Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θερμοκρασία-μπαταρία τρομεροί cloudy+dorimanx[ATTACH]50233[/ATTACH][ATTACH]50234[/ATTACH]

 

Για πες μας τι ρυθμισεις εχεις κανει στον πυρηνα του dorimanx; Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. Ειμαι με στοκ ρουτ μαζι με G2 Tweekbox και δεν ξερω πως να αυξησω την αυτονομια πανω απο πεντε ωρες. Χρηση facebook viber και opera.

 

Μονο αυτο ε;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5642781#post5642781

Edited by astrovasilis
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πες μας τι ρυθμισεις εχεις κανει στον πυρηνα του dorimanx; Σε ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. Ειμαι με στοκ ρουτ μαζι με G2 Tweekbox και δεν ξερω πως να αυξησω την αυτονομια πανω απο πεντε ωρες. Χρηση facebook viber και opera.

 

Μονο αυτο ε;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5642781#post5642781

Καλημέρα μόνο αυτό φίλε μου, αν δεν έχεις δοκιμάσει bruce kernel 0.41 σου προτείνω καλύτερα αυτόν ειδικά για stock rom.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Ρε παιδιά είχα ρωτήσει και πριν λίγες μέρες αλλά δεν είχε απαντήσει κανένας ..Όταν τραβάμε slow motion σας θολώνει η εικόνα με αποτέλεσμα το βίντεο να βγαίνει χάλια;Σε οποια rom το δοκίμασα το ίδιο κάνει.Είμαι με cloudy 2.Φοβερή δουλειά από τον dev και είμαι ικανοποιημένος και απ'τον kernel του.Βγάζει απ'τις καλύτερες μπαταρίες που έχω δοκιμάσει,πολύ smooth και με μια ακόμα καλύτερη και γρήγορη κάμερα(προσωπική άποψη για το δικό μου κινητό).Πάντως αυτό με την αργή κίνηση δεν μπορώ να το λύσω.Μήπως θέλει κάποια ρύθμιση,κάποιο κολπάκι;Ξέρει κάποιος να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως με ClouyG3 1.3 μια χαρά βγαίνει το βίντεο σε slomo. Το μόνο που μου λείπει είναι ότι δεν έχει τις ρυθμίσεις του iPhone ή του Z2, για να το επεξεργαστείς και να το κοινοποιησεις ή να το αποθηκευσεις σε αργή κίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει cloudy g3 v2.0 και θέλει να δει εντυπωσιακά χρώματα σε αυτή την οθοναρα του g2 σαν τις amoled της samsung έχω απο κάτω τις ρυθμισεις και την επαναφορά στην εργοστασιακή μορφή,εμένα με τρέλανε η συγκεκριμένη ρύθμιση γι'αυτό και το μοιράζομαι μαζί σας:)

[ATTACH]50357[/ATTACH][ATTACH]50358[/ATTACH][ATTACH]50359[/ATTACH][ATTACH]50360[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστου με Βαγγέλη.. !! Είσαι ο ήρωας μου..χαχαχαα..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θελω να βαλω την cloudyg3 2..Τωρα αυτη που φοραω και ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος με λειτουργια μπαταριας 2 μερες ειναι η cloudyg3 1.3 με cloudy kernel. Υπαρχει τροπος να κανω την αναβαθμιση και να γλιτωσω τα παρακατω?

 

Full Wipe (Dalvik, Cache, System & Data)

Flash KitKat baseband

Install the CloudyG3

Choose your variant in Aroma

Use Titanium

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θελω να βαλω την cloudyg3 2..Τωρα αυτη που φοραω και ειμαι εξαιρετικα ευχαριστημενος με λειτουργια μπαταριας 2 μερες ειναι η cloudyg3 1.3 με cloudy kernel. Υπαρχει τροπος να κανω την αναβαθμιση και να γλιτωσω τα παρακατω?

 

Full Wipe (Dalvik, Cache, System & Data)

Flash KitKat baseband

Install the CloudyG3

Choose your variant in Aroma

Use Titanium

Νομίζω το full wipe δεν το γλυτώνεις, το kk baseband το έχεις ήδη:o

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το full wipe δεν το γλυτώνεις, το kk baseband το έχεις ήδη:o

 

Ειναι καλυτερο το 2.0 απο το 1.3 παιδια? To εχετε δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι σαφώς καλύτερη!

Μόνο και μόνο που βασίζεται σε νεότερο G3 Firmware αξίζει χωρίς δεύτερη σκέψη. Έχει πειράξει και τον CloudyKernel και το αποτέλεσμα για εμένα είναι πιο σταθερό. Την δουλεύω από την ημέρα που βγήκε...πιστεύω είναι καλύτερη της 1.3.

 

Επίσης και στην 1.3 να είστε είναι υποχρεωτικό να γίνουν όλα τα wipes πριν την εγκατάσταση.

Βασίζεται σε άλλο baseband.

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είχα κ το πρωτο κρασάρισμα στην 2.0 την ωρα που είχα ανοιχτό τον crhome κόλλησε σε μια ανοιχτή σελιδα που διάβαζα - πάγωσε και έμεινε εκεί....(σε παλιότερες Ρομ 1.2-1.3) όταν το είχε ξανακάνει το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση μονο του αυτόματα κ επανερχόταν χωρίς καν να βάλω το πιν τις σιμ μου..τώρα έμεινε παγωμένο εκεί για αρκετή ωρα..ώσπου κράτησαν πατημένο το on/off έκλεισε κ άνοιξε ξανά σωστα....

Όλα τα Κούλα σε μένα? Τι να πω.. Καλημερες

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είχα κ το πρωτο κρασάρισμα στην 2.0 την ωρα που είχα ανοιχτό τον crhome κόλλησε σε μια ανοιχτή σελιδα που διάβαζα - πάγωσε και έμεινε εκεί....(σε παλιότερες Ρομ 1.2-1.3) όταν το είχε ξανακάνει το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση μονο του αυτόματα κ επανερχόταν χωρίς καν να βάλω το πιν τις σιμ μου..τώρα έμεινε παγωμένο εκεί για αρκετή ωρα..ώσπου κράτησαν πατημένο το on/off έκλεισε κ άνοιξε ξανά σωστα....

Όλα τα Κούλα σε μένα? Τι να πω.. Καλημερες

Συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες αυτά. Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ρομ και την διάρκεια μπαταρίας. Καλημέρα σου! :)

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το G2 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος εδώ και 7 μήνες που το έχω, το μόνο πράγμα που είναι πάρα πολύ βασικό για μένα είναι η ένταση μουσικής από τα ακουστικά. Την θέλω πιο δυνατή. Μετά από ψάξιμο στο forum αποφάσισα να το κάνω root διότι διάβασα ότι με το root θα μου λυνοταν το πρόβλημα μου βάζοντας το viper4android αλλά δυστυχώς δεν είδα καμία διαφορά. Χθες μου είπε κάποιος φίλος να αλλάξω ακουστικά για να δω διαφορά. Οκ, πήγα πήρα τα Crystal Audio Mic-30 τα οποία όντως είναι αρκετά καλά αλλά σαν ποιότητα ήχου αλλά στον τομέα της έντασης τίποτα το ιδιαίτερο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω? Δεν σας κρύβω ότι έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι σοβαρά το IPhone6 διότι διάβασα ένα review του Gsmarena που το βγάζει νούμερο 1 με την μεγαλύτερη στάθμη εξόδου από τα ακουστικά σε σχέση με τον υπόλοιπο ανταγωνισμό.

Είμαι ανοικτός σε όλες τις προτάσεις σας να τις ακούσω

 

Σάς ευχαριστώ πολύ

Καλό μεσημέρι

Edited by OAL
Link to comment
Share on other sites

http://www.easybytez.com/zvb4aya1bxu2

 

Κατέβασε αυτό το αρχείο .δεν το έφτιαξαν εγώ.

Κατέβασε το apk root explorer. Ανοιξε το..βρες το αρχειο Κάνε αντιγραφη - αντικατασταση το παραπάνω αρχείο στον φάκελο /etc...

Δώσε τα σωστα permisions όπως είναι δηλ και τα υπόλοιπα αρχεία σου..κάνε reboot και είσαι κομπλε!πιστεύω θα δεις διαφορα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.easybytez.com/zvb4aya1bxu2

 

Κατέβασε αυτό το αρχείο .δεν το έφτιαξαν εγώ.

Κατέβασε το apk root explorer. Ανοιξε το..βρες το αρχειο Κάνε αντιγραφη - αντικατασταση το παραπάνω αρχείο στον φάκελο /etc...

Δώσε τα σωστα permisions όπως είναι δηλ και τα υπόλοιπα αρχεία σου..κάνε reboot και είσαι κομπλε!πιστεύω θα δεις διαφορα

 

Πρέπει να είμαι root ? Το ρωτάω επειδή αυτήν την στιγμή η συσκευή μου είναι unroot, διότι το είχα κάνει unroot μετά από την πρώτη δοκιμή μου που δεν είχα δει καμιά διαφορά .

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με το G2 είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος εδώ και 7 μήνες που το έχω, το μόνο πράγμα που είναι πάρα πολύ βασικό για μένα είναι η ένταση μουσικής από τα ακουστικά. Την θέλω πιο δυνατή. Μετά από ψάξιμο στο forum αποφάσισα να το κάνω root διότι διάβασα ότι με το root θα μου λυνοταν το πρόβλημα μου βάζοντας το viper4android αλλά δυστυχώς δεν είδα καμία διαφορά. Χθες μου είπε κάποιος φίλος να αλλάξω ακουστικά για να δω διαφορά. Οκ, πήγα πήρα τα Crystal Audio Mic-30 τα οποία όντως είναι αρκετά καλά αλλά σαν ποιότητα ήχου αλλά στον τομέα της έντασης τίποτα το ιδιαίτερο. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω? Δεν σας κρύβω ότι έχω φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι σοβαρά το IPhone6 διότι διάβασα ένα review του Gsmarena που το βγάζει νούμερο 1 με την μεγαλύτερη στάθμη εξόδου από τα ακουστικά σε σχέση με τον υπόλοιπο ανταγωνισμό.

Είμαι ανοικτός σε όλες τις προτάσεις σας να τις ακούσω

 

Σάς ευχαριστώ πολύ

Καλό μεσημέρι

 

Θα δώσεις 700+€ για να έχεις δυνατότερο ήχο στα ακουστικά.....???:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι root ? Το ρωτάω επειδή αυτήν την στιγμή η συσκευή μου είναι unroot, διότι το είχα κάνει unroot μετά από την πρώτη δοκιμή μου που δεν είχα δει καμιά διαφορά .

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου

 

Οπωσδήποτε πρέπει να είσαι ρουτ για να πειράξεις αρχεία συστήματος. Όμως δεν είμαι και σίγουρος πως το αρχείο που λέει ο φίλος πιο πάνω θα κάνει για το δικό σου firmware. Αν δεν είναι για το δικό σου θα μείνει κολλημένο στο logo της LG στην επανεκκίνηση.

Αυτό που ζητάς μπορεί να γίνει με τον Dorimanx Kernel που έχει ενσωματώσει τα Stweaks και μπορείς να αυξήσεις την ένταση του ήχου από εκεί.

Βέβαια βασική προϋπόθεση να είσαι ρουτ και να έχεις και CustomRecovery για να μπορέσεις να φλασαρεις τον κερνελ.[ATTACH]50397[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς μπορεί να γίνει με τον Dorimanx Kernel που έχει ενσωματώσει τα Stweaks και μπορείς να αυξήσεις την ένταση του ήχου από εκεί. Βέβαια βασική προϋπόθεση να είσαι ρουτ και να έχεις και CustomRecovery για να μπορέσεις να φλασαρεις τον κερνελ.[ATTACH]50397[/ATTACH]

 

Φοραω την cloυdy g3 2.0 στο κινητο μου μαζι με τον Kernel-bruce2728-D802-v0.41 ( δεν ξερω αν εκανα κανα που τον εβαλα η αν επρεπε να ειxα μεινει με τον μαμα-cloudy) και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ηθελα να ρωτησω η εσυ pandrits η οποιος αλλος φιλος ξερει να μου πει σιγουρα ποια η διαφορα στην πραξη μεταξυ τον 2 kernel με συνδιασμο την cloudy g3 2.0 παντα o Kernel-bruce2728-D802-v0.41 η ο Dorimanx 7.9 LG G2 800/1/2/3/5/6 F320* LS/VS980 ποιες η διαφορες τους - λειτουργιες τους ?? Αξιζει η αλλαγει ?? Και αν ναι παω στο custom recovery για να μην σβηστει κατι κανω μονο wipe cache - wipe dalvik και μετα install zip ?? Ευχαριστω εκ τον προτερον !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τρώει το χέρι για cloudy g3 2.0 ....για ψήστε με.....!!!:rolleyes:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Φοραω την cloυdy g3 2.0 στο κινητο μου μαζι με τον Kernel-bruce2728-D802-v0.41 ( δεν ξερω αν εκανα κανα που τον εβαλα η αν επρεπε να ειxα μεινει με τον μαμα-cloudy) και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ηθελα να ρωτησω η εσυ pandrits η οποιος αλλος φιλος ξερει να μου πει σιγουρα ποια η διαφορα στην πραξη μεταξυ τον 2 kernel με συνδιασμο την cloudy g3 2.0 παντα o Kernel-bruce2728-D802-v0.41 η ο Dorimanx 7.9 LG G2 800/1/2/3/5/6 F320* LS/VS980 ποιες η διαφορες τους - λειτουργιες τους ?? Αξιζει η αλλαγει ?? Και αν ναι παω στο custom recovery για να μην σβηστει κατι κανω μονο wipe cache - wipe dalvik και μετα install zip ?? Ευχαριστω εκ τον προτερον !! ;) ;)

Ο κερνελ που φοράς είναι πιο σταθερός απ'όλους:)

Link to comment
Share on other sites

Ο κερνελ που φοράς είναι πιο σταθερός απ'όλους:)

 

Στην V2.0 έχει αναβαθμίσει και τον κερνελ ο Cloudy και έχει καλύτερη μπαταρία από την 1.3. Αυτό είδα εγώ όσο τον κράτησα.

 

Τώρα για τον φίλο που ρωτάει τις διαφορές δεν γράφονται έτσι εύκολα (και ειδικά από κάποιον σαν εμένα που δεν έχει γνώσεις development). Το αν αξίζει θα το δεις μόνος σου αφού τους δοκιμάσεις κανα τριήμερο τον καθένα.

Τελείως "μπακαλίστικα" θα σου πω πως με τον Dorimanx σου δίνεται η δυνατότητα να επέμβεις και μόνος σου και να αλλάξεις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις του κερνελ από το Steaks. Αν ξέρεις ή μάθεις κάποια πράγματα μπορείς να πειραματιστεις με πολλά!

 

Και για όποιον ενδιαφέρεται έχει εφαρμογή στο play ο Dorimanx για OTA update του κερνελ. Εγώ από την εφαρμογή τον κατέβασα και τον φλασαρα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.diechel.xda.dorimanxota

Edited by pandrits
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...