Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια SOS εκανα ota αναβαθμιση και το κινητο κολησε στην team win recovery οθονη και ειναι για δουλεια. Το σωνω καπως ?

Ειπαμε.... ποτέ ΟΤΑ οταν εχουμε custom recovery!!

Μπορεις (λογικα μπαινει σε download mode) να φλασαρεις με flash tool 2014 ξανα μια επισημη rom ή αλλιως δοκιμασε μεσω του recovery να φλασαρεις μια custom rom..... μεσα απο στικακι ομως βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδη σημερα το βραδυ θα ξαναγυρισω στο αγαπημενο μου G2 και μιας και περασαν μηνες τα ξεχασα,πως κανουμε τωρα πια root;Με το Autorec;

Επισης κατεβαζω την CloudyG3 αλλα δεν διαβαζω και τα καλυτερα...Να προτιμησω λετε CloudyFlex 2.5;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σημερα το βραδυ θα ξαναγυρισω στο αγαπημενο μου G2 και μιας και περασαν μηνες τα ξεχασα,πως κανουμε τωρα πια root;Με το Autorec;

Επισης κατεβαζω την CloudyG3 αλλα δεν διαβαζω και τα καλυτερα...Να προτιμησω λετε CloudyFlex 2.5;

Root κάνεις με towelroot(μπαίνεις στο site, κατεβάζεις το apk και το τρέχεις έτσι απλά!) . Το autorec είναι για να σου εγκαταστήσει το recovery.

Από ποιο κινητό γύρισες στο G2 πάλι;!

Link to comment
Share on other sites

Root κάνεις με towelroot(μπαίνεις στο site, κατεβάζεις το apk και το τρέχεις έτσι απλά!) . Το autorec είναι για να σου εγκαταστήσει το recovery.

Από ποιο κινητό γύρισες στο G2 πάλι;!

 

Ειχα φαει πριν κατι μηνες μια κληση για κρανος κι αναγκαστηκα να το δωσω και πηρα ενα Moto G.Πολυ ευχαριστημενος για τα λεφτα του αλλα ο μεγαλος μου ερωτας ηταν το G2.Οποτε τωρα που μπορω το ξαναπηρα!

Απο ρομ λενε τιποτα οι G3 ή να κοιταξω στις παλιες καλες(τοτε φοραγα CoudyFlex)

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω καιρο την cloudystock 2.1 και η καμερα μου φανηκε κλάσης καλυτερη απ' της cloudyg3, που την εβαλα για δοκιμη.

Δε δοκιμασα βεβαια να βαλω xdabbed να δω τι θα κανει..... αλλα δεν μου αρεσε επισης και το οτι εχει πολυ λιγες ρυθμισεις.

Τωρα εχω ξαναγυρισει σε cloudystock και ενας απ' τους λογους που το εκανα ηταν και η καμερα!!

 

Η camera της cloudy g3 έχει ήδη το μοντάκι του xdabbed 4.0.0 και είναι αρκετά πιο γρήγορη από την camera της cloudystock(G Pro 2 camera)Εκεί που υπερτερεί η camera της cloudystock είναι στις βραδυνές λήψεις όπου η διαφορά είναι αισθητή.Οπότε έχοντας την cloudy g3 φλασάρεις την camera του G Pro 2 και έχεις και τις 2 .

Edited by Tsarli
Link to comment
Share on other sites

Έτσι απλά φλασαρω το αρχείο και τις έχω και τις δύο? Χωρίς θέματα??
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις την cloudy g3 ναι.Δες στο xda στο ανάλογο νήμα της Rom έχει από κάτω τα addons την camera G Pro 2 και το ράδιο του G2.Τα κατεβάζεις,φλασάρεις μέσω recovery και είσαι έτοιμος!5 λεπτά δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Η camera της cloudy g3 έχει ήδη το μοντάκι του xdabbed 4.0.0 και είναι αρκετά πιο γρήγορη από την camera της cloudystock(G Pro 2 camera)Εκεί που υπερτερεί η camera της cloudystock είναι στις βραδυνές λήψεις όπου η διαφορά είναι αισθητή.Οπότε έχοντας την cloudy g3 φλασάρεις την camera του G Pro 2 και έχεις και τις 2 .

 

Μπορεις να δωσεις link πιο συγκεκριμενο αρχειο xdabbed φλασαρω για την camera του G Pro 2?Εvvοειται φοραω cloudy g3.Απλως περασα χωρις να το ψαξω πολυ xdabbed 3.1.0 και εφαγε κολλημα και ξανα φλασαρα την cloudy g3 απο την αρχη

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κάνει τίποτα πάντως! Και κανονικά ανοίγει σε κλήσεις και το knock on είναι ακαριαίο!

 

 

 

Οι περισσότεροι βάζουν dorimanx

 

Την εβαλα αλλα εσκασε η G3 καμερα της Optimus G3..δεν εχει κουμπακι για να τραβας photo xaxaxax

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε.... ποτέ ΟΤΑ οταν εχουμε custom recovery!!

Μπορεις (λογικα μπαινει σε download mode) να φλασαρεις με flash tool 2014 ξανα μια επισημη rom ή αλλιως δοκιμασε μεσω του recovery να φλασαρεις μια custom rom..... μεσα απο στικακι ομως βεβαια!

 

τελικα εγραψα στο τερμιναλ του twrp αυτο

dd if=/dev/zero of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/fota

και το κινητο ισιωσε ευτυχως, αυτο το βρηκα εδω αν το χρειαστει καποιος.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2451696

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

Η camera της cloudy g3 έχει ήδη το μοντάκι του xdabbed 4.0.0 και είναι αρκετά πιο γρήγορη από την camera της cloudystock(G Pro 2 camera)Εκεί που υπερτερεί η camera της cloudystock είναι στις βραδυνές λήψεις όπου η διαφορά είναι αισθητή.Οπότε έχοντας την cloudy g3 φλασάρεις την camera του G Pro 2 και έχεις και τις 2 .

Σε βραδυνη ληψη δοκιμασα και 'γω και ξενερωσα, ενταξει εκτος των αλλων δε με ενθουσιασε κιολας το ui του G3. Μπορει να λενε καποιοι οτι ειναι "πολυ μπροστα" δηθεν..... αλλα γουστα ειναι αυτα! Δε βρηκα δηλαδη το λογο να εχω το ui του G3 και να προσπαθω σε καποια πραγματα να κανω το κινητο σαν...stock G2 επειδη ετσι με βολεψαν ποιο πολυ :p

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά.Προσωπικά προτιμώ το UI του G3.Και η κάμερα του με ικανοποιεί,απλά αντί να βάλω μια άλλη εφαρμογή για τις βραδυνές λήψεις έχω την στοκ με το ανάλογο modακι και κάνω την δουλειά μου ☺
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κάποιος απο που πρέπει να επαναφέρω στην mahdi τις ρυθμίσεις του recent key,όπως ήτανε δηλαδή μαμά;Έβαλα μια επιλογή να δοκιμασω που είναι στυλ και καλα της google η οποία δεν έχει κουμπί καθαρισμού όλων και μόλις μπαίνω πάλι να το αλλάξω με πετάει έξω και μου λέει οτι η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει..
Link to comment
Share on other sites

παιδεςς χθες κινητο ποδοπατηθηκε σε συναυλια καθως επεσε απο την τσεπη μου αλλα την γλιτωσαμε σε 3-4 πολυ μικρες γρατζουνιες στην οθονη που δεν ξερω ακομα αν ειναι μονο στην ζελατινα η στην οθονη κανονικα. Αγιο ειχα :D:D:D:D:D:D

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα με φανεται πολυ καλυτερη η καμερα cloudyg3 ειδικα στις βραδυνες ληψεις με φλας ειναι πιο φωτεινες.Αν και φλασαρα και το mod g pro 2 camera δεν με ενθουσιασε πιο σκοτεινες στις βραδυνες ληψεις.Το μονο πλεονεκτημα ειναι που εχει επιλογη για νυχτετινη ληψη χωρις φλας που δεν με χρησιμευει τοσο πολυ προσωπικα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα στη cloudyg3 είναι ότι καλύτερο, σκέφτομαι να γυρίσω από Lam Hoang μόνο γι αυτό το λόγο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα στη cloudyg3 είναι ότι καλύτερο, σκέφτομαι να γυρίσω από Lam Hoang μόνο γι αυτό το λόγο

Η LamHoang απο αυτονομια πως ηταν;

 

Την εχω κατεβασει και το σκεφτομαι να την φλασαρω.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια θα τη χαρακτηριζα, δεν ειδα διαφορα απο την cloudyg3

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια θα τη χαρακτηριζα, δεν ειδα διαφορα απο την cloudyg3

Εσύ φιλέ μου τι έγινε?? Το γυρισες στο iphone??? Χαχαχαχαααα... Δεν το πιστευωω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ φιλέ μου τι έγινε?? Το γυρισες στο iphone??? Χαχαχαχαααα... Δεν το πιστευωω

 

 

Χαχα είπα να κάνω μια αλλαγή..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα ηθελα να σας ρωτισω αν ειναι καλη επιλογη το g2 καθως μου αρεσει πολυ.επισεις απο μπαταρια ειναι ενταξει?καποιο προβλημα ?ευχαριστω

Samsung Note 9

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα ηθελα να σας ρωτισω αν ειναι καλη επιλογη το g2 καθως μου αρεσει πολυ.επισεις απο μπαταρια ειναι ενταξει?καποιο προβλημα ?ευχαριστω

 

Είσαι στο λάθος θέμα! Σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι πιστεύω ότι καλύτερο... Στο θέμα μπαταρίας ειδικά είναι τουλάχιστον διπλάσια η αυτονομία του. Ίσως όχι τόσο με του One αλλά με του S4 το λέω από πρώτο χέρι!

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας..εκανα root το g2 μου κι αφου δεν τ καταφερα να περασω την cloudy g3 αποφασισα να το κανω unroot και να περασω παλι την stock εκδοση..το κινητο προερχεται απο ιταλια..περασα κανονικα συμφωνα με τ faq το λογισμικο εκανα και την αναβαθμιση σε kitkat ομως δεν λειτουργουν καποια πραγματα οπως το knock code που δεν υπαρχει καν η το ανοιγμα της οθονης με δυο αγγιγματα που δεν λειτουργει,, τ ν κανω?? Edited by amptou
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...