Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι διαφορές φαίνονται σε ιδιες συνθηκες αλλά πες εσύ εγώ και ο djkostas και άλλοι γιατί δεν έχουμε θέμα πως το εξηγείς.

 

Τα έχω κανένα 2ώρο στην CloudyG3 v2.0 και δεν έχει εμφανίσει κάποιο πρόβλημα. Τώρα μένει να βρω κάποιο θέμα με στρόγγυλα εικονίδια για τον launcher της rom για να μην βάλω τον Nova και θα είμαι κομπλέ.

 

Το ίδιο θέμα και σε μένα...που δεν έχω CloudyG3 v2.0.

 

Μονο εγω κι ο MariosDJ μειναμε με cloudy Stock δηλαδη. :lol:

 

Μια χαρά είμαστε....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ίδιο θέμα και σε μένα...που δεν έχω CloudyG3 v2.0.

 

 

 

Μια χαρά είμαστε....;)

Άρα Μάριε δεν είναι πρόβλημα της cloudy g3 2.0;)

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω κι ο MariosDJ μειναμε με cloudy Stock δηλαδη. :lol:

 

Εγώ είμαι με worship :)

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Άρα Μάριε δεν είναι πρόβλημα της cloudy g3 2.0;)

 

Το είχε πάντα αυτό με το σήμα...ακόμα και με stock, το έχω τσεκαρι στο ίδιο σημείο (τουαλετα:lol:) και με της 3 rom...!!! stock - cloudy g3 - CloudyStock_2.5 και προφανώς και η g3 2.0 ανταποκρίνεται ακριβώς το ίδιο...! Απλά μερικοί (θέλω να πιστεύω) τώρα το παρατήρησα..!

Όταν το αφήνω κάτω το σήμα είναι καλό....όταν το παίρνω στο χέρι και το πιάνω απο κάτω (απο τα αχαμνά;)), το σήμα πέφτει, όταν το πιάνω απο πάνω, το σήμα ανεβαίνει...! Είναι σαν το ράδιο που όταν πιάνεις την κεραία πιάνει καλύτερα, γιατί το σώμα μας είναι σαν προέκταση της κεραίας. Προφανώς όταν το πιάνουμε από κάτω χαμηλά είναι σαν να εμποδίζουμε το σήμα...!!!! κάτι τέτοιο παίζει....

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.Πως κανω καθαρη εγκατασταση rom.Εχω cloudy g3 2.0 και επειδη θελω να το δωσω σε εναν φιλο μου θελω να μεινουν τα αρχεια μονο της rom δηλαδη να φυγουν τα αρχεια απο εφαρμογες που δημιουργηθηκαν,αποθηκευμενοι κωδικοι κλπ.

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.Πως κανω καθαρη εγκατασταση rom.Εχω cloudy g3 2.0 και επειδη θελω να το δωσω σε εναν φιλο μου θελω να μεινουν τα αρχεια μονο της rom δηλαδη να φυγουν τα αρχεια απο εφαρμογες που δημιουργηθηκαν,αποθηκευμενοι κωδικοι κλπ.

Factore reset στο recovery και μετά reboot;)αν σου δουλεύει καλά η ρομ;Αλλιώς wipe cache/dalvik/system/data και install zip;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια πως να ειναι θεμα ρομ αφου εχουν το ιδιο radio ολες οι kit kat;

Πες τα φίλε μου;)λες και έχουμε samsung και αλλάξαμε boatloader και modem:p

Link to comment
Share on other sites

...............

 

ωραια η nav bar με το G2 για home button ....

αλλα οταν παταω διαφανες και γυρναω στην home screen ή πηγαινω καπου με σκουρο φοντο , αλλαζει η nav bar και επανερχεται στην αρχικη !!!

 

γινεται να το διορθωσουμε αυτο ;;;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Θελει root για δουλεψουν αυτα τα εικονιδια;

 

Όχι φίλε μου δεν θέλει ρουτ απλή εγκατάσταση κανε!!!:p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

ωραια η nav bar με το G2 για home button ....

αλλα οταν παταω διαφανες και γυρναω στην home screen ή πηγαινω καπου με σκουρο φοντο , αλλαζει η nav bar και επανερχεται στην αρχικη !!!

 

γινεται να το διορθωσουμε αυτο ;;;

 

Και σε μένα έτσι είναι, δυστυχώς. Το έψαξα λίγο αλλά δεν μπόρεσα να βρω αν γίνεται να μην αλλάζει. :(

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Video...με τa up - down του σήματος ...!!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ωραια η nav bar με το G2 για home button ....

αλλα οταν παταω διαφανες και γυρναω στην home screen ή πηγαινω καπου με σκουρο φοντο , αλλαζει η nav bar και επανερχεται στην αρχικη !!

 

γινεται να το διορθωσουμε αυτο ;;;

 

Και σε μένα έτσι είναι, δυστυχώς. Το έψαξα λίγο αλλά δεν μπόρεσα να βρω αν γίνεται να μην αλλάζει. :(

 

Σε εμένα μια χαρά δουλεύει όποιο home button και αν περάσω....:) κάτι λάθος κάνετε...:wacko: Λοιπών το βρήκα ...!!! περνά μέσα απο το G2 TweaksBox . Κατεβάστε το, ενεργοποιηστε και στης ρυθμίσεις πάτε theme tweaks - Navigation Bar ενεργοποιηστε, Προβολή - Μπροστινά πλήκτρα - επιλέξτε ποιο θέλετε. Κάντε επανεκκίνηση του τηλεφώνου, ξανά πατε στο TweaksBox - Navigation Bar - απενεργοποιηστε. εκεί είναι το μυστικό;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι όπως δείχνεις στο βιντεακι... Το παράξενο με εμένα είναι πως δεν το έκανε σε καμια αλλη Ρομ που είχα βάλει. Cloustock ..cloudyflex ..cloudy g3 1.2.1.3.

Το οτι είμαι τρελός δεν παιζει. Το οτι να το έκανε και απο την αρχή δεν υπάρχει περιπτωση... Θα το είχα πάρει χαμπαρι. Είμαι πολύ παρατηρητικός σε αυτά!. Για μένα το λέω καθαρά κ για τελευταια φορά είναι η συγκεκριμένη Ρομ. . το οτι δεν το παρουσίασε σε ολους ίσως παιζει η εκδοση τηλεφώνου. Αν είναι ελληνικό ευρωπαϊκό..απο Κίνα. Εμένα είναι το 32αρι απο hong kong..!!

Κάτι άλλο δεν μπορω να σκεφτω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Video...με τa up - down του σήματος ...!!

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Σε εμένα μια χαρά δουλεύει όποιο home button και αν περάσω....:) κάτι λάθος κάνετε...:wacko: Λοιπών το βρήκα ...!!! περνά μέσα απο το G2 TweaksBox . Κατεβάστε το, ενεργοποιηστε και στης ρυθμίσεις πάτε theme tweaks - Navigation Bar ενεργοποιηστε, Προβολή - Μπροστινά πλήκτρα - επιλέξτε ποιο θέλετε. Κάντε επανεκκίνηση του τηλεφώνου, ξανά πατε στο TweaksBox - Navigation Bar - απενεργοποιηστε. εκεί είναι το μυστικό;)

 

Έκανα την παραπάνω διαδικασία αλλά δεν άλλαξε κάτι. Πάλι μόλις βγαίνω στην αρχική εξαφανίζεται το G2 από το πλήκτρο Home. :(

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έτσι ακριβως δούλεψε. Φιλέ κάτι κανεις λάθος. Ξαναπροσπαθησε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραπάνω διαδικασία αλλά δεν άλλαξε κάτι. Πάλι μόλις βγαίνω στην αρχική εξαφανίζεται το G2 από το πλήκτρο Home. :(

Κάτι θα κόλλησε για δοκίμασε να αλλάξεις έστω και λίγο τα dpi μεσα απο το tweaksbox μήπως βσου δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο παιδιά. Το δοκίμασα ξανά και τώρα δουλεύει κανονικά. Σας ευχαριστώ! ;)
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μονο εγω κι ο MariosDJ μειναμε με cloudy Stock δηλαδη. :lol:

Α ειμαι και 'γω!!

Μέγας "υποστηρικτης" cloudystock....... ξεκινησα με την 1.2 και εφτασα στην 2.5 :lol:

Ψηνομαι, η αληθεια ειναι, τωρα τελευταια για την cloudyG3 2.0...... αλλα δεν το "παω" (ακομη) αυτο το G3 UI :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραπάνω διαδικασία αλλά δεν άλλαξε κάτι. Πάλι μόλις βγαίνω στην αρχική εξαφανίζεται το G2 από το πλήκτρο Home. :(

 

Λοιπών ...το ξανά τσεκαρισα...καν το με την σειρά...! αφού έχεις επιλέξει ποιο Home bar θες , πας στο Navigation bar ενεργοποιηση μετά κάνεις Reboot phone και όταν ανοίξει, ξανά πας στο Navigation bar και απενεργοποποιησητο το Navigation bar...και είσαι o.k.;)

Ένα ωραίο κολπάκι είναι οτι στο Navigation bar όταν το έχεις ενεργοποιηση στης ρυθμίσεις χρωμάτων στο Botton glow colors βάλτε ένα χρώμα (εγώ το έχω κόκκινο) και αφού κάνετε τα παραπάνω κάθε φορά που πατάς ενα απο τα κουμπιά του Navigation bar κοκκινίζει...!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Α ειμαι και 'γω!!

Μέγας "υποστηρικτης" cloudystock....... ξεκινησα με την 1.2 και εφτασα στην 2.5 :lol:

Ψηνομαι, η αληθεια ειναι, τωρα τελευταια για την cloudyG3 2.0...... αλλα δεν το "παω" (ακομη) αυτο το G3 UI :lol:

 

Trio Stooges

 

 

http://s6.postimg.org/6pc4e6rht/trio_stooges.jpg

image ru

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών ...το ξανά τσεκαρισα...καν το με την σειρά...! αφού έχεις επιλέξει ποιο Home bar θες , πας στο Navigation bar ενεργοποιηση μετά κάνεις Reboot phone και όταν ανοίξει, ξανά πας στο Navigation bar και απενεργοποποιησητο το Navigation bar...και είσαι o.k.;)

Ένα ωραίο κολπάκι είναι οτι στο Navigation bar όταν το έχεις ενεργοποιηση στης ρυθμίσεις χρωμάτων στο Botton glow colors βάλτε ένα χρώμα (εγώ το έχω κόκκινο) και αφού κάνετε τα παραπάνω κάθε φορά που πατάς ενα απο τα κουμπιά του Navigation bar κοκκινίζει...!!!

 

Οκ αυτό που ήθελα το έκανα. Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα σχετικά με το δεύτερο κολπάκι που αναφέρεις, μάλλον πρέπει να έχεις την Full έκδοση.

Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτό που ήθελα το έκανα. Σε ευχαριστώ πολύ. Τώρα σχετικά με το δεύτερο κολπάκι που αναφέρεις, μάλλον πρέπει να έχεις την Full έκδοση.

 

οχι βέβαια...!!!

 

εδώ video με το κολπάκι...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι βέβαια...!!!

 

εδώ video με το κολπάκι...!

 

Βλέπω στο βιντεάκι ότι προς το τέλος βαράει μέχρι 64 βαθμούς.. Δεν την έχω την εφαρμογή για την θερμοκρασία και δεν ξέρω την δική μου να κρίνω..

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω στο βιντεάκι ότι προς το τέλος βαράει μέχρι 64 βαθμούς.. Δεν την έχω την εφαρμογή για την θερμοκρασία και δεν ξέρω την δική μου να κρίνω..

 

Cpu Temperature

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...