Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν ο Dorimanx 7.9 εμένα δεν μου κάθησε καλά (σε CloudyG3 v2.0). Εκτός του ότι ανέβαζε θερμοκρασία, κόλλησε και η οθόνη στην αναμονή και δεν άνοιγε με τίποτα. Η πλάτη του τηλεφώνου ήταν ζεστή...

Άνοιξε μόνο με επανεκκίνηση.

Ξαναπερασα την ρομ από πάνω αναγκαστικά για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου.

 

Κρίμα γιατί με βόλεψε η αύξηση του ήχου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν ο Dorimanx 7.9 εμένα δεν μου κάθησε καλά (σε CloudyG3 v2.0). Εκτός του ότι ανέβαζε θερμοκρασία, κόλλησε και η οθόνη στην αναμονή και δεν άνοιγε με τίποτα. Η πλάτη του τηλεφώνου ήταν ζεστή...

Άνοιξε μόνο με επανεκκίνηση.

Ξαναπερασα την ρομ από πάνω αναγκαστικά για να έχω ήσυχο το κεφάλι μου.

 

Κρίμα γιατί με βόλεψε η αύξηση του ήχου...

Κάνε υπομονή είναι σε beta θα βγάλει αναβάθμιση τα ξέρει τα προβλήματα ο dev.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ζηλεψα δεν αντεξα κι εβαλα κι εγω cloudy g3 v2.0.Μεχρι στιγμης καλα εκανα γιατι δειχνει πολυ καλητερη απο την 1.3.Καποια μοντς μου λειπουν αλλα οκ υπομονη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίοι και κατά ιδρωμένοι :lol: με cloudy g3 v2.0. εμείς οι δυο;) Συμπεράσματα ....... Σε κανα δυο μέρες..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικα ζηλεψα δεν αντεξα κι εβαλα κι εγω cloudy g3 v2.0.Μεχρι στιγμης καλα εκανα γιατι δειχνει πολυ καλητερη απο την 1.3.Καποια μοντς μου λειπουν αλλα οκ υπομονη.
Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίοι και κατά ιδρωμένοι :lol: με cloudy g3 v2.0. εμείς οι δυο;) Συμπεράσματα ....... Σε κανα δυο μέρες..!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και εγω και εγω :lol: για τον ηχο μπορουμε να κανουμε κατι εδω?να τον δυναμωσουμε!kernel bruce εχω αν παιζει ρολο

Link to comment
Share on other sites

και εγω και εγω :lol: για τον ηχο μπορουμε να κανουμε κατι εδω?να τον δυναμωσουμε!kernel bruce εχω αν παιζει ρολο

Viper4android δες στο xda.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω την CloudyG3 2.0 ολα καλα αλλα στην καμερα στις ρυθμισεις που ειναι οι επιλογες για νυχτα,σπορ..... και καποια αλλα που ειχε η stock rom του;

 

Φίλε δεν έχει τέτοιες ρυθμίσεις γιατί πολύ απλά δεν τις χρειάζεται δοκίμασε την όπως είναι απίστευτα γρήγορη με εντυπωσιακά αποτελέσματα ακομα ναι ρη νύχτα έχω πάθει πλάκα:D

 

Θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη. Πολύ καλή η κάμερα του G3. Και εγώ δεν χρειάστηκα πλέον το μοντ της κάμερας του G2.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξής πρόβλημα με την cloudy 2.0 και με dori kernel 7.8. Οταν δέχομαι κληση με ανοιχτό το music player και ακουστικά το κινητό 'παγώνει'.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξής πρόβλημα με την cloudy 2.0 και με dori kernel 7.8. Οταν δέχομαι κληση με ανοιχτό το music player και ακουστικά το κινητό 'παγώνει'.

Βάλε bruce 0.41.;)

Link to comment
Share on other sites

Α οκ το έχω δεν ήξερα οτι δουλεύει έδω,ευχαριστώ

 

Φίλε όταν το δοκιμάσεις πες μας να δούμε αν έχει διαφορά γιατί το έχω και εγώ χωρίς να το έχω δουλέψει ποτέ να δούμε αν αξίζει να το βάλουμε!!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

και εγω και εγω :lol: για τον ηχο μπορουμε να κανουμε κατι εδω?να τον δυναμωσουμε!kernel bruce εχω αν παιζει ρολο

Εγω σε καθε ρομ του cloudyfa φλασαρω αυτο το αρχειακι και μου δυναμωνει τον ηχο χωρις να μου τον παραμορφωνει.Το ιδιο περασα και σε Cloudy G3 v2

https://docs.google.com/file/d/0B-8HAfLb_9BzQjY2NUY2TWt3VXc/edit?usp=docslist_api

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Βάλε bruce 0.41.;)

Σε ευχαριστώ το θεμα ειναι οτι ακουω πολύ μουσική με τα ακουστικά και εχω αυξήσει την ενταση με το stweak. Θα κοιταξω να βαλω αργότερα τον προηγούμενο kernel του dori και αν δεν βγαλω ακρη θα δω τι θα κανω. Παντως και την pardus black που ειχα πριν οταν εβαλα αυτόν τον kernel ειχα προβλήματα, τι να πω

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με αυτά που διαβάζω, θα το πάρω το κινητό και δεν θα περιμένω το Ν6
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες με αυτά που διαβάζω, θα το πάρω το κινητό και δεν θα περιμένω το Ν6

 

Αν το βρεις κοντά στα 300€ χτύπα το ;) αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του..!!!:w00t:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όταν το δοκιμάσεις πες μας να δούμε αν έχει διαφορά γιατί το έχω και εγώ χωρίς να το έχω δουλέψει ποτέ να δούμε αν αξίζει να το βάλουμε!!!

 

το εβαλα αλλα δεν βλεπω διαφορα.δεν ξερω αν κανω κατι λαθος η δεν εχω τις σωστες τιμες.αλλα εστω και ετσι κατι θα εβλεπα διαφορα να εχει.το ιδιο μου φαινεται.με st tweaks οταν ειχα pardus ηταν αισθητη η διαφορα.ισως καποιος αλλο παιδι μας διαφωτισει

Link to comment
Share on other sites

το εβαλα αλλα δεν βλεπω διαφορα.δεν ξερω αν κανω κατι λαθος η δεν εχω τις σωστες τιμες.αλλα εστω και ετσι κατι θα εβλεπα διαφορα να εχει.το ιδιο μου φαινεται.με st tweaks οταν ειχα pardus ηταν αισθητη η διαφορα.ισως καποιος αλλο παιδι μας διαφωτισει

 

Λόγο που κάνω τζόκινγκ (και ο περιβάλλων θόρυβος είναι αρκετός) χρησιμοποιώ το Poweramp Music Player το μόνο που δυναμώνει των ήχο είναι το aqualizer, το οποίο το φτιάχνω με τα ακουστικά και η απόδοση είναι πολύ καλή όσο και η ποιότητα...!!!;)

 

Σημείωση*** μεγάλο ρόλο παίζουν και τα ακουστικά, χρησιμοποιώ κλειστού τύπου...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λόγο που κάνω τζόκινγκ (και ο περιβάλλων θόρυβος είναι αρκετός) χρησιμοποιώ το Poweramp Music Player το μόνο που δυναμώνει των ήχο είναι το aqualizer, το οποίο το φτιάχνω με τα ακουστικά και η απόδοση είναι πολύ καλή όσο και η ποιότητα...!!!;)

 

Σημείωση*** μεγάλο ρόλο παίζουν και τα ακουστικά, χρησιμοποιώ κλειστού τύπου...;)

 

βασικα εμενα πιο πολυ με βολευει ο ηχος στο ηχειο!εκει θελω ενισχυση.το κακο ειναι οτι εχω αγορασμενο το volume+ απο play store αλλα δεν παιζει σε καμια rom του κινητου μας.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ LG G2 ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ V20c-apr-2014 ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΠΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ Κ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΡΟΡ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ LG G2 ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ V20c-apr-2014 ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΗΡΕ ΠΟΤΕ ΜΟΛΙΣ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ Κ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΗ Η ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΕΡΟΡ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ!!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

 

Ελενα καλησπερα. Καταρχας γραφε σε μικρα οχι κεφαλαια ( ειναι απο τους κανονες του forum). Οσον αφορα το κινητο αν ειναι καινουργιο χωρις να του εχεις περασει τιποτα μεσα βιντεο δωτο επαφες κλπ η κατι αλλο εσυ μπες στο μενου και κανε μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ( θα σβηστουν τα παντα ) και μετα ξανα κανε την αναβαθμιση απτο κινητο με το wifi !! Αν μετα απο αυτο δεν στο κανει μπορει να εχει προβλημα ο σερβερ της lg μεσο wifi γιαυτο καλο ειναι να βαλεις και στο pc σου το προγραμμα lg pc suite και κανε την αναβαθμιση απο εκει να δεις αν στην κανει !!! Αυτα σε γενικες γραμμες !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην Cloudy G3 v2.0 σας δουλευει το slow motion video;Εμενα οχι.Το βαζω,τραβαω βιντεο κι οταν παω να το δω η αναπαραγβγη γινεται κανονικα χωρις slow motion.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Στην Cloudy G3 v2.0 σας δουλευει το slow motion video;Εμενα οχι.Το βαζω,τραβαω βιντεο κι οταν παω να το δω η αναπαραγβγη γινεται κανονικα χωρις slow motion.

Μήπως θέλει άλλο player δεν έχω το δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα cm11 στο g2 έκανα εγκατάσταση το autorec για φλασαρω την cloudyg3 και το κινητό μου έβγαλε security error, μπήκα σε download mode συνδεσα το κινητό με το pc με το LGmobile support tool μέσω usb έκανα εγκατάσταση την official rom 3 φορές αλλά και πάλι το κινητό δεν ανοίγει, κολλαει στο λογότυπο της LG... Γνωρίζει κανένας κάποια λύση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα . διαβαζοντας αρκετα εδω περασα και εγω bruce και cloudyg3 και περιμενω να δω μπαταρια . Να σας πω ομως . Πως λειτουργει το voice mate ? Μπορω να ξυπνησω την συσκευη με εντολη και να της πω να παρει τηλ ?? εγω το χρησιμοποιω ετσι οταν ειμαι στο αμαξι . Στο note 3 ελεγα την εντολη και ξυπναγε απο κλειδωμενο και ανοιγε την εφαρμογη . Στο g2 απο οτι διαβασα πρεπει να το ξεκλειδωσεις και μετα να δωσεις εντολη

 

εδιτ :

 

Και ενα δευτερο που θελω να ρωτησω αυτους που εχουν cloudyg3 . Ποιες εφαρμογες συστηματος εχετε κανει freeze με titanium ??

Edited by TorroRosso

Phone : LG D802 G2 16gb

Rom : CloudyG3 2.0

Kernel : Dorimanx 8.5

Link to comment
Share on other sites

Στην Cloudy G3 v2.0 σας δουλευει το slow motion video;Εμενα οχι.Το βαζω,τραβαω βιντεο κι οταν παω να το δω η αναπαραγβγη γινεται κανονικα χωρις slow motion.

Αλλον player θελει. Βασικα περνα το στον υπολογιστη σου και παιχτω απο κει με καποιον media player που υποστιριζει slow mo

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...