Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@airmiller72000

Εδώ θα βρεις το Cobalt theme και εδώ στη σελίδα με τα G3 Themes & Apps στο xdaforum, θα βρεις κι άλλα.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

υπάρχει κανείς που έχει δοκιμάσει σε cloudyg3 και τον dorinmax και τον bruce για να πει εντυπώσεις;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

μία ερωτησούλα. έχω cloudy g3 v2.0 και θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να κατεβάσω το G2 TweaksBox ή το G3 TweaksBox. ποιο από τα 2 θα παίζει;

 

Edit: επίσης, ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η ένταση στα ακουστικά. έχω το poweramp αγορασμένο και παίζοντας με το equalizer δεν ανεβαίνει τόσο η ένταση όσο με τη stock 4.4.2 (ειδικά στα μπάσα). μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό ή να γυρίσω πίσω σε stock;

Edited by JamesMoore
Link to comment
Share on other sites

μία ερωτησούλα. έχω cloudy g3 v2.0 και θέλω να ρωτήσω αν πρέπει να κατεβάσω το G2 TweaksBox ή το G3 TweaksBox. ποιο από τα 2 θα παίζει;

Το G3 φίλε μου

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50753[/ATTACH]

 

Αυτο θεωρειται προβλημα ? Μπορω να κανω κατι για να μην ξυπναει τοσο συχνα το google ?

Αν δειτε ομως ειναι με 2d2h μπαταρια και 4h οθονη . ειμαι ικανοποιημενος με την μπαταρια απλα κοιταω για το κατι παραπανω . δεν με νοιαζει αν θα κανω το store freeze γιατι ουτως η αλλος δεν το χρησιμοποιω

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

ολα τα widgets σου κανουν redraw καθε φορα που ξεκλειδώνεις την συσκευη ??οχι φιλε μου δεν κανει εμενα μολις το δοκιμασα!!αν θες πες μου τα widgets να τα δοκιμάσω!!!

Το widget του καιρου της G3 rom και το smooth calendar εχω στην αρχικη.

Νομιζω οτι μου το κανει απο οταν τον dorimanx kernel.

Θα τον ξαναφλασαρω μπας και..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το widget του καιρου της G3 rom και το smooth calendar εχω στην αρχικη.

Νομιζω οτι μου το κανει απο οταν τον dorimanx kernel.

Θα τον ξαναφλασαρω μπας και..

 

Σε εμενα πανο μονο στο widget - smooth calendar μου το κανει κι αυτο οχι παντα και εχω τον bruce επανω με g3 !! Θα δειξει ... :ninja:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Φιλε Jonous πες μας σε παρακαλω απο την στιγμη που γυρισες στην εκδοση 5.0.89 τι διαφορα εχεις δει με ποιο πριν που ειχες την 6.1.11?? Καλυτερη μπαταρια ας πουμε η κατι αλλο ??

 

Ακόμα δεν πρόλαβα να βγάλω συμπεράσματα :) Όταν πλησιάζει να τελειώσει η μπαταρία θα σου πω.

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Δεν αντεξα κι εγω και εβαλα την CloudyG3 με bruce kernel!!

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τις αψογες οδηγιες που με βοηθησαν πολυ!!

 

Τωρα που μπηκε το μικροβιο ομως σκεφτομαι να περασω Xposed framework μαζι με G3-Tweaksbox!

Ειναι σταθερα αυτα τα δυο πανω σε CloudyG3 ?? Υπαρχει περιπτωση καποιο mod να προκαλεσει τετοιο προβλημα που να θελουν περασμα ολα απο την αρχη ?

Ειδα οτι με Xposed μπορει να παιξει το beta των Here Maps που κυκλοφορησε προσφατα! Το εχει κανεις να παιζει ετσι ?

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Δεν αντεξα κι εγω και εβαλα την CloudyG3 με bruce kernel!!

Ευχαριστω ολα τα παιδια για τις αψογες οδηγιες που με βοηθησαν πολυ!!

 

Τωρα που μπηκε το μικροβιο ομως σκεφτομαι να περασω Xposed framework μαζι με G3-Tweaksbox!

Ειναι σταθερα αυτα τα δυο πανω σε CloudyG3 ?? Υπαρχει περιπτωση καποιο mod να προκαλεσει τετοιο προβλημα που να θελουν περασμα ολα απο την αρχη ?

Ειδα οτι με Xposed μπορει να παιξει το beta των Here Maps που κυκλοφορησε προσφατα! Το εχει κανεις να παιζει ετσι ?

 

Φιλε περνα αφοβα και το Xposed framework μαζι και το G3-Tweaksbox αφου το ενα χρειαζεται το αλλο για να δουλεψει!!Δεν υπαρχει κανενα προβλημα αρκει οτι αλλαγες να κανεις να ξερεις τι ειναι..!! Οσο αφορα το Here Maps beta δουλευει αψογα στο g2 και αυτο ειναι ασχετο με το xposed, δουλευει μια χαρα εγω το εχω σαν 2ερο στο κινητο αρκει να βρεις το σωστο apk να περασεις να μην ειναι expired!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50753[/ATTACH]

 

Αυτο θεωρειται προβλημα ? Μπορω να κανω κατι για να μην ξυπναει τοσο συχνα το google ?

Αν δειτε ομως ειναι με 2d2h μπαταρια και 4h οθονη . ειμαι ικανοποιημενος με την μπαταρια απλα κοιταω για το κατι παραπανω . δεν με νοιαζει αν θα κανω το store freeze γιατι ουτως η αλλος δεν το χρησιμοποιω

Βάλε το unbounce xposed κόβει πολλά wakelocks.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]50753[/ATTACH]

 

Αυτο θεωρειται προβλημα ? Μπορω να κανω κατι για να μην ξυπναει τοσο συχνα το google ?

Αν δειτε ομως ειναι με 2d2h μπαταρια και 4h οθονη . ειμαι ικανοποιημενος με την μπαταρια απλα κοιταω για το κατι παραπανω . δεν με νοιαζει αν θα κανω το store freeze γιατι ουτως η αλλος δεν το χρησιμοποιω

 

Δυστυχώς ναι.Ειναι από την καινούρια έκδοση του play services από 6 και πάνω. Όλα αυτά τα wakelocks από το πρώτο που σου εμφανίζεται είναι από μια αναβάθμιση που έγινε για τισ wearable συσκευές. Λύνεται αν είσαι root κατεβάζοντας το disable services από το play και σταματώντας ότι έχει σχέση με wearable και fitness. Ψάξε μια στο Google θα σου το βγάλει πρώτο πρώτο το θέμα του Xda.

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα με τον dorimax 8,1 και μου την ρουφηξε νερακι την μπαταρια....!!!δεν γινονται αυτα..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

@airmiller72000

Εδώ θα βρεις το Cobalt theme και εδώ στη σελίδα με τα G3 Themes & Apps στο xdaforum, θα βρεις κι άλλα.

Φιλε μου τα κατεβασα σε apk,εκανα εγκατασταση αλλα δεν τα βλεπω...που βρισκονται;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τα κατεβασα σε apk,εκανα εγκατασταση αλλα δεν τα βλεπω...που βρισκονται;

 

Πηγαινε στο g3 tweakbox ανοιξε την εφαρμογη και υστερα πατα στο theme tweaks υστερα θα τα βρεις στο theme και τικαρε τα και reboot

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο g3 tweakbox ανοιξε την εφαρμογη και υστερα πατα στο theme tweaks υστερα θα τα βρεις στο theme και τικαρε τα και reboot

Oυφ δεν τα βρισκω...στο theme tweks δεν βλεπω themes.Μηπως πρεπει τα apk να γινουν εγκατασταση με recovery;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Oυφ δεν τα βρισκω...στο theme tweks δεν βλεπω themes.Μηπως πρεπει τα apk να γινουν εγκατασταση με recovery;

 

Πατάς g3 tweakbox. Πατας tweaks. Πατας THEMES. Πατας ui theme και επιλεγεις. Αυτη ειναι η διαδικασια εκτος αν εχεις κατεβασει κατι αλλο μη συμβατό

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

G3 TweaksBox + Cobalt Theme = Άλλο τηλέφωνο εντελώς!!!

 

Ολα ο.κ....:D

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πατάς g3 tweakbox. Πατας tweaks. Πατας THEMES. Πατας ui theme και επιλεγεις. Αυτη ειναι η διαδικασια εκτος αν εχεις κατεβασει κατι αλλο μη συμβατό

Μπορεις να δωσεις τα αρχεια;Μηπως δεν εχω κατεβασει τα σωστα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

πρωτη μερα με τον dorimax 8,1 και μου την ρουφηξε νερακι την μπαταρια....!!!δεν γινονται αυτα..

 

φιλε μου τι ρυθμίσεις εχεις κανει στο stweaks???και πες μου ποσες ωρες ειχες με ανοιχτη οθονη??

Link to comment
Share on other sites

Πατάς g3 tweakbox. Πατας tweaks. Πατας THEMES. Πατας ui theme και επιλεγεις. Αυτη ειναι η διαδικασια εκτος αν εχεις κατεβασει κατι αλλο μη συμβατό

 

Αυτά είναι.....???

 

http://s6.postimg.org/lpstkv641/Picture0003.png

free upload image

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις να δωσεις τα αρχεια;Μηπως δεν εχω κατεβασει τα σωστα.

 

Το g3 tweakbox το έχεις κατεβάσει...???

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι.....??? και τα κάνουμε εγκατάσταση και τα τέσσερα....??? και τα επιλέγουμε και τα τέσσερα στο ui theme ....? η ένα απο τα τέσσερα επιλέγουμε στο ui theme..??

 

http://s6.postimg.org/lpstkv641/Picture0003.png

free upload image

 

Το 3.0 και εισαι οκ. Καθε ενα γραφει τι περιεχει. Αν θες κοιτα και το android L full theme εγω το βρισκω καλύτερο απο το combalt. Όσο για το τι τικαρεις στο system ui ειναι αναλογως και εκει τι θες να αλλάξεις. Και εκει γραφει.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω γιατι δεν βλεπω αυτα που λετε για το install των themes?

[ATTACH]50769[/ATTACH][ATTACH]50770[/ATTACH][ATTACH]50771[/ATTACH][ATTACH]50772[/ATTACH]

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω γιατι δεν βλεπω αυτα που λετε για το install των themes?

[ATTACH]50769[/ATTACH][ATTACH]50770[/ATTACH][ATTACH]50771[/ATTACH][ATTACH]50772[/ATTACH]

 

Βασικα στο theme tweaks εκανες πανω πανω enable theme mod. Αν ναι πανω απο το tinted bars mod πρεπει να εχει την επιλογη THEMES

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω γιατι δεν βλεπω αυτα που λετε για το install των themes?

[ATTACH]50769[/ATTACH][ATTACH]50770[/ATTACH][ATTACH]50771[/ATTACH][ATTACH]50772[/ATTACH]

 

Φιλε ειναι απλο. Οπως δειχνει η 2ερη φωτο σου ακουμπας επανω στο tinted bars MOD και το κατεβαζεις. Ακριβως απο πανω πρεπει να σου γραφει με κεφαλαια γραμματα THEMES μπαινεις μεσα και εκει απο το stock που ειναι βαζεις εσυ οπου θες αυτο που εχεις βαλει !! Φιλε mas με προλαβες :lol: ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...