Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O βλάκας έσβησα το STweaks και μέχρι τώρα έχω πέραση την Kernel-Dorimanx-V8.0.1 & την Kernel-Dorimanx-V8.6.2 & την Kernel-Dorimanx-V8.7-KK και μέχρι τώρα δεν μου εμφανίζονται τα STweaks.:wacko: τι να κάνω...? Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νεο Google_Play_Store_5.0.37

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-0-37-apk/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

μια σελιδα πισω και θα βρεις

 

 

Ok θα τις βαλω :)

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Στο sndeep μου έβγαλε μόνο IMEI Lg g2 και μετά απλά τσέκαρε αν είναι σωστό το IMEI.

Στο imei.info μου βγαζει

Model: D802 G2

Brand: LG

IMEI: TAC: 354198 FAC: 06 S/N: (δεν το ποστάρω για ευνόητους λόγους)

 

Δεν βρήκα κάποια πληροφορία για χώρα κατασκευής.

 

Edit: Με την εφαρμογή LG Phone From μου βγάζει Provider CWT : Chunghwa Telecom. (Ταιβανέζικη)

 

ρωτα και LG απο τηλ να σου πουν ακριβως τι ειναι και αν δεν ειναι ευρωπαϊκο ,

κανε φασαρια και ζητα καινουριο απο το καταστημα που το πηρες !!

 

επισης ρωτα την LG αν καλυπτουν ολα ατα G2 και οχι μονο τα ευρωπαΊκα , αν

και δεν νομιζω !!

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα ακόμα ακριβώς την χώρα προέλευσης, δεν ξέρω πως. Από το μαγαζί μου το είπαν αυτό. Στον τίτλο του προιόντος έλεγε LG G2 32Gb D802 EU. Στην About σελίδα στις ρυθμίσεις έχει τα εξής (στο λογισμικό):

 

Έκδοση Android : 4.4.2

Έκδοση βασικής μορφής: M8974A-AAAANAZM-1.0.1.190084

Έκδοση Kernel: 3.4.0

Αριθμός κατασκευής: KOT49I.D80220c

Έκδοση λογισμικού: D80220c-466-92

 

Στο κουτί γράφει LG-D802 (32GB Memory) Made in Korea

Production Date: 09/2014

και έχει έναν κωδικό CWT.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει τι παίζει με την συσκευή μου; Αν παρεκτρέπομαι από το τοπικ μετακινήστε με ελεύθερα :P

Το μαγαζι στο ειπε αυτο γιατι θα το παρει αυτο και θα το στειλει Ασια. Αν δεν ειναι ευρωπαικο δεν θα το δεχτουν αν πας μονος στην LG Hellas.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δωστε καμια ρυθμιση για dori 8.7

Ειμαι με cloudy g3

Εγώ χρησιμοποιώ πάντα

cpu gov 0,1,2,3+ alucard

hot plug + alucard

gpu gov + conservative

Max gpu freq + 320

 

Max freq cpu 0,1,2,3 + 1720000

Touch boost freq + 11940000

Sample rate + 60000

Max screen off + όσο χαμηλότερο. Ο dori το έχει στο 1,7 και λέει ότι έτσι και αλλιώς με χαμηλότερο δεν κερδίζεις κάτι και πιθανόν να δημιουργεί SODs

O βλάκας έσβησα το STweaks και μέχρι τώρα έχω πέραση την Kernel-Dorimanx-V8.0.1 & την Kernel-Dorimanx-V8.6.2 & την Kernel-Dorimanx-V8.7-KK και μέχρι τώρα δεν μου εμφανίζονται τα STweaks.:wacko: τι να κάνω...?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ πάντα

cpu gov 0,1,2,3+ alucard

hot plug + alucard

gpu gov + conservative

Max gpu freq + 320

 

Max freq cpu 0,1,2,3 + 1720000

Touch boost freq + 11940000

Sample rate + 60000

Max screen off + όσο χαμηλότερο. Ο dori το έχει στο 1,7 και λέει ότι έτσι και αλλιώς με χαμηλότερο δεν κερδίζεις κάτι και πιθανόν να δημιουργεί SODs

Βάλε touchboost 960 ίχνος lag δεν έχει και θα βελτιώσει ακόμα πιο πολύ την μπαταρία.Όλες τις άλλες τις έχουμε ίδιες:)Τώρα δοκιμάζω και hot plug suspend mode από always active που είναι default σε hotplug suspend:D

Link to comment
Share on other sites

Με μια ματιά στις rom για το κινητό είδα ότι κάποιες rom ειναι πολυ μικρές σε μέγεθος όπως η mahdi ή η liquid ειναι 200mb σε σχέση με τις κλασσικές που είναι πάνωκάτω 1gb. Ποιά είναι η διαφορά;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Με μια ματιά στις rom για το κινητό είδα ότι κάποιες rom ειναι πολυ μικρές σε μέγεθος όπως η mahdi ή η liquid ειναι 200mb σε σχέση με τις κλασσικές που είναι πάνωκάτω 1gb. Ποιά είναι η διαφορά;

 

aosp......

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Με μια ματιά στις rom για το κινητό είδα ότι κάποιες rom ειναι πολυ μικρές σε μέγεθος όπως η mahdi ή η liquid ειναι 200mb σε σχέση με τις κλασσικές που είναι πάνωκάτω 1gb. Ποιά είναι η διαφορά;

Ειναι φτωχες απο εφαρμογες και δεν εχουν τις εφαρμογες της LG που επι των πλειστων ειναι μεγαλες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

aosp......

 

Χάρηκα... Θανάσης . αν περάσω μια θα έχω περισσότερη ελεύθερη ram η δεν έχει σχέση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι φτωχες απο εφαρμογες και δεν εχουν τις εφαρμογες της LG που επι των πλειστων ειναι μεγαλες.

 

Τι γνωμη έχεις για την liquid την έχεις βαλη; βασικα δε θέλω lag. Η αυτονομία σε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Με claudy g3 και dori kernel που έχω την περναω κλασσικά η θελει κατι αλλο;

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο εκανα ξανα root αλλα δε μου δουλευει το χτυπημα δυο φορες στην οθονη για ν ανοιγει, κλεινει κανονικα αλλα δεν ανοιγει, τι μου προτεινετε να κανω? ειμαι με stock rom
Link to comment
Share on other sites

Με μια ματιά στις rom για το κινητό είδα ότι κάποιες rom ειναι πολυ μικρές σε μέγεθος όπως η mahdi ή η liquid ειναι 200mb σε σχέση με τις κλασσικές που είναι πάνωκάτω 1gb. Ποιά είναι η διαφορά;

 

υπολόγισε και τα gaps που πρεπει να βαλεις.είναι από 160mb εως 260mb περίπου ανάλογα με την rom

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο εκανα ξανα root αλλα δε μου δουλευει το χτυπημα δυο φορες στην οθονη για ν ανοιγει, κλεινει κανονικα αλλα δεν ανοιγει, τι μου προτεινετε να κανω? ειμαι με stock rom

Δοκιμασε σε πρωτη φαση αυτο:

Ανοιγεις τον dialer και πληκρολογεις

3845#*802# (για να μπεις στο κρυφο μενου)

Μετα settings

Και μετα update touch firmware

Link to comment
Share on other sites

Χάρηκα... Θανάσης . αν περάσω μια θα έχω περισσότερη ελεύθερη ram η δεν έχει σχέση;

 

Τι γνωμη έχεις για την liquid την έχεις βαλη; βασικα δε θέλω lag. Η αυτονομία σε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Με claudy g3 και dori kernel που έχω την περναω κλασσικά η θελει κατι αλλο;

 

Οι aosp τρέχουν συνήθως με 600-700 ram από όσο θυμάμαι. Αλλά θα το λέω συνέχεια. Δεν είναι έτσι φτιαγμένο το λειτουργικό! Είτε το καταλαβαίνετε είτε όχι! Ελεύθερη ραμ είναι σχεδόν αναξιοποίητη ραμ. Πρέπει να υπάρχει και ελέυθερη ραμ φυσικά. Εγώ με cloudyG3 ήμουν στα 1,1 και με sotmax στα 950... Και 1,3 να φτάσεις πάλι μιλάμε για 600 ελεύθερα. ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ!!! Δηλαδή του έχει κολλήσει κανενός το κινητό λόγω ραμ?

Γιατί τρελαίνεστε με την ram πραγματικά δεν το καταλαβαίνω!

 

Αυτονομία από όσο έχω δει οι aosp έχουν λιγότερη. Η liquidsmooth τώρα ξανα-ξεκίνησε και καλύτερα να τις δώσεις ακόμα 2-3 εβδομάδες να αφαιρέσει κάποια bug. Ειδικά στα 802 έχει κάποια...

Εγώ πάντως που είμαι aosp fan ακόμα καμία δεν με έπεισε. Και έχω δοκιμάσει αρκετές! Περιμένω android L για να δω και να ελπίζω σε καλύτερες μέρες!

 

Για το πως θα την περάσεις κάθε aosp υπάρχουν οδηγίες από την κάθε μία στο θέμα της. Η mahdi ήθελε αν θυμάμαι καλά κάποιο τροποποιημένο modem.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε σε πρωτη φαση αυτο:

Ανοιγεις τον dialer και πληκρολογεις

3845#*802# (για να μπεις στο κρυφο μενου)

Μετα settings

Και μετα update touch firmware

 

σ ευχαριστω πολυ φιλε, τωρα δουλευει κανονικα :D

 

edit επισης υπαρχει καποια λιστα με το τι μπορουμε να κανουμε με ασφαλεια απεγκατασταση? οπως πχ στην τριτη αρχικη οθονη εκεινες τις οδηγειες δεν τις θελω, πως λεγετε για να τις πεταξω?

Link to comment
Share on other sites

στο flash tool πατάω phone informations πριν το start και πετάει fc το πρόγραμμα (windows 8.1)

έχουμε καμια ιδέα γιατι γίνεται αυτο;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Οι aosp τρέχουν συνήθως με 600-700 ram από όσο θυμάμαι. Αλλά θα το λέω συνέχεια. Δεν είναι έτσι φτιαγμένο το λειτουργικό! Είτε το καταλαβαίνετε είτε όχι! Ελεύθερη ραμ είναι σχεδόν αναξιοποίητη ραμ. Πρέπει να υπάρχει και ελέυθερη ραμ φυσικά. Εγώ με cloudyG3 ήμουν στα 1,1 και με sotmax στα 950... Και 1,3 να φτάσεις πάλι μιλάμε για 600 ελεύθερα. ΥΠΕΡΑΡΚΕΤΑ!!! Δηλαδή του έχει κολλήσει κανενός το κινητό λόγω ραμ?

Γιατί τρελαίνεστε με την ram πραγματικά δεν το καταλαβαίνω!

 

Αυτονομία από όσο έχω δει οι aosp έχουν λιγότερη. Η liquidsmooth τώρα ξανα-ξεκίνησε και καλύτερα να τις δώσεις ακόμα 2-3 εβδομάδες να αφαιρέσει κάποια bug. Ειδικά στα 802 έχει κάποια...

Εγώ πάντως που είμαι aosp fan ακόμα καμία δεν με έπεισε. Και έχω δοκιμάσει αρκετές! Περιμένω android L για να δω και να ελπίζω σε καλύτερες μέρες!

 

Για το πως θα την περάσεις κάθε aosp υπάρχουν οδηγίες από την κάθε μία στο θέμα της. Η mahdi ήθελε αν θυμάμαι καλά κάποιο τροποποιημένο modem.

Όταν Κώστα όμως φτάνει η ram 1,4 ή και 1,5 τότε αρχίζουν μικροθεματακια στην optimus g3 1.4 μου έφτασε και 1,6 και θυμήθηκα εποχές που είχα το s4 αρουταριστο.;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το εχω ξαναγραψει παλιοτερα αλλα οτι και να πειραξα δεν διορθωθηκε.

Οταν μιλαω με καποιον,ειτε με κληση απο τον παροχο,ειτε στο viber αυτος που μου μιλαει ακουει την φωνη του.

Εγω μια χαρα ακουω μονο τον συνομιλιτη μου.

Δεν θελω να πιστευω οτι φταιει η ρομ η' ο κερνελ γιατι δεν εχει αναφερθει απο αλλον.

Μου εχουν σπασει τα νευρα να ουμε...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Όταν Κώστα όμως φτάνει η ram 1,4 ή και 1,5 τότε αρχίζουν μικροθεματακια στην optimus g3 1.4 μου έφτασε και 1,6 και θυμήθηκα εποχές που είχα το s4 αρουταριστο.;)

 

Εγώ και στο galaxy nexus δεν είχα ποτέ θέμα! Που έχει 1GB!!!! Τώρα vag είπα ότι πρέπει να υπάρχει και ελεύθερη εννοείται αλλά της optimus είναι προβληματική σε αυτό το θέμα από την αρχή.

 

Εχω δοκιμάσει 10+ ρομ στο G2 και άλλες τόσες στο S4(δεν μιλάω για AOSP αλλά για στοκ based ή port, π.χ G3). Όλες με 80-90 εφαρμογές κατεβασμένες + LMT + BBS+ xposed που βάζω πάνω. Σε κανένα από τα 2 κινητά δεν έχω δει πάνω από 1,25-1,3!!!! Δηλαδή γενικώς ελεύθερα συνήθως 550 στην χειρότερη! Με αυτά δεν έχεις θέμα! Εκεί θέλω να καταλήξω ουσιαστικά!

 

Όπως σε καμία περίπτωση και με καμία στοκ, πορτ κλπ ρομ δεν θα βρεις το smoothness της ανάλογης aosp(ανάλογης εννοώ καλό build όπως π.χ. καλή χωρίς πολλά bug είναι η sotmax, αντίστοιχη καλή aosp) . Φυσικά μιλάμε για νορμαλ aosp και όχι παραφορτωμένες με ότι βάλει ο νους σου απλά για να έχεις παραμετροποίηση!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

O βλάκας έσβησα το STweaks και μέχρι τώρα έχω πέραση την Kernel-Dorimanx-V8.0.1 & την Kernel-Dorimanx-V8.6.2 & την Kernel-Dorimanx-V8.7-KK και μέχρι τώρα δεν μου εμφανίζονται τα STweaks.:wacko: τι να κάνω...?

 

Δεν ξερω αν απαντηθηκε ,δοκιμασε απο εδω:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gokhanmoral.stweaks.app&hl=el

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα πουλουσατε το g2 για να πάρετε το g3 ναι η όχι ..?? Και γιατί??

Είμαι σε δίλημμα...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

στο flash tool πατάω phone informations πριν το start και πετάει fc το πρόγραμμα (windows 8.1)

έχουμε καμια ιδέα γιατι γίνεται αυτο;;

δεν είναι θέμα τελικά, δεν το βγάζει. Δοκίμασα απο καμια ωρίτσα τις miui,sotmax και cloudyG3 2.0

 

σαφώς ομορφότερη και σφαιράτη η Cloudy

η sotmax, έχει την καλύτερη κάμερα και πάει και αυτή σφαίρα, αλλά θέλει να φας αρκετή ώρα για να την παραμετροποιήσεις όπως θες.

τέλος η miui θέλει δουλίτσα ακόμη (και είμαι και μεγάλος φαν)

 

μάλλον σε sotmax ή πάλι σε cloudystock2.5 θα γυρίσω απο βδομάδα :lol:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Θα πουλουσατε το g2 για να πάρετε το g3 ναι η όχι ..?? Και γιατί??

Είμαι σε δίλημμα...

Μαλλον πρεπει να προσβληθηκες απ' το μικροβιο...... της αλλαγης :D:D

Απο μενα η απαντηση ειναι οχι, και νομιζω και η απαντηση των περισσοτερων στο thread που το πόσταρες, θα ειναι το ιδιο :p

οσο για το "γιατι" ειναι μεγαλη κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το εχω ξαναγραψει παλιοτερα αλλα οτι και να πειραξα δεν διορθωθηκε.

Οταν μιλαω με καποιον,ειτε με κληση απο τον παροχο,ειτε στο viber αυτος που μου μιλαει ακουει την φωνη του.

Εγω μια χαρα ακουω μονο τον συνομιλιτη μου.

Δεν θελω να πιστευω οτι φταιει η ρομ η' ο κερνελ γιατι δεν εχει αναφερθει απο αλλον.

Μου εχουν σπασει τα νευρα να ουμε...

 

Εμένα μου έχει συμβεί ακριβώς το αντίθετο. Ακούω εγώ διπλή τη φωνή μου (με αντίλαλο). Και σε Cloudy roms και σε στοκ. Όμως γίνεται σε συγκεκριμένους φίλους (αριθμούς) με πάροχο Vodafone και κινητά S4 ο ένας και Note1ο άλλος. Το συμπέρασμά μου είναι πως κάτι γίνεται με αυτούς και τον παροχό τους ή τα τηλέφωνά τους.

Και όποτε μου έχει συμβεί τυχαία θα είναι σε κλίση σε αριθμό Vodafone. Σταθερά Cosmote Wind ακούω καμπάνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...