Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα από τα Χριστούγεννα που έχω το κινητό,έχω ψάξει τα πάντα αλλά δεν βρίσκω λύση.Παίζοντας το παιχνίδι temple run 2,και μόνο αυτό ,μου κάνει αρκετά lag τα οποία είναι πολύ σπαστικά.Όπως επίσης και στις πιο πολλές ταινίες σε πλάνα που γυρνάνε κάνει μερικά σπασιματακια.Έχει κάποιος το ίδιο προβλημα;Έχω δοκιμάσει τα πάντα από custom,τώρα είναι με cloudy 1.3 και πάλι τα ίδια, και στις μονές που δεν το κάνει είναι κάποιες aosp όπως η Mahdi που είχα τελευταία.Ξέρει κάποιος τι μπορώ να ρυθμισω-σβήσω ή κάποια ρύθμιση στον kernel το οποίο θα μου δώσει το αποτέλεσμα που θέλω όπως στις aosp;πραγματικά επειδή τραβάω πολλές φωτο αν οι aosp είχαν καλή camera δεν γύριζα πίσω με τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα από τα Χριστούγεννα που έχω το κινητό,έχω ψάξει τα πάντα αλλά δεν βρίσκω λύση.Παίζοντας το παιχνίδι temple run 2,και μόνο αυτό ,μου κάνει αρκετά lag τα οποία είναι πολύ σπαστικά.Όπως επίσης και στις πιο πολλές ταινίες σε πλάνα που γυρνάνε κάνει μερικά σπασιματακια.Έχει κάποιος το ίδιο προβλημα;Έχω δοκιμάσει τα πάντα από custom,τώρα είναι με cloudy 1.3 και πάλι τα ίδια, και στις μονές που δεν το κάνει είναι κάποιες aosp όπως η Mahdi που είχα τελευταία.Ξέρει κάποιος τι μπορώ να ρυθμισω-σβήσω ή κάποια ρύθμιση στον kernel το οποίο θα μου δώσει το αποτέλεσμα που θέλω όπως στις aosp;πραγματικά επειδή τραβάω πολλές φωτο αν οι aosp είχαν καλή camera δεν γύριζα πίσω με τίποτα!

Καταρχήν πως έχει βγει αυτή η βρώμα ότι οι aosp δεν έχουν καλή κάμερα για φωτο;; Στο βίντεο ναι. Υπάρχει η lg camera αλλά δεν δουλεύουν HDR, 1080 60fps και 4Κ. Αν δεν σε χαλάνε αυτά έφυγες!

Link to comment
Share on other sites

Στις aosp ομως δεν υπαρχει το knock-on (ενεργοποίηση με double tap).. Ετσι δεν ειναι?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Στις aosp ομως δεν υπαρχει το knock-on (ενεργοποίηση με double tap).. Ετσι δεν ειναι?

 

Υπάρχει με την εφαρμογή screen off and lock.

Link to comment
Share on other sites

Στις aosp ομως δεν υπαρχει το knock-on (ενεργοποίηση με double tap).. Ετσι δεν ειναι?

 

ναι,υπάρχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταρχήν πως έχει βγει αυτή η βρώμα ότι οι aosp δεν έχουν καλή κάμερα για φωτο;; Στο βίντεο ναι. Υπάρχει η lg camera αλλά δεν δουλεύουν HDR, 1080 60fps και 4Κ. Αν δεν σε χαλάνε αυτά έφυγες!

 

δεν είναι βρώμα,είναι γεγονός,ούτε η lg camera δουλεύει καλά

Link to comment
Share on other sites

Στις aosp ομως δεν υπαρχει το knock-on (ενεργοποίηση με double tap).. Ετσι δεν ειναι?

 

Υπάρχει κανονικά να το βάλεις στις ρυθμίσεις. knock off δεν έχεις αλλά το κάνεις με την παρακάτω εφαρμογή!

 

Υπάρχει με την εφαρμογή screen off and lock.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου βαζεις σκεψεις.. Μονος αποτρεπτικος παραγοντας η αυτονομια οσον αφορα το SOT και η καμερα
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Η mahdi στην τελευταία έκδοση έχει χάλια μπαταρία. Σήμερα έβγαλε καινούργια. Θα δείξει αν έφτιαξε. Το knock off εγώ το κάνω ορίζοντας ως double tap gesture στον apex ένα tasker shortcut που σβήνει την οθόνη. Αλλά αυτό είναι λίγο εξειδικευμένο. Την εφαρμογή αυτή δεν την έχω υπόψη μου. Τώρα δοκιμάζω την cm11 του one plus one. Φαίνεται σταθερή με αρκετό customization και καλή μπαταρία. Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

για αοσπ μονο αυτος βλεπω υπαρχει

 

τον εχει δοκιμασει κανεις?

 

παλια υπηρχε και ο πολυ καλος furnace με προτεραιοτητα του την καλη μπαταρια,αλλα χαθηκε..

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Η mahdi στην τελευταία έκδοση έχει χάλια μπαταρία. Σήμερα έβγαλε καινούργια. Θα δείξει αν έφτιαξε. Το knock off εγώ το κάνω ορίζοντας ως double tap gesture στον apex ένα tasker shortcut που σβήνει την οθόνη. Αλλά αυτό είναι λίγο εξειδικευμένο. Την εφαρμογή αυτή δεν την έχω υπόψη μου. Τώρα δοκιμάζω την cm11 του one plus one. Φαίνεται σταθερή με αρκετό customization και καλή μπαταρία.

 

Και με την παραπάνω εφαρμογή ουσιαστικά αυτό κάνεις. Βάζεις στο double tap του launcher να εκτελεί αυτή τν εφαρμογή και έτσι έχεις double tap -> screen off/lock(knock off)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

ενω εχω γυρισει σε stock και το root checker μου λεει οτι δεν ειναι το τηλεφωνο root , οταν μπαινω σε download mode μου εμφανιζει rooted?
Link to comment
Share on other sites

ενω εχω γυρισει σε stock και το root checker μου λεει οτι δεν ειναι το τηλεφωνο root , οταν μπαινω σε download mode μου εμφανιζει rooted?

 

καμια σχεση το ενα με το αλλο .. οταν μπαινεις σε download mode στο γραφει γιατι περαστηκε κανονικα η εκδοση λογισμικου ! δεν εισαι root, μην ανησυχεις

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα με το κινητό μου τρεμοπαιζει ο φωτισμος ξαφνικα και δεν ξερω τι φταιει . Εχω lg g2 32gb ευχαριστω .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ειμαι λιγο σοκαρισμενος μετα την χθεσινη μου ανακλυψη. Μετα απο αγορα του κινητου απο γνωστο μαγαζι πριν κανα 2 μηνο , μπαινω σε site ωστε να διαπιστωσω αν ειναι γνησιο. Βαζοντας το imei δν εμφανιζεται καμια πληροφορια για το κινητο. Βαζοντας το s/n μου εμφανιζει οτι καταδκευαστηκε στην Κορεα το 2004. Αντιθετως βαζοντας το imei 2 αλλων g2 εμφανιζει κανονικα τον καταδκευαστη και την χωρα. Παιζει να ειναι απομιμηση;Πως μπορω να κινηθω;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Ειμαι λιγο σοκαρισμενος μετα την χθεσινη μου ανακλυψη. Μετα απο αγορα του κινητου απο γνωστο μαγαζι πριν κανα 2 μηνο , μπαινω σε site ωστε να διαπιστωσω αν ειναι γνησιο. Βαζοντας το imei δν εμφανιζεται καμια πληροφορια για το κινητο. Βαζοντας το s/n μου εμφανιζει οτι καταδκευαστηκε στην Κορεα το 2004. Αντιθετως βαζοντας το imei 2 αλλων g2 εμφανιζει κανονικα τον καταδκευαστη και την χωρα. Παιζει να ειναι απομιμηση;Πως μπορω να κινηθω;Ευχαριστω!

Θα στο πω λιγο πιο απλα... Εχει τυχει να δοκιμασεις να κανεις root με ioroot ή να εχεις περασει αλλη ρομ κτλπ? Αν ναι και τα καταφερες ειναι γνησιο 100%.. Επισης, για πες, οι πληροφοριες λογισμικου απο τις ρυθμισεις τι σου βγαζουν?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι rootariσμενος ειμαι με αλλη rom κ κερνελ. Αλλα κ το αλλο G2 φοραει ακριβως τα ιδια αλλα του εμφανιζει info οταν βαζει imei. Ο αλλος δν ειναι rooted αλλα επισης του εμφανιζει κατασκευαστη ημ/νια κλπ. Εμενα τπτ. Αρα δν ειναι θεμα σαιτ. Επισης ενω εχω αλλη ρομ κ κερνελ δν μ τα εμφανιζει στα ινφο λογισμικου. Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Ισως εισαι πιο νεα παρτιδα.. Αλλα απομιμηση δεν ειναι σιγουρα για να εχεις αλλη ρομ.. Παρε και ρωτα στην lg για σιγουριά
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Κυριλε εισαι.. Αν αμφιβαλλεις παρε τηλ την lg να στο επιβεβαιωσουν με το imei
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θεματάκι με choppy playback στη μουσική με την seven g3 rom, κάτι σαν λόξιγγας στον ήχο; Κι αν ναι γίνεται τίποτα; Μήπως θέμα kernel;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Αποφάσισα και γω, παροτι πολυ νέος στο android, να δοκιμάσω την αλλαγή rom στο G2 μου, εβαλα την CloudyG3 1.3 και όλα πήγαν ευτυχώς πολυ καλα και ειμαι ενθουσιασμένος.

Παρ´ολα αυτα, θα ήθελα μια βοήθεια σε τρία, οχι τόσο σημαντικά, θεματάκια.

 

Το πρώτο ειναι πως μπορω να αλλάξω, αν γίνεται βέβαια, το στρογγυλό ρολόι στην οθόνη κλειδωματος. Ο λόγος ειναι αφενός γιατι δεν χρησιμοποιώ flip cover αλλα και κυρίως γιατί ειναι μόνιμα άσπρο με μικρή γραμματοσειρά και σε λευκό backround δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου, κυρίως το βράδυ σε χαμηλή φωτεινοτητα.

 

Το δεύτερο που ήθελα να ρωτησω ειναι η εφαρμογή της κάμερας (απο το G3) βγάζει φωτογραφίες με πολυ έντονο μπλε χρωμα, σχεδόν αφύσικο θα έλεγα, όπως για παράδειγμα σε τοπία με γαλάζιο ουρανό. Διορθώνεται αυτο με κάποιο τροπο?

 

Και το τρίτο, στη λίστα των επαφών δίπλα σε κάθε όνομα, δεξιά, βγάζει τα εικονίδια της κλήσης και του μηνύματος, με αποτέλεσμα ο χώρος που μένει για το ονοματεπώνυμο να ειναι πολυ μικρός και τις περισσότερες φορές φαίνεται μονο το επώνυμο. Μήπως υπάρχει τρόπος να φύγει απο κει το εικονίδιο του μηνύματος?

 

Συγγνωμη αν ήμουνα κουραστικός, ευελπιστώ όμως στην πολύτιμη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

1. Κρατάς το δάχτυλο πατημένο πάνω στο ρολόι και σου δίνεται η δυνατότητα κατάργησης, έπειτα πατάς το + για να προσθέσεις widget, επιλέγεις το ψηφιακό ρολόι και είσαι κομπλέ.

2. Εγκατέστησε την XCam LG v5 του xdabbeb από το xda forum, λογικά θα σε ικανοποιήσει περισσότερο.

3. Εγώ έχω την OptimusG3 & δίπλα στο όνομα έχει μόνο το κουμπί της κλήσης, οπότε είναι μικρότερο το κακό :) αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει ρύθμιση να αφαιρέσεις αυτό το κουμπί.

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...