Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω τι παιζει, αλλα αφου λενε ολοι την "εμπειρια" τους, ας την πω και 'γω!

Ειχα για 1+ μηνα cloudyG3 1.2, και μετα απο μια περιοδο με cloudystock, εβαλα εδω και 4 μερες cloudyG3 2.0 ...... αυτο το bug, την ολιγωρια δηλαδη να ανοιξουν οι προσφατες εφαρμογες, ΔΕΝ το εχω, ουτε το ειχα!

Μολις πατησω το κουμπι, μου ανοιγουν αμεσως οι προσφατες εφαρμογες, χωρις να χρειαζονται "περιττες" επαναληψεις.

Δεν αμφισβητω τα παιδια που λεν οτι υπαρχει...... αλλα δεν νομιζω να μου το εκανε και να μην το παρατηρουσα, ασχολουμε με το κινητο (συνηθως) αρκετες ωρες την ημερα!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομιζω το προβλημα που αναφερθηκε ηταν στην εμφανιση των ενεργων εφαρμογων, οχι των προσφατων, ετσι δεν ειναι ??

Εγω που ειμαι σε stock KK ακομη, το παρατεταμενο πατημα του Home μου βγαζει τις προσφατες εφαρμογες, και μετα παταω την "Διαχειριση εργασιων" για να δω τις ενεργες?

Στην CloudyG3 υποτιθεται με το πατημα του Home εμφανιζονται απ' ευθειας οι ενεργες??

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι παιζει, αλλα αφου λενε ολοι την "εμπειρια" τους, ας την πω και 'γω!

Ειχα για 1+ μηνα cloudyG3 1.2, και μετα απο μια περιοδο με cloudystock, εβαλα εδω και 4 μερες cloudyG3 2.0 ...... αυτο το bug, την ολιγωρια δηλαδη να ανοιξουν οι προσφατες εφαρμογες, ΔΕΝ το εχω, ουτε το ειχα!

Μολις πατησω το κουμπι, μου ανοιγουν αμεσως οι προσφατες εφαρμογες, χωρις να χρειαζονται "περιττες" επαναληψεις.

Δεν αμφισβητω τα παιδια που λεν οτι υπαρχει...... αλλα δεν νομιζω να μου το εκανε και να μην το παρατηρουσα, ασχολουμε με το κινητο (συνηθως) αρκετες ωρες την ημερα!!

 

Εχω επιλεξει να τα δειχνει μεγαλα τα thumbnails με τις εφαρμογες και δεν μου το εχει κανει απο εχθες!Οταν τα ειχα τερμα μικρα μου το εκανε 15 φορες τη μερα!Ισως να ειναι αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και δεν το ξέρεις. Εδώ στο κανονικό G3 το κάνει... τουλ έτσι λένε.

 

Θα με τρελάνεις...??? 2 ώρες το έχω ξεκωλώσει, και πάντα ανταποκρίνεται...!!!

Παιδιά ούτε σε μενα το κάνει. Δεν ξέρω για την 1.3 αλλά σίγουρα στην 2.0 δεν το κάνει καθώς κάθε φορά που το χρησιμοποιώ κοιτάω να το παρατηρήσω. Είτε το κάνω με το soft button είτε μέσω lmt ίδιο άμεσο αποτέλεσμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ούτε σε μενα το κάνει. Δεν ξέρω για την 1.3 αλλά σίγουρα στην 2.0 δεν το κάνει καθώς κάθε φορά που το χρησιμοποιώ κοιτάω να το παρατηρήσω. Είτε το κάνω με το soft button είτε μέσω lmt ίδιο άμεσο αποτέλεσμα.

 

Εγώ όταν πέρασα την CloudyG3 2,0 δεν λειτουργούσε στα πλήκτρα αφής, ο ''Συνδυασμό πλήκτρων''. Απλά ξαναπέρασα την CloudyG3 2,0 (wipe cache - wipe dalvik ) και τότε δούλεψε σωστά...!!!κατά την ταπεινή μου γνώμη, κάτι παρόμοιο έχει συμβεί και με το soft button ((multitask)), κάτι δεν έκατσε σωστά....!!!;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πέρασα την CloudyG3 2,0 δεν λειτουργούσε στα πλήκτρα αφής, ο ''Συνδυασμό πλήκτρων''. Απλά ξαναπέρασα την CloudyG3 2,0 (wipe cache - wipe dalvik ) και τότε δούλεψε σωστά...!!!κατά την ταπεινή μου γνώμη, κάτι παρόμοιο έχει συμβεί και με το soft button ((multitask)), κάτι δεν έκατσε σωστά....!!!;)

Παιδιά όποιος θέλει ας δοκιμάσει dorimanx 8.0 με τις εξής ρυθμίσεις.

Cpu governor-alucard

Touch boost-1267200

Hotp lug-alucard hot plug

Scheduler-fiops

Βλέπω μια συσκευή τρομερά smooth το scrolling στο launcher της lg παει πιο γρήγορα από το nova όλα ανοιγουν ταχύτατα και η μπαταρία αν και είναι στην αρχή δείχνει να ειναι στα ίδια επίπεδα με bruce 0.41:)αν το δοκιμάσει κάποιος θα ήθελα να μαθω τη γνώμη του:cool:ενα μεγάλο συν ακόμα του kernel η ελεύθερη μνήμη ραμ είναι περισσότερη απο αυτή που αφήνει ο bruce;)

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα οτι βγηκε 8 κι ειπα να την κατεβασω να την δοκιμασω.

Μολις την φλασαρα κι ειπα να το γραψω μπας και την δοκιμασε κι αλλος και τωρα βλεπω ποστ σου :lol::lol:

 

Θα βαλω τις ρυθμισεις που λες και θα σου πω.

 

Edit:Αυτο Scheduler-fiops που ειναι και δεν το βρισκω;

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο ειδα οτι βγηκε 8 κι ειπα να την κατεβασω να την δοκιμασω.

Μολις την φλασαρα κι ειπα να το γραψω μπας και την δοκιμασε κι αλλος και τωρα βλεπω ποστ σου :lol::lol:

 

Θα βαλω τις ρυθμισεις που λες και θα σου πω.

Στο μυαλό μου είσαι φίλε, περιμένω εντυπώσεις αν και τέτοια ταχύτητα δεν έχω ξαναδεί. Βγήκε η ελληνική γλώσσα στο google ρυθμίστε την με αυτήν πληκτρολογω τώρα μιλάμε για την φωνητικη πληκτρολόγηση είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει ας δοκιμάσει dorimanx 8.0 με τις εξής ρυθμίσεις.

Cpu governor-alucard

Touch boost-1267200

Hotp lug-alucard hot plug

Scheduler-fiops

Βλέπω μια συσκευή τρομερά smooth το scrolling στο launcher της lg παει πιο γρήγορα από το nova όλα ανοιγουν ταχύτατα και η μπαταρία αν και είναι στην αρχή δείχνει να ειναι στα ίδια επίπεδα με bruce 0.41:)αν το δοκιμάσει κάποιος θα ήθελα να μαθω τη γνώμη του:cool:ενα μεγάλο συν ακόμα του kernel η ελεύθερη μνήμη ραμ είναι περισσότερη απο αυτή που αφήνει ο bruce;)

 

Ευάγγελε εύγε για την πληροφόρηση...!!!:thanks: Τώρα αν έχεις την καλοσύνη :D δώσε link για dorimanx 8.0. Με wipe cache - wipe dalvik και την περνάμε ??? προφανώς δεν χάνουμε αρχεία...!!! αλλά μόνο το στήσιμο...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο μυαλό μου είσαι φίλε, περιμένω εντυπώσεις αν και τέτοια ταχύτητα δεν έχω ξαναδεί. Βγήκε η ελληνική γλώσσα στο google ρυθμίστε την με αυτήν πληκτρολογω τώρα μιλάμε για την φωνητικη πληκτρολόγηση είναι τέλεια.

 

Επειδη δεν θα το ειδες,αυτο Scheduler-fiops που το βρισκω και δεν το βλεπω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

[KK 4.4.2 Kernel 3.4.104][03 OCT] Dorimanx 8.0 LG G2 .............αυτή είναι...??? Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάριε αυτή είναι κατέβασε για το μοντέλο μας d802,dalvik cache,cache install και δεν χάνεις τίποτα ουτε αρχεία ούτε στήσιμο τίποτα απολύτως;)

Link to comment
Share on other sites

Μάριε αυτή είναι κατέβασε για το μοντέλο μας d802,dalvik cache,cache install και δεν χάνεις τίποτα ουτε αρχεία ούτε στήσιμο τίποτα απολύτως;)

 

ο.κ. την βρήκα..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε Μαριε για d802 σου ειπε ο Βαγγελης.Εσυ κοιτας για d800.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Βρε Μαριε για d802 σου ειπε ο Βαγγελης.Εσυ κοιτας για d800.

 

Ο.κ. το πρόλαβα.....:lol: το εχει παρακάτω, ευχαριστώ Παναγιώτη...!:) στο 'Έκδοση Κερνελ'' γράφει 3.4.104 αυτή είναι...???

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..Ρε παλικάρια αν ξέρει κάποιος η Mac adress στην cloudy2 αλλάζει σε κάθε reboot;Έτσι πρέπει να γίνεται;Έχω το εξής πρόβλημα:Ενώ έχω βάλει το novago και δουλεύει κανονικά μετά από reboot μου λέει ότι έχω ξεπεράσει το μέγιστο αριθμό συσκευών.Και ερωτώ αν ξέρει κάποιος,η εφαρμογή βλέπει την Mac adress για να δει την συσκευή που έχει γίνει εγγραφή η κάτι άλλο;Και αν Ναι μπορούμε με κάποιο τρόπο να την αλλάξουμε και να βαλουμε την παλιά που είχαμε πριν το reboot;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Πριν λιγο ειδα αφου εχω παει στα widgets οτι δεν εχω το τετραγωνο ροζ - ασπρο widget οπως ειναι αυτο στην φωτο απο κατω που κανει Clear RAM την μνημη ραμ και θα το ηθελα να το βαλω στην οθονη μου... Και επειδη εχω κανει freeze διαφορα μπορειτε να μουτ πειτε σας παρακαλω πως λεγεται για να το ξεπαγωσω αν το εχω κανει η αν δεν το ειχε απο την αρχη η Cloudy G3 2.0 (νομιζω οτι απο την αρχη δεν μ ου το ειχε δεν θυμαμαι) να μου πειτε αν υπαρχει σε καποιο ζιπακι και που να το περασω ?? Ευχαριστω ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο.κ. το πρόλαβα.....:lol: το εχει παρακάτω, ευχαριστώ Παναγιώτη...!:) στο 'Έκδοση Κερνελ'' γράφει 3.4.104 αυτή είναι...???

Κατέβασε το cpu spy απο το store εκεί θα σου λέει την πλήρη ονομασία του kernel.

Link to comment
Share on other sites

Ο.κ. το πρόλαβα.....:lol: το εχει παρακάτω, ευχαριστώ Παναγιώτη...!:) στο 'Έκδοση Κερνελ'' γράφει 3.4.104 αυτή είναι...???

 

ελα μαριε αυτο ειναι για το δικο μας μοντελο http://dorimanx.shine.sk/LG/D802/Kernel-Dorimanx-V8.0-KK-[10-36]-[03-10]-LG-D802-PWR-CORE.zip

αλλα πριν το περασεις τσεκαρε το md5 να ειναι το ιδιο!!!!!(61a6c8ab9aa9dcfbdbc794d10e1ec697 md5!!)αν ειναι ιδιο τοτε προχορας αφοβα!!!:)

vag το fiops σου φενεται οτι ειναι πιο γρηγορο απο row??γιατη εγω οσες φορες το δοκιμασα υστερουσε !!!(στο 8 dorimanx δεν το εχω δοκιμασει φυσικα ακομα:p!!!)

Link to comment
Share on other sites

ελα μαριε αυτο ειναι για το δικο μας μοντελο http://dorimanx.shine.sk/LG/D802/Kernel-Dorimanx-V8.0-KK-[10-36]-[03-10]-LG-D802-PWR-CORE.zip

αλλα πριν το περασεις τσεκαρε το md5 να ειναι το ιδιο!!!!!(61a6c8ab9aa9dcfbdbc794d10e1ec697 md5!!)αν ειναι ιδιο τοτε προχορας αφοβα!!!:)

vag το fiops σου φενεται οτι ειναι πιο γρηγορο απο row??γιατη εγω οσες φορες το δοκιμασα υστερουσε !!!(στο 8 dorimanx δεν το εχω δοκιμασει φυσικα ακομα:p!!!)

Έτσι δείχνει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος θέλει ας δοκιμάσει dorimanx 8.0 με τις εξής ρυθμίσεις.

Cpu governor-alucard

Touch boost-1267200

Hotp lug-alucard hot plug

Scheduler-fiops

Βλέπω μια συσκευή τρομερά smooth το scrolling στο launcher της lg παει πιο γρήγορα από το nova όλα ανοιγουν ταχύτατα και η μπαταρία αν και είναι στην αρχή δείχνει να ειναι στα ίδια επίπεδα με bruce 0.41:)αν το δοκιμάσει κάποιος θα ήθελα να μαθω τη γνώμη του:cool:ενα μεγάλο συν ακόμα του kernel η ελεύθερη μνήμη ραμ είναι περισσότερη απο αυτή που αφήνει ο bruce;)

 

Έκανα της παραπάνω ρυθμίσεις μόνο την Scheduler-fiops δεν βρίσκω...!!!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...