Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,

εχω ενα g2 με cloudyg3 1.3 philz revovery kai cloudy kernel

,εχει μια βδομαδα που μου κανει τρελα η μπαταρια,δηλαδη πεφτει πολυ γρηγορα και σε καποιο σημειο σβηνει το κινητο εντελως(δεν κανει reboot,απλως σβηνει)

,αυτο το προβλημα ξεκινισε με cloudy 1.2 και ειπα να το κανω wipe all και να περασω 1.3 μηπως στρωσει αλλα τιποτα,ειναι προβλημα της rom h' recovery πιστευετε h' τα εφτυσε η μπαταρια? αγορασμενο γεναρη 14'

please help!

 

Το ιδιο προβλημα ειχα και γω ετρωγε πολυ μπαταρια η g3cloudy αλλα μετα εβαλα την optimus g3 1.3.2 και η μπαταρια φυσαει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

την καμερα του g3 μπορουμε να την περασουμε σε αλλες ρομς πχ cloudystock ή cloudyflex ??

ειναι φοβερη η καμερα , δεν χρειαζεται να αλλαξω τιποτα , προσαρμοζεται κατευθειαν στις συνθηκες

και βγαζει τελειες φωτογραφιες !!!

 

εχω lamhoang και δεν περναει τις 4 ωρες SOT ...

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

την καμερα του g3 μπορουμε να την περασουμε σε αλλες ρομς πχ cloudystock ή cloudyflex ??

ειναι φοβερη η καμερα , δεν χρειαζεται να αλλαξω τιποτα , προσαρμοζεται κατευθειαν στις συνθηκες

και βγαζει τελειες φωτογραφιες !!!

 

εχω lamhoang και δεν περναει τις 4 ωρες SOT ...

Και γω αυτό ψάχνω αν γίνεται;:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η photo καλή...! αλλά στα video ''κυματίζει'' την εικόνα :wacko: ήταν ένας από τους λόγους που έβγαλα την G3....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η photo καλή...! αλλά στα video ''κυματίζει'' την εικόνα :wacko: ήταν ένας από τους λόγους που έβγαλα την G3....!!!

Γι' αυτο και 'γω οταν ειχα την cloudyG3 εβαλα την καμερα απο G2!

Παντως εχουμε γελιο..... αλλοι εχουν G3 rom και βαζουν καμερα απο G2 επειδη τη θεωρουν καλυτερη, και αλλοι εχουν G2 rom και ψαχνουν καμερα του G3 επειδη τη θεωρουν επισης καλυτερη :D

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτο και 'γω οταν ειχα την cloudyG3 εβαλα την καμερα απο G2!

Παντως εχουμε γελιο..... αλλοι εχουν G3 rom και βαζουν καμερα απο G2 επειδη τη θεωρουν καλυτερη, και αλλοι εχουν G2 rom και ψαχνουν καμερα του G3 επειδη τη θεωρουν επισης καλυτερη :D

Είμαστε όλοι μία ευχάριστη, χαρούμενη παρέα που λένε... :D:D

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Ρε παιδιά στις κάμερες,g3,g2,xdabbed,στο slow motion 720 η οθόνη σας είναι θολή και κάνει κυμματισμούς;Οποία και να δοκίμασα έχω αυτό το πρόβλημα και τα βίντεο βγαίνουν χάλια!Υπάρχει λύση,ξέρει κάποιος που το χρησιμοποιεί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την Rom του seven που την βρίσκουμε; Γιατί ένα link πιο πριν ζητάει εγγραφή.

Κάνε εγγραφή :)

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να περασω απο cloudyg3 σε aosp rom.ξερει κανεις πια μοορω να βαλω κ να δουλευει απροβληματιστα οπως το νεχυς 5? Επισης απο μπαταρια και διαχειρηση ραμ πωςωτα πανε?
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να περασω απο cloudyg3 σε aosp rom.ξερει κανεις πια μοορω να βαλω κ να δουλευει απροβληματιστα οπως το νεχυς 5? Επισης απο μπαταρια και διαχειρηση ραμ πωςωτα πανε?

 

mahdi απο οσο ξερω ειναι η καλυτερη!αλλα δεν την δουλεψα πολυ για να ξερω πως παει.ισως καποια παιδια που την εχουν σε βοηθησουν.υπαρχει και cyanogen παντως

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι και εγω να σκαλισω λιγο το g2 και θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω κατεβασει την στοκ ρομ 20d και 20 f μαζι και το flash tool 2014 στην περιπτωση που θελω να ξαναγυρισω σε στοκ ρομ μαζι με full buck up στο pc. Καλα μεχρι εδω ??

1) Μετα σειρα εχει να κανω ρουτ το κινητο με το ioroot25 απο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48709232&nocache=1&z=8067840364821988

2) Μετα περασμα νεου recovery autorec απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496 αν καπου ειχα διαβασει μεσα στο φορουμ πως καποια παιδια ειχαν θεμα με το autorec σαν recovery π.χ μπαταρια κλπ . Ποιο recovery να βαλω για να ειναι καλο και να μπορω να περναω ευκολα καποια ρομ που θελω το autorec η καποιο αλλο??

3)Σκεφτομουν να εβαζα την cloudy stock αλλα τελικα μιας και θελω g3 look λεω να βαλω η την CloudyG3 1.3 η την OptimusG3 Rom V1.3.2 .Οι περισσοτεροι απο εσας ποια εχετε βαλει και ποια απο της 2 μου πρωτεινετε να βαλω σαν ποιο απροβληματιστη π.χ (μπαταρια - ραδιο - φωτο κλπ) ωστε να την βαλω ?? Αν μπορειτε συνοπτικα να μου πειτε τα συν και τα πλην αυτον τον 2 ?? Ευχαριστω !!! ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Σκεφτομαι και εγω να σκαλισω λιγο το g2 και θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω κατεβασει την στοκ ρομ 20d και 20 f μαζι και το flash tool 2014 στην περιπτωση που θελω να ξαναγυρισω σε στοκ ρομ μαζι με full buck up στο pc. Καλα μεχρι εδω ??

1) Μετα σειρα εχει να κανω ρουτ το κινητο με το ioroot25 απο εδω http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48709232&nocache=1&z=8067840364821988

2) Μετα περασμα νεου recovery autorec απο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2715496 αν καπου ειχα διαβασει μεσα στο φορουμ πως καποια παιδια ειχαν θεμα με το autorec σαν recovery π.χ μπαταρια κλπ . Ποιο recovery να βαλω για να ειναι καλο και να μπορω να περναω ευκολα καποια ρομ που θελω το autorec η καποιο αλλο??

3)Σκεφτομουν να εβαζα την cloudy stock αλλα τελικα μιας και θελω g3 look λεω να βαλω η την CloudyG3 1.3 η την OptimusG3 Rom V1.3.2 .Οι περισσοτεροι απο εσας ποια εχετε βαλει και ποια απο της 2 μου πρωτεινετε να βαλω σαν ποιο απροβληματιστη π.χ (μπαταρια - ραδιο - φωτο κλπ) ωστε να την βαλω ?? Αν μπορειτε συνοπτικα να μου πειτε τα συν και τα πλην αυτον τον 2 ?? Ευχαριστω !!! ;) ;) ;)

Φίλε μου κάνε root με αυτό πολύ πιο εύκολα και χωρίς υπολογιστή

https://towelroot.com/

Το autorec είναι εφαρμογή που εγκαθιστά recovery την twrp open recovery,εγώ δεν είχα κανένα θέμα με το autorec και δουλεύω την cloudy g3 1.3 που είναι πολύ καλή χωρίς bugs και με καλή μπαταρία,αν θες βάλε και bruce kernel 0.41;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κάνε root με αυτό πολύ πιο εύκολα και χωρίς υπολογιστή

https://towelroot.com/

Το autorec είναι εφαρμογή που εγκαθιστά recovery την twrp open recovery,εγώ δεν είχα κανένα θέμα με το autorec και δουλεύω την cloudy g3 1.3 που είναι πολύ καλή χωρίς bugs και με καλή μπαταρία,αν θες βάλε και bruce kernel 0.41;)

 

Φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση σου.. Και τι παραπανω εχει ο bruce kernel 0.41 σε τι βοηθαει γιατι να τον βαλω??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση σου.. Και τι παραπανω εχει ο bruce kernel 0.41 σε τι βοηθαει γιατι να τον βαλω??

Για μένα ο κορυφαίος kernel καλύτερη αυτονομία ταχύτητα και μικρές θερμοκρασίες cpu;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα βγω λίγο οφ, είδα ότι κάποιοι από νοτε 3 ήρθαν εδώ, δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο.απλά ρωτάω
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ευχαριστω για την απαντηση σου.. Και τι παραπανω εχει ο bruce kernel 0.41 σε τι βοηθαει γιατι να τον βαλω??

Οπως τα ειπε ο φιλε vag74 πιο πανω!

Ειχα και cloudyG3 και (τωρα) cloudystock, καλυτερη "συμπεριφορα" στο τηλεφωνο δε βρηκα με αλλον kernel!!

Χωρις να ειμαι ειδημων στο θεμα kernel και του cloudy δοκιμασα (αρκετες εκδοσεις) και dorimanx (αυτος εχει απλα δυνατοτητα διάφορων ρυθμισεων), καλυτερο συνδιασμο σε μπαταρια, θερμοκρασια και ταχυτητα δεν ειχα, τουλαχιστον με τις rom's που δουλεψα τελευταια.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να περασω απο cloudyg3 σε aosp rom.ξερει κανεις πια μοορω να βαλω κ να δουλευει απροβληματιστα οπως το νεχυς 5? Επισης απο μπαταρια και διαχειρηση ραμ πωςωτα πανε?

Σήμερα πέρασα την νέα Mahdi με render kernel. Προς το παρών καλουτσικα. Αποτελέσματα σε λίγες μέρες. Το μόνο που με στράβωσε η κάμερα

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα βγω λίγο οφ, είδα ότι κάποιοι από νοτε 3 ήρθαν εδώ, δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο.απλά ρωτάω

 

μεγεθος ο πρωτος λογος για τους περισοτερους και ο δευτερος και πιο σημαντικος για μενα ειναι οτι οι developer στο note 3 δεν βγαζουν και τοσο σταθερες rom και ημουν σε ενα συνεχες φλασαρισμα που με κουρασε, με μεγαλη μου εκπληξη ειδα καλυτερη αυτονομια,καμερα και απο ομορφια μπορω να πω οτι το g2 ειναι απο τα πιο ωραια κηνιτα που εχω δει.:up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως τα ειπε ο φιλε vag74 πιο πανω!

Ειχα και cloudyG3 και (τωρα) cloudystock, καλυτερη "συμπεριφορα" στο τηλεφωνο δε βρηκα με αλλον kernel!!

Χωρις να ειμαι ειδημων στο θεμα kernel και του cloudy δοκιμασα (αρκετες εκδοσεις) και dorimanx (αυτος εχει απλα δυνατοτητα διάφορων ρυθμισεων), καλυτερο συνδιασμο σε μπαταρια, θερμοκρασια και ταχυτητα δεν ειχα, τουλαχιστον με τις rom's που δουλεψα τελευταια.

 

 

με ψισατε και δοκιμαζω cloudy stock αντε να δουμε φυσικα με bruce kernel:Dποιά κάμερα χρησιμοποιεί η cloudy stock είναι η stock lg έχεις βάλει κάποι mod;:)

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγον... Αφου εκανα σωστα και εβαλα ρουτ στο κινητο σε στοκ 20d και μετα με το auto rec του περασα recovery μετα μεσα απο αυτο του εκανα ενα factory reset και τωρα ειναι κολλημενο στο σημα της lg ... !!! Τελικα το ανοιξα με εβαλε ξανα στο νεο twrp recovery μπαινω μεσα παταω reboot και μενει κολλημενο στο σημα της lg ... Τι κανω τωρα ???? :wacko: :wacko: Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγον... Αφου εκανα σωστα και εβαλα ρουτ στο κινητο σε στοκ 20d και μετα με το auto rec του περασα recovery μετα μεσα απο αυτο του εκανα ενα factory reset και τωρα ειναι κολλημενο στο σημα της lg ... !!! Τελικα το ανοιξα με εβαλε ξανα στο νεο twrp recovery μπαινω μεσα παταω reboot και μενει κολλημενο στο σημα της lg ... Τι κανω τωρα ???? :wacko: :wacko:

Factory reset γιατί έκανες;για να μην το μπρικαρεις κατέβασε την cloudy stock 2.5 custom rom που μπορείς να την βάλεις απο usb otg σίγουρα,απο αυτά που καταλαβαίνω δεν έχεις καποια ρομ μεσα στην sd κάρτα.πατάς power και volum down και μολις εμφανιστεί το σήμα της lg αφήνεις και τα ξαναπατας αμέσως θα σε βάλει στο μενού για hard reset Εκεί με το power button πατάς και θα σε παει στη twrp recovery.στη recovery wipe-advanced wipe θα τσεκάρεις(cache-dalvik cache-system-data)προσοχή όχι την sd card γιατί θα χάσεις δεδομένα φωτογραφίες κτλ μετά install διάλεξε usb storage βρες το zip της rom και είσαι οκ πρόσεξε στο αρομα να διαλέξεις το μοντέλο σου d802 είναι το Ελληνικό και Ευρωπαϊκό μοντέλο

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Factory reset γιατί έκανες;για να μην το μπρικαρεις κατέβασε την cloudy stock 2.5 custom rom που μπορείς να την βάλεις απο usb otg σίγουρα,απο αυτά που καταλαβαίνω δεν έχεις καποια ρομ μεσα στην sd κάρτα.πατάς power και volum down και μολις εμφανιστεί το σήμα της lg αφήνεις και τα ξαναπατας αμέσως θα σε βάλει στο μενού για hard reset Εκεί με το power button πατάς και θα σε παει στη twrp recovery.στη recovery wipe-advanced wipe θα τσεκάρεις(cache-dalvik cache-system-data)προσοχή όχι την sd card γιατί θα χάσεις δεδομένα φωτογραφίες κτλ μετά install διάλεξε usb storage βρες το zip της rom και είσαι οκ πρόσεξε στο αρομα να διαλέξεις το μοντέλο σου d802 είναι το Ελληνικό και Ευρωπαϊκό μοντέλο

 

Οκ φιλε μου το καταλαβα νασε καλα...Το λαθος ειναι του pc γιατι δεν ειχε κατεβασει σωστα ολα τα gb της ρομ.. Ενω στο λινκ ελεγε 1.3 αυτο που ειχα στο pc ηταν 1.1 ... Τωρα την ξανακατεβαζω και ελπιζω να πανε ολα καλα...!!! Οτι νεοτερο εχω θα σας πω.. Ευχαριστω !!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλε μου το καταλαβα νασε καλα...Το λαθος ειναι του pc γιατι δεν ειχε κατεβασει σωστα ολα τα gb της ρομ.. Ενω στο λινκ ελεγε 1.3 αυτο που ειχα στο pc ηταν 1.1 ... Τωρα την ξανακατεβαζω και ελπιζω να πανε ολα καλα...!!! Οτι νεοτερο εχω θα σας πω.. Ευχαριστω !!! ;)

οπα δεν εχεις το md5 checker κακως παντα θα ελενχεις το md5 γιατι και τα gb να ειναι ιδια μπορει να μην εχει κατεβει σωστα η ρομ μου εχει τυχει πολλες φορες να ναι καλα ο Μανθος που μου ανοιξε τα ματια.

Link to comment
Share on other sites

οπα δεν εχεις το md5 checker κακως παντα θα ελενχεις το md5 γιατι και τα gb να ειναι ιδια μπορει να μην εχει κατεβει σωστα η ρομ μου εχει τυχει πολλες φορες να ναι καλα ο Μανθος που μου ανοιξε τα ματια.

 

Εννοεις φιλε οτι οταν ξανακατεβει η ρομ και ας ειναι τα gb που πρεπει να ειναι να κανω 2πλο κλικ μεσα να δω αν υπαρχει και το αρχειο md5 και αν το εχει τοτε μονο να περασω το zip στο usb otg και μετα να το φλασαρω η εννοεις κατι αλλο ?? Η σωστη σειρα αφου κατεβει ειναι :

1) Μεσα απο το recovery factory reset.

2) flash το KK_Baseband_D802.

3) flash την ρομ CloudyG3 1.3 η CloudyStock 2.5 .

4) Reboot device.

5) Επιλογη στο aroma το d802 . Και μετα αν θελω οπως εχουν αναφερει αρκετα παιδια

5) flash μεσα απο το recovery το zip με τον Kernel-bruce2728-D802-v0.41. Ειναι καλυτερος λενε και ποιο γρηγορος!!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια Rom ειναι αυτη που βελτιωνει την καμερα και τραβας 120 fps βιντεο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...