Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το slow motion video το παίζει κανονικά ο stock player και μπορείς να ρυθμίσεις την ταχύτητα αναπαραγωγής μέχρι το 1/8 της κανονικής.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ LG G2 ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ V20c-apr-2014 ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΠΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ Κ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΡΟΡ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Νομίζω μόνο μέσω υπολογιστή θα την πάρει. Προσπάθησα 3 φορές απευθείας από τη συσκευή και δεν έγινε δουλειά. Μέσω pc suite πέρασε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Το slow motion video το παίζει κανονικά ο stock player και μπορείς να ρυθμίσεις την ταχύτητα αναπαραγωγής μέχρι το 1/8 της κανονικής.

Μαλλον εχω παλια εκδοση του stock player καθως ειμαι με CS 1.2 και δεν το εχει σαν επιλογη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην Cloudy G3 v2.0 σας δουλευει το slow motion video;Εμενα οχι.Το βαζω,τραβαω βιντεο κι οταν παω να το δω η αναπαραγβγη γινεται κανονικα χωρις slow motion.

 

Κανονικότατα,και τέλεια εγγραφή....με το stock Player...!~;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα ui theme στο νημα του g3 στο xda το shadow. Περναει μεσω g3 tb. Το εχει περασει κανεις; λετε να κολλήσει το system ui και να ξαναπερναω τη rom;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα ui theme στο νημα του g3 στο xda το shadow. Περναει μεσω g3 tb. Το εχει περασει κανεις; λετε να κολλήσει το system ui και να ξαναπερναω τη rom;

Όχι δεν πρόκειται να κολλήσει πουθενά.. Απλά η θα δουλέψει η όχι... Εγώ έχω περάσει το Sense 6 red και λειτουργεί κανονικά..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . διαβαζοντας αρκετα εδω περασα και εγω bruce και cloudyg3 και περιμενω να δω μπαταρια . Να σας πω ομως . Πως λειτουργει το voice mate ? Μπορω να ξυπνησω την συσκευη με εντολη και να της πω να παρει τηλ ?? εγω το χρησιμοποιω ετσι οταν ειμαι στο αμαξι . Στο note 3 ελεγα την εντολη και ξυπναγε απο κλειδωμενο και ανοιγε την εφαρμογη . Στο g2 απο οτι διαβασα πρεπει να το ξεκλειδωσεις και μετα να δωσεις εντολη

 

εδιτ :

 

Και ενα δευτερο που θελω να ρωτησω αυτους που εχουν cloudyg3 . Ποιες εφαρμογες συστηματος εχετε κανει freeze με titanium ??

Για το δεύτερο ερώτημα εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2697691

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχετε δικιο με τον stock player δουλευει μια χαρα.Χρησιμοποιω τον MX player σαν προεπιλογη και δεν το επαιζε slow motion γι'αυτο μπερδευτηκα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλο μηνα!!! Διαβασα στο επισημο thread που λενε καποια παιαδια για ενα mod η app δεν εχω καταλαβει ακριβως τι ειναι το οποιο λεγεται xdabbeb's Camera Mod το οποιο ειναι μαλλον αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974 (αλλα ποιο ειναι αυτο που βαζουμε για την g3 rom?) το οποιο βελτιωνει λεει ακομη ποιο πολυ την καμερα του κινητου με την G3 2.0 rom + Kernel-bruce2728-D802-v0.41 που φοραμε !!!

Αξιζει να το βαλουμε εχει διαφορα η οχι ?? Το ρωταω γιατι η μ=καμερα μας εχει βελτιωθει παρα πολυ με την νεα ρομ και δεν ξερω αν αξιζει..!! Ακουω γνωμες απο καποια παιδια που την εχουν δουλεψει εχοντας μαζι και την G3 2.0 rom + Kernel-bruce2728-D802-v0.41 για να δουμε τι θα κανουμε ... !!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλο μηνα!!! Διαβασα στο επισημο thread που λενε καποια παιαδια για ενα mod η app δεν εχω καταλαβει ακριβως τι ειναι το οποιο λεγεται xdabbeb's Camera Mod το οποιο ειναι μαλλον αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974 (αλλα ποιο ειναι αυτο που βαζουμε για την g3 rom?) το οποιο βελτιωνει λεει ακομη ποιο πολυ την καμερα του κινητου με την G3 2.0 rom + Kernel-bruce2728-D802-v0.41 που φοραμε !!!

Αξιζει να το βαλουμε εχει διαφορα η οχι ?? Το ρωταω γιατι η μ=καμερα μας εχει βελτιωθει παρα πολυ με την νεα ρομ και δεν ξερω αν αξιζει..!! Ακουω γνωμες απο καποια παιδια που την εχουν δουλεψει εχοντας μαζι και την G3 2.0 rom + Kernel-bruce2728-D802-v0.41 για να δουμε τι θα κανουμε ... !!!

 

Λοιπόν...έκανα το πείραμα, κατέβασα την camera (apk) & το XCam LG Settings ...! Αναφέρετε στην camera την stock της LG G2. ευτυχώς προλαβα και πήρα τα λεφτά μου πίσω....:D

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

η καμερα με την cloudy g3 πιστευω εχει τερματισει ...ειναι τελεια !

plus 100 photos se burst mode σε 20 δευτ και με κανονικη αναλυση

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ολη ρομ ειναι φανταστικη.Στο μονο που υστερει ειναι λιγο η αυτονομια που στην cloudy stock 2.5 με bruce 0.41 ηταν λιγο καλυτερη.

Κατα τα αλλα cloudy g3 v2 με bruce 0.41 μεχρι στιγμης δειχνει αψογος συνδυασμος.Πολυ καλυτερη ρομ απο την 1.3 που ειχε τα θεματακια της.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

η καμερα με την cloudy g3 πιστευω εχει τερματισει ...ειναι τελεια !

plus 100 photos se burst mode σε 20 δευτ και με κανονικη αναλυση

 

99.... ψέματα λες..!!!!:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Γενικα ολη ρομ ειναι φανταστικη.Στο μονο που υστερει ειναι λιγο η αυτονομια που στην cloudy stock 2.5 με bruce 0.41 ηταν λιγο καλυτερη.

Κατα τα αλλα cloudy g3 v2 με bruce 0.41 μεχρι στιγμης δειχνει αψογος συνδυασμος.Πολυ καλυτερη ρομ απο την 1.3 που ειχε τα θεματακια της.

 

Το μόνο που δεν μου αρέσει στην cloydy g3 είναι οι μικρές στρογγυλές φωτογραφίες των επαφών, υπάρχει κάποιο mod;

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μου αρέσει στην cloydy g3 είναι οι μικρές στρογγυλές φωτογραφίες των επαφών, υπάρχει κάποιο mod;

Xposed και g3 tweaksbox

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και καλο μηνα!!! Διαβασα στο επισημο thread που λενε καποια παιαδια για ενα mod η app δεν εχω καταλαβει ακριβως τι ειναι το οποιο λεγεται xdabbeb's Camera Mod το οποιο ειναι μαλλον αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974 (αλλα ποιο ειναι αυτο που βαζουμε για την g3 rom?) το οποιο βελτιωνει λεει ακομη ποιο πολυ την καμερα του κινητου με την G3 2.0 rom + Kernel-bruce2728-D802-v0.41 που φοραμε !!!

Αξιζει να το βαλουμε εχει διαφορα η οχι ?? Το ρωταω γιατι η μ=καμερα μας εχει βελτιωθει παρα πολυ με την νεα ρομ και δεν ξερω αν αξιζει..!! Ακουω γνωμες απο καποια παιδια που την εχουν δουλεψει εχοντας μαζι και την G3 2.0 rom + Kernel-bruce2728-D802-v0.41 για να δουμε τι θα κανουμε ... !!!

 

θελει αλλο μοντακι?εγω νομιζα το εχει ενσωματομενο η ρομ δηλαδη δεν την πειραζουμε!τι ισχυει τελικα σε αυτο που ρωταει ο φιλος?

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω cloudyg3 και bruce kernel0.41.. μεχρι στιγμης ολα μου φαινονται οκ.. εχω την εντυπωση οτι το τηλ εγινε πιο γρηγορο να το πω πιο smooth να το πω αλλα μπορει να ειναι και η ιδεα μου. Eρωτηση:πως μπορω να δω ποιον κερνελ εχω?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και εγω cloudyg3 και bruce kernel0.41.. μεχρι στιγμης ολα μου φαινονται οκ.. εχω την εντυπωση οτι το τηλ εγινε πιο γρηγορο να το πω πιο smooth να το πω αλλα μπορει να ειναι και η ιδεα μου. Eρωτηση:πως μπορω να δω ποιον κερνελ εχω?

 

ρυθμισεις σχετικα,με το τηλεφωνο,πληροφοριες λογισμικου,εκδοση kernel.....αμα σου λεει 3.4.0 εισαι οκ :happy:

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις σχετικα,με το τηλεφωνο,πληροφοριες λογισμικου,εκδοση kernel.....αμα σου λεει 3.4.0 εισαι οκ :happy:

 

ναι αυτο μου γραφει.. ευχαριστω... τωρα να δουμε πως θα παει σε θεμα μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο μου γραφει.. ευχαριστω... τωρα να δουμε πως θα παει σε θεμα μπαταριας

 

μια χαρα τα παει.πανω απο τον μεσο ορο!και εχω βαλει πολλες ρομ....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!! Είπα κι εγώ να σκαλίσω λίγο το G2 μου και του πέρασα την CloudyG3 2.0 Μέχρι στιγμής,πολύ ικανοποιημένος!!!
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τα παει.πανω απο τον μεσο ορο!και εχω βαλει πολλες ρομ....

 

μακαρι φιλαρακι γιατι μου αρεσει σαν rom.. μεχρι να αρχισω τις modιες..:p:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...