Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πουλουσατε το g2 για να πάρετε το g3 ναι η όχι ..?? Και γιατί??

Είμαι σε δίλημμα...

Καταρχήν για μένα το μέγεθος του G2 είναι οριακά μεγάλο. Γι'αυτό που και που χαλβαδιάζω κανένα z compact. Αλλά Εκτός του μεγέθους βλέπω κόσμο που φεύγει σε G3 και λέω μα καλά τώρα φεύγουν;; Το κινητό είναι στην ωριμότητά του, έχει ξεπεράσει παιδικές ασθένειες, πληθώρα (plethora που λένε και οι φίλοι μας οι εγγλέζοι) από devs/roms και specs που ικανοποιούν και τον πιο απαιτητικό. Να πας G3 γιατί; Την κάμερα; Άντε θα δεις διαφορά στο focus, ποιότητα δε νομίζω. Οθόνη; Ίσα ίσα που σου κόβει και σε resources και σε μπαταρία και μη μου πεις ότι θα καταλάβεις διαφορά σε 5-5.5" γιατί ακόμη εγώ στην 24αρα στον υπολογιστή έχω 1920χ1200 και δε με χαλάει. Άσε που ακόμη έχει θεματάκια να λύσει. Πριν λίγο καιρό ανακάλυψαν το root και ξεκλείδωσαν bootloader. Αλλά πάλι εσύ ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια στις επιλογες προγραμματιστη να αφησω εκτελεστη τον dalvic i να τον αλλαξω σε art?

Επισης θελω να ρωτησω αν χρειαζεται και αν ναι πως αυξανουμε την ενταση απο ηχειο και ακουστικα? Εγραψε καποιος στις προηγουμενες σελιδες πως γινεται αλλα δεν καταλαβα τιποτα.

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Θα πουλουσατε το g2 για να πάρετε το g3 ναι η όχι ..?? Και γιατί??

Είμαι σε δίλημμα...

Για nexus 6 αν αποδειχτεί η 3220 μπαταρία αρκετή για την οθόνη του. Κανένα άλλο κινητό. Ούτε opo

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Προφανώς κάτι έσβησα στο debloat και πάω να ανοίξω της ρυθμίσεις προγραμματιστή και δεν μου ανοίγει και μου γράφει ότι οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει... Ξέρετε πως να το κάνω να ξανα δουλέψει?? :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα πουλουσατε το g2 για να πάρετε το g3 ναι η όχι ..?? Και γιατί??

Είμαι σε δίλημμα...

 

Σε καμία περίπτωση.άσχετα με τα οικονομικά του καθενός το θεμα ειναι να πάρεις κατι καλύτερο οχι 'μερικώς βελτιωμένο' όπως το g3.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Προφανώς κάτι έσβησα στο debloat και πάω να ανοίξω της ρυθμίσεις προγραμματιστή και δεν μου ανοίγει και μου γράφει ότι οι ρυθμίσεις έχουν σταματήσει... Ξέρετε πως να το κάνω να ξανα δουλέψει?? :wacko:

 

Καλησπερα δωσε περισσότερες λεπτομερειες. Απο backup πως πας?

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το εχω ξαναγραψει παλιοτερα αλλα οτι και να πειραξα δεν διορθωθηκε.

Οταν μιλαω με καποιον,ειτε με κληση απο τον παροχο,ειτε στο viber αυτος που μου μιλαει ακουει την φωνη του.

Εγω μια χαρα ακουω μονο τον συνομιλιτη μου.

Δεν θελω να πιστευω οτι φταιει η ρομ η' ο κερνελ γιατι δεν εχει αναφερθει απο αλλον.

Μου εχουν σπασει τα νευρα να ουμε...

 

Τελικα πηρα την vodafone και μου ειπαν οτι εχει η συσκευη θεμα και δεν φταινε αυτοι.

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων,ξαναφλασαρα τη ρομ,τον κερνελ και τα παντα ολα και τωρα δουλευει μια χαρα.

Τωρα τι ειχε παιχτει δεν εχω ιδεα...Βασανιστηκα αλλα ολα οκ παλι!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πηρα την vodafone και μου ειπαν οτι εχει η συσκευη θεμα και δεν φταινε αυτοι.

Εκανα επαναφορα εργοστασιακων,ξαναφλασαρα τη ρομ,τον κερνελ και τα παντα ολα και τωρα δουλευει μια χαρα.

Τωρα τι ειχε παιχτει δεν εχω ιδεα...Βασανιστηκα αλλα ολα οκ παλι!

Πρωτον, χαιρομαι φιλε μου που βρηκες λυση τελικα!!

Και δευτερον μου κανει πολυ εντυπωση, πόσο "χαζά" προβληματα μπορει να αντιμετωπισουμε, τα οποια τελικα ειναι θεμα software και με επαναφορα ή ξαναφλασαρισμα φτιάχνουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πουλουσατε το g2 για να πάρετε το g3 ναι η όχι ..?? Και γιατί??

Είμαι σε δίλημμα...

To γιορτασαμε και προσφατα σε εθνικη εορτη.... ΟΧΙ.

Οι λογοι πολλοι.

1) υπερθερμανση

2) μειωμενη φωτεινοτητα λογω υπερθερμανσης (στα χερια μου το επαθε μετα απο video 30 sec)

3) μειωμενη αυτονομια

4) lag λογω qhd

5) καμερα στα ιδια επιπεδα και λιγο χειροτερα απο g2

6) random shutdowns. Οποτε θελει κλεινει. Γιατι? δεν ξερω.

 

Θετικα? αφαιρουμενη μπαταρια + sd card και πολυ ομορφη οθονη.

 

οποιος ενδιαφερεται να δει συγκριτικο htc one vs g2 στην καμερα μπορει να παει εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=241562&page=205 (εχει και επομενη σελιδα) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος πως να αλλάξω γραμματοσειρά σε rooted stock rom;

Επίσης γνωρίζει κανείς πως μπορώ να βάλω στο κέντρο της status bar το ρολόι;

Και τέλος ρίξτε μια ματιά σε αυτή τη ROM, πως μπορώ να βρω το transparent app για τον καιρό που χρησιμοποιούν και πως το εγκαθιστώ;

 

Εδώ εικόνα από το transparent weather app

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα δωσε περισσότερες λεπτομερειες. Απο backup πως πας?

 

Δεν έχω κανένα back up. Είχα παγώσει για αρχή και μετά σβήσει κάποια πράγματα και εντελώς τυχαία ανακάλυψα ότι δεν μου δουλεύουν... Βλέπω έβαλες dori 8.7 πως σου φαίνεται σε σχέση με τον 8.6 ?? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα back up. Είχα παγώσει για αρχή και μετά σβήσει κάποια πράγματα και εντελώς τυχαία ανακάλυψα ότι δεν μου δουλεύουν... Βλέπω έβαλες dori 8.7 πως σου φαίνεται σε σχέση με τον 8.6 ?? ;)

 

Σταθεροτατος. Τι εγινε με τις ρυθμισεις που λεγαμε . Ειχες κολληματα στα παιχνιδια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος πως να αλλάξω γραμματοσειρά σε rooted stock rom;

Επίσης γνωρίζει κανείς πως μπορώ να βάλω στο κέντρο της status bar το ρολόι;

Και τέλος ρίξτε μια ματιά σε αυτή τη ROM, πως μπορώ να βρω το transparent app για τον καιρό που χρησιμοποιούν και πως το εγκαθιστώ;

 

Εδώ εικόνα από το transparent weather app

 

Για να κανεις transparent το stock widget πηγαινε εδω :

http://www.droidviews.com/make-lg-g2-weather-widget-transparent-mod/

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σταθεροτατος. Τι εγινε με τις ρυθμισεις που λεγαμε . Ειχες κολληματα στα παιχνιδια?

Φιλε καλησπερα. Ετρεχα ολο το π.σ.κ και ειχα την παλια 8.6 με της παλιες που λεγαμε..!!Τωρα πριν λιγο εβαλα τον νεο 8.7 και μετα το restart και το wipe cache-dalvik εφτιαξαν και οι ρυθμισεις του προγραμματιστη που λεγαμε εκανα της ρυθμισεις στον νεο κερνελ και το εχω να φορτισει τωρα μεχρι να παει στο φουλ και μετα βλεπουμε τι μελλει γενεσθαι..!!! Με μια πρωτη αποψη πως τον βλεπεις τον νεο 8.7 ?? Σταθερος οπως ηταν και ο 8.6 ?? Απο ρυθμισεις οτι εχουμε πει τα καινουργια και βλεπουμε.. :p Εσυ πως πας ??

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τεραστιο προβλημα! Εχω τρελο wakelock οπως βλεπεται στη φωτο.

Το προκαλει η διεργασια Event Log Handoff ή η Checking Handoff. Μια η μία, μια η αλλη. Ειναι διεργασιες των Google Services.

Δε βρηκα ακομα λυση. Στην πολυ καλη εφαρμογη disable services δεν βρηκα αυτες τις διεργασιες ουτε στο Google Play Services, ουτε στο Google Play Store, ουτε στο Google Services Framework εκτος αν ειναι με αλλο ονομα πραμα που δυσκολευει κατα πολυ τον εντοπισμο τους.

Καθαρισα και τα cache και τα data και στις τρεις παραπανω εφαρμογες αλλα και παλι τιποτα. Αυτο εκει! Να τρωει συνεχεια μπαταρια.

Εχετε τιποτα στο μυαλο σας;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος πως να αλλάξω γραμματοσειρά σε rooted stock rom;

Επίσης γνωρίζει κανείς πως μπορώ να βάλω στο κέντρο της status bar το ρολόι;

Και τέλος ρίξτε μια ματιά σε αυτή τη ROM, πως μπορώ να βρω το transparent app για τον καιρό που χρησιμοποιούν και πως το εγκαθιστώ;

 

Εδώ εικόνα από το transparent weather app

Το ρολοι μπορει να παει στη μεση με Xposed framework, αφου εισαι root , ψαξτο στο xda. Κανεις εγκατασταση το xposed installer και μετα περνας το module G2Tweaks. Μπορεις να κανεις αρκετες παραμετροποιησεις μ' αυτο!

Γραμματοσειρα εννοεις πως να κατεβασεις κ' αλλες εκτος απ' αυτες που εχεις ηδη;

Αλλιως τις αλλαζεις απ' τις Ρυθμισεις/Προβολη/Τυπος γραμματοσειρας

Σε σενα ισως ειναι λιγο διαφορετικα γιατι εγω εχω custom rom G3.

Link to comment
Share on other sites

εχετε δει πουθενα να μπορουμε να αλλαξουμε το εικονιδιο της μπαταριας σε στυλ HTC, iOS ?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλησπερα. Ετρεχα ολο το π.σ.κ και ειχα την παλια 8.6 με της παλιες που λεγαμε..!!Τωρα πριν λιγο εβαλα τον νεο 8.7 και μετα το restart και το wipe cache-dalvik εφτιαξαν και οι ρυθμισεις του προγραμματιστη που λεγαμε εκανα της ρυθμισεις στον νεο κερνελ και το εχω να φορτισει τωρα μεχρι να παει στο φουλ και μετα βλεπουμε τι μελλει γενεσθαι..!!! Με μια πρωτη αποψη πως τον βλεπεις τον νεο 8.7 ?? Σταθερος οπως ηταν και ο 8.6 ?? Απο ρυθμισεις οτι εχουμε πει τα καινουργια και βλεπουμε.. :p Εσυ πως πας ??

 

Καλα ,τρεξιματα με δουλεια ,οικογενεια, εαπ και παει λεγοντας.. Για Dori οπως σου ειπα σταθεροτατος, για ρυθμισεις αναμενω και τα δικα σου, ο φιλος εδωσε ιδεα για Transparent Widget και βρηκα απο κατι ισπανους μαγκες αυτο:

https://www.dropbox.com/sh/30cz1s2ltl5tahn/AABwHH15-aTDi7BXYjUHhOEya?dl=0

αφου κανουμε πρωτα NANDROIND BACKUP !! φλασαρουμε και μετα επιλεγουμε το smart notice widget. Η διαφορα των δυο zip ειναι στο weather transp.zip δεν φαινονται τα notices. Προσοχη ειναι για G3 kai G3 ported. Για G2 εδωσα παραπανω λινκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω τεραστιο προβλημα! Εχω τρελο wakelock οπως βλεπεται στη φωτο.

Το προκαλει η διεργασια Event Log Handoff ή η Checking Handoff. Μια η μία, μια η αλλη. Ειναι διεργασιες των Google Services.

Δε βρηκα ακομα λυση. Στην πολυ καλη εφαρμογη disable services δεν βρηκα αυτες τις διεργασιες ουτε στο Google Play Services, ουτε στο Google Play Store, ουτε στο Google Services Framework εκτος αν ειναι με αλλο ονομα πραμα που δυσκολευει κατα πολυ τον εντοπισμο τους.

Καθαρισα και τα cache και τα data και στις τρεις παραπανω εφαρμογες αλλα και παλι τιποτα. Αυτο εκει! Να τρωει συνεχεια μπαταρια.

Εχετε τιποτα στο μυαλο σας;

 

Χρησιμοποιησε to unbounce αν και τωρα λεγεται Amplify

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τεραστιο προβλημα! Εχω τρελο wakelock οπως βλεπεται στη φωτο.

Το προκαλει η διεργασια Event Log Handoff ή η Checking Handoff. Μια η μία, μια η αλλη. Ειναι διεργασιες των Google Services.

Δε βρηκα ακομα λυση. Στην πολυ καλη εφαρμογη disable services δεν βρηκα αυτες τις διεργασιες ουτε στο Google Play Services, ουτε στο Google Play Store, ουτε στο Google Services Framework εκτος αν ειναι με αλλο ονομα πραμα που δυσκολευει κατα πολυ τον εντοπισμο τους.

Καθαρισα και τα cache και τα data και στις τρεις παραπανω εφαρμογες αλλα και παλι τιποτα. Αυτο εκει! Να τρωει συνεχεια μπαταρια.

Εχετε τιποτα στο μυαλο σας;

Χρησιμοποιησε to unbounce αν και τωρα λεγεται Amplify

Φοραω MIUI οπου το xposed δεν υποστυριζεται.

Το unbounce μου το προτεινεις γενικα ή εχεις εντοπισει τις διεργασιες που μου προκαλουν προβλημα (event log handoff, cheking handoff) και υπαρχει τροπος να τις σταματησεις;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φοραω MIUI οπου το xposed δεν υποστυριζεται.

Το unbounce μου το προτεινεις γενικα ή εχεις εντοπισει τις διεργασιες που μου προκαλουν προβλημα (event log handoff, cheking handoff) και υπαρχει τροπος να τις σταματησεις;

Υπάρχει εφαρμογή σαν το xposed για mui και δουλεύει κανονικά το unbounce.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σαν το xposed για mui και δουλεύει κανονικά το unbounce.

Το ξερω, την εχω (What Surprised Mitu).

Δεν ηξερα ομως οτι δουλευει και με το WSM.

Θα το δοκιμασω το unbounced. Μακαρι να βρω αυτες τις δυο κωλοδιεργασιες (Even Log Handoff και Cheking Handoff) και να τις απενεργοποιησω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια κατέβασα την εφαρμογή full screen, πως μπορώ τώρα να απενεργοποιησω τα μπροστινα πλήκτρα αφής της stock rom? Γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Το ρολοι μπορει να παει στη μεση με Xposed framework, αφου εισαι root , ψαξτο στο xda. Κανεις εγκατασταση το xposed installer και μετα περνας το module G2Tweaks. Μπορεις να κανεις αρκετες παραμετροποιησεις μ' αυτο!

Γραμματοσειρα εννοεις πως να κατεβασεις κ' αλλες εκτος απ' αυτες που εχεις ηδη;

Αλλιως τις αλλαζεις απ' τις Ρυθμισεις/Προβολη/Τυπος γραμματοσειρας

Σε σενα ισως ειναι λιγο διαφορετικα γιατι εγω εχω custom rom G3.

Το έχω εγκαταστήσει ήδη το xposed αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει το G2Tweaks :X

Όσο αφορά την γραμματοσειρά, γνωρίζω από που αλλάζουν αλλά θέλω να προσθέσω περισσότερες. Ο μόνος τρόπος που βρήκα είναι από το LG Smartworld αλλά δεν έχει αυτές που θέλω.

 

Για να κανεις transparent το stock widget πηγαινε εδω :

http://www.droidviews.com/make-lg-g2-weather-widget-transparent-mod/

Το έχω δει αυτό αλλά νόμιζα ότι ήταν διαφορετικό αυτό της εικόνας. Θα το δοκιμάσω πάντως ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν απαντηθηκε ,δοκιμασε απο εδω:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokhanmoral.stweaks.app&hl=el

 

Μπράβο βρε φιλαράκι..........την ξετρύπωσα με αυτό...!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση για ανάκτηση του knock on/code μετά το autorec twrp σε στοκ 20g; το update touch firmware δεν δούλεψε!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...