Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω otg stick αλλα δεν μου περνάει το backup της twrp που ειχα στο laptop...οπότε rom από την αρχή :( ούτε επαφές..ούτε sms...

 

παιδια εχω και εγω otg stick αλλα στο recovery δεν μου το αναγνωριζει, ξερουμε το γιατι?

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω και εγω otg stick αλλα στο recovery δεν μου το αναγνωριζει, ξερουμε το γιατι?

 

βάλε philz recovery και ξαναδοκίμασε.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω και εγω otg stick αλλα στο recovery δεν μου το αναγνωριζει, ξερουμε το γιατι?

Ποιό recovery έχεις;εμένα με pilz το αναγνωρίζει.Πάντως αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι είτε καινούρια rom είτε backup,restore όλα πρέπει να γίνονται απο την εσωτερική μνήμη είναι ένα λεπτο δουλειά η μεταφορά των αρχείων;)

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Ποιό recovery έχεις;εμένα με pilz το αναγνωρίζει.Πάντως αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι είτε καινούρια rom είτε backup,restore όλα πρέπει να γίνονται απο την εσωτερική μνήμη είναι ένα λεπτο δουλειά η μεταφορά των αρχείων;)

 

εβαλα το phliz αλλα πaλι μου βγαζει cant mount /storage/usb

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Το στικακι σε τι φορματ το έχεις;

 

exfat τωρα θα δοκιμασω και fat32

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

exfat τωρα θα δοκιμασω και fat32

Το στικακι το κινητο στην κανονικη λειτουργια στο διαβαζε;

Μου κανει εντυπωση να μην το διαβαζει! Εγω εχω philz εξ αρχης και κανω τα παντα με OTG.

Σε λειτουργια το κινητο διαβαζει να φανταστεις και σκληρο δισκο 500 gb, usb 3.0 σε φορματ fat32!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σκεφτομαι να βαλω g3 rom αλλα εχω χασει λιγο τη μπαλα απο το διαβασμα.Ολες βλεπω απο καποιο θεματακι εχουν.Ποια προτινετε εσεις που τις εχετε δοκιμασει?Ευχαριστω εκ των προτερον.
Link to comment
Share on other sites

Το στικακι το κινητο στην κανονικη λειτουργια στο διαβαζε;

Μου κανει εντυπωση να μην το διαβαζει! Εγω εχω philz εξ αρχης και κανω τα παντα με OTG.

Σε λειτουργια το κινητο διαβαζει να φανταστεις και σκληρο δισκο 500 gb, usb 3.0 σε φορματ fat32!

 

με την couldyg3, lam hoang το διαβαζε κανονικα οχι σε recovery τωρα με couldystock 2.5 οταν το βαζω δειχνει οτι συνδεεται αλλα δεν μου το εμφανιζει για να μπορω να δω τα αρχεια μου

Edited by mrliakoss

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Είχα την cloudy G3 1.3 και σήμερα έβαλα την optimus G3 1.3.1. Μέχρι στιγμής πολύ καλή και δεν βλέπω bug. Στην cloudy είχα κάτι ψιλοκοληματα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως υπάρχει κάποιο mod για κάμερα για aosp που να κανει πραγματικά δουλειά και να πλησιάζει έστω λιγο το mod του xdabbed.Πραγματικά η τελευταια mahdi είναι απίστευτη και επιτελους το κινητο δεν λαγκάρει σε τιποτά(ούτε ελάχιστο),πάει όπως πρέπει να πάει ενα τέτοιο κινητό με τέτοιο hardware,αλλά στην κάμερα χάνει αρκετά.Και με τo apk που κυκλοφορεί για aosp δεν είδα και τεράστια διάφορα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως υπάρχει κάποιο mod για κάμερα για aosp που να κανει πραγματικά δουλειά και να πλησιάζει έστω λιγο το mod του xdabbed.Πραγματικά η τελευταια mahdi είναι απίστευτη και επιτελους το κινητο δεν λαγκάρει σε τιποτά(ούτε ελάχιστο),πάει όπως πρέπει να πάει ενα τέτοιο κινητό με τέτοιο hardware,αλλά στην κάμερα χάνει αρκετά.Και με τo apk που κυκλοφορεί για aosp δεν είδα και τεράστια διάφορα.

 

Μήπως έχει βρει κάποιος κάτι ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό kernel έχετε καλύτερη μπαταρία στην cloudy stock 2.5;

Bruce kernel

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως έχει βρει κάποιος κάτι ρε παιδιά;

Μπα, και ούτε θα βρεις. Ένας από τότε λόγους που δεν πηγαίνω σε AOSP. Μακάρι να με διαψεύσει κάποιος!!!

HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Bruce kernel

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα, και ούτε θα βρεις. Ένας από τότε λόγους που δεν πηγαίνω σε AOSP. Μακάρι να με διαψεύσει κάποιος!!!

Εχουμε φιλε μου κανενα link για τον Bruce kernel;

Ακουσα και 'γω οτι εχει καλη μπαταρια, αλλα λιγο που εψαξα δεν τον βρηκα!

Τον εχει δοκιμασεις εσυ ή υποθετουμε οτι ειναι καλος;

EDIT: Νομιζω τον βρηκα.....

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Bruce kernel

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπα, και ούτε θα βρεις. Ένας από τότε λόγους που δεν πηγαίνω σε AOSP. Μακάρι να με διαψεύσει κάποιος!!!

Φίλε μου ο Bruce kernel δουλεύει και με την seven g3 rim καλά;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ο Bruce kernel δουλεύει και με την seven g3 rim καλά;

Τον βρηκα τελικα και τον φλασαρα :D

Βρηκα τον Bruce kernel 2728 v 0.41.

Για να τον δοκιμασουμε κ' αυτον......:p

Σε μια προχειρη αναζητηση που εκανα νομιζω κανει μονο για stock based rom, αν ξερει κσποιος ας με διορθωσει.

Εγω εχω την cloudystock 2.5.

Link to comment
Share on other sites

Τον βρηκα τελικα και τον φλασαρα :D

Βρηκα τον Bruce kernel 2728 v 0.41.

Για να τον δοκιμασουμε κ' αυτον......:p

Σε μια προχειρη αναζητηση που εκανα νομιζω κανει μονο για stock based rom, αν ξερει κσποιος ας με διορθωσει.

Εγω εχω την cloudystock 2.5.

Νομίζω ότι έχω διαβάσει στο xda ότι τον χρησιμοποιούν και στην cloudy g3 αλλά δεν ξέρω αμα παίζει καλά στην seven g3 rom επειδή είναι σε art γι'αυτό έκανα την ερώτηση μηπως κάποιος έχει δοκιμάσει τον συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

Τον βρηκα τελικα και τον φλασαρα :D

Βρηκα τον Bruce kernel 2728 v 0.41.

Για να τον δοκιμασουμε κ' αυτον......:p

Σε μια προχειρη αναζητηση που εκανα νομιζω κανει μονο για stock based rom, αν ξερει κσποιος ας με διορθωσει.

Εγω εχω την cloudystock 2.5.

 

περιμενουμε εντυπωσεις.αν και εγω εχω 2.4 αλλα πιστευω και εκει θα παιζει!απλα με recovery το κανες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε εντυπωσεις.αν και εγω εχω 2.4 αλλα πιστευω και εκει θα παιζει!απλα με recovery το κανες ετσι?

Ναι φιλε, ειναι zip αρχειο και το φλασαρεις με recovery.

Οταν τον δουλεψω λιγο και εχω αποψη θα παραθεσω εντυπωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε, ειναι zip αρχειο και το φλασαρεις με recovery.

Οταν τον δουλεψω λιγο και εχω αποψη θα παραθεσω εντυπωσεις!!

Έκανες wipe cache,wipe dalvik cache;

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι πέρασα τον bruce kernel 0.41 στην seven g3 rom 1.9.1 και δουλεύει μεχρι στιγμής απροβληματιστα η πολυ μεγάλη αλλαγή σε σχέση με τον cloudy 1.5 kernel που φορούσε η rom επάνω είναι η θερμοκρασία της cpu που ειναι πολυ πιο χαμηλή τώρα που γράφω είναι στους 42 βαθμούς και μετά απο αδράνεια 5 λεπτών την είδα και 35 τουλάχιστον 8 με 9 βαθμούς κάτω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...