Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το λινκ ειναι στη περιγραφη απ οπου κατεβασες και τη ρομ του κινεζου εκει που λεει το πως τη φλασαρεις Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το λινκ ειναι στη περιγραφη απ οπου κατεβασες και τη ρομ του κινεζου εκει που λεει το πως τη φλασαρεις

Οκ ευχαριστώ το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε κινεζος? Ποια ρομ?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη με ενδιαφερει πολυ το skype θελω να μου πει καποιο τι ρομ να βαλω ωστε να παιζει αψογα...

 

προς το παρον ειμαι με pardus 20F, παιζει καλυτερα απο τι στην 20D αλλα παλι κανει κατι κουλα.

 

μονο στην 4.2.2 παιζει το skype αψογα,αλλα λεω να μην παω πισω :lol:

 

οι cloudyroms που ειναι πορτ απο το g pro,παιζει καλα το skype? το εχει δοκιμασει κανεις?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά οποίος ενδιαφέρεται πραγματικα για απίστευτα γρήγορη rom στα πάντα,και προσωπικά για μένα καμία δεν την φτανει σ'αυτό,μέγιστη αυτονομία και δεν τον νοιάζουν οι εφαρμογές τις lg M A H D I 4.4.4. Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η!! Να πω την αλήθεια μου λείπει λίγο το memo,το διπλό παράθυρο και η απίστευτη κάμερα του g3,αλλά συνηθίζεται.Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Η

 

καλή, χρυσή και γρήγορη η mahdi, είμαι στην τελευταία τώρα αλλά το θέμα με το knock on που μερικές φορές θέλει 4 και 5 φορές να ξυπνήσει το θηρίο δεν παλεύεται, στην προηγούμενη έκδοση είχα θέμα πάλι με αυτό αλλά και με το γεγονός ότι μερικές φορές σε εισερχόμενη κλήση το κινητό δεν ξύπναγε καθόλου, χτύπαγε κουδούνισμα αλλά η οθόνη κλειστή, ούτε με το power button τίποτα με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλή, χρυσή και γρήγορη η mahdi, είμαι στην τελευταία τώρα αλλά το θέμα με το knock on που μερικές φορές θέλει 4 και 5 φορές να ξυπνήσει το θηρίο δεν παλεύεται, στην προηγούμενη έκδοση είχα θέμα πάλι με αυτό αλλά και με το γεγονός ότι μερικές φορές σε εισερχόμενη κλήση το κινητό δεν ξύπναγε καθόλου, χτύπαγε κουδούνισμα αλλά η οθόνη κλειστή, ούτε με το power button τίποτα με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.

Συνονοματε από μπαταρία πως πάει?

Link to comment
Share on other sites

καλή, χρυσή και γρήγορη η mahdi, είμαι στην τελευταία τώρα αλλά το θέμα με το knock on που μερικές φορές θέλει 4 και 5 φορές να ξυπνήσει το θηρίο δεν παλεύεται, στην προηγούμενη έκδοση είχα θέμα πάλι με αυτό αλλά και με το γεγονός ότι μερικές φορές σε εισερχόμενη κλήση το κινητό δεν ξύπναγε καθόλου, χτύπαγε κουδούνισμα αλλά η οθόνη κλειστή, ούτε με το power button τίποτα με αποτέλεσμα να χάνω κλήσεις.

 

Βασικά απο χθες έβαλα την τελευταία και εγώ. Πολύ γρήγορη και καλή και αυτή.Εντάξει το knock on θέλει τον τρόπο του συνηθίζεται. Με το άλλο δεν έχω θέμα εγώ προς το παρόν.Με την προηγούμενη είχε θέμα όταν μιλούσα τερμάτιζε μερικές φορές μόνο του την κλήση.Δεν είχα βρει λύση με αυτό. Πάντως αν είχε memo g3 κάμερα και διπλό παράθυρο για μένα θα ήταν τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απο χθες έβαλα την τελευταία και εγώ. Πολύ γρήγορη και καλή και αυτή.Εντάξει το knock on θέλει τον τρόπο του συνηθίζεται. Με το άλλο δεν έχω θέμα εγώ προς το παρόν.Με την προηγούμενη είχε θέμα όταν μιλούσα τερμάτιζε μερικές φορές μόνο του την κλήση.Δεν είχα βρει λύση με αυτό. Πάντως αν είχε memo g3 κάμερα και διπλό παράθυρο για μένα θα ήταν τέλεια!

 

Εμένα δεν μου κάνει τίποτα πάντως! Και κανονικά ανοίγει σε κλήσεις και το knock on είναι ακαριαίο!

 

Κανα καλο kernel με τις G3 ported βαλατε?

 

Παντως πιο πολυ σμοοθ ειναι h lamhoang..

 

Οι περισσότεροι βάζουν dorimanx

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου κάνει τίποτα πάντως! Και κανονικά ανοίγει σε κλήσεις και το knock on είναι ακαριαίο!

 

 

 

Οι περισσότεροι βάζουν dorimanx

 

Τελικά είναι πως κατσει στον καθένα η rom μου φαίνεται..Εγώ πέρασα την προηγούμενη mahdi και ήταν δύναμη!!Στην τελευταία είχα κάποια θεματάκια και τώρα εχω βάλει την paranoid και μου χει κάτσει πολύ καλά.Τι να πεις..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι πως κατσει στον καθένα η rom μου φαίνεται..Εγώ πέρασα την προηγούμενη mahdi και ήταν δύναμη!!Στην τελευταία είχα κάποια θεματάκια και τώρα εχω βάλει την paranoid και μου χει κάτσει πολύ καλά.Τι να πεις..

 

Πάντα υπάρχουν μερικές διαφορές που μπορεί να φταίει ίσως και ένα φλασάρισμα. Δηλαδή καλό είναι πριν βγάλεις συμπεράσματα να φλασάρεις άλλη μία φορά καθαρά! Εμένα ας πούμε ποτέ δεν μου έκατσαν ποτέ οι PA. Είναι υπερβολικά αργές και laggy για AOSP. Σε όλα τα κινητά μου ήταν 2-3 κλικ πιο αργές από άλλες AOSP.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

πάντως με τις mahdi αντιμετωπίζω τα προβλήματα που έχουν αναφέρει αρκετοί στο xda, πχ με το knock on ή με τον σένσορα που αργεί να ανοίξει το κινητό μετά από κλήση διάρκειας. Μάλλον δεν μου κάθεται εμένα καλά αυτή η aosp αν και από μπαταρία είναι δύναμη..

ετομάζομαι να γυρίσω σε stock based rom πχ του έλληνα φιλου sotmax που διαβάζω τα καλύτερα από συμπεριφορά και μπαταρία..

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιήτε την cloudyg3 πιστεύετε έχει καλύτερη κάμερα απο τις υπόλοιπες ρομ του cloudy. Αξίζει η αλλαγή για την καμερα;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιήτε την cloudyg3 πιστεύετε έχει καλύτερη κάμερα απο τις υπόλοιπες ρομ του cloudy. Αξίζει η αλλαγή για την καμερα;

Ετσι και αλλιως, μπορεις να βαλεις την γνωστη τροποποιημενη βελτιωμένη καμερα σε καθε ρομ, αρα δεν υπάρχει λογος να βαλεις cloudyG3 ειδικα για την καμερα. Ισα ισα που σαν ui η καμερα της cloudyG3 ειναι πολυ απλη και δεν αρεσει σε πολλούς. Εγω μενω εδω και καιρο σε cloudyg3, αλλα οχι για την καμερα. Για το ui του g3. Οτιδήποτε αλλο το βρίσκω και σε αλλες ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο kernel με τις G3 ported βαλατε?

 

Παντως πιο πολυ σμοοθ ειναι h lamhoang..

Βάλε Bruce kernel : https://plus.google.com/117885859175872009235/posts/bpbLB3CrZi1

 

Αν είναι αληθινά τα στατιστικά θα πηδειχτω από το παράθυρο!!!

 

 

Όσοι χρησιμοποιήτε την cloudyg3 πιστεύετε έχει καλύτερη κάμερα απο τις υπόλοιπες ρομ του cloudy. Αξίζει η αλλαγή για την καμερα;

Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου όμως! Προτιμώ της cloudy stock

Edited by androidaddict
HTC Desire > Samsung Galaxy S2 > LG G2 , Nexus 7
Link to comment
Share on other sites

Ετσι και αλλιως, μπορεις να βαλεις την γνωστη τροποποιημενη βελτιωμένη καμερα σε καθε ρομ, αρα δεν υπάρχει λογος να βαλεις cloudyG3 ειδικα για την καμερα. Ισα ισα που σαν ui η καμερα της cloudyG3 ειναι πολυ απλη και δεν αρεσει σε πολλούς. Εγω μενω εδω και καιρο σε cloudyg3, αλλα οχι για την καμερα. Για το ui του g3. Οτιδήποτε αλλο το βρίσκω και σε αλλες ρομ.

 

Μπορείς να δώσεις κάποιο λινκ;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια SOS εκανα ota αναβαθμιση και το κινητο κολησε στην team win recovery οθονη και ειναι για δουλεια. Το σωνω καπως ?

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω εχω αθλια μπαταρια με την lam hoang? 2 καθαρα φλασαρισματα με dorimanx 3 κυκλους φορτισης το καθενα και το πολυ 3,5 ωρες Screen On με 15 λεπτα περιπου δεδομενα

LG G2 crDroid 7.1+Lambda Kernel:kill: **S4 MINI CM12.1**

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις κάποιο λινκ;

 

Για τη γνωστη καμερα του xdabed λεω, που αλλες ρομ την έχουν ενσωματωμένη ή την βαζεις μονος σου.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

Link to comment
Share on other sites

μονο εγω εχω αθλια μπαταρια με την lam hoang? 2 καθαρα φλασαρισματα με dorimanx 3 κυκλους φορτισης το καθενα και το πολυ 3,5 ωρες Screen On με 15 λεπτα περιπου δεδομενα

Βγάλε τον dorimanx

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιήτε την cloudyg3 πιστεύετε έχει καλύτερη κάμερα απο τις υπόλοιπες ρομ του cloudy. Αξίζει η αλλαγή για την καμερα;

Εγω παντως εχω καιρο την cloudystock 2.1 και η καμερα μου φανηκε κλάσης καλυτερη απ' της cloudyg3, που την εβαλα για δοκιμη.

Δε δοκιμασα βεβαια να βαλω xdabbed να δω τι θα κανει..... αλλα δεν μου αρεσε επισης και το οτι εχει πολυ λιγες ρυθμισεις.

Τωρα εχω ξαναγυρισει σε cloudystock και ενας απ' τους λογους που το εκανα ηταν και η καμερα!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και 2 εβδομάδες την optimus g3 και η μπαταρία έχει την μισή διάρκεια συγκριτικά με πριν (stock 4.4.2) :!:

Εννοείτε πως όλες οι ρυθμίσεις είναι ίδιες με πριν. Έχει κανείς να προτείνει καμιά λύση ή καμιά νέα ρομ για καλύτερη διάρκεια μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...