Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να και τα δικά μου χθεσινά αποτελέσματα...

με 7seven G3 rom & bruce kernel 2728 v04+

[ATTACH]49141[/ATTACH]

[ATTACH]49142[/ATTACH]

[ATTACH]49143[/ATTACH]

Πολυ καλα τα βρισκω :)

Εβγαζες τετοιους χρονους και χωρις τον Bruce;

Ή ανεβηκε και σε σενα η αυτονομια μ' αυτον;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με Bruce έγινε η μεγάλη διαφορά...με dori είχα του χειρότερους χρόνους...

Και 'γω με bruce τεραστια διαφορα!!

Καλα με dorimanx τη ρουφουσε σαν νερακι την μπαταρια....... χωρια που σε λιγη ωρα π.χ. browsing τηγανιζες αυγο στο κινητο ;)

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω με bruce τεραστια διαφορα!!

Καλα με dorimanx τη ρουφουσε σαν νερακι την μπαταρια....... χωρια που σε λιγη ωρα π.χ. browsing τηγανιζες αυγο στο κινητο ;)

Ακριβώς έτσι!!;)

Link to comment
Share on other sites

Τι σας γράφει στην έκδοση kernel εσάς που έχετε Bruce;

Γραφει 3.4.0, απλα στις πληροφοριες αυτες γραφει μονο νουμερα και δε βγαζεις ακρη!

Κατεβασε αν θες απ' το play store το CPU Spy στο οποιο τερμα κατω εχει kernel info στις οποιες μπορεις να δεις λεπτομεριες για τον kernel που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Να και τα δικά μου χθεσινά αποτελέσματα...

με 7seven G3 rom & bruce kernel 2728 v04+

[ATTACH]49141[/ATTACH]

[ATTACH]49142[/ATTACH]

[ATTACH]49143[/ATTACH]

 

Φοβεροί χρόνοι... Είμαι και εγώ με seven. Δώσε και λίγο στοιχεία σχετικά με επιλογές. Πόσο wifi, 2g ή 3g, sync on συνέχεια ή όχι, data on συνέχεια ή όχι, φωτεινότητα, greenify κλπ

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γραφει 3.4.0, απλα στις πληροφοριες αυτες γραφει μονο νουμερα και δε βγαζεις ακρη!

Κατεβασε αν θες απ' το play store το CPU Spy στο οποιο τερμα κατω εχει kernel info στις οποιες μπορεις να δεις λεπτομεριες για τον kernel που εχεις.

 

μωρε και εμενα αυτο μου γραφει.απλα κατι παρομοιο εγραφε και ο προηγουμενος της cloudy και λεω τι διαολο δεν αλλαξε σε bruce:lol:οποτε ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Φοβεροί χρόνοι... Είμαι και εγώ με seven. Δώσε και λίγο στοιχεία σχετικά με επιλογές. Πόσο wifi, 2g ή 3g, sync on συνέχεια ή όχι, data on συνέχεια ή όχι, φωτεινότητα, greenify κλπ

Wi-Fi τουλάχιστον 12 ώρες συνεχόμενες με αρκετό σερφάρισμα ,συγχρονισμό δεν τον χρειάζομαι συνέχεια οπότε manual,2g επί το πλείστον ,καμία ώρα gaming,φωτεινότητα από 30-50 όχι auto...και greenify όλα εκτός από ότι περιλαμβάνει push.

Σήμερα πχ χωρίς καμία ιδιαίτερη χρήση αλλά με κακό σήμα και 3g και Wi-Fi έφτασε 3 ώρες και 20% μπαταρία...οπότε όλα είναι σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

οταν μου ετυχε ακολουθησα τις οδηγιες απο το βιντεο μετα κανεισ root βαζεις recovery με autorec και μπορεις να περασεις οποια rom θελεις

Όλα καλά φίλε μου λίγο το βίντεο πολύ ο εξαιρετικός οδηγός που υπάρχει στο φόρουμ και είμαι τώρα root και πάλι με cloudy g3 και bruce kernel 0.41:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει κανένα θέμα να βάλεις Bruce σε cloudy g3. Ένα μήνα έτσι το δουλεύω με sot 6:30 ώρες πάνω κάτω

Φίλε μου εγώ είχα πει για ενα θεματάκι που είχα με την seven rom 1.9.1 και οχι με την cloudy g3;)Άσε που ο συνδυασμός μου τώρα είναι cloudy g3 +bruce kernel 0.41:D

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

η δεν μπορω να βρω το λινκ για download μεσα στο σιτε η κατι παιζει

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

η δεν μπορω να βρω το λινκ για download μεσα στο σιτε η κατι παιζει

Βάλε cloudy g3 με bruce kernel 0.41 σε dalvik με xposed titanium greenify και όλα πανε ρολόι.;)

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=14686

 

δίπλα στα popular, το πρώτο αρχείο.

λέω να τον δοκιμάσω και εγώ σήμερα σε cloudystock 2.5

 

edit.

άκυρο στον bruce. Δεν παίζει το otg

Edited by papathvas

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=14686

 

δίπλα στα popular, το πρώτο αρχείο.

λέω να τον δοκιμάσω και εγώ σήμερα σε cloudystock 2.5

 

edit.

άκυρο στον bruce. Δεν παίζει το otg

Σε 7seven λειτουργεί άψογα το ΟΤG με bruce 2728...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την optimus g3 ,το κινητο ριμαι ροοτ καιωθελω να την περασω στο κινητο αλλα δε ξερω πως.ξερει κανειςωπου μποεω να βρω αναλυτικο οδηγο για install της ρομ?ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα την optimus g3 ,το κινητο ριμαι ροοτ καιωθελω να την περασω στο κινητο αλλα δε ξερω πως.ξερει κανειςωπου μποεω να βρω αναλυτικο οδηγο για install της ρομ?ειναι η πρωτη φορα που προσπαθω.

 

περνας autorec , ειναι ενα απλο apk , το οποιο και θα βρεις στο xda ...

κοιτα να κατεβασεις για το d802 .. με αυτο θα εχεις TWRP . κλεινεις το κινητο και μπες σε recovery mode με power+vol down και οταν εμφανιστει το logo tis LG , τα αφηνεις και τα ξαναπατας γρηγορα ή κατεβαζεις το rebooter αφου εισαι root και μπαινεις απο εκει κατευθειαν !!!

 

μετα κρατας ενα back up , τα επιλεγεις ολα και EFS εκει υπαρχει το ΙΜΕΙ σου σε περιπτωση που γινει κατι ! μετα κλασικα wipe , advanced wipe και επιλεγεις cache , dalvik cache , system kai data ! ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ INTERNAL STORAGE !!

ειναι η εσωτερικη μνημη και δεν την πειραζεις !

 

μετα πας πισω στο μενου , πατας install , βρισκεις την cloudy και συνεχιζεις !

μετα επιλεγεις το μοντελο σου νομιζω και εισαι ετοιμος !!

 

μπορεις να κανεις back up kai sta call logs , sms και επαφες με το super back up , δωρεαν εφαρμογη στο play store ! τα κενεις ολα αυτα τωρα , πριν μπεις recovery κλπ κλπ ! επισης , κανεις back up στο whatsapp μεσα στην εφαρμογη στις ρυθμισεις και στο viber μεσα απο τις ρυθμισεις !

 

αν ξεχασα κατι , ρωτα και θα απαντησω εγω ή καποιος αλλος ! :)

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Προσπαθώ να δω nova στο κινητό έχω βάλει τους κωδικούς κανονικά έχω κανει hide my root με την ομώνυμη εφαρμογή αλλά αυτό μου γράφει οτι δεν υποστηρίζεται.Πληροφοριακά φοράω aosp.Υπάρχει κάποια λύση ξέρει κανείς. Το είχα κανει πριν κάτι μηνες όχι με aosp,αλλά ήμουν root με custom rom και δούλευε μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εβαλα μετα την πολυιτιμη βοηθεια του answer13 την optimusg3 rom αλλα εχω καποια θεματακια με το smart notice που δε δουλευει ενω στην αρχη δουλευε και στον καιρο που αν δεν εχεις το gps ανοιχτο δε βαζει καμια αλλη τοποθεσια που του οριζεις.εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορει να παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη g3 Ρομ είναι μετα απο πολλές δοκιμές η 7 .

 

Δεν είμαι και πολυ σίγουρος πλέον για την seven γιατί η cloudy g3 με bruce kernel 0.41 πάει πολύ καλά σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι και πολυ σίγουρος πλέον για την seven γιατί η cloudy g3 με bruce kernel 0.41 πάει πολύ καλά σε μένα.

Δηλαδη η cloydy δουλευει χωρις προβληματα παρα μονο αυτο της μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η cloydy δουλευει χωρις προβληματα παρα μονο αυτο της μπαταριας?

 

Αν μπεις στο νήμα της μπαταρίας έχω ανεβάσει screenshot για μένα είναι ανώτερη σε όλα ακόμα και στη μπαταρία και την δουλεύω σε dalvik.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...