Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου αυτα τα εικονιδια που τα βρηκες και πως τα εγακτεστησες;:cool:

Μπες στο "Επισημο" νημα του G2 και δες το post του..........DJ!;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπες στο "Επισημο" νημα του G2 και δες το post του..........DJ!;)

Που ειναι δε το βρισκω.Μπορεις να μου δωσεις το λινκ;

Α ενταξει τα ειδα τωρα ...Σε ευχαριστω.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι δε το βρισκω.Μπορεις να μου δωσεις το λινκ;

Α ενταξει τα ειδα τωρα ...Σε ευχαριστω.

 

ΕΔΩ

 

Το ξεζιπαρεις, και βάζεις το φάκελο icon widget G2 στης photo και πατάς παρατεταμένα πάνω στο widget που θες να αλλάξεις........

 

http://s27.postimg.org/wzatxg9ab/image.png

upload pictures online

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και τι σβήνω από όλα αυτά?

Το "disable servises" δεν σβηνει! Απλα σου δινει τη δυνατοτητα να αποκλεισεις καποιες διενεργιες των εφαρμογων που σου ξυπνανε το κινητο. Πρεπει ομως να εισαι σιγουρος οτι δεν τις χρειαζεσαι!

Επειδη βλεπω πολυ Awake απ' τα "Google servises" διαβασε λιγο εδω:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/wakelock-count-battery-drain-google-t2882894

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Το "disable servises" δεν σβηνει! Απλα σου δινει τη δυνατοτητα να αποκλεισεις καποιες διενεργιες των εφαρμογων που σου ξυπνανε το κινητο. Πρεπει ομως να εισαι σιγουρος οτι δεν τις χρειαζεσαι!

Επειδη βλεπω πολυ Awake απ' τα "Google servises" διαβασε λιγο εδω:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/wakelock-count-battery-drain-google-t2882894

 

Οκ.Το δοκιμάζω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Οκ.Το δοκιμάζω τώρα

 

Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσω τα πλήκτρα του navigation bar στην MIUI?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μεγαλώσω τα πλήκτρα του navigation bar στην MIUI?

Απο το mi tools.

 

Παιδια αυτο το TuneIn σας τρωει πολυ.

Επισης καλυτερα να βγαζεται και screenshot αναλυτικο του google services να δουμε ποιες συγκεκριμενες διεργασιες προκαλουν τα wakelocks.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω για 100η φορα οχι για αλλο λογο αλλα νομιζω πως κανενας δε βλεπει το μυνημα μου με τοσα που γραφονται καθε μερα :P ( δε μπορω να διανοηθω να μην εχει κανει κανενας το ιδιο πραγμα )

 

Θελω στην nav bar να βαλω 4 πληκτρα. Back key - Home key - Menu key - Recents key

 

Με το G2 Xposed μπορω να βαλω 4 απο 3 αλλα το 4ο ενω αλλαζω να ειναι το Recents ΔΕν το αλλαζει ακομα & reboot να κανω.

 

Με G3 TweaksBox ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ καποια επιλογη να επιλεξω τι κουμπια να βαλω... Ας βοηθησει καποιος παρακαλω διοτι μου ειναι χρησιμα και τα 4 κουμπια

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ειχαν SOD με Dori 8.9 πιθανη λυση φλασαρισμα supersu 2.22 beta εδω

http://download.chainfire.eu/606/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.22.zip

 

Γενικώς και αλλού στο xda, και στο θέμα του chainfire είδα ότι σχετίζονται πολλά SODs. Και το 2.22 το έχει όπως λέει ένα βήμα πριν το κάνει stable release και παρότρυνε όλους να το βάλουν και να του δώσουν logs σε SOD.

 

Εχει δει κανεις αδικαιολόγητα awake με dori8.9?

 

Όχι. Κάθε άλλο. Ο 8.9 δείχνει εκπληκτικά σταθερός και μάλλον τον βλέπω να γίνεται milestone. Ούτε wakes ούτε sods. Όχι ότι πριν είχα SOD. Άντε ένα στο πρώτο reboot ή ένα κάθε 7 μέρες που δεν ξέρεις και που οφείλεται. Εδώ ως τώρα τα πράγματα πάνε τέλεια! Και δεν χρησιμοποιώ πλέον amplify. Δεν χρειάζεται μετά από αρκετό διάβασμα που έκανα. Όπως και το WD. Εν τέλει δημιουργούν μερικές φορές και προβλήματα.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω για 100η φορα οχι για αλλο λογο αλλα νομιζω πως κανενας δε βλεπει το μυνημα μου με τοσα που γραφονται καθε μερα :P ( δε μπορω να διανοηθω να μην εχει κανει κανενας το ιδιο πραγμα )

 

Θελω στην nav bar να βαλω 4 πληκτρα. Back key - Home key - Menu key - Recents key

 

Με το G2 Xposed μπορω να βαλω 4 απο 3 αλλα το 4ο ενω αλλαζω να ειναι το Recents ΔΕν το αλλαζει ακομα & reboot να κανω.

 

Με G3 TweaksBox ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ καποια επιλογη να επιλεξω τι κουμπια να βαλω... Ας βοηθησει καποιος παρακαλω διοτι μου ειναι χρησιμα και τα 4 κουμπια

 

Βασικα μηπως πρεπει πρωτα να το προσθεσεις απο -ρυθμίσεις-προβολή-πλήκτρα αφής-συνδυασμός πληκτρων;

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Απο το mi tools.

 

Παιδια αυτο το TuneIn σας τρωει πολυ.

Επισης καλυτερα να βγαζεται και screenshot αναλυτικο του google services να δουμε ποιες συγκεκριμενες διεργασιες προκαλουν τα wakelocks.

 

Το βρήκα οκ. Να σε ρωτήσω. Μετά από κάθε reboot πρέπει να μπαίνω στο mi tools και να ξαναφτιάχνω το navygation bar. Μου τα βγάζει μικρά. Έτσι πρέπει να γίνεται πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Και δεν χρησιμοποιώ πλέον amplify. Δεν χρειάζεται μετά από αρκετό διάβασμα που έκανα. Όπως και το WD. Εν τέλει δημιουργούν μερικές φορές και προβλήματα.

 

Τελικά σε λίγο καιρό μετά και από amplify , WD , task killers , antivirus , battery programs κ.λ.π δεν θα χρησιμοποιούμε τίποτα απ' ότι υπάρχει και ''υπόσχεται'' βελτίωση:mad:

 

Καλύτερα πάντως διότι όσο ''διυλίζεις τον κώνωπα'' τόσο δημιουργείς προβλήματα;)

Edited by tsiv
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε λίγο καιρό μετά και από amplify , WD , task killers , antivirus , battery programs κ.λ.π δεν θα χρησιμοποιούμε τίποτα απ' ότι υπάρχει και ''υπόσχεται'' βελτίωση:mad:

 

Καλύτερα πάντως διότι όσο ''διυλίζεις τον κώνωπα'' τόσο δημιουργείς προβλήματα;)

 

Από διάβασμα στο xda και προσωπικά μηνύματα με αρκετούς εκεί φτάνουμε ακριβώς σε αυτό. Ότι πέρα από κάποια προβληματικά setup, γενικώς δεν χρειάζονται όλα αυτά και σε μερικές περιπτώσεις μάλιστα έχουν ακριβώς το αντίθετο αποτέλεσμα. Εγώ πάντως με καθαρή εγκατάσταση και της cloudystock και cloudyG3 με 4 wipes(caches, system), flash rom, reboot, settle, 4 wipes(caches,system), flash rom, flash mods, reboot, settle-setup, flash kernel, είδα και στις 2 ότι δεν χρειάστηκα καθόλου το amplify. Με Greenify donate έκανα την δουλειά μου μια χαρά. Και φυσικά με disable services για να απενεργοποιήσω όλα τα g services για wearable και fitness.

Ακριβώς ότι μου είπαν δηλαδή και αρκετά παιδιά στο xda, μερικοί είναι και devs.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα τα ξαναχρειαστώ αυτά. Απλά προς το παρόν δεν έχω περιέργα wakelocks και η αυτονομία μου είναι τέλεια!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cyanogenmod-12-0-lg-g2-t2944269

 

είναι lollipop?

 

Και τι λένε εκεί? (δεν ξέρω αγγλικά)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σε λίγο καιρό μετά και από amplify , WD , task killers , antivirus , battery programs κ.λ.π δεν θα χρησιμοποιούμε τίποτα απ' ότι υπάρχει και ''υπόσχεται'' βελτίωση:mad:

 

Καλύτερα πάντως διότι όσο ''διυλίζεις τον κώνωπα'' τόσο δημιουργείς προβλήματα;)

 

Μα τα περισσότερα από αυτά βγήκαν όταν τα τηλέφωνα δεν είχαν αρκετή μνήμη και επεξεργαστική ισχύ για να υποστηρίξουν τα προγράμματα.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ:

 

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-cyanogenmod-12-0-lg-g2-t2944269

 

είναι lollipop?

 

Και τι λένε εκεί? (δεν ξέρω αγγλικά)

 

Ευχαριστώ

 

Είναι νωρίς ακόμα. Υπάρχουν θεματάκια. Εδώ θεματάκια έχουν τα επίσημα lollipop, nexus καλή ώρα. Πόσο μάλλον εμείς. Σε 2-3 μήνες πιστεύω θα αξίζει να δοκιμάσουμε lollipop στο G2. Ίσως αφού δώσει η LG επίσημα στο κινητό μας Lollipop.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα οκ. Να σε ρωτήσω. Μετά από κάθε reboot πρέπει να μπαίνω στο mi tools και να ξαναφτιάχνω το navygation bar. Μου τα βγάζει μικρά. Έτσι πρέπει να γίνεται πάντα?

Δυστυχως, ναι.

Αλλα δε με ενοχλει τοσο. Ειναι υποθεση 10 δευτερολεπτων το πολυ.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα. Υπάρχουν θεματάκια. Εδώ θεματάκια έχουν τα επίσημα lollipop, nexus καλή ώρα. Πόσο μάλλον εμείς. Σε 2-3 μήνες πιστεύω θα αξίζει να δοκιμάσουμε lollipop στο G2. Ίσως αφού δώσει η LG επίσημα στο κινητό μας Lollipop.

Κώστα ποιά cloudy έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ποιά cloudy έχεις τώρα;

G3 2.0 με dori 8.9...

 

Αλλά σήμερα λέω να δοκιμάσω liquidsmooth milestone. Πάντα fan των aosp βλέπεις!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...