Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για οσους δεν το εχουν δει ακομα, νεο <<λιφτινγκ>> για την TWRP .Εκτος των πολυ ωραιων 1080p themes μπορεις πια με τη λειτουργια mtp να αντιγραψεις αρχεια στο root! ή να βλεπεις τη θερμοκρασια της cpu. Λεπτομερειες :

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/d802-twrp-2-8-1-0-materialised-splash-t2926322

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν το εχουν δει ακομα, νεο <<λιφτινγκ>> για την TWRP .Εκτος των πολυ ωραιων 1080p themes μπορεις πια με τη λειτουργια mtp να αντιγραψεις αρχεια στο root! ή να βλεπεις τη θερμοκρασια της cpu. Λεπτομερειες :

http://forum.xda-developers.com/lg-g2/themes-apps/d802-twrp-2-8-1-0-materialised-splash-t2926322

 

Φιλε καλησπερα.Εγω εχω στο κινητο μου το twrp 2.7.0.0 αν θυμαμαι καλα και το ειχα βαλει με το autorec !!Τωρα πως θα βαλω το νεο 2.8.1.0 ωστε μετα να βαλω και τα θεματα??Κατευθειαν φλασαρω με το flishify απο πανω το νεο recovery.img κανω πρωτα καποια αλλη διαδικασια π.χ με το twrp manager πως ?? Οποιος ξερει ας βοηθησει ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το g2 του έχω περάσει μια custom. Σήμερα αποφάσισα να το επαναφέρω στην κανονική του ROM μέσω του LG Mobile Support Tool. Και ενώ η διαδικασία ολοκληρώνεται κανονικά, όταν το κινητό κάνει reboot μετά την εγκατάσταση, μου πετάει αυτό το μήνυμα (Δυστυχώς η διαδικασία android.process.phone εχει σταματήσει) το οποίο δεν μπορώ να παρακάμψω διότι κάθε φορά που πατάω "ok", ξαναβγαίνει αμέσως. Υπάρχει κάποιος τρόπος να περάσω τη ROM χωρίς να έχω αυτό το πρόβλημα;

 

*Λάθος τίτλου

 

το μήνυμα είναι "Δυστυχώς η διαδικασία android.process.phone εχει σταματήσει"

Edited by johnnybr18
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα.Εγω εχω στο κινητο μου το twrp 2.7.0.0 αν θυμαμαι καλα και το ειχα βαλει με το autorec !!Τωρα πως θα βαλω το νεο 2.8.1.0 ωστε μετα να βαλω και τα θεματα??Κατευθειαν φλασαρω με το flishify απο πανω το νεο recovery.img κανω πρωτα καποια αλλη διαδικασια π.χ με το twrp manager πως ?? Οποιος ξερει ας βοηθησει ;) ;)

 

Kατευθειαν οπως το λες, τιποτα αλλο. Μετα για το theme οποιο κατεβασεις αλλαξε του το ονομα ui.zip και βαλετο στο TWRP/theme φακελο (αν δεν υπαρχει δημιουργησε τον εσυ). Reboot recovery mode και 1080p theme ετοιμο (πολυ ωραιο πραγματι)

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλαξα από bruce σε dorinmax

CloudyG3 2.0 - dorimanx 8.7 Kernel

 

για προτείνετε καμιά παραμετροποιήση μήπως και βγάλουμε πάνω από τις 4 ώρες οθόνης του bruce ( χρήση που έκανα ήταν λίγο GBA emulator - fb - messenger και google chrome σερφάρισμα - το πολύ 1 ώρα και κάτι κλήση )

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλαξα από bruce σε dorinmax

CloudyG3 2.0 - dorimanx 8.7 Kernel

 

για προτείνετε καμιά παραμετροποιήση μήπως και βγάλουμε πάνω από τις 4 ώρες οθόνης του bruce ( χρήση που έκανα ήταν λίγο GBA emulator - fb - messenger και google chrome σερφάρισμα - το πολύ 1 ώρα και κάτι κλήση )

Είναι max καμία 5αρα σελίδες πίσω. Παίζει και λιγότερες. Διάβασε και θα τα βρεις όλα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και με αυτόν τον τρόπο, αλλά δυστυχώς πάλι το ίδιο. Μήπως δεν έχω κατεβάσει την κατάλληλη ROM; Αυτή που προσπάθησα να φλασάρω είναι η "Europe OPEN D8020D_00". Υπάρχει περίπτωση να φταίει ο υπολογιστής; Μου βγάζει αυτό το μήνυμα όταν τελειώνει η διαδικασία

 

Επίσης, κάτι ακόμα πιο απίθανο, μήπως ευθύνεται το γεγονός ότι η όλη διαδικασία δεν γίνεται με το δικό του αυθεντικό καλώδιο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άλλαξα από bruce σε dorinmax

CloudyG3 2.0 - dorimanx 8.7 Kernel

 

για προτείνετε καμιά παραμετροποιήση μήπως και βγάλουμε πάνω από τις 4 ώρες οθόνης του bruce ( χρήση που έκανα ήταν λίγο GBA emulator - fb - messenger και google chrome σερφάρισμα - το πολύ 1 ώρα και κάτι κλήση )

 

Απο τον djkostas20

 

cpu gov 0,1,2,3+ alucard

hot plug + alucard

gpu gov + conservative

Max gpu freq + 320

Max freq cpu 0,1,2,3 + 1720000

Touch boost freq + 11940000

Sample rate + 60000

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τους έχω εγκαταστήσει τους drivers. Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς γίνεται. Επίσης όταν τρέχω το τηλέφωνο σε download mode τα windows μου βγάζουν αυτό το παράθυρο.

 

*Η δεύτερη εικόνα εμφανίζεται αφότου έχει κάνει επανεκίνηση το κινητό μετά το φλασάρισμα της ρομ

Edited by johnnybr18
Link to comment
Share on other sites

Τί να ειναι ρε παιδες το AlarmManager που μου τα ξυπναει ολα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τί να ειναι ρε παιδες το AlarmManager που μου τα ξυπναει ολα;

 

Για διάβασε ΕΔΩ παλικάρι......!αυτό λες..! Και ΕΔΩ για να δεις τι κάνει..!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τί να ειναι ρε παιδες το AlarmManager που μου τα ξυπναει ολα;

 

Κανε αυτό απενεργοποιήσει( με titanium κάνε το διακοπή) και πιστεύω θα είσαι οκ !!! Εγώ το έκανα και δεν υπάρχει πια!!!:)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το g2. Eίμαι εντελώς άσχετος από αυτά και προσπάθησα να κάνω root με αυτόν τον οδηγό http://osarena.net/android/lg-g2-d802-ola-osa-prepi-na-xerete-ke-ta-must-have-tis-epomenis-imeras-how-to.html αλλά δυστυχώς μόλις έβαλα το root verifier για να δω αν πέτυχε μου είπε ότι δεν είναι root.Απεγκατεστησα το superuser (που δεν μου έβγαζε και τίποτα ούτως η άλλος)kai to root verifier και ξετσέκαρα το εντοπισμό σφαλμάτων usb (δεν ξέρω αν έκανα καλά για το τελευταίο)τώρα που η συσκευή μου δεν έγινε root επηρεάστηκε τίποτα από το κινητό ,πρέπει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις η είναι οκ και το αφήνω όπως έχει ? Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου και την ίσως χαζή ερώτηση αλλά είμαι άσχετος και το κινητό είναι καινούργιο και τα έχω ψιλοχασει να πω την αλήθεια γιατί είμαι και λίγο ψείρας..και κάτι άλλο αν τυχόν υπάρχει κάνα παιδί από Θεσσαλονίκη που να γνωρίζει πως γίνετε και μπορεί να βοηθήσει θα του είμαι υπόχρεος .Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με λοιπόν είμαι εντελώς άσχετος από αυτά και προσπάθησα να κάνω root με αυτόν τον οδηγό http://osarena.net/android/lg-g2-d802-ola-osa-prepi-na-xerete-ke-ta-must-have-tis-epomenis-imeras-how-to.html αλλά δυστυχώς μόλις έβαλα το root verifier για να δω αν πέτυχε μου είπε ότι δεν είναι root.Απεγκατεστησα το superuser (που δεν μου έβγαζε και τίποτα ούτως η άλλος)kai to root verifier και τσέκαρα το εντοπισμό σφαλμάτων usb (δεν ξέρω αν έκανα καλά για το τελευταίο)τώρα που η συσκευή μου δεν έγινε root επηρεάστηκε τίποτα από το κινητό ,πρέπει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις η είναι οκ και το αφήνω όπως έχει ? Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου και την ίσως χαζή ερώτηση αλλά είμαι άσχετος και το κινητό είναι καινούργιο και τα έχω ψιλοχασει να πω την αλήθεια γιατί είμαι και λίγο ψείρας..και κάτι άλλο αν τυχόν υπάρχει κάνα παιδί από Θεσσαλονίκη που να γνωρίζει πως γίνετε και μπορεί να βοηθήσει θα του είμαι υπόχρεος Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το g2. Eίμαι εντελώς άσχετος από αυτά και προσπάθησα να κάνω root με αυτόν τον οδηγό http://osarena.net/android/lg-g2-d802-ola-osa-prepi-na-xerete-ke-ta-must-have-tis-epomenis-imeras-how-to.html αλλά δυστυχώς μόλις έβαλα το root verifier για να δω αν πέτυχε μου είπε ότι δεν είναι root.Απεγκατεστησα το superuser (που δεν μου έβγαζε και τίποτα ούτως η άλλος)kai to root verifier και ξετσέκαρα το εντοπισμό σφαλμάτων usb (δεν ξέρω αν έκανα καλά για το τελευταίο)τώρα που η συσκευή μου δεν έγινε root επηρεάστηκε τίποτα από το κινητό ,πρέπει να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις η είναι οκ και το αφήνω όπως έχει ? Συγνώμη για την ασχετοσύνη μου και την ίσως χαζή ερώτηση αλλά είμαι άσχετος και το κινητό είναι καινούργιο και τα έχω ψιλοχασει να πω την αλήθεια γιατί είμαι και λίγο ψείρας..και κάτι άλλο αν τυχόν υπάρχει κάνα παιδί από Θεσσαλονίκη που να γνωρίζει πως γίνετε και μπορεί να βοηθήσει θα του είμαι υπόχρεος .Ευχαριστώ πολύ

 

Εδώ πως κάνουμε Root .

video.

Απο το play.google κάνεις εγκατάσταση το SuperSU όπου το τρέχεις για να είσαι Root. Έτσι κάναμε όλοι Root.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια θελω την βοηθεια σας, θελω να ακουω τον ηχο ξεκλειδωματος του κινητου αλλα δεν θελω να ακουω το οποιοδηποτε πληκτρο που παταω γινετε? γνωριζει κανεις τον τροπο? ειμαι root και εχω εγκαταστησει xposed αν βοηθαει αυτο σε stock rom
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια και απο εμενα.Εχω το G2 κανα 3 μηνες περιπου.Τωρα τελευταια μου κανει κατι παιχνιδακια ομως. Οπως στα καλα καθουμενα μια φορα την εβδομαδα περιπου μου κολλαει και πρεπει να πατησω παρατεταμενα το πισω κουμπι για επανεκκίνηση..Οποιος ξερει κατι ας μου το πει..Να προσθεσω οτι το κινητο δεν εχει πολυ καιρο που του εκανα επαναφορα εργ..και δεν το εχω ροοτ
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

παληκαρια θελω την βοηθεια σας, θελω να ακουω τον ηχο ξεκλειδωματος του κινητου αλλα δεν θελω να ακουω το οποιοδηποτε πληκτρο που παταω γινετε? γνωριζει κανεις τον τροπο? ειμαι root και εχω εγκαταστησει xposed αν βοηθαει αυτο σε stock rom

 

Ρυθμίσεις-> Ήχος-> Ηχητικά εφέ-> Ήχος κλειδώματος οθόνης ;)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτό απενεργοποιήσει( με titanium κάνε το διακοπή) και πιστεύω θα είσαι οκ !!! Εγώ το έκανα και δεν υπάρχει πια!!!:)

Το ξερω αλλα δεν ειναι λυση αυτη. Απ' ο,τι βλεπεις το alarm manager ειναι μεσα και σε αλλες εφαρμογες που ξυπνανε το κινητο τις οποιες εννοειται δεν τις απενεργοποιω (android system, google services). Με κοβω να παιρνω τον δυσκολο δρομο. Με το disable services θα μπω στο android system και στα google services και με δοκιμες θα απενεργοποιω μία μία απο τις εκατονταδες διεργασιες που εχουν μεχρι να το πετυχω. Και δεν ειναι μονο το alarm manager ειναι και το event log handoff και το checking handoff των google services. H εφαρμογη disable services ειναι τέλεια αρκει να ξερεις ακριβως το ονομα της εκαστοτε διεργασιας. Ας πουμε το "cheking handoff" θα λεγεται καπως αλλιως.

Ουφ!

Να δω τι αλλο θα υπομεινω για τα ματια της MIUI. Στο προηγουμενο thread του κινητου που συμετειχα, την ΜIUI ROM την αποκαλουσαμε δυστροπη γκομενάρα. Ειναι μια ωραια κυρια που εχει απαιτησεις.

Για διάβασε ΕΔΩ παλικάρι......!αυτό λες..! Και ΕΔΩ για να δεις τι κάνει..!

Σ' ευχαριστω μαν. Το ψαχνω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αλλα δεν ειναι λυση αυτη. Απ' ο,τι βλεπεις το alarm manager ειναι μεσα και σε αλλες εφαρμογες που ξυπνανε το κινητο τις οποιες εννοειται δεν τις απενεργοποιω (android system, google services). Με κοβω να παιρνω τον δυσκολο δρομο. Με το disable services θα μπω στο android system και στα google services και με δοκιμες θα απενεργοποιω μία μία απο τις εκατονταδες διεργασιες που εχουν μεχρι να το πετυχω. Και δεν ειναι μονο το alarm manager ειναι και το event log handoff και το checking handoff των google services. H εφαρμογη disable services ειναι τέλεια αρκει να ξερεις ακριβως το ονομα της εκαστοτε διεργασιας. Ας πουμε το "cheking handoff" θα λεγεται καπως αλλιως.

Ουφ!

Να δω τι αλλο θα υπομεινω για τα ματια της MIUI. Στο προηγουμενο thread του κινητου που συμετειχα, την ΜIUI ROM την αποκαλουσαμε δυστροπη γκομενάρα. Ειναι μια ωραια κυρια που εχει απαιτησεις.

 

Σ' ευχαριστω μαν. Το ψαχνω.

Εγω το εχω απενεργοποιήσει λογο οτι μου ειναι άχρηστο εντελώς τα servise της miui και το cloud τους η οτιδήποτε άλλο!!!!και φυσικα με τα google service λιγο πολύ ολοι εχουν προβλημα!!!!;)εγω δεν θα υπομεινω τιποτα για τα μάτια της miui την εχω προς το παρόν λογο οτι μου αρεσει και δεύτερον δουλευει άψογα χωρις προβληματα !!!!και ακομα δεν βλέπω κανενας να βγάζει καποιο update και οποτε μενω εδω που εχουμε καθε εβδομάδα και update με διάφορες βελτιώσεις !!!!!;) δεν εχω φυσικά κανενα προβλημα με την μπαταρία και δεν εχω κανει καμια ρύθμιση για μπαταρια στο kernel του dori οπως οι περισσότεροι εδω μεσα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...