Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την MIUI. Έχω 3 απορίες. 1: Έχω συνδέσει το pc με το κινητό. Πως αντιγράφω αρχεία στο κινητό? Δεν φαίνεται το κινητό στο pc. 2: Έχω αυτή την θήκη http://www.ebay.com.au/itm/For-LG-G2-New-Nillkin-Fresh-PU-Leather-Flip-Cover-Quick-Window-Case-D802-S-View-/131099928614?ssPageName=ADME:L:OC:US:3160 . Δεν λειτουργεί το flip cover. Υπάρχει τρόπος να λειτουργήσει ή όχι? 3. Δεν λειτουργεί το διπλό κλικ στην οθόνη.

 

φιλε μου σύνδεσε το pc σου και μπες settings--lg settings--usb settings και επελεξε το mtp και θα το δει κανονικα το pc σου!!!

το διπλο κλικ στην οθονη για άνοιγμα δουλεύει κανονικα(δεν δουλευει για off!!αλλα οσοι απο εσς εχετε τον κερνελ του dori απλα καντε swipe στα navigation keys απο δεξια προς τα αριστερα και θα σβισει ο οθονη!!:)) !!! settings--lg settings--gesture--και τσεκαρε το και θα δουλεψει!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε μου σύνδεσε το pc σου και μπες settings--lg settings--usb settings και επελεξε το mtp και θα το δει κανονικα το pc σου!!!

το διπλο κλικ στην οθονη για άνοιγμα δουλεύει κανονικα(δεν δουλευει για off!!αλλα οσοι απο εσς εχετε τον κερνελ του dori απλα καντε swipe στα navigation keys απο δεξια προς τα αριστερα και θα σβισει ο οθονη!!:)) !!! settings--lg settings--gesture--και τσεκαρε το και θα δουλεψει!!

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω την miui αλλα θελω να απαλλαχθω αμεσως απο αυτην.δεν μου αρεσει καθολου!τι εννοω οτι την θεωρω πολυ δυσχρηστη!επισης δεν κλειδωνει με διπλο kcnok

αλλα εχω θεμα?1.πως μπαινω σε recovery??2.το βασικοτερο προβλημα μου ομως ειναι οτι δεν βλεπει ο υπολογιστης το κινητο για να περασω αλλη ρομ!λεω να δοκιμασω lam hoang!

τελικα περασα μεσω ενος usb την lam hoang 2.2.και επανηλθαν ολα στο φυσιολογικο!(για τα δικα μου δεδομενα)

 

αληθεια δεν προλαβες να την περασεις και την θεώρησες κιόλας εντελώς δύσχρηστη:lol:(δωσε λιγο χρονο και μετα αποφάσισε ;))

και να πω την αληθεια εγω την θεωρώ πολυ βολική και ευκολη στην καθημερινη χρίση και με ενα σορο themes να δοκιμασεις ορεξη να εχεις να δοκιμαζεις καθε μερα και αλλο theme!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα ξαναγυρισα σε cloudy g3 v2.1 και εβαλα και dori v8.9.

Εχουν περασει πανω απο 6 ωρες απο τοτε που ξεσυνδεσα το κινητο απο το pc και εχω ενα awake 22% :eek:

Παραθετω και καποιες photo για να δειτε και να με βοηθησετε:

Edited by toubano44

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

εχει κανει το apk lg backup για το κινητο μας?γιατι εχω παρει backup τις ρυθμισεις με αυτο και η lam hoang δεν το εχει μεσα.

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα ξαναγυρισα σε cloudy g3 v2.1 και εβαλα και dori v8.9.

Εχουν περασει πανω απο 6 ωρες απο τοτε που ξεσυνδεσα το κινητο απο το pc και εχω ενα awake 22% :eek:

Παραθετω και καποιες photo για να δειτε και να με βοηθησετε:

Κατι παει σταβα.

Πατα πανω στα τεσσερα πρωτα και βγαλε screenshot για το καθενα να εχουμε παραπανω στοιχεια.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατι παει σταβα.

Πατα πανω στα τεσσερα πρωτα και βγαλε screenshot για το καθενα να εχουμε παραπανω στοιχεια.

 

Ok. Να τες:

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον αρέσουν οι aosp.

 

κατεβαζω τωρα... λεει τιποτα η εχει πολλα bug?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω τωρα... λεει τιποτα η εχει πολλα bug?

Εχει κάποια bug οχι μεγαλα αλλά είναι η πιο γρήγορη rom που έχω βάλει προσπαθώ να τη στησω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποια bug οχι μεγαλα αλλά είναι η πιο γρήγορη rom που έχω βάλει προσπαθώ να τη στησω ακόμα.

 

σαν να πηγαινει λιγο σφαιρα το κινητακι μας

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

σαν να πηγαινει λιγο σφαιρα το κινητακι μας

Θέλει προσοχή με τις εφαρμογές δεν είναι έτοιμες πολλές για android L.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει προσοχή με τις εφαρμογές δεν είναι έτοιμες πολλές για android L.

 

πεφτει πολυ reboot ετσι?

edit:εβγαλαν v3

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Θέλει καθαρή εγκατάσταση Ηλία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

OMG!!! Ποια είναι αυτή βρε Βαγγο?

Αυτή που δίνει ο Ηλίας η καινούρια Lolipop.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει καθαρή εγκατάσταση Ηλία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή που δίνει ο Ηλίας η καινούρια Lolipop.

 

εγω εκανα clean install παντως γιατι εγραψαν οτι δεν χρειαζονται πλεον τα gapps, οτι υπαρχουν τα google services στο αρχειο της ρομ.. εγω προτεινω clean, εδω σε stable versions κανουμε dirty και μας βγαζουν θεματα

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα clean install παντως γιατι εγραψαν οτι δεν χρειαζονται πλεον τα gapps, οτι υπαρχουν τα google services στο αρχειο της ρομ.. εγω προτεινω clean, εδω σε stable versions κανουμε dirty και μας βγαζουν θεματα

Κατεβαζω και δοκίμαζω θέλει πάλι flash τον super su και το fix;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζω και δοκίμαζω θέλει πάλι flash τον super su και το fix;

 

το fix δεν το εβαλα και δεν ειχα θεμα με τον αποθηκευτικο , super su εκανα flash

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος thanks,πως βλέπεις την v3;

 

αρκετα βελτιωμενη αλλα εχει θεματα ακομα, τωρα σκεφτημουν τι θα γινοταν αν συνδιαστει lollipop+dorimanx :wacko::wacko::wacko:

μολις θα γινει το boot και πατησεις το home button θα σ ρωτησει για launcher αμα βαλεις του goole now που λεει πηγαινε και στα πληκτρολογια και απενεργοποιησε το πληκτρολογιο της goole που λεει γιατι δεν θα δουλευει το πληκτρολογια καθολου,αμα επιλεξεις τον launcher3 δεν πιστευω να εχει θεμα

Edit: χρειάζεται το fix για τον αποθηκευτικό

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Ok. Να τες:

Σορρυ που δεν απαντησα νωριτερα αλλα τωρα εχω ξανα προσβαση στο internet.

 

Πρωτα απ' ολα επαιζε η μουσικη για 40 λεπτα. Αυτο ειναι ΟΚ αλλα επηρεαζει.

Επισης 10 λεπτα κατεβαζες ή ενημερωνες στο υποβαθρο καποια ή καποιες εφαρμογες του Play Store. Κι αυτο ειναι ΟΚ αλλα κι αυτο επηρεαζει.

Στο τριτο screenshot, εκει τα πραματα δεν ειναι OK.

Τη δευτερη διεργασια του google services μπορεις να την απενεργοποιησεις.

Η πρωτη δεν πρεπει να ειναι τοσο ψιλα. Δοκιμασε να την απενεργοποιησεις και αυτην.

Γενικα βλεπω οτι στις υπηρεσιες google σου τρεχουν παρα πολλα πραματακια. Μηπως εχεις καιρο να κανεις κανα reboot;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μεσα σε ενα απογευμα φλασαρα αρκετες ρομ και παλι επρστρεψα στην g3 2.0.

Προσπαθησα να γυρισω και στην official με flashtool αλλα κατι δεν παει καλα και μου την σταματαει την αναβαθμιση.

Παντως η πιο smoothe μου φανηκε η lam hoamg..

Αν και διαβαζω νεα πραγματα..περιμενουμε εντυπωσεις για lollipop!!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Ολο το βραδυ σε 7:30 ωρες εχασα 5% με 2ο στη χρηση μπαταριας το WiFi και οταν το πατησα ελεγε μεσα Wifi Running 7:30 ωρες.... Cloudy G3 2,1 με Dorimanx 8.9 με τις ρυθμισεις που δωσατε χθες... επισης Οθονη ειχα μονο 10 λεπτα.... δεν επεσε αρκετα ? με βλεπω να γυρναω σε JB 4.2.2 που παλια που ειχα ξανα το κινητο εβγαζε απο 100% για 99% 1 ολοκληρη ωρα οθονη και συνολο ενα 7ωρο οθονης :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...