Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανενα απο τα δυο. Το 0.41 θες που εχει κοντα 5.300 dls. Αυτος ειναι ο πιο πρόσφατος κερνελ.

Σε 7seven παιδια κανει αυτος ο 0.41;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα εστάλη με κούριερ στην αντιπροσωπία για αλλαγή οθόνης... Στην αναμονή πλέον. Πήρα πάλι το G3 μέχρι να έρθει. Τον κινέζο G3.....Jiayu G3. Χάλια χάλια χάλια...!!!!!! Edited by PARGINOS
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι με cloudy g3 1.3 rom και εχω ενα θεματακι οταν ρυθμιζω στο τηλ gsm/wcdma/lte για να εχω 4g,βρισκω κανονικα 4g αλλα μετα απο καποια ωρα χωρις να το χρησιμοποιω βλεπω πιανει μονο Η οταν το ξαναανοιγω πηγαινω στις ρυθμισεις και βλεπω οτι εχει γυρισει απο μονο του σε gsm /wcdma δηλαδη 3g

Μου έτυχε κι εμένα αυτό.

Δοκίμασε πρώτα να διαγράψεις LteConfigs.apk and LteConfigs.odex in system\app then reboot.

Αν δεν,μετά κάνε κι αυτό

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=52251432&postcount=1624

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54621213&postcount=26

Στο δικό μου με το συνδυασμό αυτών,δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε κι εμένα αυτό.

Δοκίμασε πρώτα να διαγράψεις LteConfigs.apk and LteConfigs.odex in system\app then reboot.

Αν δεν,μετά κάνε κι αυτό

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=52251432&postcount=1624

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54621213&postcount=26

Στο δικό μου με το συνδυασμό αυτών,δούλεψε.

Σε εμένα είχε μόνο το LteConfigs.apk το odex δεν υπήρχε,το διέγραψα και δείχνει να δουλεύει σωστά θα το παρακολουθώ κάνα 2 μέρες Ευχαριστώ:D

Link to comment
Share on other sites

Το email manager που έχει το G2 δεν μου αρέσει , υπάρχει κάτι καλύτερο που χρησιμοποιήται ?

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

off topic

K-9 Mail

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την pardus 7.7 ολα καλα αλλα μολις εβαλα το ωραιο πατσακι που εχει για την μπαταρια δεν μου λειτουργει το knock kode!περιεργο......ειναι δυνατον να εχει σχεση?
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την pardus 7.7 ολα καλα αλλα μολις εβαλα το ωραιο πατσακι που εχει για την μπαταρια δεν μου λειτουργει το knock kode!περιεργο......ειναι δυνατον να εχει σχεση?

Μονο το knock code ή και το knock on;

Link to comment
Share on other sites

Mahdi με διαφορα!

Την είχα πριν 2 μήνες και αν και ήταν πιο smooth από την cm11 που έχω τώρα, είχε κάποια θεματάκια. Έχει βελτιωθεί στην τελευταία έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Πιο μοντελο ψαχνω? Απο μπαταρια πως παει?μπαινει ο bruce kernel?

Γενικα ειναι smouth η ρομ?

Ο bruce φίλε είναι για stock based roms και οι aosp δεν είναι επίσης από την μικρή εμπειρία η λειτουργία της κάμερας δεν είναι και πολύ καλή και ίσως και άλλες λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Πιο μοντελο ψαχνω? Απο μπαταρια πως παει?μπαινει ο bruce kernel?

Γενικα ειναι smouth η ρομ?

Μπαταρία στην τελευταία έκδοση max 4 ώρες sot, αλλά δε με νοιάζει, απολαμβάνω ταχύτητα και smoothness!!!

Link to comment
Share on other sites

Την είχα πριν 2 μήνες και αν και ήταν πιο smooth από την cm11 που έχω τώρα, είχε κάποια θεματάκια. Έχει βελτιωθεί στην τελευταία έκδοση?

 

Εγώ στην τελευταία εκδοσή της δεν αντιμετώπισα κάτι. Η ομαλότητά της δε ειναι ασύγκριτη σε σχέση με οποιαδήποτε stock based rom. Γύρισα όμως σε Pardus 7.7 γιατί μου λείπουν κάποια καλούδια της lg.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την pardus 7.7 ολα καλα αλλα μολις εβαλα το ωραιο πατσακι που εχει για την μπαταρια δεν μου λειτουργει το knock kode!περιεργο......ειναι δυνατον να εχει σχεση?

 

Εγώ στην τελευταία εκδοσή της δεν αντιμετώπισα κάτι. Η ομαλότητά της δε ειναι ασύγκριτη σε σχέση με οποιαδήποτε stock based rom. Γύρισα όμως σε Pardus 7.7 γιατί μου λείπουν κάποια καλούδια της lg.

 

εσενα σου δουλευει κανονικα?εχεις περασει το πατσακι της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι κατοχος του lg G2 αγορασμενο απο κυπριακη αγορα...

εχει ερθει με το 4.2.2 jelly bean, και με δειχνει οτι ειμαι unrooted οταν μπαινω στο download mode...

οταν εκανα upgrade απο το LG PC suite σε 4.4.2 ΚΙΤ ΚΑΤ και ξαναμπηκα στο download mode με εδειχνε πως ειμαι rooted???

γνωριζει κανεις τιποτα? και αν μπορω να μη με δειχνει rooted? επειδη κ οταν ειμαι rooted δε μπορω να κανω factory hard reset, και η αντιπροσωπεια στη κυπρο μου λεει πως το τηλεφωνο ειναι πειραγμενο...

Link to comment
Share on other sites

εσενα σου δουλευει κανονικα?εχεις περασει το πατσακι της μπαταριας?

 

Κανονικότατα αρκεί να ακολουθήσεις τις οδηγίες στην αρχική σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα αρκεί να ακολουθήσεις τις οδηγίες στην αρχική σελίδα.

 

πριν περασω το αρχειακι για την μπαταρια μου δουλευε κανονικα.περιεργο παντως.δεν νομιζω να εκανα κατι λαθος

Link to comment
Share on other sites

H Oppo φέρνει την εμπειρία του ColorOS στο LG G2 (LG 802) και αναζητά beta testers!!!

Για όποιον ενδιαφέρεται, ας ρίξει μια ματιά εδώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Κατέβασα την stock έκδοση D80220F για να την περάσω στο κινητό μου. Αυτή τη στιγμή είμαι στην stock D80220B και μόνο root.

 

Η ερώτησή μου είναι: Πρέπει πρώτα να γίνω unroot για να την περάσω; (κι αν ναι πως γίνεται αυτό, γιατί στον οδηγό μόνο για jelly bean έχει οδηγίες unroot) ή μπορώ όπως είμαι "rootαρισμένος" να ξεκινήσω τη διαδικασία του οδηγού για να βάλω την D80220F;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Γιώργος Θεσσαλονίκη - One Plus 9 Pro - Android 12 - LE2121

Link to comment
Share on other sites

πριν περασω το αρχειακι για την μπαταρια μου δουλευε κανονικα.περιεργο παντως.δεν νομιζω να εκανα κατι λαθος

Αυτο δοκιμασες να το κανεις;

κρυφο μενου 3845#*802#

Settings

Update touch firmware

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...