Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ζεστενεται με το παραμικρο η μου φαινεται ???

Στο στήσιμο είμαι ακόμα;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εγω τον dorimanx δεν μπορεσα να τον συμπαθησω!!

Τοσο που ηθελα να τον βαλω...... αλλο τοσο ηθελα μετα να τον βγαλω!

Το μονο που μου αρεσε ηταν οι ρυθμισεις που σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις.

Κατα τα αλλα........η θερμοκρασια ανεβαινε για πλακα και η μπαταρια επεφτε επισης για πλακα.

Τι να πω..... σε μενα δεν "εκατσε" καλα; :p

Πρώτη φορα τον έβαλα αλλά θερμοκρασία δεν βλέπω να ανεβάζει θα δουμε όμως:)έχει πολύ καλή διαχείριση ram από ότι βλέπω;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εβαλα κι εγω cloudg g3 v2 .... ωραια ειναι , η καμερα ακομα καλυτερη , πιο γρηγορη ! και κανει focus οπου

και να πατησεις στην οθονη αμεσα !!!!

 

αλλα με ενοχλει υπερβολικα η nav bar , τεραστια , ειχα συνηθισει με μικροτερη στην lamhoang

και καποια αλλα πραγματα ειναι τεραστια , οπως στις επαφες ή στο task manager κλπ κλπ !

αυτα , πολυ καλη αλλα οντως ανεβαζει θερμοκρασια , βεβαια στηνω κινητο ετσι ;; λογικο !!!

 

ααααααααααααααα , εγκατασταση σε 3 λεπτα , επαθα πλακα !!!!!!!! μπορει να λεω και πολυ , το αφησα και μετα που ξανακοιταξα ηταν ετοιμο !!!!!

 

νομιζω δεν εχει toggle για εναλλαγη εμταξυ 2g/3g ! με ειχε βολεψει πολυ ! 2g για κλησεις , 3g για browsing

 

το ραδιοφωνο δουλευει τελεια ! και οταν ενεργοποιεις το ηχειο !

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εβαλα κι εγω cloudg g3 v2 .... ωραια ειναι , η καμερα ακομα καλυτερη , πιο γρηγορη ! και κανει focus οπου

και να πατησεις στην οθονη αμεσα !!!!

 

αλλα με ενοχλει υπερβολικα η nav bar , τεραστια , ειχα συνηθισει με μικροτερη στην lamhoang

και καποια αλλα πραγματα ειναι τεραστια , οπως στις επαφες ή στο task manager κλπ κλπ !

αυτα , πολυ καλη αλλα οντως ανεβαζει θερμοκρασια , βεβαια στηνω κινητο ετσι ;; λογικο !!!

 

ααααααααααααααα , εγκατασταση σε 3 λεπτα , επαθα πλακα !!!!!!!! μπορει να λεω και πολυ , το αφησα και μετα που ξανακοιταξα ηταν ετοιμο !!!!!

 

νομιζω δεν εχει toggle για εναλλαγη εμταξυ 2g/3g ! με ειχε βολεψει πολυ ! 2g για κλησεις , 3g για browsing

 

το ραδιοφωνο δουλευει τελεια ! και οταν ενεργοποιεις το ηχειο !

G3 twekbox για να μικρύνει η nav bar;)

Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν εχει toggle για εναλλαγη εμταξυ 2g/3g ! με ειχε βολεψει πολυ ! 2g για κλησεις , 3g για browsing

 

Ναι δυστυχώς κι εμένα με βολεύει πολύ αλλά πάλι δεν το έβαλε. Τι να πω τόσο δύσκολο είναι :/

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς κι εμένα με βολεύει πολύ αλλά πάλι δεν το έβαλε. Τι να πω τόσο δύσκολο είναι :/

 

Δεν έχω καταλάβει παιδιά τι toogle εννοείτε αλλά επειδή και εγώ χρησιμοποιώ πολύ την εναλλαγή δικτύου το ορίζω πάντα μέσω Elixir widget.

Πάντως βλέπω την V2 ένα κλικ πιο γρήγορη από την 1.3. Και έχει και καλύτερο scrolling.[ATTACH]50194[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα στην 2,0 με το αρχειο ηχου..το γνωστο mixer-xml?? το εκανα αντικατασταση εδωσε και τα perm αλλα και παλι δεν ακουγετε δυνατα..δεν αλλαξε κατι δηλ. στην 1,3 που το ειχα δουλευε αψογα!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα στην 2,0 με το αρχειο ηχου..το γνωστο mixer-xml?? το εκανα αντικατασταση εδωσε και τα perm αλλα και παλι δεν ακουγετε δυνατα..δεν αλλαξε κατι δηλ. στην 1,3 που το ειχα δουλευε αψογα!

 

παρατηρησα επισης πολυ αδυναμο σημα στο δικτυο..σε μερη που ειχα 3-4 μπαρες σηματος τωρα εχει μια και με το ζορι..!!δεν ξερω τι παιχτηκε!!

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν ανεβάζει... Φούρνο το κάνει

 

θα συμφωνησω και εγω σε αυτο πολυ θερμοκρασια.τον δοκιμασα για 1 ημερα χθεσ και ρουφηξε την μπαταρια μεσα σε λιγοτερο απο 22 ωρες.σημερα περασα τον kernel bruce 0.41 να δοκιμασω.ολα αυτα βεβαια πανω σε stock rom 4.4.2,δεν ξερω αν παιζει ρολο.

και για αλλαγη rom με οσα διαβαζω ειμαι αναμεσα σε cloudystock 2.5 και cloudy G3....

με ενδιαφερει η αυτονομια της μπαταριας περισσοτερο.τι προτεινεται οσοι εχετε δουλεψει αυτες τις δυο?

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και εγω σε αυτο πολυ θερμοκρασια.τον δοκιμασα για 1 ημερα χθεσ και ρουφηξε την μπαταρια μεσα σε λιγοτερο απο 22 ωρες.σημερα περασα τον kernel bruce 0.41 να δοκιμασω.ολα αυτα βεβαια πανω σε stock rom 4.4.2,δεν ξερω αν παιζει ρολο.

και για αλλαγη rom με οσα διαβαζω ειμαι αναμεσα σε cloudystock 2.5 και cloudy G3....

με ενδιαφερει η αυτονομια της μπαταριας περισσοτερο.τι προτεινεται οσοι εχετε δουλεψει αυτες τις δυο?

Ρυθμίστε cpu governor στο ondemandplus, το τηλέφωνο μου δεν ανέβασε καθόλου θερμοκρασία με τον dorimanx 7.8 τώρα για την μπαταρία απορώ πως βγάζετε τόσο εύκολα συμπεράσματα θέλει τουλάχιστον 3 πλήρης κύκλους φόρτισης για ασφαλή συμπεράσματα;)τα δικά μου συμπεράσματα για rom και kernel θα σας τα γράψω σε 3 μέρες, πάντως ο cloudyfa είναι μεγάλος developer δεν έχω δουλέψει πιο smouth rom ταχύτατη χωρίς lag και μην ξεχνάτε ότι είναι port rom από άλλο τηλέφωνο:)

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω και εγω σε αυτο πολυ θερμοκρασια.τον δοκιμασα για 1 ημερα χθεσ και ρουφηξε την μπαταρια μεσα σε λιγοτερο απο 22 ωρες.σημερα περασα τον kernel bruce 0.41 να δοκιμασω.ολα αυτα βεβαια πανω σε stock rom 4.4.2,δεν ξερω αν παιζει ρολο.

και για αλλαγη rom με οσα διαβαζω ειμαι αναμεσα σε cloudystock 2.5 και cloudy G3....

με ενδιαφερει η αυτονομια της μπαταριας περισσοτερο.τι προτεινεται οσοι εχετε δουλεψει αυτες τις δυο?

 

Ρυθμίστε cpu governor στο ondemandplus, το τηλέφωνο μου δεν ανέβασε καθόλου θερμοκρασία με τον dorimanx 7.8 τώρα για την μπαταρία απορώ πως βγάζετε τόσο εύκολα συμπεράσματα θέλει τουλάχιστον 3 πλήρης κύκλους φόρτισης για ασφαλή συμπεράσματα;)τα δικά μου συμπεράσματα για rom και kernel θα σας τα γράψω σε 3 μέρες, πάντως ο cloudyfa είναι μεγάλος developer δεν έχω δουλέψει πιο smouth rom ταχύτατη χωρίς lag και μην ξεχνάτε ότι είναι port rom από άλλο τηλέφωνο:)

 

Θα συμφωνήσω με τον Βαγγέλη. Η διάρκεια μπαταρίας θέλει τουλάχιστον 3 κύκλους για να μην πω εβδομάδα και βάλε(γιατί το δικό μας βγάζει 2ήμερα).

Όσο για τον kernel εμένα δεν μου έκατσε ποτέ καλά ο dori αν και δεν του άλλαξα ποτέ ρυθμίσεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα νεος κατοχος και εγω στο g2.

Εχω ενα προβλημα εκανα ρουτ το κινητο με το προγραμμα towelroot και περααω και recovery twrp με το προγραμμα autorec international. Δεν εχω περασει ρομ ακομα, το προβλημα μου ειναι οτι ενω το κινητο κλειδωνει με δυο φορεσ πατημα στην οθονη δεν ξεκλειδωνει με τον ιδιο τροπο να βγει δηλαδη το μοτιβο ειναι νεκρο πρεπει να παταω το πισω κουμπι για να μου εμφανιζει το μοτιβο, πως γινεται αυτο ? πηγα ρυθμισεις γενικες χειρονομιες ειναι τικαρισμενο, του εκανα και ενα factory reset με το twrp τιποτα,

μπορειτε να με βοηθησετε γιατι ειναι σπαστικο αυτο, φταιει μηπως το ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα νεος κατοχος και εγω στο g2.

Εχω ενα προβλημα εκανα ρουτ το κινητο με το προγραμμα towelroot και περααω και recovery twrp με το προγραμμα autorec international. Δεν εχω περασει ρομ ακομα, το προβλημα μου ειναι οτι ενω το κινητο κλειδωνει με δυο φορεσ πατημα στην οθονη δεν ξεκλειδωνει με τον ιδιο τροπο να βγει δηλαδη το μοτιβο ειναι νεκρο πρεπει να παταω το πισω κουμπι για να μου εμφανιζει το μοτιβο, πως γινεται αυτο ? πηγα ρυθμισεις γενικες χειρονομιες ειναι τικαρισμενο, του εκανα και ενα factory reset με το twrp τιποτα,

μπορειτε να με βοηθησετε γιατι ειναι σπαστικο αυτο, φταιει μηπως το ρουτ?

 

Αν διάβαζες λίγες σελίδες και εδώ και στο θέμα του autorec το λένε. Έκανες update το touch firmware μέσα από το κρυφό μενού? Είναι πολύ συχνό φαινόμενο να συμβαίνει αυτό μετά την χρήση του autorec.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες λίγες σελίδες και εδώ και στο θέμα του autorec το λένε. Έκανες update το touch firmware μέσα από το κρυφό μενού? Είναι πολύ συχνό φαινόμενο να συμβαίνει αυτό μετά την χρήση του autorec.

Σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου,

αρα τι μου προτεινεις να κανω, λιγο αναλυτικα γιατι δεν γνωριζω και πολλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σ ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου,

αρα τι μου προτεινεις να κανω, λιγο αναλυτικα γιατι δεν γνωριζω και πολλα

 

Εκανα τελικα update touch που μου ειπες ολα καλα ευχαριστω.

Αυτη την διαδικασια γιατι πρεπει να την κανω και ποτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εδω και λιγες ημερες κανω δοκιμες τωρα ειμαι με cloudy g3 1.3 και ειναι αρκετα καλη αν και ειδα οτι εχει βγει και η v.2.0 και ισως την δοκιμασω συν οτι εχω κατεβασει και την cloudystock 2.5 . Η Ερωτηση μου ειναι η εξης. 1ον ) Ειναι νωρις να πουμε αν η cloudy g3 2.0 ειναι καλυτερη για να την βαλω σημερα πριν αρχισω να στηνω το κινητο μιας και ειναι αδειο σχεδον η να μεινω με την 1.3 ?? 2ον) Ειδα αν δεν εκανα λαθος ενας φιλος εδω ειχε την cloudy stock 2.5 η την μαμα stock με απλο root δεν θυμαμαι και μου εκανε εντυπωση οτι εκτος τα χρωματα στην status bar - navigation bar ειχε βαλει καποιο mod προφανως και οταν κατεβαζε την κουρτινα τα εικονιδια του πινακα ειδοποιησεων π.χ wifi , bluetooth τοποθεσια κλπ ειταν αυτα απο το g3 !!! Που μπορω να τα βρω αυτα με καποιο module με καποιο mod και να πως τα βαζω στην περιπτωση που ξαναγυρισω σε ρομ του g2 η στοκ η cloydystock ?? Ευχαριστω ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εδω και λιγες ημερες κανω δοκιμες τωρα ειμαι με cloudy g3 1.3 και ειναι αρκετα καλη αν και ειδα οτι εχει βγει και η v.2.0 και ισως την δοκιμασω συν οτι εχω κατεβασει και την cloudystock 2.5 . Η Ερωτηση μου ειναι η εξης. 1ον ) Ειναι νωρις να πουμε αν η cloudy g3 2.0 ειναι καλυτερη για να την βαλω σημερα πριν αρχισω να στηνω το κινητο μιας και ειναι αδειο σχεδον η να μεινω με την 1.3 ?? 2ον) Ειδα αν δεν εκανα λαθος ενας φιλος εδω ειχε την cloudy stock 2.5 η την μαμα stock με απλο root δεν θυμαμαι και μου εκανε εντυπωση οτι εκτος τα χρωματα στην status bar - navigation bar ειχε βαλει καποιο mod προφανως και οταν κατεβαζε την κουρτινα τα εικονιδια του πινακα ειδοποιησεων π.χ wifi , bluetooth τοποθεσια κλπ ειταν αυτα απο το g3 !!! Που μπορω να τα βρω αυτα με καποιο module με καποιο mod και να πως τα βαζω στην περιπτωση που ξαναγυρισω σε ρομ του g2 η στοκ η cloydystock ?? Ευχαριστω ;);)

Για να αλλάξεις τα εικονίδια σε στοκ ρομ με xposed και g2 tweaksbox,αν δεν έχεις στήσει ακόμα την cloudy 1.3 βάλε την 2.0 είναι ανώτερη και την βρίσκω πιο γρήγορη και από την cloudy stock;)

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις θεμα στην 2,0 με το αρχειο ηχου..το γνωστο mixer-xml?? το εκανα αντικατασταση εδωσε και τα perm αλλα και παλι δεν ακουγετε δυνατα..δεν αλλαξε κατι δηλ. στην 1,3 που το ειχα δουλευε αψογα!

 

Εκανες reboot; παντως κατα την γνώμη μου η καλύτερη λύση ειναι το viper για σωστό ήχο και καθαρό.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εδω και λιγες ημερες κανω δοκιμες τωρα ειμαι με cloudy g3 1.3 και ειναι αρκετα καλη αν και ειδα οτι εχει βγει και η v.2.0 και ισως την δοκιμασω συν οτι εχω κατεβασει και την cloudystock 2.5 . Η Ερωτηση μου ειναι η εξης. 1ον ) Ειναι νωρις να πουμε αν η cloudy g3 2.0 ειναι καλυτερη για να την βαλω σημερα πριν αρχισω να στηνω το κινητο μιας και ειναι αδειο σχεδον η να μεινω με την 1.3 ?? 2ον) Ειδα αν δεν εκανα λαθος ενας φιλος εδω ειχε την cloudy stock 2.5 η την μαμα stock με απλο root δεν θυμαμαι και μου εκανε εντυπωση οτι εκτος τα χρωματα στην status bar - navigation bar ειχε βαλει καποιο mod προφανως και οταν κατεβαζε την κουρτινα τα εικονιδια του πινακα ειδοποιησεων π.χ wifi , bluetooth τοποθεσια κλπ ειταν αυτα απο το g3 !!! Που μπορω να τα βρω αυτα με καποιο module με καποιο mod και να πως τα βαζω στην περιπτωση που ξαναγυρισω σε ρομ του g2 η στοκ η cloydystock ?? Ευχαριστω ;);)

 

Αυτο εδω θες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2737009

Ετσι το εχω κι ειμαι με cloudy stock 2.5.

Προσεξε να κατεβασεις το σωστο που ειναι για την στοκ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

αυτη εδω τωρα η βλακεια που μου βγηκε ρε παιδια τι ειναι τωρα?? εμφανιστηκε με το που πηγα να κανω μια κληση..!! εβαλα to big caller stock G3 rom για G2 και μου το χαλασε.!

 

τωρα ποιο ειναι το σωστο και πως μπορω να το διορθωσω??

 

υπνεθυμιζω οτι πριν απο 2-3 ωρες εβαλα την cloudy g3 2.0

 

http://s27.postimg.org/9nogwvuvz/Screenshot_2014_09_23_17_03_20.jpg

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες ειμαι με cloudy stock 2.5. και bruce kernel τι κανω για να βαλω την cloudy g3 2.0 .Τι κανονικη διαδικασια wipe cashe,data.....;Και με τι kernel να την βαλω;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδες ειμαι με cloudy stock 2.5. και bruce kernel τι κανω για να βαλω την cloudy g3 2.0 .Τι κανονικη διαδικασια wipe cashe,data.....;Και με τι kernel να την βαλω;

 

Την κανονικη διαδικασια ΠΑΝΤΑ οταν αλλαζουμε ρομ.Κερνελ βαλε τον ιδιο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

αυτη εδω τωρα η βλακεια που μου βγηκε ρε παιδια τι ειναι τωρα?? εμφανιστηκε με το που πηγα να κανω μια κληση..!! εβαλα to big caller stock G3 rom για G2 και μου το χαλασε.!

 

τωρα ποιο ειναι το σωστο και πως μπορω να το διορθωσω??

 

υπνεθυμιζω οτι πριν απο 2-3 ωρες εβαλα την cloudy g3 2.0

 

http://s27.postimg.org/9nogwvuvz/Screenshot_2014_09_23_17_03_20.jpg

 

διαβασα στο xda οτι πρεπει να κανω αντικατασταση το incallui.apk.. που το βρισκω αυτο ομως??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

διαβασα στο xda οτι πρεπει να κανω αντικατασταση το incallui.apk.. που το βρισκω αυτο ομως??

Η cloudy g3 2.0 βασίζεται σε άλλο baseband γι'αυτό σου έβγαλε fc μην κάνετε install ακόμα κανένα mod;)Το χεις στήσει το τηλ κανονικά;

Αν θες να κάνεις ότι λένε στο xda δοκίμασε το;)κατέβασε τον root browser απο το store μπες μέσα στο zip αρχείο της rom δηλαδή στο αρχείο που έχεις και εγκατεστησες την rom,εκεί στην sd card βρίσκεις το zip αρχείο/system/priv-app θα το βρεις και θα το κάνεις extract.θα σου γράψει που έχει πάει το καινούριο αρχείο κάπου στο emulated storage.το βρίσκεις εκεί πλέον σαν apk το κάνεις αντιγραφή και μετά πας με το πισω πλήκτρο στο system/priv-app εκει μέσα πατάς επικόλληση και σε ρωτάει αν θες να αντικαταστήσει το παλιό αρχείο πατας οκ.Βγαίνεις και κλείνεις τον root browser και μετά ξαναμπαίνεις system/priv-app και βρίσκεις το καινούριο αρχείο θα δεις ότι όλες οι εφαρμογές γραφουν απο κάτω rw--r--r και αυτο όχι πατάς παρατεταμένα επάνω του σου ανοίγει μια λίστα καπου κάτω βρίσκεις τα permissions μπαίνεις εκεί τσεκάρεις τα πρώτα 3 απο πάνω προς τα κάτω στη πρώτη λίστα και το πάνω στη δεύτερη όλα τα αλλα τετραγωνάκια κενά,θα γραψει κάτω rw--r--r 0644 πατας οκ βγαίνεις reboot και είσαι οκ:p

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Την κανονικη διαδικασια ΠΑΝΤΑ οταν αλλαζουμε ρομ.Κερνελ βαλε τον ιδιο.

 

Ωραίος ο Πάνος απλώς στο xda λεει kitkat flash baseband.Τι ειναι αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...