc... ευχαριστω προκαταβολικα και συγγνωμη και παλι για το OFF TOPIC :) :)

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC!! αλλα ειναι αναγκη :) συγχωρεστε με... εχω το κινητο ενος φιλου(S4) με σπασμενη οθονη δεν βλεπεις τιποτα μονο μαυρο, επισης ειναι κλειδωμενο με κωδικο υπαρχει καπιο προγραμα με το οποιο θα μπορεσω να παρω τα αρχεια του κινητου κυριως φωτογραφιες... δοκιμασα με otg+mouse αλλα δν βλεπεις τιποτα δν ξερεις που πατας για να ξεκλειδωσει η οθονη και ετσι να μου εμφανισει τα αρχεια στο pc... ευχαριστω προκαταβολικα και συγγνωμη και παλι για το OFF TOPIC :) :)

 

Για να δεις εικονα θα μπορουσες να το συνδεσεις και σε tv με hdmi αν και μπορει να μην δεις γιατι ειναι κλειδωμενο,δοκιμασε το..αλλα αν εχει αχρηστευτη η οθονη πως θα βαλεις κωδικο;Αλλιώς αλλαγη οθονη

Link to comment
Share on other sites

Το towelroot "γράφει" στον μετρητή ρουτ;

 

Είμαι στο... να το κάνω να μην το κάνω. Για τις διαφημίσεις περισσότερο, είχα ξεχάσει πόσο σπαστικές είναι... :)

Link to comment
Share on other sites

Το towelroot "γράφει" στον μετρητή ρουτ;

 

Είμαι στο... να το κάνω να μην το κάνω. Για τις διαφημίσεις περισσότερο, είχα ξεχάσει πόσο σπαστικές είναι... :)

Καλοσηρθες σε μια μη Samsung εταιρια!

Εδω δεν εχει μετρητες και αηδιες!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μαριε καθολου να μην ντρέπεσαι φιλε εχουν γραφτει ξανα και ξανα πολύ ωραίοι οδηγεί στο νημα αλλα δεν βρίσκετε κανεις να τα ποσταρει στην πρωτη σελιδα ωστε να μην εχουμε της ιδιες ερωτήσεις συνέχεια!!!!!

 

Οπως εχουμε πει και για τις φωτο να μπουνε οι οδηγοι αλλα και το πολυ χρησιμο του Μαριου για ολα τα mods.

Δυστυχως δεν βλεπω να υπαρχει ανταποκριση απο τους moderator. Απλα θα γλυτωναμε πολλες ερωτησεις. Απο την αλλη αντε πες σε εναν νεο στο g2 να διαβασει 500+ σελιδες...Δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι με CloudyG3 2.0,και δύο τρία άτομα μου έχουν παραπονεθεί ότι δεν με ακούνε καλά .Όταν έχω ενεργοποιημενη την μείωση ήχου μου λένε ότι το background είναι πεντακαθαρο αλλά η φωνή μου παραμορφωνεται λίγο, ενώ όταν τα έχω όλα κλειστά η φωνή μου είναι όπως πρέπει αλλά από πίσω ακούγεται κάτι σαν ψιλόβροχο.Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό? Κερνελ έχω τον μαμά του cloudy

 

Φίλε και εγώ με την ίδια ρομ έχω παράπονα σχετικά με το μικρόφωνο. Μόλις το απομακρύνω έστω και λίγο από το στόμα μου, παραπονιούνται πως δεν ακούγομαι καθόλου.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλοσηρθες σε μια μη Samsung εταιρια!

Εδω δεν εχει μετρητες και αηδιες!

 

Αυτό το θρεντ είδα και είπα για μετρητή. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2606519

Δεν ισχύει;

Εκτός από τα adblocker, η μετατροπή των κάτω κουμπιών σε χαμηλότερου ύψους ενδιαφέρουσα.

 

Η στοκ ρομ, μπορεί να γυρίσει σε art? Έψαχνα την επιλογή στα developer tools, εκεί ήταν η επιλογή στην CM, αλλά δεν την βρήκα.

Είναι απίθανα γρήγορο και όπως είναι, απλά εξετάζω επιλογές :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ με την ίδια ρομ έχω παράπονα σχετικά με το μικρόφωνο. Μόλις το απομακρύνω έστω και λίγο από το στόμα μου, παραπονιούνται πως δεν ακούγομαι καθόλου.

 

Με DorimanX κερνελ και FauxSound apk ολα καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την αλλαγη του bootloader σε ΚΚ ταυτοχρονα ακολουθησα την συμβουλη ενος στο xda και αλλαξα απο alucard σε

OnDemandPlus (A governor based off of OnDemand and Interactive. It provides a balance between performance, and saving battery.) τον governor του cp0 εχω ενδειξεις για καλυτερη διαχειριση της μπαταριας χωρις κανενα παρατηρησιμο λαγκ (εκτος του widget του καιρου) επισης το dark UI αλλαξε πολυ το κινητο σαν να εβαλα νεα ρομ

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με DorimanX κερνελ και FauxSound apk ολα καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την αλλαγη του bootloader σε ΚΚ ταυτοχρονα ακολουθησα την συμβουλη ενος στο xda και αλλαξα απο alucard σε

OnDemandPlus (A governor based off of OnDemand and Interactive. It provides a balance between performance, and saving battery.) τον governor του cp0 εχω ενδειξεις για καλυτερη διαχειριση της μπαταριας χωρις κανενα παρατηρησιμο λαγκ (εκτος του widget του καιρου) επισης το dark UI αλλαξε πολυ το κινητο σαν να εβαλα νεα ρομ

 

Τελικά το πλεονέκτημα του KK bumped ποια είναι?

Αν διάβασα καλά άμα θες να γυρίσεις πίσω μετά απλά φλασάρεις το JB bootloader που έχει στα αρχεία του σωστά?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, οσο για πλεονεκτημα ουτε οι devs δεν ξερουν ,πιθανολογουν καλυτερη διαχειριση ενεργειας, double tap στην οθονη χωρις υστερηση κτλ

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...