Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχας σε ευχαριστουμε για την αναλυση. Κατα δευτερον δηλωνω και εγω fan της miui αλλα παρατηρησα και εγω τα θεματα που λες.

Να γινει καθεαυτου xiaomi δεν γινεται απλα ειναι καλο να εχουμε την επιλογη οπως και τωρα. Εξαλλου ετοιμαζεται εκδοση 6 απο οτι πηρε το αυτι μου οποτε υπομονη.

Εγω εχω δοκιμασει cloudy pro2, cloudystock, sotmax,cloudyg3. Δεν εχω καταληξει ακομα γιατι κοιταω περισσοτερο το ui και το smoothness και φυσικα την καμερα, ειχα την sotmax στην κορυφη αλλα μετα απο κατι bug την σταματησα, η επομενη που εχω ειναι η cloudystock που μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις και η cloudyg3. Pardus δεν εχω δοκιμασει.

Ρε παιδια γιατι οταν φλασαρω με philz την ωρα που περναει τα αρχεια κανει ενα πραγμα σαν φλας στην οθονη? (πεταει κατι ακυρα χρωματα στιγμιαια σαν ψηφιδωτο)

βαλε την εκδοση 6,27,5 οι πιο πανω απο αυτες εχουν αυτο το προβλημα γραφικών!!!γιωργο ποτε προλαβες και την δοκιμασες και την εβγαλες κιολας!!!:lol::lol: εγω δενειμαι φαν της miui απλα μου αρεσει πολυ!!!θα το κρατήσω για καμια εβδομαδα και μετα βλεπουμε τι θα βαλω!!!(τα εχω δοκιμασει σχεδον ολα τι θα βαλω μετα??!:p)

 

 

φιλε μου tupac γενικα δεν εχω force close μονο οταν παω να βαλω mi pop keys!!αλλα αυτο το προβλημα εμφανιζεται μονο στα multi στην αγγλοκινεζικη δουλευουν μια χαρα!!!οσο αφορα της κλείσεις φιλε μου tupac η μονη λυση σίγουρη ειναι να προσθέσεις το +30 σε καθε αριθμο σου και να τα αποθηκευσεις ετσι !!(εγω το εκανα εχθες και ολα οκ και στα μηνηματα!!!) οσο για το viral το δοκιμασα και ναι δεν δουλευει σωστα το pop up video δεν δουλευει!!!δεν το ειχα χρησιμοποιήσει καμια φορα το youtube δουλευει κανονικα!!!οταν φλασαρης με philz touch απλα κανε clean to install new rom και τιποτα αλλο!!!!μειώσει ατην ταχυτητα του browser δεν εχω παρατηρήσει ειναι το ιδιο!!!μεσα απο το wsm tools κατεβασε και το mi tools εχει και αυτο καποιες επιλογες ψαξε και εκει μηπως βρεις κατι που ψαχνεις!!!και εμενα μου λειπουν καποια πραγματα αλλα και στα στοκ μου λειπει to smoothnes η απλότητα και η ευκολια στην χρίση που εχει!!να διαχειρίζομαι μεχρι αηδίας τι δικαιώματα θα δώσω σε καφε εφαρμογη!!!tupac h miui που γραφεις βγηκε εχθες !!εσυ περασες τελικα την αγγλοκινεζικη??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aστα Μανθο με εχετε κολλησει φλασομανια!!! Τωρα βαζω αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2582398

η οποια βασιζεται πανω στην f (νομιζω η τελευταια αν δεν κανω λαθος).

Βεβαια εχει και παλιο dori πανω να τον αλλαξω?

Εχει και xdabbeb εκδοση 3.2.0 (εδω μπερδευτηκα)

Link to comment
Share on other sites

Aστα Μανθο με εχετε κολλησει φλασομανια!!! Τωρα βαζω αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2582398

η οποια βασιζεται πανω στην f (νομιζω η τελευταια αν δεν κανω λαθος).

Βεβαια εχει και παλιο dori πανω να τον αλλαξω?

Εχει και xdabbeb εκδοση 3.2.0 (εδω μπερδευτηκα)

Αυτο φιλε μου το "v3.2.0" ειναι μοντακι του xdabbed τα οποια τα φλασαραμε απο recovery για τη βελτιωση της καμερας (προ XCamLG εποχες).

Το 3.2.0 ειναι το τελευταιο που ειχε βγαλει για stock rom, αρα προφανως η rom αυτη το εχει ηδη ενσωματωμενο.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε μου το "v3.2.0" ειναι μοντακι του xdabbed τα οποια τα φλασαραμε απο recovery για τη βελτιωση της καμερας (προ XCamLG εποχες).

Το 3.2.0 ειναι το τελευταιο που ειχε βγαλει για stock rom, αρα προφανως η rom αυτη το εχει ηδη ενσωματωμενο.

 

Α προ xcam....αρα προφανως ειναι παλιοι οι drivers.. Παλι καλα που εχεις ασχοληθει και εσυ φιλε μου...

Τι παρατηρω? οτι ΟΥΤΕ εδω ουτε και στην sotmax δουλευει το slowmotion. Αρα κατι παιζει...

Στην cloudyg3 δουλευει κανονικα οπως και στην cloudystock. Πιαστο αυγο και καντου κομμωση...

Εσυ εχεις καταληξει σε cloudyg3? Αυτο που μου κανει εντυπωση μεγαλη...αν φλασαρεις τα τελευταια binaries (1.0.2) για g3 based roms, αχρηστευει την καμερα του g3. Γιατι αραγε? δεν ειναι θεμα παλιο η καινουργιο...εκτος αν..εχουν παρει τους drivers g3 και ειναι modded για να παιζει στο g2. Μεχρι και ο xdabbeb ειπε να μην φλασαρετε κατι πανω στην cloudyg3 γιατι εχει ηδη τους τελευταιους...Αν ειναι ετσι οκ, αλλα και παλι θα επρεπε να παιζει!!

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο Μανθο εγραψα λαθος. Την 4.10.17 εχω. Ειναι η multi επειδη η αγγλοκινεζικη δεν κατεβαινε με τιποτα.

Επισης δε με αφηνει να εγκαταστησω καποιες εφαρμογες λεγοντας οτι ειναι επικινδυνες ο,τι κι αν κανω. Πχ adaway.

Το Mi-Tools το εχω εγκαταστησει.

Το advanced του Cleaner του Security δε σου δεινει fc;

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aστα Μανθο με εχετε κολλησει φλασομανια!!! Τωρα βαζω αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2582398

η οποια βασιζεται πανω στην f (νομιζω η τελευταια αν δεν κανω λαθος).

Βεβαια εχει και παλιο dori πανω να τον αλλαξω?

Εχει και xdabbeb εκδοση 3.2.0 (εδω μπερδευτηκα)

 

Είναι deodexed όμως.

Όσα και να έχει αφαιρέσει δεν μου γεμίζει το μάτι εμένα.

Και αμάν ρε Γιώργο αποφάσισε σε πια ρομ θα κάτσουμε ήσυχα...

Είχα ένα μήνα Cloudy G3 και ξαναεβαλα προχθές Sotmax αφού είχες δοκιμάσει κάμερες κλπ.

Μην μου τα γυρίζεις τώρα...

Γέρασα πια και δεν μπορώ τις πολλές αλλαγές...:p

Link to comment
Share on other sites

Α προ xcam....αρα προφανως ειναι παλιοι οι drivers.. Παλι καλα που εχεις ασχοληθει και εσυ φιλε μου...

Τι παρατηρω? οτι ΟΥΤΕ εδω ουτε και στην sotmax δουλευει το slowmotion. Αρα κατι παιζει...

Στην cloudyg3 δουλευει κανονικα οπως και στην cloudystock. Πιαστο αυγο και καντου κομμωση...

Εσυ εχεις καταληξει σε cloudyg3? Αυτο που μου κανει εντυπωση μεγαλη...αν φλασαρεις τα τελευταια binaries (1.0.2) για g3 based roms, αχρηστευει την καμερα του g3. Γιατι αραγε? δεν ειναι θεμα παλιο η καινουργιο...εκτος αν..εχουν παρει τους drivers g3 και ειναι modded για να παιζει στο g2. Μεχρι και ο xdabbeb ειπε να μην φλασαρετε κατι πανω στην cloudyg3 γιατι εχει ηδη τους τελευταιους...Αν ειναι ετσι οκ, αλλα και παλι θα επρεπε να παιζει!!

Εγω, χωρις να ειμαι γνώστης της "φωτογραφιας", εχω cloudyG3 2.0 γιατι με εχει ικανοποιησει παρα πολυ. Εχει ενα πολυ καλο μεσω όρο σε ολα..... δηλαδη πολυ καλη καμερα, καλο smothness και ταχυτητα, πολυ καλη αυτονομια και εχεις και τα "καλουδια" των stock rom (Quick memο, remote control κτλ).

Δεν εχω φλασαρει τα binaries, αφου ο xdabbed λεει οτι δεν χρειαζεται..... κατι θα ξερει!!

Εχω αυτη τη στιγμη 3 καμερες:

Μια την "μαμα" της G3 rom (δεν μου αρεσει, απλα την κραταω)

Μια καμερα του G2 (αυτη που σου ειχα στειλει καποια στιγμη)

Και την XCam 512 μαζι με τα setting's (ρυθμισμενα οπως ειχες πει).

Δουλευουν και οι 3 υποδειγματικα και βγαζουν πολυ καλες φωτο ολες.

Με τα δικα μου ματια, δε βλεπω να εχουν και ιδιαιτερες διαφορες μεταξυ στην ποιοτητα ληψης, αλλα δεν κατεχω :D:D τοσα πολλα απο τεχνικες λεπτομεριες φωτογραφιας!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Εγω, χωρις να ειμαι γνώστης της "φωτογραφιας", εχω cloudyG3 2.0 γιατι με εχει ικανοποιησει παρα πολυ. Εχει ενα πολυ καλο μεσω όρο σε ολα..... δηλαδη πολυ καλη καμερα, καλο smothness και ταχυτητα, πολυ καλη αυτονομια και εχεις και τα "καλουδια" των stock rom (Quick menu, remote control κτλ).

Δεν εχω φλασαρει τα binaries, αφου ο xdabbed λεει οτι δεν χρειαζεται..... κατι θα ξερει!!

Εχω αυτη τη στιγμη 3 καμερες:

Μια την "μαμα" της G3 rom (δεν μου αρεσει, απλα την κραταω)

Μια καμερα του G2 (αυτη που σου ειχα στειλει καποια στιγμη)

Και την XCam 512 μαζι με τα setting's (ρυθμισμενα οπως ειχες πει).

Δουλευουν και οι 3 υποδειγματικα και βγαζουν πολυ καλες φωτο ολες.

Με τα δικα μου ματια, δε βλεπω να εχουν και ιδιαιτερες διαφορες μεταξυ στην ποιοτητα ληψης, αλλα δεν κατεχω :D:D τοσα πολλα απο τεχνικες λεπτομεριες φωτογραφιας!!

 

Αν φλασαρεις τα binaries θα σου χαλασει την μαμα καμερα g3. Οι διαφορες ειναι μικρες μεταξυ τους.

Αυτο που ηθελα παντα να ρωτησω...ειχε κανεις ποτε εδω μεσα το g3 σαν συσκευη και το g2 με τα mods να μας πει τι διαφορες ειδε?

Link to comment
Share on other sites

Hotplug suspend+always active

Min cpu corrs online+1core

Default δηλαδή

Ο dori αν έχει δώσει ρύθμιση ondemand σε 0,1 core ίσως δουλεύει διαφορετικά το τηλ από εμένα μιας και κάνει test συνέχεια,οι 0,1 cores είναι αυτοί που ξυπνάνε πιο συχνά και ειδικά ο 0 και με alucard έχω καλύτερη μπαταρία με πολύ καλή ταχύτητα,ενώ με ondemand είχα πολύ καλή ταχύτητα με battery drain μεγαλύτερο και ειδικά σε stand bay.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε μου τι εννοείς δεν περιμένω ποτέ δεν έχω καθυστερήσεις απλώς δεν παίζω παιχνίδια και χρησιμοποιώ το τηλέφωνο μου σαν κανονικό τηλέφωνο όπως βλέπεις εκτός του browsing.facebook,messenger,tapatalk μηνύματα έχω και 1,5h κλήσεων.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα συμφωνήσω με τον Κωνσταντίνο ο οποίος είναι πάντα μέσα στο μυαλό μου και κάνει περίπου την ίδια χρήση στο τηλέφωνο με μένα η εμπειρία χρήσης της συσκευής δεν έχει επηρεαστεί απο τις ρυθμίσεις:D

Και εγώ με αυτές τις ρυθμίσεις παίζω, απλως δεν έχω βάλει Max frequency τόσο χαμηλά, ούτε έχω κατεβάσει την gpu. Στα άλλα συμφωνούμε απόλυτα. Απλώς τα 2.26 gHz αντιστοιχούν στο 5% χρήσης της cpu; Δεν βρήκα το λόγο να του κόψω ταχύτητα.

 

Ο καθένας λοιπόν προσαρμόζει.

Link to comment
Share on other sites

Xωρις να ειμαι σιγουρος 100% αλλα ενα 95% κατι παιζεται με τους drivers+binaries με τις διαφορες rom που δοκιμαζουμε.

Η cloudyg3 δειχνει να εχει τους ιδιους με την cloudypro+cloudystock ενω η sotmax τα ιδια με την pardus!!!!

Στην sotmax+pardus ΔΕΝ δουλευει στον media player το slowmotion αλλα εχουν καλυτερη ποιοτητα και χρωματα απο τις αλλες 2. Και στις 2 περιπτωσεις αναφερομαι σε xcam. Θα μου πειτε δεν μας χ.... με την καμερα αλλα πιστευω οτι επρεπε να σας το πω...Το ψαχνω ακομα κοιταξτε εδω η πρωτη ειναι με cloudyg3 και η δευτερη με pardus+xcam ΧΩΡΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ στοκ.

15479888138_896d05fd39_o.jpgcloudyg3 cam by drizosg, on Flickr

 

 

15045309574_16ca242db6_o.jpgxcam pardus by drizosg, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο Μανθο εγραψα λαθος. Την 4.10.17 εχω. Ειναι η multi επειδη η αγγλοκινεζικη δεν κατεβαινε με τιποτα.

Επισης δε με αφηνει να εγκαταστησω καποιες εφαρμογες λεγοντας οτι ειναι επικινδυνες ο,τι κι αν κανω. Πχ adaway.

Το Mi-Tools το εχω εγκαταστησει.

Το advanced του Cleaner του Security δε σου δεινει fc;

 

οχι δεν μου κανει !!!και ναι αυτην την εφαρμογη δεν την θελει!!!:p βαλε καποια αλλη εγω εχω αυτη εδω και ειναι μια χαρα!!http://adfree.bigtincan.com

για δες εδω στο βιντεο εδω σου κανει ετσι!!!το βιντεο ειναι λιγο αναποδα αλλα τι να κανω ετσι βγηκε!!!:lol:

https://www.dropbox.com/s/seig07na33ou8zr/SCR_20141030_140113.mp4?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι οταν φλασαρω με philz την ωρα που περναει τα αρχεια κανει ενα πραγμα σαν φλας στην οθονη? (πεταει κατι ακυρα χρωματα στιγμιαια σαν ψηφιδωτο)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ.........Θα εκραγεί Μανθούλης...!!:chair:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ.........Θα εκραγεί Μανθούλης...!!:chair:

 

πλακα πλακα δεν χαλαει η flash memory με τα πολλα περασματα?

Link to comment
Share on other sites

πλακα πλακα δεν χαλαει η flash memory με τα πολλα περασματα?

Εγω πιστευω οτι δεν χαλαει ακριβως χωρις να ειμαι ειδικος στο θεμα απλα μειωνεις την χρονο ζωης .... Κατι αντιστοιχο συμβαινει και με πολλα format σε ενα σκληρο δισκο δεν τον χαλας απλα μειωνεις την διαρκεια ζωης του και επισης την αποδοτικοτητα .....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

παιδια δωστε βαση γιατι εντελλει μαλλον ειχα δικιο.

Οι drivers του cloudyg3 + cloudystock ειναι ΙΔΙΟΙ. Και αποδιδουν ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ απο τις υπολοιπες.

Οι drivers του sotmax + pardus ειναι ΙΔΙΟΙ και αποδιδουν ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο τις υπολοιπες.

Αυτο τι σημαινει? Οτι οσες xcam και να βαλεις θα πατησουν και θα αποδοσουν ΠΑΝΩ στους drivers της cloudy ΑΝ εχεις cloudy rom!!!

Εκανα πολλες δοκιμες και για να ειμαι πλεον 120000% σιγουρος φλασαρα το κινητο 4 φορες.!!!!!!!!! :wacko:

Καθαρο setup cloudyg3

Καθαρο setup cloudystock

Καθαρο setup sotmax

Καθαρο setup pardus.

Το αποτελεσμα ειναι αυτο που βλεπετε παραπανω και χειροτερο. Ολα τραβηγμενα με xcam+settings.

Επισης sotmax+pardus κτλ ΔΕΝ εχουν auto slow motion play ston player. Οι cloudy εχουν.

Eπισης εχουν παρουσιαστει μερικα screen flickers τα εχουν και οι 2 και ο sotmax και o pardus.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

παιδια δωστε βαση γιατι εντελλει μαλλον ειχα δικιο.

Οι drivers του cloudyg3 + cloudystock ειναι ΙΔΙΟΙ. Και αποδιδουν ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ απο τις υπολοιπες.

Οι drivers του sotmax + pardus ειναι ΙΔΙΟΙ και αποδιδουν ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο τις υπολοιπες.

Αυτο τι σημαινει? Οτι οσες xcam και να βαλεις θα πατησουν και θα αποδοσουν ΠΑΝΩ στους drivers της cloudy.

Εκανα πολλες δοκιμες και για να ειμαι πλεον 120000% σιγουρος φλασαρα το κινητο 4 φορες.!!!!!!!!! :wacko:

Καθαρο setup cloudyg3

Καθαρο setup cloudystock

Καθαρο setup sotmax

Καθαρο setup pardus.

Το αποτελεσμα ειναι αυτο που βλεπετε παραπανω και χειροτερο. Ολα τραβηγμενα με xcam+settings.

Άρα προτείνεις σε όσους έχουν sotmax να βάλουν μόνο xcam χωρίς να πειράξουν binaries γιατί αποδίδει καλύτερα;

 

Γιατί εγώ π.χ.έχω sotmax αλλά έχω περάσει τα τελευταία binaries.

 

Edit Μόνο και μόνο για τα απανωτά φλασαρισματα που έκανες, respect από μένα:)

Link to comment
Share on other sites

Άρα προτείνεις σε όσους έχουν sotmax να βάλουν μόνο xcam χωρίς να πειράξουν binaries γιατί αποδίδει καλύτερα;

 

Γιατί εγώ π.χ.έχω sotmax αλλά έχω περάσει τα τελευταία binaries.

 

Edit Μόνο και μόνο για τα απανωτά φλασαρισματα που έκανες, respect από μένα:)

 

Aκριβως. Αν εχεις sotmax οπως ειναι μετα περνας xcam 5.1.2. και μετα τα settings και εισαι ετοιμος.

Παντως ειναι περιεργο ολο αυτο....!!!!

Οσο για τα φλασαρισματα...ενας θεος το ξερει...

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως. Αν εχεις sotmax οπως ειναι μετα περνας xcam 5.1.2. και μετα τα settings και εισαι ετοιμος.

Παντως ειναι περιεργο ολο αυτο....!!!!

Οσο για τα φλασαρισματα...ενας θεος το ξερει...

 

Ελα φιλε εδω εισαι διαλεξε το και θα τα εχεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να βαλω custom αλλα δεν ξερω ακομα πια και αμα κανω την κινηση κιολας για φυγω απο την στοκ και να χασω εγγυηση. Θελω να με πρωτεινεται εσεις καποια απροβληματιστη ρομ ωστε να μην αλλαζω συνεχως. Υπαρχει ομως καποια ?διοτι διαβαζω συνεχως απο αυτα που γραφεται οτι υπαρχουν μερικα προβληματακια με διαφορες ρομ.

Η μηπως καλυτερα να μεινω με στοκ?

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

θελω τη βοηθεια σας. ειχα cl g3 και πηγα να περασω την sotmax και μου κολλησε το κινητο στο σημα τις lg. δεν ξερω τι πηγε στραβα. το μονο ασυνιθηστο μου εγραψε στο philzrecovery πριν το rebbot οτι εχασα το root. τωρα πως μπαινω σε recovery mode:

 

ωραια καταφερα και μπηκα στο recoveryκαι περασα το backup που ειχα και ολα καλα. παραξενο παντως ειναι η πρωτη rom που το παθαινω. ισως γιατι επελεξα να ξαναβαλει kit kat baseband; εχεται καμια γνωμη

Edited by mas
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

θελω τη βοηθεια σας. ειχα cl g3 και πηγα να περασω την sotmax και μου κολλησε το κινητο στο σημα τις lg. δεν ξερω τι πηγε στραβα. το μονο ασυνιθηστο μου εγραψε στο philzrecovery πριν το rebbot οτι εχασα το root. τωρα πως μπαινω σε recovery mode:

 

ωραια καταφερα και μπηκα στο recoveryκαι περασα το backup που ειχα και ολα καλα. παραξενο παντως ειναι η πρωτη rom που το παθαινω. ισως γιατι επελεξα να ξαναβαλει kit kat baseband; εχεται καμια γνωμη

Δε νομιζω να φταιει που φλασαρες παλι το baseband!

Μηπως δεν κατεβηκε σωστα το αρχειο της rom; Δοκιμασε να κατεβασεις παλι το αρχειο και αν εχεις κουραγιο :D ξαναφλασαρε το!

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε εδω εισαι διαλεξε το και θα τα εχεις

 

Ασε το στανιο μου μεσα επαθα μεγαλη πλακα...δεν εβλεπε την sim δεν ειχα κουμπια, το pc εβλεπε το κινητο σαν modem...:X

Ωραιες καταστασεις ομορφιες!!!! εντελλει εστειλα αλλη rom μεσω airdroid και φλασαρα. Μεχρι και τον recovery μου αλλαξε το μαλ....!!! :wacko:

Anyway ολα καλα τωρα αφου περασα 14 εγκεφαλικα. Χωρια που σημερα για να δω τι παιζει με την καμερα φλασαρα το τηλεφωνο γυρω στις 8 φορες.

Η pardus παντως δειχνει καλη αν και φοραει dori 7.5 νομιζω...

Ασχετο ενδιαφερεται κανεις να δει κοντρα G2 με G3 στις φωτο? (οχι το συννεφιασμενο G3 το κανονικο...! ) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο ενδιαφερεται κανεις να δει κοντρα G2 με G3 στις φωτο? (οχι το συννεφιασμενο G3 το κανονικο...! ) :lol:

 

Το ρωτάς;;;

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και με επιλογή max cores online=three το user experience δεν αλλάζει. Ακόμα και αν τους έχεις downclocked! Είναι αρκετοί για να βγάλουν πέρα τις απλές εργασίες ενός smartphone. Δηλαδή calls, texting, chating, forums, social media, photos, videos. Αν θες παιχνιδομηχανή τότε ναι λογικό είναι να δείς κοψίματα. Αλλά σε κινητό εξαιτίας της έλλειψης ψύξης μετά από διάστημα απαιτητικού gaming πάλι θα δεις κοψίματα επειδή έχει ανέβει η θερμοκρασία και κόβονται σιγά σιγά πόροι.

Εγώ έχω βάλει και conservative τον gpu governor.

 

Βαγγέλη είμαι τηλεπαθητικός... με κατάλαβες μπαγάσα! :p:p:lol::lol::lol:

Έβαλα και εγω conservative gpu governor και δοκιμάζω,επίσης εχω εγκαταστήσει την 8.6.2 beta είμαι ψυχακιας το ξέρω:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...