Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Κάτοχος εδώ και εφτά μήνες της συσκευής, unrooted, γερμανικό Vodafone branded.

Υπάρχει κάποιος οδηγός για φλασαρισμα της official open rom?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

Never give up
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Αν και έχει γίνει αρκετά πιο εύκολη η διαδικασία τώρα με το νέο Flash Tool... Δεν χρειάζεται όλη αυτή η διαδικασία

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το link δίνονται οι διαθέσιμες ROM. Εγώ θέλω μία JellyBean ROM για την έκδοση των 16GB. Πως θα τις ξεχωρίσω στη λίστα; Πρέπει να γράφουν 16GB και να μην ανααφέρουν το KitKat? Με το νούμερο τι γίνεται; πρέπει να γράφει 10x... Κατέβασα μία τέτοια Ολλανδική (την Open 16GB 10F) αλλά κάτι δεν πήγε καλά και δεν ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση (3 φορές το δοκίμασα).

 

Συγκεκριμένα, χρησιμοποίησα το Flash Tool 2014 και όταν στο κινητό έγραφε 100% ολοκληρωμένο, στο LG Mobile Support Tool έγραφε 80%. Φάνηκε να έγινε σωστά η εγκατάσταση μετά από επανεκκίνηση αλλά το LG Mobile Support Tool ανέφερε σφάλμα. Με τις KitKat δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Camera app, video και gallery είναι τα τρία αρχεία που έχει το system app.
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Με τη rom του κινέζου, όλα οκ & φαίνεται να τα πηγαίνει καλά και από μπαταρία.

Μόνο το ραδιόφωνο δεν δουλεύει, παρότι φλάσαρα το αρχείο που δίνει, ενώ δείχνει να παίζει το ράδιο δεν έχει ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Του Κινέζου Δεν παίζει το Ραδιόφωνο κατά τα άλλα είναι άψογη.

 

Έχετε υπόψη η σας καμία ρουταρισμενη ρομ 4.4.2 τελείως στοκ για να την περάσω μέσω ρεκοβερυ ;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Του Κινέζου Δεν παίζει το Ραδιόφωνο κατά τα άλλα είναι άψογη.

 

Έχετε υπόψη η σας καμία ρουταρισμενη ρομ 4.4.2 τελείως στοκ για να την περάσω μέσω ρεκοβερυ ;

 

τελειως στοκ?γιστι δεν βαζεις pardus?πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

Κάνω επαναφορά σε στοκ ευρωπαϊκή. 4g ρύθμιση ενεργοποιημενη η περιοχή μου πιάνει 4G αλλά το g2 μου έχει μουλαρώσει. Τι άλλο μπορεί Να φταίει;
Βγαίνεις για καφέ και συνειδητοποιείς πως δεν έχεις mb στο κινητό και τα wifi των μαγαζιών είναι κλειδωμένα. Tζάμπα βγήκες! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

για flash player τι κανουμε παιδια ;σιγουρα εχει αναφερθει καποιος αλλα πολυ παλια , αν θυμαται κανεις τα ποστ ,

 

ας μου απαντησει παρακαλω ..

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που το γυρίζω σε Art και κάνει redoot γυρίζει μόνο του σε dalvik.Γιατί ;;;;

Γτ εχεις xposed

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

για flash player τι κανουμε παιδια ;σιγουρα εχει αναφερθει καποιος αλλα πολυ παλια , αν θυμαται κανεις τα ποστ ,

 

ας μου απαντησει παρακαλω ..

 

dolphin με flash player

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να το γυρισουμε σε ART runtime στην 4.4.2 stock ??

 

ενεργοποιησα developer options αλλα δεν βλεπω πουθενα select runtime !

 

αξιζει ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να το γυρισουμε σε ART runtime στην 4.4.2 stock ??

 

ενεργοποιησα developer options αλλα δεν βλεπω πουθενα select runtime !

 

αξιζει ;

Δεν υποστηρίζεται από την στοκ ακόμα αυτή η επιλογή.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Φοραω απο χθες cm11 snapshot m8 για δοκιμή και αλλαγή μετα απο την g3 του κινέζου.Πολύ καλή δουλειά ταχύτατη rom και καλοστημένη,και δουλεύουν τα πάντα χωρίς περίεργα reboot και χωρίς κολλήματα. Το μόνο πρόβλημα το οποίο δεν ξέρω αν λύνεται με κάποια επιλογή είναι ότι κατα την διάρκεια κλήσεων ξαφνικά τις περισσότερες φορές τερματίζει από μόνο την κλήση.Ξέρει κανένας αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα αυτό ή είναι πρόβλημα της rom;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Φοραω απο χθες cm11 snapshot m8 για δοκιμή και αλλαγή μετα απο την g3 του κινέζου.Πολύ καλή δουλειά ταχύτατη rom και καλοστημένη,και δουλεύουν τα πάντα χωρίς περίεργα reboot και χωρίς κολλήματα. Το μόνο πρόβλημα το οποίο δεν ξέρω αν λύνεται με κάποια επιλογή είναι ότι κατα την διάρκεια κλήσεων ξαφνικά τις περισσότερες φορές τερματίζει από μόνο την κλήση.Ξέρει κανένας αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα αυτό ή είναι πρόβλημα της rom;

Δεν είχα τέτοιο θέμα εγώ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα τέτοιο θέμα εγώ

 

Δεν μπορω να καταλάβω ρε ****το πάνω που βρήκα aosp χωρίς θέματα και απίστευτη σε smooth και ταχυτητα θα αναγκαστω να την αλλάξω γι αυτήν την βλακεία. Τι σκατά φταίει δεν μπορώ να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλάβω ρε ****το πάνω που βρήκα aosp χωρίς θέματα και απίστευτη σε smooth και ταχυτητα θα αναγκαστω να την αλλάξω γι αυτήν την βλακεία. Τι σκατά φταίει δεν μπορώ να καταλάβω.

Ξαναπέρασε την μήπως δεν έκατσε κάτι καλά. Ούτε εγώ έχω τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει πραγματικά τοση διαφορά σε ταχύτητα η cm11 σε σχεση με cloudyG3? Σε μπαταρία καλύτερη ή χειρότερη? Μηπως ξερει κανεις αν γίνεται να βάλουμε το dialer και τη lock screen του g3, με καμια χακερια? Τέλος παίρνει dorimanx?

Thanks,

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία... Γιατί ενώ συνδέω το κινητό με το pc για να μεταφέρω αρχεία δεν με αφήνει και γυρίζει πάλι στην φόρτιση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλάβω ρε ****το πάνω που βρήκα aosp χωρίς θέματα και απίστευτη σε smooth και ταχυτητα θα αναγκαστω να την αλλάξω γι αυτήν την βλακεία. Τι σκατά φταίει δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Ξαναπέρασε την. Δεν έχω κανένα θέμα!

 

Εχει πραγματικά τοση διαφορά σε ταχύτητα η cm11 σε σχεση με cloudyG3? Σε μπαταρία καλύτερη ή χειρότερη? Μηπως ξερει κανεις αν γίνεται να βάλουμε το dialer και τη lock screen του g3, με καμια χακερια? Τέλος παίρνει dorimanx?

Thanks,

 

Και τις δύο τις έχω με ίδιο setup εφαρμογών και ART. Είναι πιο smooth η M8. Μπαταρία θα έλεγα η ίδια! 6+ ώρες οθόνης σε 38-42 ώρες μπαταρίας. Σε 18-22 ώρες βαράς 8αρια και στις δύο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και για να απαντήσω στον εαυτο μου, μάλλον παιρνει και μια τροποποιημενη εκδοση του dorimanx 6.0 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54372352&postcount=13272

Τουλάχιστον στη mahdi και σε άλλες δουλευει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...