Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω δοκιμάσει ούτε Optimus ούτε LamHoang αλλά η cloudy και τέλεια μπαταρία βγάζει(6+ ώρες οθόνης) και δεν μου βγάζει κανένα πρόβλημα. Ούτε το lte χάνει μετά από reboot

Έχοντας δοκιμάσει και τις τρείς, έχω να πω τα εξής.

Λίγο πολύ όλες ίδιες είναι.

CloudyG3 1.2 :Καλή με 2-3 μικρά bugs(random reboots,μερικά FC )και μπαταρία καλή αλλά με FM radio.

Lam Hoang Final ΑRT :Πολύ καλή και σταθερή,επιλογή status bar style και επιλογή 2G/3G από το την status bar και φακό από το quick view,(ούτε ένα reboot, ούτε ένα FC) μπαταρία λίγο καλύτερη από την Cloudy αλλά χωρίς FM radio.

OptimusG3 Rom V1.2 : Καλή και αυτή. Μεγάλη δέσμευση Ram.Δύο κάμερες, μία στοκ G3 μία xdabbed.1-2 reboot και αυτή, μπαταρία μέτρια και με FM radio πλέον.

 

Όλα αυτά είναι καθαρά προσωπική άποψη.

Τώρα χρησιμοποιώ Lam Hoang Final με kernel dorimanx V6.8 ,με Geenify και διάφορα μοντάκια.

Η εμπειρία χρήστη είναι πολύ γρήγορη.Από μπαταρία είναι λίγο παραπάνω από την Cloudy.Με χαλάει που δεν παίζει με τίποτα το FM radio...

Αυτά προς το παρών!:)

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ακριβως !!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ουτε καν με συνδισμο πληκτρον !

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει και τις τρείς, έχω να πω τα εξής.

Λίγο πολύ όλες ίδιες είναι.

CloudyG3 1.2 :Καλή με 2-3 μικρά bugs(random reboots,μερικά FC )και μπαταρία καλή αλλά με FM radio.

Lam Hoang Final ΑRT :Πολύ καλή και σταθερή,επιλογή status bar style και επιλογή 2G/3G από το την status bar και φακό από το quick view,(ούτε ένα reboot, ούτε ένα FC) μπαταρία λίγο καλύτερη από την Cloudy αλλά χωρίς FM radio.

OptimusG3 Rom V1.2 : Καλή και αυτή. Μεγάλη δέσμευση Ram.Δύο κάμερες, μία στοκ G3 μία xdabbed.1-2 reboot και αυτή, μπαταρία μέτρια...και χωρίς FM radio.

 

Όλα αυτά είναι καθαρά προσωπική άποψη.

Τώρα χρησιμοποιώ Lam Hoang Final με kernel dorimanx V6.8 ,με Geenify και διάφορα μοντάκια.

Η εμπειρία χρήστη είναι πολύ γρήγορη.Από μπαταρία είναι λίγο παραπάνω από την Cloudy.Με χαλάει που δεν παίζει με τίποτα το FM radio...

Αυτά προς το παρών!:)

 

H lam hoang final art που λεςειναι αυτη?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2771110

Edited by kyriasgr87
Link to comment
Share on other sites

Τα έγραψα εδώ περί G3 Rom Διαδικασια και εντυπωσεις:

 

http://www.thelab.gr/mobile-computing/lg-g2-130038-15.html#post1063728280

 

http://www.thelab.gr/mobile-computing/lg-g2-130038-15.html#post1063728300

 

Cloudy G3 ειχε πολλα θεματακια σε εμενα..

 

Μαλλον για loamhoang το κοβω ή Optimus G3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H lam hoang final art που λεςειναι αυτη?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2771110

 

Αυτη

 

http://lgviet.com/forum/threads/tong-hop-chia-se-moi-thu-ve-lg-g2-f320-d802.4358/

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που λες είναι η Lam Hoang 1.5

Εδώ είναι η Lam Hoang Final

 

http://lgviet.com/forum/threads/tong-hop-chia-se-moi-thu-ve-lg-g2-f320-d802.4358/page-2#post-139387

Έχουν μεγαλη διάφορα?αξίζει η αλλαγή?

Το Final που λέει εννοεί οτι δεν θα βγουν αλλά updates?ρωταω γιατί ψάχνω κάτι να βάλω και να μην ξανασχοληθω.Στο the lab λες για συνδιασμό με bruce kernel.Το δοκιμασίες έριδες όντως αποτελεσματα?Να συνδιασω final art με bruce kernel και να μην ξανασχοληθω?

Edited by kyriasgr87
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο!

Εμενα γιατι δε μου δειχνει παλι το κουμπι "Task manager"; Μου εχει μονο τα 2.

Απο αλλου το "εμφανιζω" αυτο;

 

Το κουμπί του task manager(διαχείριση εργασιών)δεν εμφανίζεται επειδή δεν είναι εγκατεστημένος ο task manager.

Εγώ έτυχε να τον έχω κάνει backup από τη rom του g2 & τον επανέφερα στις g3 roms.

Ένα απλό apk είναι, αν το googlareis θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει και τις τρείς, έχω να πω τα εξής.

Λίγο πολύ όλες ίδιες είναι.

CloudyG3 1.2 :Καλή με 2-3 μικρά bugs(random reboots,μερικά FC )και μπαταρία καλή αλλά με FM radio.

Lam Hoang Final ΑRT :Πολύ καλή και σταθερή,επιλογή status bar style και επιλογή 2G/3G από το την status bar και φακό από το quick view,(ούτε ένα reboot, ούτε ένα FC) μπαταρία λίγο καλύτερη από την Cloudy αλλά χωρίς FM radio.

OptimusG3 Rom V1.2 : Καλή και αυτή. Μεγάλη δέσμευση Ram.Δύο κάμερες, μία στοκ G3 μία xdabbed.1-2 reboot και αυτή, μπαταρία μέτρια...και χωρίς FM radio.

 

Όλα αυτά είναι καθαρά προσωπική άποψη.

Τώρα χρησιμοποιώ Lam Hoang Final με kernel dorimanx V6.8 ,με Geenify και διάφορα μοντάκια.

Η εμπειρία χρήστη είναι πολύ γρήγορη.Από μπαταρία είναι λίγο παραπάνω από την Cloudy.Με χαλάει που δεν παίζει με τίποτα το FM radio...

Αυτά προς το παρών!:)

Εχοντας δοκιμασει και εγω τις 3 συμφωνω απολυτα. Ακομα καλυτερη μπαταρια εχει η cloudystock.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

LG g2 4.4.2 με ρουτ.Ενω η μπαταρια ηταν στο 38%,το βαζω να φορτισει.Τελειωσε η φορτιση(πρασινο το λεντ),παω να το ανοιξω και μενει κολλημενο σε λογκο της lg.Δοκιμαζω να κανω hard reset με πληκτρο οφ και παουερ νταουν,μπαινει στο μενου,και μου λεει για factory reset.Παταω οκ δειχνει για λιγο το ανθρωπακι και μετα ξανα το λογκο...για δεκα λεπτα..μαλλον δεν ειναι φυσιολογικο...τι να κανω παιδια??/???????????

Update...εφυγα γιοα δυο ωρες και οταν ηρθα ηταν στην ιδια κατασταση...με το λογκο της lg...

Tι αλλο ν κανω...

Αν μενει κανεις Πειραια και θελει να με βοηθησει!!!!!

Ευχαριστωωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να μπεις σε downloade mode..πατημενο το !volume+ και συνδεοντας το με το πισω μερος του καλωδιου
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και αυτο..τπτ.Τελικα εκλεισε απο μονο του απο μπαταρια ..φανταστειτε οτι ολο το απογευμα ηταν ανοιχτο στο λογοτυπο της LG!

Μα δεν εκλεινε το ατιμο....Οποτε για σερβις.Εχουμε κανενα καλο??

Αντε τωρα να δουνε οτι ειναι ρουτ...παει η εγγυηση??

Καλημερες!

Link to comment
Share on other sites

μετα απο πολυ καιρο , ειπα κι εγω να κανω ροοτ , να βαλω custom recovery κλπ κλπ !

εκανα root με to towelroot , μια χαρα ευκολο και δουλευει !

μετα εβαλα το autorec kai twrp !

 

πρεπει να το κανω update ;;; για να μην παθει ζημια η οθονη μου ; ή να το αφησω ετσι ;

 

edit διαβασα στο cda ο,τι δεν χρειαζεται και τοσο πολυ η 2.7.1 και ο,τι εχει καποιο προβλημα

οταν απενεργοποιειται η οθονη !

τελος παντων , μετα απο towelroot kai autorec εχω ενα μικρο προβληματακι , δεν δουλευε

το knock code , εκανα update touch firmware και παλι δεν δουλευει τελεια !

για να μπω στο κινητο πρεπει να πατησω double tap και μετα τον knock code κωδικο !!

ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο ;αν και δεν ειναι τοσο σημαντικο προβλημα

Edited by answer13
LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς στην Lam Hoang πώς γίνεται να βάλουμε το 4G στο notification panel εκεί που έχει τις εναλλαγές για 2G only ή 3G only ή 2G/3G...;;;4G δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα G3 rom , πολυ ευκολα .. ωραια ειναι !

εβαλα αυτη 1 LAMHOANG G3 FINAL Dalvik(1.47gb) !! αλλα οταν το γυρισα σε ART ειχε προβληματακια , τρεμοπαιζε η οθονη κλπ κλπ ....να βαλω αυτη 2 LAM HOANG G3 FINAL ART(1.37gb) ?? εχουν καποια διαφορα ;

 

επισης , πως γινομαι root ξανα ; ξεχασα να βαλω το καινουριο SU zip πριν κανω εγκατασταση την ρομ ...

το βαζω μετα αλλα δεν δουλευει ... update superSU v1.99 update ! μηπως υπαρχει καποιο αλλο που να δουλευει ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

εβαλα G3 rom , πολυ ευκολα .. ωραια ειναι !

εβαλα αυτη 1 LAMHOANG G3 FINAL Dalvik(1.47gb) !! αλλα οταν το γυρισα σε ART ειχε προβληματακια , τρεμοπαιζε η οθονη κλπ κλπ ....να βαλω αυτη 2 LAM HOANG G3 FINAL ART(1.37gb) ?? εχουν καποια διαφορα ;

 

επισης , πως γινομαι root ξανα ; ξεχασα να βαλω το καινουριο SU zip πριν κανω εγκατασταση την ρομ ...

το βαζω μετα αλλα δεν δουλευει ... update superSU v1.99 update ! μηπως υπαρχει καποιο αλλο που να δουλευει ;

 

Φαντάζομαι η διαφορά είναι και στην ονομασία... Το ένα λέει davlik το άλλο art.

Όσο για το superSU το βάζεις αφού φλασαρεισ τον και σίγουρα το 1,99 δεν είναι καινούριο. Έχει βγει 2+ έκδοση.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

αφου θα καθηστερησει κι αλλο το update,μετα απο καιρο με cloudyG3 και lamhoang εβαλα παλι cloudyflex γιατι ειχα το πολυ 5 ωρες οθονη με οτι κερνελ και αν δοκιμασα....αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η flex ειναι πιο smooth απο τις αλλες και σιγουρα εχει καλυτερη μπαταρια,πριν εβγαζα με τη flex 7 ωρες ανετα ανοιχτη οθονη και απο τοτε που εβαλα g3 roms ειχα 4-5
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο ειναι πως όντως η flex ειναι πιο σμουθ απ όλες τις g3 roms

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά υπάρχει καμία λύση με το lte;

Φοράω την cloudyg3 και δεν είχα πρόβλημα κανένα,την περασμένη βδομάδα πήγα εξωτερικό και τώρα που γύρισα,δεν κάθεται με τίποτα στο lte με πετάει στο gsm/wcdma....

Link to comment
Share on other sites

αφου θα καθηστερησει κι αλλο το update,μετα απο καιρο με cloudyG3 και lamhoang εβαλα παλι cloudyflex γιατι ειχα το πολυ 5 ωρες οθονη με οτι κερνελ και αν δοκιμασα....αυτο που παρατηρησα ειναι οτι η flex ειναι πιο smooth απο τις αλλες και σιγουρα εχει καλυτερη μπαταρια,πριν εβγαζα με τη flex 7 ωρες ανετα ανοιχτη οθονη και απο τοτε που εβαλα g3 roms ειχα 4-5

Ειχα βαλει και 'γω την cloudyG3 οταν πρωτοβγηκε, την κρατησα τοτε 2 μερες!

Τωρα την ξαναεβαλα, ειμαι τωρα 5- 6 μερες μ' αυτη αλλα με την μπαταρια δεν την παλευω και 'γω ρε παιδια :( . Ημουν καιρος με cloudystock και περνουσα ευκολα τις 6.5 - 7 ωρες και τωρα δοκιμασα και 'γω 3 kernel's αλλα με δυσκολια περναω το πενταωρο! Δεν ξερω αν θελει χρονο για να "στρωσει" η rom αλλα δε νομιζω να δω σημαντικες διαφορες!!

Ωραια η cloudyG3 δε λεω, αλλα φαγαμε μια ηττα με την kit kat που πεσαμε απ' τις 8 - 9 ωρες οθονη στις 7 και τωρα δε λεει να το ριξουμε στις 4- 5 :p

Τωρα βεβαια αναλογα τι ζηταει ο καθενας, αλλα εγω ψαχνω εναν μεσο ορο (εμφανιση, μπαταρια, καμερα, smoothness).

Link to comment
Share on other sites

Ειχα βαλει και 'γω την cloudyG3 οταν πρωτοβγηκε, την κρατησα τοτε 2 μερες!

Τωρα την ξαναεβαλα, ειμαι τωρα 5- 6 μερες μ' αυτη αλλα με την μπαταρια δεν την παλευω και 'γω ρε παιδια :( . Ημουν καιρος με cloudystock και περνουσα ευκολα τις 6.5 - 7 ωρες και τωρα δοκιμασα και 'γω 3 kernel's αλλα με δυσκολια περναω το πενταωρο! Δεν ξερω αν θελει χρονο για να "στρωσει" η rom αλλα δε νομιζω να δω σημαντικες διαφορες!!

Ωραια η cloudyG3 δε λεω, αλλα φαγαμε μια ηττα με την kit kat που πεσαμε απ' τις 8 - 9 ωρες οθονη στις 7 και τωρα δε λεει να το ριξουμε στις 4- 5 :p

Τωρα βεβαια αναλογα τι ζηταει ο καθενας, αλλα εγω ψαχνω εναν μεσο ορο (εμφανιση, μπαταρια, καμερα, smoothness).

μην περιμενεις να στρωσει ειδικα τη cloudyg3 την δοκιμασα απο τοτε που βγηκε με ενα διαλειμα 10 ημερων που δοκιμασα τη lamhoang και οι δυο τα ιδια ειναι με το kernel του bruce εφτασα 5 ωρες με cloudyg3 οποτε ειπα να βαλω flex μεχρι να δωσει update μηπως αλλαξει κατι.οντως τωρα διαβασα αυτο:We would have better battery life after the new update because this port is on D85510A and D85510i is out already with lots of fixed and improvements. Also we have D80220F atm so it will effect on the performance too! Just stay tuned, Cloudy will make his best for ours when he got his replacement

Link to comment
Share on other sites

http://forum.android.com.pl/f941/a-a-7-rom-g3-1-9-1-ns-a-a-art-wersja-finalna-431429/

 

Ειναι και αυτη παιδια που λεει οτι εχει καλα νουμερα στην μπαταρια..εγω την εβαλα για δοκιμη,

 

Εχει και τις 2 καμερες,FM Radio παιζει,και εχει και πολλα tweaks.ειναι με ART.

 

Με τις κλησεις ειχα ενα θεματακι με reboot λυθηκε.ειδωμεν!

Edited by GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...